Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

No nam lekarz zalecił odstawienie wit D przed wakacjami w zeszłym roku.. Teraz od mniej więcej 2 tygodni daje młodemu tran, który z resztą uwielbia:P Muszę sprawdzić czy pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wit D. A w Irlandii w ogóle nie zaleca się podawania wit D, co przy tym klimacie jest dziwne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, dziękuję Ci najpiękniej!!! jutro idę do rodzinnego na mierzenie i ważenie to poproszę o to,co napisałaś.... Jezu, już zapomniałam jak to jest z takim maluchem, nocki mega nieprzespane, akurat jak wreszcie po 2 latach doczekałam się że Julek śpi ....ehhhhhh. Jagoda w dzień śpi,a w nocy ucztuje ( u mnie akurat z butelki) dobrze, że człowiek zapomina bo by drugi raz nie spróbował :P ja chyba nie mam też zadatków na supermamę, łażę niewyspana, rozdrażniona i nie mogę się doczekać, aż miną te pierwsze miesiące....kolki, czy głodna, czy inny czort.... i jeszcze jakieś choróbska... uciekam do marudy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinna chętnie się zamienię-dam Ci za malutką 7-latka :P :P :P :P :P Ja bym mogła mieć noworodka czy małego niemowlaka całe życie :P :P :P :P :P Mija, szybciej da Klacid :P A na poważnie to macie jeszcze 2 dni - wszystko się może zdarzyć :) A co do Irlandii to z tego co kojarzę (ale mogę się mylić), mają żywność wzbogaconą w Wit D3... u nas tylko margaryna i maslo jest wzbogacona :( Aaa, miałam napisać że całkowicie bezpieczna dzienna dawka to 2000j (50ug), ale większość ekspertów twierdzi, że dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro powiem co dała :P A jeśli uda nam się pojechać, to sprawdzę czy rzeczywiście Wit.D jest dodawana do żywności, bo aż mnie to intryguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sola190
"Aaa, miałam napisać że całkowicie bezpieczna dzienna dawka to 2000j (50ug), ale większość ekspertów twierdzi, że dużo więcej" To w takim razie, jaką kupić vit D -jaki link?? (vigantol wycofany) i ile tego podawać w kroplach dla takiego 2,5 latka, dodam, że raz dziennie je mleko - Bebilon Pepti 2 z 210-300 ml pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola: dziękuję ci bardzo.Bardzo zdziwiłaś mnie zarówno maksymalną bezpieczna dawką jak i tym, że jak dziecko smaruje wysokim filtrem to guzik przenika:( No cóż moja obsesja słoneczna wyszła jej na niekorzyść. Mam jeszcze dwa pytania. Ile kosztuje takie badanie (mniej więcej) i jaki tran polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu pusto:-( a sama nie jestem lepsza i mało piszę;-) Szymus od tygodnia nie spi w dzień, a dzień ma dłuuuuuuuugi, wczoraj wstał o 8 rano a zasnął o 22-giej!!! Normalnie szok! Mam nadzieję, że dzisiaj wcześniej padnie:-) Stelka jak rozmowy, nic nie piszesz? Mija jak Hubik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom Hubi tez kiedyś tak spał od 22 do 8.wszystko mineło jak poszedł do przedszkola. A okazało się, że lekarz nie widzi żadnej anginy.Brak powiększonych węzłów i nalotu na migdałach i języku.Jutro będzie miał robiony CRP i jak będzie w normie to lekarz powiedział , że będziemy mogli jechać. Nie wiem czy się odważę.Kusi mnie strasznie, ale potem nie chcę żałować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co chodzi;( Młody ma znów prawie 39 i go ścina. Mój M pobiegł po syrop bo od czopków boli go brzuch już. Tak więc nie widze naszego wyjazdu w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mija to dziwna to choroba hubiego, nie angina, a temp wysoka i wymiotuje, a może to jakas grypa jelitowa???? a nie możecie przebukowac biletów?? chetnie bym odkupiła ale nie ta poraz roku... ja lecę 17-23 styczeń, bilety juz zarezerwowane:) co do rozmów to po testach wiedzy przeszłam do pierwszej 7:D dla mnie to wyczyn bo np wypełniłam po raz pierwszy deklaracje vat-7 a mimo to zdobyłam 80% pkt, ale po rozmowach dzisiaj przyszła odmowa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sola, Vigantolu wycofane pewne partie, za chwile wyprodukują nowe :) i już będzie ok :) Ale vigantol na receptę... Ja osobiście wolę dokłądniejsze dawkowanie niż krople (bo raz kapnie jedna raz 3 :( ) i najczęsciej wypisuję Vigantoletten 500j - tabletki łatworozpuszczalne, dodatkowo maja kalendarz z dniami tygodnia na odwrocie jak w tabl antykoncepcyjnych więc dla takich gap jak ja idealne rozwiązanie- 1 opakowanie wystarczy na miesiąc i kosztuje ok 14pln... Jak ktoś ma 2 dzieci, to mozna kupić po 1000j i dzielić (tabl z tzw rowkiem więc pęka idealnie) :P Bez recepty można kupić np VitaD (400j), czy starszym dziecim Vitrum Calcium 600 + 400D z wapniem :) Co do tranów to są różne- wiem że Cynka dawała płynny chyba Muller, lub coś tego typu, Ja swoim jak daję to Eecomer bo łykaja w kapsułkach. Krisii jak rodziny lekarz będzie miał wąty co do vit D bo często mają, możesz wydrukować te zalecenia konsultanta ze strony Medycyny praktycznej :P :P :P :P :P :P Mija, jak CRP będzie ujemne to znaczy tyle, że to wirusówka :) Minie pewnie za 2 dni góra... Moi gorączkowali w zeszłym tygodniu do 39.2stC przez 3 dni każdy i minęło jak ręką odjął... Zobaczysz co dziś będzie się działo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola: dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie tak przy okazji. Czy może być tak, że mojej córci utrzymują się rzadkie kupki od zębów przez 3 miesiąc? Dodam, że wcześniej nie było z tym problemu. Jak nie to muszę chyba wybrać się do alergologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam kiedy pisac niestety, podczytuje ale na napisanie juz nie mam możliwości bo laptopa chwilowo nie mam a zanim odpale kompa i wogole to juz Kuba jest i chce traktory oglądać:( Takze cieżko chć na chwile samej uściąśc, męż wraca wieczorami w sumie tylko sie wyspac bo zasówa na budowie, wziął urolp i robi co sie da wiec mam go tylko na noc:P Pozatym lena cos nie chce spac, poł dnia sie mecze zeby ją uśpic a ona zaśnie na poł godziny i tyle to mojego usypiania:P Musze podczytac co u was i moze jeszcze cos skrobne:)o ile sie mi uda:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tranu to ja mam firmy LYSI i jest to tran islandzki, wiecej nic nie wiem czego np bo opakowanie wyrzucilam a kupilam go poprzedniej zimy ;-) Ja sie przyznam bez bicia ze Dagmarka odkad skonczyla rok nie dostaje wogole vit d3 , a Kinii tez prawie nie podawalam, az w koncu postawilam sobie devikap przy puszcze z mlekiem i od jakiegos tygodnia jej daje, no ale to powiem ze zamiast dac 1 krople, wlatuje mi ok 5-7. No ale ja sadze ze czesc tej witaminy osadzi sie na butli no i cos pozostanie w resztkach mleka ktorego nie dokonczy. Wczoraj dalam Dagmarce tranu do mleka i meczyla go strasznie bo jej niesmakowalo mimo ze ten tran jest o smaku owocowym. A i powiem ze Dagmarka od jakiegos 1,5 miesiaca nie pije juz mleka modyfikowanego lecz normalne z kartonika, niestety musielismy zrezygnowac na rzecz Kingi, bo to jak dla mnie drogi interes kupowac dwum dzieciom mleko sztuczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CRP 30 ;( Dostał Zinnat.I znów gorączka tym razem musieliśmy dać Pyralginę.Mam dość już tej gorączki :O Jutro mam zadzwonić i powiedzieć czy działa ten Zinnat. Mam nadzieję, że w nocy nie będzie sensacji. Podaje mu przeciwzapalne od soboty:O Klaudia ten tran bierze moja siostrzenica i dla niej jest super. Ja mam Norweski. Jest jakieś mleko dla dzieci firmy CANDIA www.mamorosne.pl Któraś z Was może próbowala ?? Ja dostałam ulotkę w zeszłym roku na targach, ale nie próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mija czyli nie leciecie??? szkoda...a możecie chyba przebukowac bilety na inny termin???!!! a mnie zaraz trafi z tym ryanairem:P próbuje zarezerwować bilet (wczoraj mi nie wyszło) a dzisiaj nie dość że bilet podrożał o 50 zł to jeszcze płatność nie chce przejść, wk....a mnie ta bankowość elektroniczna, najchętniej posząłbym do biura jakiegos i zapłaciła normalnie gotówka a nie tak przez neta...wrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wpadam napisać co u mnie. W kwestii wit. D - młody pije tran, zwykły Mullersa i jeszcze mówi "mniam, mniam". W zeszłym roku pluł nim... W pracy fajnie, choć wrzesień był zawalony papierami, radami pedagogicznymi i spotkaniami zespołów... Na zwolnieniu lekarskim do piątku jestem. Takiego kataru to lata nie miałam + zapalenie ucha. Młody zdrowy. Właśnie minęło 2 tygodnie od PRIORIXa. Powoli kończymy karmienie piersią, tzn. pewnie za kilka dni definitywny koniec. Tak się w sumie zastanawiam co dalej z mlekiem. Jakoś nie wyobrażam sobie, że nagle zacznie szklankami mleko/kakao pić. Żurkowa, gratulacje dla męża! Mnie może najbliższe 6 lat starczy, żeby to co z tej korony mam niezaliczone złazić. Co co córek to sąsiad ma 4... a o jakąś poza małżeństwem to go nie podejrzewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja CC stelka- no nie lecimy. Młody dalej gorączkuje i własnie przed chwilą zwymiotował antybiotykiem bo jest mega zaflegmiony :O Co do Ryainaira to norma, zabukowac bilet bez problemów udało nam się kilka razy :D a lataliśmy dość często. Szkoda, że nie ma już takich tanich biletów jak kiedyś, bo ja bym pojechała w innym terminie. A tak to dupa, nie wiem czy polecimy. Będę czatować na coś taniego, może się pojawi. A przebukowanie jest drogi i lepiej opłaca sie kupic nowy bilet. 35 euro od osoby plus różnic w cenie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mija dużo zdrówka dla Hubiego! To ja CC witaj, Ty ograniczałaś synkowi pierś czy sam z niej zaczął rezygnować? Ja nadal karmię i końca nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj wymiękłam zupełnie, przez godzinę zdejmowałam Małego z parapetu i wyprowadzałam do drugiego pokoju, żeby ochłonął a On nic sobie z tego nie robił, żadne kary nie działają, katastrofa!!! Podrzućcie jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie podczytywalam was ale nie pisalam mija- zdrowka dla synka, faktycznie szkoda tej wycieczki ech, ale co zrobic, zdrowko malego najwazniejsze erykowi teraz nie daje wit D bo pije viboivit, to sa tam wszystkie witaminy no i modyfikowane mleko jeszcze pije, klaudia-ja mojemu od dawna chce dawac zwykle mleko, nawet mam od krowy bo tesciowa ma krowke, i dupa, nie tknie, nam sie katar skonczyl, ale mam tak zawalone "tyly" tzn gardlo i zatoki ze szok, a dzis mnie gardlo boli, erusia cos dusilo na sucho, ale pil syrop i przeszlo ziab straszny, 5 na plusie, my juz palimy na dobre bo sie nie da wytrzymac, akinom, to ja cc--- nie moge sobie wyobrazic juz takich duzych chlopow przy cycu hehe, nie zebyscie pomyslaly ze widze cos zlego w tym , bo np Eryk to juz sie intereseuje moimi piersiami ale jak na chlopa przystalo, myzia mi, zaglada, kupa smiechu, a siku w pieluchy :o a ja kurcze mysle ze mam jakies inne dziecko, nie dosc ze o nim nie wiem, grzeczny, slucha mnie, w ogole nie musimy stosowac kar bo nie ma za co , to jeszcze do tego, inne dzieci nad nim dominuja, zaczepiaja a on taki bidny, zabawki daje dzieciom, normlanie dzieli sie, nie placze ze "to moje", teraz nas czesto odwiedza sasiadka z roczna wnuczka, to ona za erykiem, on taki opiekunczy, daje jej wszytsko ona go ciagnie za wlosy a on do mnie wtedy na kolana, kiedys w sklepie gonila go jakas mnniejsza dziewczynka a on uciekal , taki jest , np ma dystans do zabawek dzwiekowo-swietlnych, musi sie przyzyczaic, wszystko musi zaakceptowac, a jak juz ma kredki i blok to dziecka nie ma, no ma swoje humory tez, potrafi lezec pol godziny plackiem na dywanie, ale tylko tyle, cos tam sie pozlosci , ale w normie akinom- mysle ze to taki wiek, kazdy maly czlowiek jest inny, pociesze cie ze wiekszosc dzieci w moim otoczeniu to diabelki, ale takie sa dzieci,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dziewczyny... mozna jakos łaczyc np bebiko i zwykle mleko? zeby stopniowo dawac mu zwykle, bo bebiko rozciencza sie w wodzie i nie wiem czy mozna mieszac ze zwyklym mlekiem? bo to urwanie ciula z tym modyfikowanym, jak zwykle je normalnie z talerza a z butli nie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka zizusia a nie da rady od razu przejść na zwykłe mleko?? u nas Karola zwykłym mlekiem pluje, mimo że serki czy jogurty uwielbia,a nutramigen przed spaniem obowiązkowo wciąga całą butle:) Karola pytanie szwagerka w ciązy 24t i robiła dzisiaj glukoze 50 i na czczo miała 85 a po glukozie 52, co to znaczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie jak mu dam do butli zwykle to tylko pociagnie i od razu mowi "daj inne mleko, nie lubie tego" doslownie, i ja jakos podstepem chcialam ze zmieszac zeby czul i bebiko a potem coraz wiecej mleka, bo to kupowanie i ciagle myslenie ile jeszcze mu zostalo to mnie wkurza juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowie mleko z butelki??? I jeszcze powiedzcie że ciepłe :P a fuj, od razu bym rzygnęła :P :P :P :P Ogólnie do 3 urodzin zwykłego mleka się nie zaleca, a do tego - czas już najwyższy odstawić butle!!!!! za pół roku będzie to dużo trudniejsze i okaże się że idąc do zerówki jeszcze butlę będzie ciągał!!! co do glukozy to bardzo dziwny wynik- tak jakby w ogóle nie wchłaniała... po jakim czasie to był pomiar- godzinie czy dwóch???? A ja mamprzez dopalacze, policję, TV urwanie jaj w pracy :( bo 5 wariatów najarało się szajsu na wycieczce szkolnej... Pojechali do Świętej Wody i się chyba nią opalili ':P :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola niby racja z butlą ale wiem że jak wipije butle mleka przed spaniem to ma coś w brzuszku i to ciepłego:P co do wyniku to po glukozie 50 czyli po 1 godz, i chyba powinna powtórzyc badanie?? bo dla mnie to dziwne, że po glukozie wynik poniżej normy?? a jak wyszedł prawidłowo to co może oznaczać??? tesciowa juz jej powiedziałą dzisiaj że jest ok i nic nie powinna robic, a do gina nie mogła sie dodzwonić a w sobote wyjeżdża do szwajcari na 6 tyg i tam nie zrobi żadnych badań juz.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka powinna powtórzyć badanie, bo glukoza poniżej 60 to hipoglikemi, czyli stan niebazpieczny dla płodu (grozi np zahamowaniem rozwoju i niską masą urodzeniową) i dla niej. Jeśli miała mierzone z palca na pasek, to pewnie błąd glukometru, jeśli z krwi to koniecznie jutro do powtórki i rano tel do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie miała z krwi, a w tescie pappa miała tez jakis wynik zły, ale teraz niby juz lepiej, a ona duzo przytyła w ciaży a dziecko ma teraz 700 gram a to 24 tc więc chyba ok, ale fakt że miesiąc temu ważyło poniżej normy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×