Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

beybe29

Gotowanie na parze

Polecane posty

Gość susiee
bardzo dlugo sie zastanawiałam jaki model wybrać i śledziłam aukcje na allegro aż w koncu zdecydowałam sie kupić parowar tefala 4001. baaardzo okazyjnie ;) choc trochę się boje, bo sprzęt jest ''powystawowy'' ale podobno w idealnym stanie... zobaczę jak nadejdzie paczka. i już nie moge sie doczekac gotowania:D pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWIK 45
Witam wszystkie miłośniczki gotowania na parze.Dostałam w prezencie parowar Zelmera jeżeli ktoś zna jakieś przepisy to bardzo bym prosiła ,szukałam w necie ale nic nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWIK45
DZIĘKUJĘ IZOLKA ZARAZ WCHODZĘ NA TĘ STRONKĘ I POPATRZĘ POZDROWIONKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara8514
ja kupiłam niedawno parowar, i ciągle zastanawiam się , czy jak korzystam z warzyw morożonych to muszę je uprzednio rozmrozić, żeby ugotować w parowarze ( mam elektryczny) czy mogę wrzucić zamrożone. korzystam z parowara Zelmer, w istrukcji jest niejasno napisane, najpierw, żeby rozmrozić a potem że można zamrożone. pogubiłam się już w tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak nie cierpie takiego
jedzenia :O chociaz wiem, ze zdrowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara8514
Dzięki za odpowiedź co do mrożonek. Tak też zrobiłam. Wyszły smaczne ale mogłam je lepiej doprawić, teraz dawałam niewiele przypraw bo się bałam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhh
mam parowar tefala i jest super, wczoraj zrobiał karpia z koprem i przprawą do ryby pycha tak samo marchewka młoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do sprzedania parowar Tefala VC7001 Vitamin+, ten trzypietrowy z programatorem. Dostalam go w prezencie, a mam juz jeden. Jesli ktos jest zainteresowany, to podaje maila: parler @ wp pl Oto link: http://www.tefal.pl/All+Products/Cooking+appliances/Steamers/Products/Vitamin++z+programatorem/Vitamin+z+programatorem.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak gotujecie
ziemniaki w parowarze? i one są stare czy mlode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara8514
ja parowałam i takie i takie ... ziemniaczki zawsze wychodziły pyszne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara8514
aha, a te ziemniaczki to normalnie obierałam myłam, kroiłam tak jak do normlanego gotowania ( chociaz ostatnio pokroiłam je w grube plastry, fajnie wyszły i szybciej były gotowe) ustawiałam timer na około 15-20 min ( zleży od mocy parowara) i potem wyjmowałam z pojemnika i przyprawiałam, bo wcześniej ich nie soliłam. Są o wiele smaczniejsze niż z wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ogole nie używam soli jak robię coś z parowara:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara8514
i słusznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lumi
Właśnie wczoraj nabyłam parowar (elektr.) hurrra. Pobór prądu jest stosunkowo niski np. żelazko pobiera 1500 W. A poza tym jest zegar więc gotuję tylko tyle ile potrzebuję. Ale ryż też wyszedł twardy. Chyba trzeba dodać odrobinę wody i trochę masełka albo oliwy, dzisiaj sprawdzę. Jeżeli chodzi o solenie to nawet gotując tradycyjnie soliłam po ugotowaniu - zdrowiej, natomiast używam dużo ziół (zamiast maggi w płynie używam takie coś zielone, podobne do pietruszki i też mówią na to maggi i smakuje podobnie). Mam na balkonie skrzyneczkę z różnymi świeżymi ziołami, polecam - praktyczne (szczególnie dla singli). Dręczy mnie jeszcze inny dylemat czy korzystając z jednego pojemnika muszę nastawiać wszystkie. Na razie robię obiadki, ale chciałabym też korzystać w mniejszej skali. Nigdzie nie ma takiego opisu. Dzięki Nyateneri i Joka - właśnie przeczytałam od Was wiadomości, to już wiem wszystko. przynajmniej na razie. Pozdrawiam i zdrowego jedzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najki
No ja również zaczynam eksperymentowanie na parze:)Mój kochany ma dietę lekkostrawna:) Powiedzcie jak zrobić jakieś mięsko na tym? Schab, czy te pulpety(ich w ogóle nie umiem nawet na patelni)albo filety? Aha a można mrożone frytki wstawić-smaczne będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara8514
schab, karkówke łopatke kroisz na plastry ( tak jak lubisz) marynujesz przyprawami i wkladasz do jednej z przegród parowaru. Z filetami podobnie, pulpetów jeszcze nie robiłam to nie wiem. a frytki ... hymm, wydaje mi sie ze nie nadaja sie do parowaru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara8514
schab, karkówke łopatke kroisz na plastry ( tak jak lubisz) marynujesz przyprawami i wkladasz do jednej z przegród parowaru. Z filetami podobnie, pulpetów jeszcze nie robiłam to nie wiem. a frytki ... hymm, wydaje mi sie ze nie nadaja sie do parowaru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinka33
Ja miesiac temu dostałam w prezencie od rodzicow garnki philipak.Mozna gotowac w nich na parze,bez soli ,tłuszczu.Po prostu rewelacja.Polecam bo sparawdzaja sie w 100 procentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monique75
Ja mam parowar od 3 lat ,nie gotuję w nim codziennie bo moja rodzinka lubi tez smażone mięska z gęstym sosikiem. gutuję w parowarze jeden obiad do 1 warstwy wkładam ziemniaki przekrojone na 4 do 2 kalafior podzielony na mniejsze różyczki ale większe ciut od ziemniaków,zamykam parowar ale nakładam od razu 3 warstwe i nastawiam na 30 minut. w tym czasie ubijam 3 jajka i dodaje trochę masła przyprawy wg uznania,na 10 minut przed ostatecznym czasem wkładam do 3 pojemnika parowaru jajka w miceczce plastikowej, kalafior oczywiście polewam usmazoną na maśle bułką tartą i popijam kefirem polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexaaa
nie ma za co naprawde:) sama korzystam z tej ksiazki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam i parowar i garnki Philipiak. Z garnkami jest mniej roboty, parowar trzeba rozstawić, potem umyć a to duże i niewygodne. Wylac tę wodę itd. Zazwyczaj mi się nie chce tego robić i korzystam głównie z garnków. Warzywa mrożone koniecznie surowe - jak się najpierw rozmrozi to robią się sklapciałe!! Mięso też czesto wrzucam jeszcze zamrożone! Jeśli ktoś nie chce używać soli polecam różne przyprawy, które są zdrowsze a też dają posmak i mięsko nie jest złe, np trochę pieprzu cayenne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę o więcej przepisów!! [a przy okazji na pewno kupię polecaną tu książkę...] parowar dostałam w prezencie ślubnym - jako, że w naszej kuchni, jak na razie, mamy tylko turystyczną kuchenkę gazową, 3-palnikową, na pewno nie mogłabym powiedzieć, że jakikolwiek garnek będzie od parowaru wygodniejszy jak na razie, gotowałam tylko brokuły i kukurydzę - wyszły niesamowicie tylko jakoś strasznie długo... po 40 minut... :( no i przepisów żadnych nie mam! wrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwaa79
Kupiła niedawno parowar Tefal VS 4001 Vitacuisine . Jest super ! polecam. Malutki problem w tym,że zakupiłam go w Niemczech i wszelkie sugestie, porady i przepisy są w języku niemiecki nie znanym mi niestety...jak narazie robiłam warzywa i ziemniaki wyszły przepyszne ale mielone w papryce suche i sztywne...macie jakieś fajne sprawdzone przepisy? To w końcu można doprawiać w parowarze czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja \"paruje\" w naczyniach philipiaka. Bardzo dobre sa wszelkiego rodzaju rybki - np. halibut lub panga. Ja dodaje do nich duzo swiezych przypraw i skrapiam cytryna - pycha!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×