Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

cześć agulcia, fajnie, ze do nas dołaczyłaś :) JoannaWM tez myslę na wizyta u fryzjera, zawsze taka wizyta poprawiała mi samopoczucie. Dziewczyny mam pytanie, czy któras sie kąpie w dżakuzzi? Mam taka wanne w domku i tak naprawde to tylko raz właczyłam sobie te masaże i jeszcze na chwileczkę bo nie wiem czy mozna w ciąży. Czy nie wywoła to jakis przedwczesnych skurczy czy cuś?Mąż tez troszke przewrażliwiony i tez odradza, a czasem tak mi sie marzy taka kapiel z bąbelkami. Zawsze na wizycie zapomnę zapytac ginki, a w necie tez nic nie znalazłam na ten temat. Dzisiaj na 16-ta ide do ginki to moze w końcu nie zapomne zapytać, moze wy coś wiecie na ten temat? A tak apropo to ciekawe ile dzidzia juz urosła? jak byłam w 24 tygodniu ciąży to miała 750g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ciekawe co u Coral długo sie nie odzywa- Daj znac ze wszytko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki witam wszystkie nowe majóweczki - kilka ich przybyło przez ostatnie dni... u mnie dzis za oknem ponuro i deszczowo, a ja idę do gina na 15stą, już się nie mogę doczekac ciekawa jestem co mipowie, jakie mam wyniki i jak tam moja skrócona szyjka, a nóż dzisiaj podpatrzy płeć malucha? byłby fajnie, chociaz nie nastawiam się zbytnio zę się dowiem..dziś od rana pobolewa mnie brzuch i niedobrze mi, wziełam sobie nospę i troszkę lepiej, znowu nie mam na nic nastroju..... moze to przez to że nie ma słońca, słoneczko zawsze jakos tak pozytywnie nastraja. od rana oczywiście buszuje na allegro w poszukaiwaniu ceiakwych rzeczy w okazyjnych cenach dla siebie na ciażę poród bądź dla maluszka, to już chyba uzaleznienie, codziennei rano herbatka śniadanko i kafeteria + allegro, wy tez tak macie : ) uciekam narazie, odezwę się jak wrócę od lekarza, trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baja baja, nie wiem czy można takie kąpiele stosować w ciaży ale wydaje mi się że po czyms takim raczej nic złego nie powinno się dziac, nawet mozę pomóc bo się odprężysz i dzidzia przez to się lepiej poczuje, ale lepiej oczywisćie spytaj ginki. ja mam taką metodę od zawsze że jak mam o coś spytać gin to zapisuję na kartce i zanim mam wizyte to kartka jest pełna i w ten sposob nigdy nie zapomne o niczym, a gin się cieszy jak widzi taką kartkę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek ja też tak mam rano sniadanie , kawka, kafeteria, nasza klasa i allegro. Moze znalazłas jakąs fajna pizame po porodzie albo koszule nocna? jest tego troche i trudno sie zdecydowac a trzeba kupic kilka. Jest tyle rzeczy do kupienia. Dzisiaj chyba kupię mojej Michalince wyprawkę jak znajdę coś ślicznego. Ale sięciesze na te zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi ja nie patrzyłam za koszulami ani piżamami po porodzie bo mam jeszcze 3 sztuki z poprzedniego porodu, wszystkie rospinane na piersiach, słyszałam dużo złych opinii o tych z otworami na piersi po bokach, że cycki z nich wychodzą i trzeba się cały czas pilnować, jak takich niemaiłam więc nie wiem ile w tym prawdy ale pisze co słyszałam. jak znajdę na allegro cos godnego uwagi to podeślę linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek po pierwszym porodzie miałam wlasnie takie rozpinane na srodku i byłam zadowolona, ta która podesłałas jest fajna i nawet tania, musze poszperac na allegro i szybko kupic bo jest tego troche do kupienia, dzisiaj koniecznie musze zacząć zakupy te drobne oczywiscie bo wozek i lozeczko na koniec zostawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item304057195_xl_koszula_nocna_do_karmienia_dla_karmiacych_42.html http://www.allegro.pl/item306219710_xl_baja_koszula_szlafrok_do_karmienia_do_porodu_42.html http://www.allegro.pl/item308278690_koszula_do_karmienia_zakochane_zyrafy_xl_.html http://www.allegro.pl/item308286416_koszula_do_karmienia_kwiatuszki_m_.html te szlafroczki są fajne i na innych aukcjach sa inne kolory i rozmiary, jeśłio chodzi o koszule to moim zdaniem nie ma sensu kupowac tych drogich tym bardziej że potrzebne są 3 na bank, a po szpitalu nie każdy lubi w domu spać w takich, ja zawsze wolałam szorty i koszulkę na ramiaczkach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek fajne te koszulki i masz racje zeby nie przesadzac z cena, 23 zł to idealna cena dla mnie. Nie wieim jaki rozmiar teraz nosze bo przed ciaza miałam 36 a te 15 kg+ to robi swoje i jeszcze 10 pewnie przybedzie. Nie moge kupic obcisłych przeciez a i takich do kostek tez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja trochę zmienię temat. Któraś z Was pisała,że ma obawy co do sączenia wód płodowych. Ja takie obawy miałam od kilku tygodni. Do wczoraj! Mój m kupił mi papierki wskaźnikowe, za pomocą których można wykryć wody. Super sprawa, mam za sobą pierwszą od bardzo dawna przespaną noc. Moje obawy nie potwierdziły się i teraz jestem spokojniejsza! Naprawdę polecam, są niedrogie i łatwe do użycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi2 dziękuję za pocieszenie. My z Bartusiem jeździmy do specjalisty od siusiaka, bo podejrzewali stulejkę. Zrobiłam mu na noc okład z rywanolu i pomogło. Tak właśnie zalecali specjaliści. Do lekarza nie idę, bo i po co, skoro się poprawiło. 🌼 soczek fajne te koszule, ale ja potrzebuję najmniejszego rozmiaru!!! Bo wszystkie potem wiszą na mnie jak na haku. Muszę sobie kupić koniecznie i chyba kupię przez allegro, bo w sklepie aż tak dużego wyboru nie ma. Te większe rozmiary mają więcej wzorów. Wczoraj wyszperałam staniki do karmienia po poprzednim karmieniu. Mają ponad półtora roku i są praktycznie do wyrzucenia. Miałam 4 sztuki i z tych 4 sztuk 1 może być, a reszta do śmieci. Okropnie wyglądają, jakieś żółte sie zrobiły i są strasznie porozciągane. Po prostu wstrętne, a nie kupowałam całkiem najtańszych. 2 drogie, 1 tańszy i 1 najtańszy. Teraz kupię sobie czarne. Rozmawiałam z koleżanką i ona miała tylko 1 sztukę, bo jak twierdziła nie podobały jej się piersi w tym staniku. Faktycznie, za ciekawie to one nie wyglądają. U mnie w wielkopolsce, w szpitalu którym mam rodzić, w styczniu było 105 porodów. Więcej było tylko na Polnej w Poznaniu. SZOK! tyle dzieci się rodzi. Doktor mi mówił, że na wiosnę (maja) przewiduję całkowite boom w porodach. Ale podobno ciężarnej nie wygonią ze szpitala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierko, ja właśnie mam zamiar rodzić na Polnej w Poznaniu. Ostatnio jak rozmawiałam z położną to powiedziała,że może się zdarzyć ,że pacjentki będą odsyłane do innych szpitali. Bardzo się tego boję.... A mogę wiedzieć skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że wszystkie robicie zakupy na allegro, mi aż wstyd sie przyznać ale nawet nie wiem jak to się robi. Nigdy nic na allegro nie kupiłam, a słyszałam już wiele razy że to fajna rzecz, no i wiedze po was że warto.. Muszę siostrze powiedzieć chyba żeby mnie nauczyła bo jakoś nie wiem jak sie za to zabrać............:) Dziasiaj ściagam sobie kołysanki, może będę puszczała małemu niech się przyzwyczaja bo po tym jak się teraz zachowuje to widzę że łatwo z nim nie będę miała..ciągle w ruchu ten mój malec.. Witam nowe koleżanki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulcia ja będę rodzić w szpitalu w Pleszewie. Pewnie nie wiesz gdzie to jest :D :D :D :D czarna nie przejmuj się, szybko się nauczysz. Mnie to kupowanie na allegro aż za bardzo wciągnęło. Ja mam dużo płyt z kołysankami, z przbojami dla malucha. Często słucham z Bartusiem. Ale w pierwszej ciąży słuchałam Mozarta, Chopina, walce wideńskie i tego typu muzykę. I jak Bartuś się urodził i włączałam mu, to się trochę uspokajał. A czasem wyglądało to komicznie, bo tak jakby wczuwał się w muzykę. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja koszule sobie jak narazie jedna kupiłam rozpinaną od góry za 20 zł w sklepie i nawet dobry materiał. Mama mnie wyzywała że powinnam sobie z tych droższych kupić, ale po co skoro musze kupić takie 3 i tylko na czas do szpitala bo w domu w czymś takim spać nie będę. Szkoda kasy.. Nakupowałam też sobie bardzo dużo majtek chyba z 10 sztuk i prawie żadne nie są na mnie dobre...jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tego że trochę się powiększyłam i jak przyjdzie jechać do szpitala to i tak pewnie nie będę miałą dobrych.. Dzisiaj też sie wybieram na chwile pochodzić po sklepach, muszę sobie staniki pokupować i jakąś tunikę na krótki rękaw, bo nic takiego nie mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka a skąd masz te płyty tzn czy w sklepie je kupowałaś czy z netu ściągnęłaś.. bo ja nawet nie bardzo wiem jakie te kołysanki mają być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki pozdrawiam nowe majóweczki:)) dziewczyny czy te koszule do szpitala są potrzebne????? bo ja myslałam, że w swojej piżamce pojade, czyli spodenki i koszulka, nie lubię takich koszul:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierka tak to jest z tymi stanikami do karmienia, ja tez miałam poprzednio taki zupełnie miękki i biały, czułam się w nim strasznie nieatrakcyjnie, wogóle nie trzymał piersi, tzn może i trzymał w górę ale nie \"zbierał do kupy\" tylko cycki uciekały mi na boki i to było dla mnioe straszne, co bym nie włozyła to i tak źle wyglądałam, a wiadomo jak waźne jest dobre samopoczucie po porodzie i ten okres po nim, dlatego teraz kupuję tylko staniki z fiszbiną - do karmienia i w różnych kolorach, mam już czarny, 2 kremowe w czerwone kwiatki i na pewno coś jeszcze dokupie ładnego dla mojego dobrego samopoczucia w okresie karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka, na pewno do porodu musisz miec koszulę, a później jak już się leży te kilka dni po porodzie to najlepiej miec koszulę bo każą wietrzyć krocze a poza tym 2 razy dziennie jest obchód i wtedy lekarz ogląda czy wszystko jest dobrze, czy rana się goi i czy kolor wydzieliny poporodowej jest odpowiedni - wtedy wiadomo ze nie ma np zakażenia czy coś, więc w takim wypadku łatwiej jednak w koszuli i najlepiej pod nia miec majtki poporodowe jednorazowe takie oddychające - szybciej się goi rana krocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia 447
hej!! Soczek wlasnie odnosnie tego obchodu to jak oni tam nas beda ogladac. rozumiem ze bedzie trzeba miec nogi szeroko rozchylone i bez bielizny no ale jak skoro bedzie z nas leciec ciurkiem? Przecierz wszystko bedzie ubrudzone!!! No nie wiem, nie potrafie sobie tego wyobrazic, najgorzej jak nie bede w stanie sie ruszyc i umys przed obchodem!!! Straszne to bedzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale lekarze właśnie muszą zobaczyć to " co z ciebie będzie leciec", jak leżysz to miedzy nogami i pod pupą masz zawsze położone podkłady poporodowe a oprócz tego po prześcieradłem jest zawsze folia w razie gdyby przemokło nie brudzisz łóżka tylko wymieniasz prześcieradło, obchód polega na tym że lekarz odchyli kołdrę a ty lekko rozchylisz nogi on wtedy taką jakby bardzo długą pencetą lekko odchyli twój podkład żeby zobaczyć jaki kolor krwi jest , czy jest prawidłowy, może tez obmacać ci lekko brzuch żeby sprawdzić czy macica się dobrze obkurcza, spyta jak się czujesz i wogóle i tyle , trwa to czasem dosłownie pół minutki nawet nie, nie ma się co martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia ja myśle że po tym co przejdziemy w trakcie porodu to taki obchód to już jest pestka i nie ma się czym przejmować :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kareczka strój który sobie wymysliłaś raczej odpada, może atrakcyjnie sie w tych koszulach nie wygląda, ale nie wyobrażam sobie przy każdym obchodzie ściągać spodenek od piżamy... napewno dużo wygodniejsze są koszule..... Ja pościągałam sobie parę kołysanek, może zadziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam to co mówi Soczek.Mnie po porodzie urodziłam o 2 w nocy a o 6 salowa kazała isc sie umyc i przebrac było mi troche słabo ale to była wina wrzatku w którym lubie sie kapac.Jak sie odswiezyłam i przebrałam dostałam sniadanko potem był obchód potem dzidzie mi pokazali jak kapac i ubierac potem kazali dzidzie do piersi przystawic no a potem juz sie odwiedziny zaczeły no i pielgrzymki.Juz miałam serdecznie dosc odwiedzajacych mnie gosci chicałam sie troche przespac ale to nie było mozliwe nawet w mojej 2 osobowej sali.Bo najpierw wypisywali babke obok z łózka potem przebierali posciel wietrzyli sale to trzeba było sie z dzieckiem ewakuowac a potem przyszła nowa babeczka i za nim wymieniłysmy wrazenia z porodu to juz byłą noc. Dobra zmykam do pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Moj synek w 24 tc wazy ok 670 g czy to dobrze? i jeszcze jedno!! Ile godz przed jak robie glukoze nie mozna jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna ja kupuję w Klubie dla Ciebie. Jestem tam członkiem i oprócz książek zawsze zamawiam jakąś płytę. Mają tam fajny wybór. Możesz zamówić darmowy katalog na stronie KDC i Ci przyślą. Wszystko odbywa się drogą pocztową. 🌼 Ale Wy dużo piszecie. Ja zawsze w południe jestem na necie 2 godziny, a potem wieczorem od 20, ale to już różnie bywa. Ale to już sobie z mężusiem przez Skypa gadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie kupuje te koszule, a majtki poporodowe gdzie można kupić i ile sztuk????? przeraza mnie to wszystko, jeszcze nawet nie wiem gdzie bede rodzic, a czas tak szybko ucieka, musze sie w koncu zdecydowac, czarna ja sciagnelam z internetu muzyke klasyczna dla dzieci i puszczam malemu:)) jak chcesz to moge ci przeslac od dzis mam zamiar troche mu czytac, nie jakies bajki tylko normalne ksiazki na glos, ja sobie poczytam a maly bedzie slyszal moj glos :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia, to brzmi calkiem dobrze i jest logiczne-ostatnie miesiace ciazy to przeciez waga dziecka, wody,a to co przytylysmy na poczatku,to te kilogramy nad ktorymi bedzie trzeba sie pomeczyc:) zgadzam sie tez z kilogramami przybywajacymi przy mniejszej ilosci snu-slyszalam o tym i nie odnosi sie do okresu ciazy i po ciazy,ale ogolnie.jak malo spimy,jestesmy zmeczeni,spowalnia sie nasza przemiana materii,nie mamy tez energii by ja spalac.niestety,tak to wyglada,ale nam lato energii doda i sobie ze wszystkim poradzimy! plusia,super ze chodzisz na spacerki,nie zaprzestawaj!pewnie ze kazda ciaza jest inna,moze pierwsza jest prostsza bo kobieta jest mlodsza i nie ma tez drugiego dzieciaka na oku.pracuje z dziewczyna ktora zna perfekt szwedzki i rok mieszkala w sztokholmie;) czesto sobie wspominamy nasz szweszki czas!ja jakos bardzo za nim nie tesknie,ale ogolnie szwecje jako kraj uwazam za super sprawe. mnie sie dzis super spalo z poduszka wezem miedzy nogami:) dostalam tez jakis srodek homeopatyczny na bezsennosc i jak nie pomoze mam sie zapisac na masaze stop,a w ostatecznosci jest tez akupunktura!bylam wczoraj na naszej pierwszej szkole rodzenia i stad te wszystkie nowosci:) super chodzic tam z mezem,sa rozne pary,tez miedzynarodowe,i wymieniamy sie doswiadczeniami.mysle ze nie bedziemy ogladac filmow iwcale tego nie zaluje!dostalismy mase materialu teoretycznego,a za tydzien bedziemy cwiczyc ruchy ktore moze wykonywac kobieta miednica by pomoc dziecku znalezc odpowiednia pozycje juz w pierwszej fazie porodu.nie brzmi to super latwo,ale jest ciekawe i mimo ze powinnam moze bardziej sie bac,jestem spokojna.taki kurs nastawia cie do porodu psychicznie, uczy tez radzenia sobie z dolegliwosciami nie tylko przy porodzie ale i w okresie pologu. Ja najbardziej jestem zadowolona ze robimy ten kurs dla par, faceci zadaja pytania i duzo sie wypowiadaja, a przede wszystkim chyba po raz pierwszy dociera do nich jaka odpowiedzialnosc i jak wazne zadanie lezy w nas;) Moze jestem zbyt optymistyczna, ale idea jest taka, ze znajac rozne techniki radzenia sobie z bolem I ruchy, ktore moga pomoc dziecku w szybszym wsunieciu sie do kanalu, kazda kobieta powinna byc w stanie wplynac na szybkosc I bolesnosc porodu. Oczywiscie poza wieloma komplikacjami, wymaga to tez pewnej zimnej krwi od kobiety, ale majac te informacje, wiadomo co z nimi zrobic. to ja cc, (o ile dobrze pamietam ty chcesz rodzic w domu?) tutaj masa kobiet rodzi w domu.na kursie ja jestem ta nieliczna ktora idzie do kliniki.ale ja chce porod w wodzie i na ten temat tez jeszcze bedziemy sie uczyc i rozmawiac. witaj agulcia, porod juz za trzy miesiace, zagrozenie minelo, nie martw sie bo urodzisz zestresowanego maluszka!my cie tu odstresujemy;)! michalinka to u was ostatnio top imie-moja kolezanka z w-wy tez ma juz polroczna michalinke;) zdrobnienie Misia jest przeslodkie! peletka,ja mojemu dokuczalam od poczatku ze musi byc ze mna solidarny,on sie zastrzegal ze to za wiele, a mimo to brzuszek urosl mu sporo;) w weekend robilismy sobie zdjecia brzucha z proflu i poniewaz moj nie jest jeszcze taki duzy-byly bardzo podobne:) ale mam nadzieje ze potem tez ze mna schudnie!! bajabaja,ja w niedziele jade do centrum z basenami, jacuzzi i saunami.do tej pory chodzilam regularnie do sauny-ktoras z was napisala ze nie wolno,a ja chodzilam caly czas po konsultacji z lekarzem,ktory mi zupelnie nie zabronil,a to tez fajna sprawa na przemiane materii.no i co do jacuzzi-zamierzam sie tez w niedziele pomasowac i mysle ze na plecy zrobi to bardzo dobrze!bez przesady i sama wyczujesz jak to na ciebie dziala,na pewno masz regulacje sily masazu,wiec nie nastawiaj zbyt mocno.mnie super pomaga basen i masaze plecow robione przez meza.mysle ze musimy sie jeszcze troche porozpieszczac,bo potem bedzie uwaga skupiona na malenstwach! w niemczech sa specjalne hotele tylko dla ciezarnych i rodzin z malymi dziecmi.sa w nich porady,kursy,masaze i wlasnie takie baseniki z masazami,wiec... ale sie rozpisalam! mam dzis na sobie sukieke na szelkach i dostaje mase komplementow-co za mila swiadomosc:) a za dwie godziny weekend!!! i ostatnie piec tygodni pracy przede mna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×