Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

czarna u mnie to skracanie szyjki niemiało żadnych objawów, nie czulam kłucia w jajnikach czy coś podobnego, lekarz mówił i słyszałam to już wielokrotnie ze takie skracanie może wogóle nie dawac zadnych objawów dlatego tak ważne są systematyczne kontrole. któraś z was kiedyś pisała że na wizycie gin nie zawsze robi badanie wewnętrzne tylko np usg, dla mnie to trochę dziwne i niepojęte, bo przeciez usg to nie wszystko, ważna jest przeciez bardzo kontrola przy badaniu chośćby ze względu na tą szyjkę, sprawdzenie czy się nie rozwira nie skraca lub czy nie ma jkaiegoś zapalenia,infekcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny podaję wam link do bardzo fajnego łóżeczka, praktyczne bo jak dziecko podrośnie zostaje tapczanik do spania dla starszego dziecka, jak rodziła mi się córcia to podobały mi się te łóżeczka ale po pierwsze miałam za mało miejsca w domku - mieszkaliśmy z cócią w jednym pokoju, a po drugie kosztowało wtedy strasznie drogo coś ponad 500-600zł. ale po niecałych 1,5 roku i tak musiałam kupić małej tapczanik do spania bo w łóżeczku już spać nie chciała... http://www.allegro.pl/item305567261_2w1_lozeczko_tapczanik_szuflada_120x60_ss.html http://www.allegro.pl/item305167065_lozeczko_bartek_ii_tapczanik_szuflada_klups_.html http://www.allegro.pl/item305568505_2w1_lozeczko_tapczanik_szuflada_140x70_ss.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek fajne te łóżeczka, chyba to najtańsze najbardziej praktyczne bo największe, dłużej się je wykorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie majóweczki:) wrócilam wczoraj po południu i zdążyłam przeczytać tak z grubsza co pisałyście:) jestem w szoku po obejrzeniu tych filmików z porodu i już strach mnie obleciał :( i teraz mam nadzieję na cesarkę :) piszecie o skracającej sie szyjcie i teraz mam obawy, bo w ostatnią noc w zakopcu tak mnie brzuch zaczął boleć, tak jak na okres, że już myślałam że będziemy jechać do szpitala, ale wzięłam dwie nospy i jakoś przeszło, ale mimo to wczoraj tak jakoś dziwnie czułam ten brzuch, dziś w nocy w sumie było ok choć przez parę sekund tez coś zaczynał mnie boleć ale przeszło:) mam nadzieję że to nie szyjka, co prawda byłam dwa tygodnie temu na badniu i mój gin bada i \"ręcznie\" i robi usg i niby ok, no ale przez te dwa tygodnie mogło się przezcież coś zminić, nie wiem czy panikować czy nie, a może to zwykłe zmęczenie po zakopanym, bo mimo iz starałam się oszczędzać to troche kilometrów zrobiłam:) no ale się rozpisałam na początek:) co do zakupów to w tym tygodniu biorę się za nie i kupię wszytko co na razie przychodzi mi do głowy np. pieluchy, rożki, butelki itp. a co do łżeczka to zamierzam chyba kupić takie właśnie zmieniane w tapczanik ale to dopiero jak dzieko wyrośnie z kołyski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka ja myślę że nie ma co wpadać w wielką panikę ale jeśi masz numer do lekarza do zadzwon, napewno poczujesz się psychicznie lepiej jak powie Ci ze to nic takiego. A jak czekasz na wizyte to poprostu odpoczywaj teraz duzo i nie rób kolejnych kilometrów na zakupach bo zakupy moga kilka dni poczekać. Swoją drogą dziewczyny to ja proponuję zrobić taką stałą listę jak tą tabelkę mamy i każda mogłaby coś dopisać co jej przychodzi do głowy (tak zeby nic nie zapomnie), wiadomo że nie kupimy wzystkiego ale lepiej żeby potrzebne rzeczy były spisane. Co wy na to? Może takie dwiee listy jedna dla mamy i jedna dla dzidzi i z podziałem na dom i szpital?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak myslę że będę teraz sobie odpoczywać tym bardziej że jestem już na l4:) w poniedziałek czeka mnie tylko jeszcze wyprawa do warszawy, bo akurat teraz odezwali sie z mojej nowej przyszłej pracy i mam przyjachac na jakieś tam testy, a musze korzystać póki mnie chcą i poczekają do przyszłego roku jak będę chciała wrócic do pracy:) najgorsze jest to że musimy wyjechac z domu o 3 w nocy i to jest 5 godz w jedną stronę, no ale ja będę tylko pasażerem, a mój m kierowcą:) a zkupy zamierzam robić przez internet i ak myślę że większość rzezcy kupię na allegro, bo taniej i ja nie mam nawet siły do biegania po sklepach:) a z ta listą to juz kiedyś taka była, ale w sumie to dobry pomysł, bo zawsze można o czymś zapomnieć:) no a co z nasza tabelka imion? mi wydaje się że musze i dla dziewczynki i dla chłopaka mieć imię bo nigdy nic nie wiadomo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka z ta tabelką z imionami to dobry pomysł, duzo dziewczyn jest niezdecydowanych to moze jakiś pomysł im wpadnie. Może zacznij tą tabelkę, bedziemy się dopisywały (dziewczynki z dziewczynkami a chłopcy z chlopcami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soczek może w twoim przypadku z tą szyjką było inaczej, bynajmniej wszystkie moje znajome które miały zakładany krażek odczuwały ból i kucie w jajnikach...wiadomo każdy przypadek jest inny i nie ma co uogólniać.......wiem jednak że to dobra w sumie rzecz bo chroni przed zbyt wczesnym porodem... A ciekawa jestem czy rzeczywiście te krążki zakłada sie do 26 tc, bo ja myślałam że mi też to będzie grozić a jestem już prawie w 27 tc więc co by było gdyby teraz mi się zaczęła skracać ta szyjka...... Wczoraj była u mnie kuzynka, mówiła że musi mi poszykować rzeczy do maluszka(ona ma już dwójkę chłopca i dziewczynkę) i naprawdę fajne rzeczy. Bratowa też ma co nieco mi odstąpić fakt że po dziewczynce, ale niektóre rzeczy mogą służyć również dla chłopca. Z tą listą to dobra rzecz, bo ja sie właśnie zastanawiam co do szpitala będę musiała zabrać, widziałam już kilka list, ale fajnie by było zrobić taką wspólną.... A tabelka z imiona też się przyda, ja chyba coraz bardziej zdecydowana na Kubusia jestem...tylko nie wiem jak ta tabelka ma wyglądać...może przy tej naszej głównej tabelce dopiszemy imiona, a jeśli się nie zmieści to możemy wykasować np termin ostatniej @, bo to chyba teraz najmniej ważne....Co o tym myślicie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek37...dzięki Twoim wczorajszym linkom do koszuli do karmienia wczoraj zamówiłam 3 sztuki:) jedna na guziczki i 2 z tymi rozcięciami na piersiach:) i już jakiś zakup za mną:) Dzisiaj rano zanim wstałam z łóżka moja dzidziulka miała chyba czkawkę...przynajmniej tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna mnie lekarz mówił że zwykle zakłada się do końca 26 tyg ciaży ale czytałam w internecie że niektóre dziewczyny mają zakłądany krążek nawet w 30stym tyg jak im sie szyjka zbytnio skraca lub zaczyna rozwierać więc jak widać różnie bywa... jak będziecie chciały żeby coś wam wyszukac na allegro to piszcie : ) cieszę sie jak mogę pomóc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać ze po niedzieli ide na obciążenie glukozą, ale się cieszę ... :/ ale jak wiadomo wszystko jest do przeżycia, zrobię i bedzie z głowy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franceska------ 27-----monachium------19.07-----25.04--C/ Mickey----------32--------Gdynia-----------20.07 ----28.04---S/ Liliankas--------28------Warszawa--------22.07 ----30.04--C/ Klaudia 447-----21-----Starogard Gd.----25.07---- 01.05---C/ coral bay------ 33--------nowy sącz------ 25.07----01.05---C/ wiolaj----------- 28-------warszawa------- 25.07 ----01.05---C/ mała82--------- 25-------Skierniewice-----25 07-----01.05--- to ja CC-------- 25------Szczecin---------15.07------01.05--S/ arniga---------- 31------Warszawa--------26.07 ----01.05---S/ inez_82-------- 26-------Elbląg------------28.07------03.05--- Żurkowa------- 24-------Wrocław---------26.07-----03.05---S/Nikodem plusia-----------31-------Szwecja----------25.07-----04.05---C/ Monia79--------28------Wejherowo-----26.07--- ---04.05---C/ malagorzalka---33-------Poznań---------28.07-----04.05--- Grzybiara-------34-------Przemyśl-------28.07 ----04.05---S/Sebastianek marzenie31---- 31-------Słupsk-----------30.07----05.05---C/ kareczka------ -26--------Łódź-----------30.07-----05.05---S/Filipek magmal----------26---------Opole----------30 07-----05.05---S/ Sloneczko5050--23---------Konin----------28.07-- -- 05.05-- nikitka5---------32--------Wrocław-------23.07- ---06.05--S/ kathi81--------- 26---------Łódź-----------01.08 -----08.05-- zizusia--------- 24--------rzeszów-------03.08 ----10.05--S/ agulcia----------30--------Poznań--------23.06 ------10.05--C/ peletka--------- 31-------nowy targ------05.08------12.05---C/ czarna---------- 25----------Konin---------05.08------12.05---S/ Kubuś bajabaja--------29----śląsk-cieszyński---22.07-----13.05--S/Piotruś sysunia27--------28-------ok. Gliwic-------06.08-----13.05---C/ Alexxxandra-----28--- ------Śląsk----------07. 08.----14.05-- iskierka----------27----------wlkp----------08. 08------15.05--S madeline80------27---------kraków--------09.08 -----15.05-- weronikx-------- 33------Wrocław---------08.08 -----15.05--C/ olinkaka----------28------Wrocław---------08.08 -----15.05--S/ renka07----------31------wielkopolska-----19.08- ----22.05--S/ stelka------------ 27------brzeg-------------15.08-----22.05--C / Mirellka84--------24------Gdańsk------------08.08-----22.05--S/ madamagda------23------Wrocław. --------15.08-----24.05--- JoannaWM------ 34------Wrocław-----------18.08.----24 .05--S/ bibi2--------------29------DąbrowaGórn----19.08---- 26.05--C/Michalinka soczek37--------27-------Ostrowiec św.----22.08-----29.05-- Zrobiłam sobie z nudów taką tabelkę, ale nie wiem czy to dobry pomysł, czekam na opinie...:) Wpisałam te imiona które wydawało mi się że pamiętam, jeśli się pomyliłam to przepraszam....... Tylko że ta tabelka ma tylko miejsce na jedno imię, chyba ze skasujemy ten termin ostatniej @ i wtedy będzie można wpisać imiona przeciwnej płci, gdyby okazało sie że przy porodzie któraś zostanie zaskoczona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek nie przejmuj się tą glukozą, weź sobie tylko mineralną wodę, trochę wlej gorącej żeby sie rozpuściła ta glukoza a później dolej zimniej mineralnej, naprawde nie jest to takie złe..jedynie później trochę mi sie słabo zrobiło no bo nic jeść nie można..ale da sie przeżyć......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna bardzo dobry pomysł, mozna skasować też płeć bo jak jest imie to chyba oczywista, ostatnia @ tez bez wiekszego znaczenia, wazny termin. Czarna to moze zacznij tez listę potrzebnych rzeczy a komu co się przypomni to dopisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi wiesz ja rodze pierwszy raz także do robienia listy to ja raczej się nie nadaje:p Z tą tabelką poczekamy jak się reszta odezwie, ale myśle że raczej to jest dobry pomysł i tak to by mogło wyglądać, tylko wykasujemy ostatnią @ i wtedy można dopisać ewentualnie drugie imię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I najlepiej będzie jeśli każda napisze wybrane imię/imiona normalnie a później jedna z nas umieści je w tabelce, bo tak to będziemy maiły za dużo tych tabelek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 kareczka dzięki za muzyczkę....🌼 właśnie sobie kopiuję, będę puszczać na zm,ianę z kołysankami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna to ja myslę że może już Ty zajmiesz się tymi imionami żeby za bardzo nie mieszać. No i może jakaś propozycja listy by się przydała, mam wrażenie że dużo zapomniałam co kupić :), co przygotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gusika
Cześć dziewczyny Mam na imię Agnieszka i jestem z Rzeszowa. Właśnie trafiłam na to forum. Mam termin na 24 maja no i lekarz mówi, że ma być synek - Szymon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj gusika, później dopiesze cię do tabelki poczekam jeszcze może ktoś się odezwie z wybranym imieniem więc dopisze przy okazji coś więcej, ty widze już imie wybrałaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja już porządki zrobiłam, pranie sie samo robi:)obiad już zjedzony:) z imion to dla dziewczynki będzie Julka, a dla chłopca Igor, chyba:) w każdym razie na razie tak:) dziewczyny o jakiej muzyce piszecie? ja się zastanawiam i chcialabym nawet kupić coś jakąś pozytywkę czy co ale w ogóle nie mam pojęcia, a w sklepach też nic nie widziałam. no i witam nowe majówczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie do końca ja. Ja zaakceptowałam. Szymon to marzenie mojego męża. Ale cieszę się, że mu się udało i będziemy mieli upragnione dzieciątko, no i ma być synuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ;-) ja byłam wczoraj na usg 4D i potwierdziła się płeć synek Michał Mikołaj będzie ;-) Czuję się już troche ociężała i ciężko mi się schylać ... a dziś myslę nad wyjściem do kina ;-) Acha zapomniałąm napisać, że będę miała wymarzoną cesarkę ;-) choc przyznaję po zobaczeniu na filmie jak wygląda to cięcię to i tego też się boję ! Co do koszuli do porodu to nie polecam swojej, na prawde szkoda, po prostu będzie do wyrzucenia a ta biała szpitalna tez dobra i jak rodziłam to było mi zupełnie obojętne co mam na sobie, a myslałam tylko o jednym ... Co do listy to jestem jak najbardziej za ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do muzyki to mam jedną płytę. Była dodatkiem w Dzienniku. Mozart - muzyczna akademia rozwoju. Niektóre kawałki są fajne a niektórych nie da się słuchać. No a jak mi nie podchodzą to tym bardziej dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franceska------ 27-----monachium---------25.04--C/ Mickey----------32--------Gdynia-----------28.04---S/ Liliankas--------28------Warszawa--------30.04--C/ Klaudia 447-----21-----Starogard Gd.---- 01.05---C/ coral bay------ 33--------nowy sącz------ 01.05---C/ wiolaj----------- 28-------warszawa------- 01.05---C/ mała82--------- 25-------Skierniewice-----01.05--- to ja CC-------- 25------Szczecin---------01.05--S/ arniga---------- 31------Warszawa--------01.05---S/ inez_82-------- 26-------Elbląg------------03.05--- Żurkowa------- 24-------Wrocław---------03.05---S/Nikodem plusia-----------31-------Szwecja----------04. 05---C/ Monia79--------28------Wejherowo-----04.05---C/ malagorzalka---33-------Poznań---------04.05-- - Grzybiara-------34-------Przemyśl-------04.05---S/Sebastianek marzenie31---- 31-------Słupsk-----------05.05---C/ kareczka------ -26--------Łódź-----------05.05---S/Filipek magmal----------26---------Opole----------05.05---S/ Sloneczko5050--23---------Konin----------05.05-- nikitka5---------32--------Wrocław-------06.05--S/Michał, Mikołaj kathi81--------- 26---------Łódź-----------08.05-- zizusia--------- 24--------rzeszów-------10.05--S/ agulcia----------30--------Poznań--------10.05--C/ peletka--------- 31-------nowy targ------12.05---C/ czarna---------- 25----------Konin---------12.05---S/ Kubuś bajabaja--------29----śląsk-cieszyński---13.05 --S/Piotruś sysunia27--------28-------ok. Gliwic-------13.05---C/ Alexxxandra-----28--- ------Śląsk----------14.05-- iskierka----------27----------wlkp----------15.05--S madeline80------27---------kraków--------15.05-- weronikx-------- 33------Wrocław---------15.05--C/ olinkaka----------28------Wrocław---------15.05--S/ renka07----------31------wielkopolska-----22.05--S/ stelka------------ 27------brzeg-------------22.05--C /Julka, Igor Mirellka84--------24------Gdańsk------------22 .05--S/ madamagda------23------Wrocław. --------24.05--- JoannaWM------ 34------Wrocław-----------24 .05--S/ gusika------------??--------Rzeszów----------24.05---S/Szymonek bibi2--------------29------DąbrowaGórn---- 26.05--C/Michalinka soczek37--------27-------Ostrowiec św.----29.05--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podam kilka list wyprawek dla dzieci z internetu: Ubranka • 5 sztuk kaftaników z długimi rękawami (wiązanych z boku) • 5 sztuk body zapinanych na zatrzaski z boku • 4 bawełniane pajacyki • 2 cieplejsze pajacyki • 4 bawełniane koszulki bez rękawków (do zakładania pod pajacyki) • 5 par śpioszków • 3 - 4 pary skarpetek bawełnianych • 2 ciepłe bluzy lub sweterki zapinane z przodu • 2 cienkie czapeczki bawełniane zawiązywane pod brodą • gruba czapka, szaliczek i rękawiczki (dla dziecka urodzonego w chłodniejszych miesiącach) • kombinezon – śpiwór (dla dziecka urodzonego w chłodniejszych miesiącach) Kosmetyki i artykuły higieniczne • mydło lub płyn do kąpieli • myjka • oliwka pielęgnacyjna • krem na odparzenia (np. Sudocrem, Linomag) • zasypka (puder, można też używać mąki ziemniaczanej – będzie ona też przydatna do zrobienia delikatnego krochmalu (do kąpieli) w przypadku podrażnień skóry maluszka • miękka szczoteczka do włosków • nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami • płatki kosmetyczne (przydatne do obmywania twarzy dziecka i okolic oczu) • miseczka na wodę do obmywania twarzy malucha • patyczki do uszu (specjalne dla dzieci) • gumowa gruszka do oczyszczania noska • proszek do prania przeznaczony dla niemowląt • chusteczki pielęgnacyjne nawilżone • zestaw do przemywania pępka (70% spirytus lub Gencjana, gaziki, patyczki jednorazowe) • sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska • termometr do mierzenia temperatury dziecka • wkładki laktacyjne dla mamy Inne • 2 ręczniki kąpielowe • wanienka (bardzo wygodna jest wanienka ze stelażem) • termometr do sprawdzania temperatury wody • pieluchy tetrowe (ilość zależna od tego, jakich pieluch będziesz używać do przewijania malucha, jeśli zdecydujesz się na tetrę, to kup ok. 40 sztuk) • pieluszki jednorazowe • 2-3 pieluchy flanelowe • wózek (pamiętaj o folii przeciwdeszczowej, parasolce i osłonce z siateczki przeciwko owadom – szczególnie przydatna latem). Nie zapomnij również o torbie podręcznej, w którą zpakujesz rzeczy potrzebne poza domem. • fotelik samochodowy • łóżeczko, deska do przewijania • materacyk • kołderka, poduszka (wybierz takie, które można prać w pralce) • 2-3 zmiany bawełnianej pościeli i 3-4 prześcieradła (ewentualnie ceratka do podłożenia pod prześcieradło) • kocyk, rożek • 1-2 butelki i smoczki w razie konieczności wprowadzenia mleka modyfikowanego • 3-4 śliniaczki • podgrzewacz do butelek (nie trzeba kupować od razu, gdyż nie wiadomo, czy będzie potrzebny) • termos do butelek • szczotka do mycia butelek • smoczek uspokajacz, jeśli chcesz go wprowadzić do użytku • laktator (dla mamy) Pamiętaj, by nie kupować na początek zbyt wielu rzeczy, bo dziecko po urodzeniu może okazać się większe niż przypuszczałaś (standardowo kupujemy ubranka w rozmiarze 56 – 62 cm). Wybieraj rzeczy wyłącznie z naturalnych materiałów. Najlepsza jest przewiewna bawełna, frotte lub trykot, a z grubszych tkanin – dzianina, flanela i polar. Ubranka dla noworodka muszą być miękkie, przewiewne i nie krępować ruchów dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusika nie znam twojego wieku, napisz to przy okazji dopiszemy do tabelki Stelka ja swojemu małemu zaczęłam puszczać kołysanki (ściągnęłam z internetu) oraz muzykę poważną, która mam od kareczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×