Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

czarna--ale sa dni ze nic mi sie nie chce, i doslownie poza obiadem nie robie nic, wiec chyba szalenstwo mi nie grozi :) zurkowa-- w sumie ta temperatura nie taka straszna, jak mowisz ze cos slychac na plucku to dawaj antybiotyk, zobaczysz co sie bedzie dzialo :) zdrowka zyczymy, no mysle tez ze organizm walczy z infekcja skoro goraczkuje piszecie o kapciach domowych, moj mial takie z Thomas&friends prawie za 50 zl, byly cieplutkie ale starsznie sie mu nozki pocily, teraz jak wyrosl kupilam mu zwykle z zetpola za 15, ale wsuwane i czasem mu spadaly to doszylam gumki, nie sa to sandalki, ale pelne i powiem wam ze super, bo ani raz nozek nie mial mokrych jakie maja rozmiary nozek wasze malenstwa, moj te kapcie ma na 25 i juz prawie w czubku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Szymus nie spał dzisiaj od 1-5 rano, męczył go brzuszek i płakał, troche cycał i znowu płakał, potem sie wypurkał pobawił 2 godzinki i zasnął o 7, a ja myslałam, że już mu przeszło:-( Zupy zjadł dzisiaj dosłownie 5 łyżeczek i najchętniej to jadłby tylko Sinlac...a kupki znowu rzadkie... Karola mam wielką prośbę napisz mi prosze dokładnie jakie badania byś zaleciła mojemu synkowi bo chciałam je zrobic prywatnie i dopiero z wynikami pójść do pediatry. Morfologię? Mocz- badanie ogólne? A kupkę to jakie badanie? Dzięki wielkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom oj współczuję:( to faktycznie cos mu dolega...a dajesz mu jeszcze żelazo???? to dziwne że to trwa juz tak długo?? wiem co to znaczy o córcia tez miała takie akcje zanim skończyła roczek, po nocach nie spała a ja nie wiedziałam o co chdzi mimo że była na diecie bezmlecznej, później się okazało (tak przypuszcam) że to wywar z mięsa jej szkodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wowo zizusia 25?? moja nois takie 21 na 22:P co do kapci to mamy takie zwykłe po 15 zł nie wiem jaka firma, ale albo bez palców lub z dziurkami i raczej nie zauważyłam aby nóżki jej sie pociły...no ale ona czesto po domu w samych rajtuzach lata bo ciagle ściaga kapcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ma kapcie bez palców, przynajmniej widze czy go nie cisnal, roz. 22. jak nie ma kapci sam przynosi zeby mu założyć, jak ja nie mam tez mi przynosi ja kilka dni temu dalam malego do spania do lozeczka, cicho byl myslalam ze spi, podchodze patrze a on zdjac rajstopy, odpial body i papmka zdjal i wyrzucil i na poduszce z gołym siurem siedział i sie cieszyl:)) maly sie kapie a ja zaraz tez ide i wskakuje do lozka, przez 21 musze byc w lozku, bo chce sie wyspać:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanka po osłuchaniu - jest czysto, mam dawać, co daję:-) Stelka -- moja też wiecznie ściąga kapcie :-( Ma różnorakie: skarpety z abs, kapcie pełne, zakryte, miękkie, nawet takie pieski ze ściągaczem - wszystko zdejmuje, gdyby nie rajstopy to pewnie boso latałaby... Żurkowa -- moja oprócz ściągania butów ściąga ubranko do spania - ostatnio zrobiła to samo co Nikodem, tj. zdjęła body i pampersa, w koszulce została z gołym tyłkiem - ale jak zobaczyła moją minę to rzeczy w garść i do ubierania:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka nie daje już żelaza długo, a dalej jest do d... już mi go tak szkoda, a nie wiem jak mu pomóc:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj 22 to mial na wakacjach................ no ale akurat eryk nie sciaga kapci, i nie rozbiera sie , poki co, chociaz z siuskiem na wierzchu lubi ganiac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom a może jak go brzuszek męczy to daj mu może vibrucol, córcię też czasami jeszcze boli i wtedy daję 2 naraz... no moja to najchętniej latałaby nago:P:P:P rano zawsze jak siada na nocnik po wstaniu to ja jej tylko nóżki wyjmuję z pajacyka a ona zdejmuje go całego i po nocnikowaniu wchodzi pod moja kołderkę i tak leniuchuje jeszcze trochę...no i za każdym razem jak siada na nocnik to ściąga od razu kapcie skarpetki czy rajstopy:P no i ostatnio robi dziwna rzecz, odkryła że tomus ma co innego między nózkami i jak tylko ma goły tyłek to pokazuje mi i pyta się co ona tam ma:P:P ja sobaie żartuje że to sisiaja i ona ma ubaw i tylko chodzi i pyta co to??? no i widze że czesto sobie tam zagląda i paluszkami grzebie, na początku myślałam że coś ją tam boli a teraz widze że ona sie tym interesuje bo widzi u Tomka co innego niż u siebie:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa ---> życzę zdrówka dla Nikosia, slodziak z niego :) a dla Ciebie cierpliwości :) Moja ma kapcie Befado, z odkrytymi palcami, rozmiar 23 ale ma jeszcze sporo luzu. Nóżki jej się pocą bez względu na to czy w butach, czy w rajstopkach czy też na boso. To normalne? A nasze brzdące powinny mieć usztywnioną kostkę czy nie??? Akinom ---> nie wiem co ci doradzić, u nas były podobne objawy i okazało się, że to wirus, przeszło po diecie i Nifuroksazyd. Czarna, Zizusia ---> tak, mój M jest kierowcą, ale chyba już niedługo. Dom kupiliśmy w stanie surowym rok temu, wszystko już jest, obecnie kończą nam robić tynki (jutro wiankowe). Wprowadzić się mamy zamiar po świętach. Jak będzie okaże się. My oboje całe życie w blokach. Własny dom, podwórko, ogródek, garaż, spełniają się nasze marzenia :D Najbardziej mnie cieszy, że moje dziecko będzie miało gdzie się bawić, biegać, tym bardziej czekam wiosny. No i na 2 urodzinki Wikusi będę mogła zaprosić caaaałą rodzinę na raz, bo bo wystarczy miejsca (dom ma ponad 300m kw) :P Moja tez uwielbia na golasa. Stelka ---> no nieźle, a myslałam, że dzieci póxniej zaczynają się interesować "tymi" sprawami :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się Wam pochwalić, bo moja Mała mówi "proszę" (po swojemu). Jak coś chce to wystawia rączkę i mówi to "proszę". Dziękuję to na razie charakterystyczne kiwanie główką :) No i nie mam sposobu na nocnik :(( Posiedzi ale bez efektu. Za chwilę wstaje i podciąga rajstopki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te plastry fajne tylko znajac dzieci, to chętnie by zerwały ten plaster a on nie moze mieć kontaktu ze skórą. A olejki oilbas czy te nasze polskie od jakiego roku są dozwolone?? Moze dlatego od 3 r.ż albo że małe dziecko moze zerwać rączką i zacząć lizać zdobycz :) elunia to super, po to człowiek żyje by spełniał swoje marzenia.... ale ta zima się ciągnie zostanie zapamiętana na długo, no zeby jeszcze śnieg o tej porze padał?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co karola o nich mysli:) nie cztała opisu ale mysle że jak przyklei sie na pupie lub na udach pod ubrankiem to małe szanse na zerwanie... nasza jak cos chciała zawsze mówiła daj to w koncu tez nauczyliśmy ją proszę:P tak śmiesznie to wymawia:P a jak mówi dziękuje czy dzień dobry to kiwa głową:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia----> no z tym 25 to chyba wygrywasz:D, Olcia 24 nosi, ale już na wiosnę to 25 trzeba jak nic, a mnie się wydawało, że to spory rozmiar:), No ale ja sama noszę 39/40 w porywach 41:P Anikom ----> nie wiem co Ci poradzić, tu chyba nasza Karola jest nieodzowna:) Elunia----> 300 m?:D, ja ze swoimi 150 mogę się schować:) to ile macie pokoi? Podziwiam za wykańczanie domu:D, my kupiliśmy taki gotowy do wprowadzenia, wiadomo małe kosmetyczne zmiany były, typu malowanie albo lekki remont łazienki, ale od podstaw wszystko robić i to jeszcze Ty sama, bo M gdzieś w rozjazdach to podziwiam:) Ja za leniwa jestem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te plastry przykleja się na ubraniu, na wysokości klatki piersiowej żeby dziecko wdychało olejki. Nie można na skórze , no i jak przyklei się pod ubraniem to nie spełnią zadania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia powtarza wszystko jak najęta, trzeba się pilnować, żeby jakieś niecenzurowane słowo się nie wymsknęło:P I jest na etapie samodzielnego zakładania spodni, czyli dwie nogi ładuje w jedną nogawkę:D, jeszcze nauka nocnikoania trwa (dziś po nocy z suchą pieluchą się obudziła, a potem nalała pół nocnika:P), jak chodzi z gołą pupą to jak ma potrzebę to sama iada na nocnik i sika, a jak chodzi w spodniach/rajstopkach to czasem zawoła a czasem w majty się zsika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom, jak miała morfologie, to może na początek kał na posiew, resztki pokarmowe i mocz badanie ogólne i posiew... Coś musi małej dolegać, warto poszukać dobrego gastrologa, a jak będzie żle to pojedź do jakiegoś dobrego szpitala na izbę przyjęc... zrobią badania, usg jamy brzusznej może coś wymyślą... Mi jeszcze krąży po głowie banalna przyczyna- refluks, zgaga, nadmiar gazów ... Może spróbuj przez kilka dni dać dziecku Reenie 3x 1tabl (ostatnia przed snem) i np Bioprazol Bio (bez recepty) 1x1 kaps po 10 mg rano przez 2 tyg. Nie zaszkodzi a jedynie kwas nie będzie się w żołądku wytwarzał, więc jak to kwestia refluksu i zgagi to przejdzie :) Żurkowa, ja bym nie ryzykowała z tymi plastrami, bo mogą podrażnić skórę jak dziecko dotknie, a do tego te olejki mogą spowodować skurcz oskrzeli i duszność... Lepiej ostrożnie.. W szkole było spoko. To mała państwowa szkoła u nas w rejonie. Przydałby się remont :( ale i tak ważne, że ma dobre opinie, i nauczycielki wydają się być miłe. Mateuszkowi się podobało :) więc już połowa sukcesu :) do tego stwierdził, że musi zacząć pisać i rysować, żeby nie było problemu w pierwszej klasie :P Na razie to była dla niego dosłownie kara :P :P :P A ja dziś idę do mamy na urodziny i właśnie zaczynam robić ciacho czekoladowe (vel torcik) ze świnkami :) Świnki ulepiłam wczoraj :) wyschły i wyglądają fajnie :) Lukier zrobiłam z galaretki porzeczkowej i cukru pudru i wyszedł fajny różowiutki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika to walnęłam gafę:P:P:P:P:P no to fakt że na etapie naszych bąbli może to być ryzyko:P:P Justa to tak jak u nas karola chodzi i powtarza wszytko, a jak nie umie to wychodzą jej tylko ostatnie sylaby i wtedy śmieszne słowa wychodzą:P co do nocnika to póki co chodzimy bez pieluchy,,tylko na noc:) wpadki juz raczej bardzo rzadko...tylko cos kupa zawsze w pieluchę rano lub w majtki, wie że trzeba na nocnik ale cos jakby sie bała.. elunia wowo 300m? zazdroszczę ale i współczuje sprzątania:P:P:P:P:P ja mam w mieszkaniu 100m i czasem wydaje mi się że to dużo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka---> no właśnie u nas odwrotnie, kupa to zawsze do nocnika (pod nazwą popa:))No a siku tak jak pisałam zdarza się w majtki:P, Elunia--->no ze sprzataniem to nei zazdroszczę, ja żeby posprzatać całą chatę to paru godzin potrzebuję, a taką ponad 300 m to pewnie ze dwa dni:D, A my wczoraj bylismy u lekarza z tym kaszlem, Ola jak weszła i zobaczyła stetoskop to bierze do ręki i mówi "Ola", czyli że sama zamierza się badać:D, później jak przeszło do plecków i lekarka chciała ja zbadać to Ola rękę do tyłu i krzyczy "ja, ja, ja!!". Dziś z rana wstaję, patrze za okno......a tam znów parę cm śniegu napadało przez noc, a już myslałam,że ta zima się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie wiem o co chodzi bo ona dobrze wie że ma na nocnik, nawet w chwili kiedy robi woła e e (czyli kupa) ale nawet jak ja posadzę na nocnik wstrzyma sie a jak tylko zejdzie od razu kupa na podłogę lub w majty:P no ja własnie zamówiłam wizyte domowe do dzieciaków bo nie wyrabiam już z tym kaszlem, młody od 5.30 do 7 ciagle kaszlał aż dałam mu parę kropel sinecodu, Karolina mniej kaszle ale też czasami tak brzydko, na rejon nie mam już siły iść bo znowu jakieś dupowate syropki dostanę a nasz prywatny lekarz zawsze da co trzeba tylko niestety płacić trzeba za wizyte :P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę chyba spodobała mi się ta firanka, ale z żółtym, bo mam żółty pokój ... Elunia może masz coś tego typu???? http://www.allegro.pl/item943737573_firanki_zakardowe_kolorowe_wys_250_tanio.html Zależy mi, żeby nie było wzoru powyżej parapetu, bo mam wielkie okna panoramiczne i śliczny widok z IX piętra :) ew, coś takiego typu http://www.allegro.pl/item952899043_hit_stylowa_firanka_zakardowa_250cm.html A z dziecięcych znalazłam w super cenie z rybką Nemo :) http://www.allegro.pl/item951212941_wyprzedaz_firan_nemo_miki_tylko_4_41zl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa, myślę, że zamiast robić badania na własną rękę, pójdź do Immunologa. Zapewne znajdzie się jakiś w Twojej okolicy. Gdybyś mieszkała bliżej, to zaprosiłabym Cię na badania do nas :P Osobiście uważam, że jak jest problem to trzeba dziecko położyć na 3 dni, zrobić wszystkie badania i będzie wiadomo co i jak.... Jak patrzę po pacjentach to czasem na badania robione prywatnie wydają setki czy tysiące złotych i nic... My kładziemy, robimy wszystkie na raz i coś wychodzi... Wiem, że dla normalnego człowieka pobyt w szpitalu to nic miłego, ale szczerze, jak już sie jest na miejscu, to wygląda to dobrze :P Moi pacjenci najczęściej nie chcą w ogóle wychodzić z oddziału :) Tylko trzeba poszukać fajnego szpitala, super oddziału i jakiegoś ludzkiego personelu :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) My dziś chyba w końcu "uruchomimy" sypialnię. Całe przedpołudnie jechałam nasz stary stelaż papierem ściernym i sprzątałam i właśnie podjechał do nas nowy materac :) W końcu mała będzie spała z nami ale w innym pokoju niż tv i komp, więc będzie można spokojnie wieczorem poklikać i coś obejrzeć, bo do tej pory jak Nat usnęła, to ja książka w kuchni, a M laptop/książka w sypialni :P :P Piękna u nas pogoda, żaden tam powrót zimy - słoneczko grzeje jak dzikie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja tak szybko tylko, bo sprzatam. Karola ---> mam ecri, kreszowaną ze złotym szlakiem na dole i delikatnymi rzucanymi co jakiś odstęp małymi wzorkami; żakardową mam całą białą z delikatnym ładnym wzorem przy podłodze i też delikatne kwiatki (małe) po całości; tej pierwszej nie trzeba prasowac. Na razie nie pamiętam co tam mam jeszcze. Może uda mi się wieczorem kilka zdj podrzucić. Tak 300m kw ale do tego dochodzi piwnica jeszcze (4 pomieszczenia), salon z kuchnią, 5 pokoi, 2 łazienki, garaż, 2 hole. Do tego taras, 2 balkony. Dom jest przestronny, dużo miejsca. E tam sprzatanie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i był lekarz i co antybiotyk i to dal jednego i drugiego:O załamać się idzie normalnie:P:P:P Żurkowa chyba musimy sobie podać rękę z tymi chorobami naszych dzieci:P ja myślałam że to Tomek chory bo strasznie kaszle, a on tylko cos tam gardełko ma lekko zaczerwienione a Karola zapalenie oskrzeli i to porządne, zmiany ma i z tyły i z przodu i na obydwóch oskrzelach, dobrze że wezwałam lekarza bo miałam tylko z młodym jechać na dyżur do przychodni, Karola nie miałą żadnych objawów tylko kaszel ale taki że może z 4 razy na dzień kaszlnie....a tu takie zapalenie oskrzeli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola doradź mi bo sama nie wiem co robic, mała ciągle chora i jak nie gardło to oskrzela, co prawda teraz lekarz mnie uprzedzał że przy alergi pokarmowej może to nawracać a może mieć jakąś wziewną, ale czy np pobyt nad naszym polskim morze pomoże jej cos, nawdycha sie jodu zmieni klimat czy to ma sens? bo na początku był plan polskie morze, ale ostatnio znajomi przekonali nas na Chorwację i mam problem co zrobić czy polskie morze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ojej, biedne dzieciaczki, i biedna mamuski:) 3majci sie elunia masz podobny dom jesli chodzi o pomieszczenia i metraz jak siostra M podrzuc te zdjatka:P jejku u nas ta rano bylo sniegu, ze szok, wybralismy sie z m na male zakupy ii...byla 9 a w ogole drogi nawet glowne nieodsniezone, auta tanczyly doslownie , chwila grozy byla jak z jednej gorki na nas jechal tylem do przodu samochod ale w ost chwili zatrzymal sie na poboczu, tzn w zaspie....uff, gosc mial lyse opony potem padal deszcz a teraz snieg znow ech eryk mial drzemke od 16 do 18...ciekawe kiedy zasnie, ja dzis nie moglam spac i gdzies tak 4 godz spalam, i czuje sie jak pijana u nas nocnik to czarna magia........ szczesliwa-- kurcze ja bym chyba zostala w szpitalu skoro tak chcial lekarz, widac byla potrzeba znowu mialam cos pisac i zonk...skleroza elunia jaesli mozesz tak z ciekawosci pytam, ile daliscie za taki dom w stanie surowym, tak sie pytam bo moze kiedys...ale na pewno mniejszy :P:P jak juz, jesli nie odpowiesz to sie obraze:) a moze powiedz takw przyblizeniu chociaz max salon i 3 pokoje:P ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×