Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dwa razy trzy kropki

Wasze imprezowe HITY - przekąski

Polecane posty

ja proponuje zapiekanki bagitke/buke/chleb posmarowac przecierem pomidorowym, posmarowac gruba warstwa pieczarek (ztartych na tarce i uduszonych na masle), posypac startym serem zapiec podawac z ketchupem albo najlepiej z sosem czpsnkowym (jogurt naturalny+majonez+czosnek+ziola)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebulkaaa-----Ja najbardziej lubie takie zestawienie :) tylko na ciepło: Nadziewane muszle tylko na zimno: bruschetty ziemniuaki z łososiem babeczki z pieczarkami reszta potrwa doskonała na icepło i na zimno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulko, napisz coś więcej o tej Sangrii z owocami do picia. Super przepisy, dziewczyny, zapisałam sporo, na pewno wypróbuję, w końcu sezon na karnawałowe przyjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuurmo - mamy taką dużą szklaną wazę jak na zupę, ze szklaną chochelką do tego, ale może być dowolne duże w miarę naczynie i estetyczna chochelka (chociaż na studenckiej imprezie z której skopiowałam ten pomysł było to podane w plastikowej misce z cynową chochelką!! Ale też smakowało). Kupujesz w sklepie alkoholowym Sangrię (dobra jest taka w pękatych butelkach z bykiem i torreadorem z przodu, innych nie próbowałam) w odpowiedniej ilości i wódkę. Do wazy wlewasz Sangrię i dolewasz trochę wódki, żeby wzmocnić napój :D Może być też bez wódki, ale jest dość słodkie (na tej rzeczonej imprezie dolali spirytusu :o ). Do wazy dorzucasz sparzone i pokrojone w plastry cytrynę i małą pomarańczę, mogą być też suszone owoce lub jakies inne dowolne. Schładzasz, przed podaniem dorzucasz sporo kostek lodu. Ładnie wygląda na stole, w smaku też niezłe, takie zimowe, mimo że chłodne bo słodkie i ciężkie. Też uważam, że super przepisy :D Może tuurmo dołozysz tu swoje kapuścińce? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
Zapiekanki - bardzo dobry pomysl i bardzo pyszny. Niedrogi i mozna przygotowac je wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulkaa----Jeszcze nie robiłam ze suszonymi owocami :) Ale również polecam.Bo super wygląda w przezroczystym naczyniu i dobrze smakuje :D Ja zawsze dodaje cytryne,pomatańcze,ananas i kiwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszperałam po moich kulinarnych notatkach.Moze coś was zaciekawi :D HAWAJSKIE SZASZŁYKI -filety z piersi kurczaka - puszka ananasa - duża puszka brzoskwiń - sezam - oliwa - sól, pieprz Mięso umyć, osuszyć, pokroić w niewielką kostkę, oprószyć solą i pieprzem. Oliwę rozgrzać na patelni, włożyć mięso, usmażyć. Posypać sezamem, dokładnie wymieszać, podsmażyć, ostudzić. Ananas i brzoskwinie osączyć, pokroić na kawałki. Nadziewać na patyczki od szaszłyków na przemian z kawałkami mięsa. ŚLIMACZKI Z SZYNKĄ(mi wychodzi 10-12 sztuk) 2 i 1/2 szklanki mąki 2 dag świeżych drożdży 1/2 łyżeczki cukru 20 dag szynki 20 dag kukurydzy z puszki cebula ząbek czosnku 40 dag pomidorów z puszki 10 dag startego żółtego sera, np. goudy łyżka oleju sól, pieprz Mąkę przesiać do miski. Na środku zrobić zagłębienie, wsypać pokruszone drożdże, cukier i 2-3 łyżki wody, delikatnie wymieszać z niewielką ilością mąki, zostawić na 10 minut do wyrośnięcia. Dodać szklankę letniej wody i łyżeczkę soli. Przykryć, odstawić w ciepłe miejsce, aż ciasto wyraźnie powiększy swoją objętość. Szynkę pokroić w małą kostkę. Cebulę i czosnek obrać, posiekać. Olej rozgrzać na patelni, przesmażyć cebulę i czosnek. Dodać pomidory z zalewą, przyprawić solą i pieprzem, dusić, aż sos zgęstnieje. Ciasto podzielić na 2-3 części, każdą rozwałkować na prostokąt o wymiarach 40x20 cm, posmarować sosem pomidorowym, zostawiając czyste krawędzie. nRozłożyć szynkę i kukurydzę. Zwinąć rulony od dłuższego boku, ostrym nożem pokroić w plastry. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Płasko ułożyć plastry, zostawiając odstępy. Posypać serem. Piec 15 minut w temp. 180°C. MINI KANAPECZKI 20 dag wędzonego łososia w płatach mała cukinia kilka gałązek koperku 10 dag śmietankowego twarożku 4 łyżki majonezu 4 liście sałaty 1-2 łyżki soku z cytryny 8 kromek białego chleba z formy sól, pieprz Łososia pokroić w cienkie paseczki. Cukinię opłukać, osuszyć, pokroić w małą kostkę lub zetrzeć na tarce. Koperek umyć, otrzepać z wody, posiekać. Twarożek połączyć z majonezem. Dodać cukinię, łososia i posiekany koperek, wymieszać, przyprawić do smaku sokiem z cytryny, szczyptą soli i pieprzu. Liście sałaty opłukać, osuszyć. Z kromek chleba odkroić skórkę. Połowę kromek obłożyć liśćmi sałaty, rozsmarować serek z łososiem, przykryć pozostałymi kromkami, lekko docisnąć. Kanapki pokroić ostrym nożem na niewielkie kosteczki, ewentualnie pospinać wykałaczkami. Minikanapeczki będą równie smaczne, jeśli cukinię zastąpimy ogórkiem małosolnym. Zamiast majonezu możemy dodać mniej kaloryczny jogurt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koreczki - wykałaczki, ser żółty w kostkę,papryka konserwowa,oliwki czarne lub zielone bez pestek,może po kawałku śliwki z octu - kompozycje dowolne, ale baza to ser żółty. tartinki - małe krakersy, a do tego z serka homogenizowanego robi się kilka smaków past : może być ziołowo-czosnkowa, z papryką ostrą, z mielonymi orzechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie jest też na desce ustawić różnego rodzaju sery+nóz do serów.I niech każdy sobie bieże tyle ile chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos jednak
cos dopisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dopiszę :) Drożdżowe pierożki :D Ciasto na bazie przepisu tuurmy, a dalej to juz każdy fantazjuje jak chce. Do miski wsypać dwie szklanki mąki, łyżeczkę cukru, sporą łyżeczkę soli, wlać szklankę ciepłego mleka, wkruszyć pół dużej kostki drożdży. Odstawić w ciepłe miejsce żeby sie spieniło i troche podrosło. Dolać łyżkę-dwie oliwy z oliwek, mieszać łyżką dosypując mąki (wejdzie jeszcze około szklanki przynajmniej), sypnąć dowolnych ziół lub curry dla koloru. Jak juz jest trochę mniej klejące wyrobić ręką. Odstawic do wyrośnięcia (ostatnio zawsze robię tak, że wkładam do piekarnika włączonego tylko tak, żeby \"cyknął\", gdzieś na 30 stopni, ale jak ktoś ma gazowy to można standardowo - miske do większej miski z ciepłą wodą). Jak podrośnie (pół godziny) to wyrobić i do rośnięcia jeszcze raz. Wyrośnięte wyrobić i formować. (Pewnie obejdzie się bez części rośnięcia, ale ja akurat robiłam przy okazji inne rzeczy) 1. to ciasto jest świeną bazą dla pizzy - podzielić na pół, rozwałkować itp itd ;) 2. zawijaski z kapustą - ciasto rozwałkować, kroić na kwadraty, na każdy nakładać nadzienia z upiezonej lub zasmażonej kisoznej kapusty, rogi połączyć u góry w środku. Piec w 180-200 stopniach około 15 min, połozyć na każdy zawijasek plaster żółtego sera, poczekać jak się zapiecze (jeszcze 10 min) Tyle było w oryginale mniej więcej, moje ostatnie doświadczenia: 1. minipizze - ciasto wałkować na krążki wielkości drożdżówek, smarować przecierem, posypywać dowolnymi dodatkami (dla potrzeb gości to by trzeba jeszcze mniejsze zrobic pewnie) 2. pierożki z kapustą - ciasto mniej więcej rozwałkować lub rozgnieść, szklanką wykrawać krążki i nakładac nadzienie (zasmażana kapusta kiszona co została z wczoraj ;) ) Pierożki układac na blasze, smarować jajem rozbełtanym z wodą, piec około 20 min. Był dziś znajomy, wtryniliśmy dwie blachy tego, nic nie zostało :D (Bardzo dobre na imprezę i tanie - trochę tylko jest roboty z tym lepieniem pierogów) 3. Pomysły na farsze na później: szpinak z fetą i czosnkiem, kukurydza z żółtym serem i paskami salami, pieczarki lub grzyby z cebulką... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! impreza się udała, goście zadowoleni. z podanych tu przepisów wypróbowalam dwa. przepis na paluchy...niestety mnie nie zachwycił, mineło trochę czasu zanim dopracowałam temperature pieczenia żeby się nie spalały, na imprezie nie zeszły, a i jak dla mnie zbyt pracochłonne...ale owszem smaczne wyszły przepis na śliwki w boczku natomiast super trafiony (bardzo dziękuję autorce) zrobiłam tego sporo (zadziwjajaco szybko się robi) i zniknęło równie szybko w okrzykach zachwytu. co do reszty dań to musiałam się mocno ograniczyć, bo finansowo krucho było. zrobiłam więc swojski smalec z cebulką i jabłuszkiem, który wystawiłamw miskach do tego był pokrojony chleb, sól i ogóreczki kwszone w misce (+noże do smarowania + serwetki do wycierania łapek) przed imprezą przygotowałam też gar ciasta na wytrawne muffiny z wędlina papryką oliwkami cebula i serem i co jakieś pół godziny na stole była nowa ciepła porcja pozdrawiam wszystkie kuchareczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z muffinami idzie tak: składniki suche: 2,5 szklanki mąki łyżeczka proszku do pieczenia jeśli mają być mufiny na słodko to dodatkowo 0,5 szklanki cukru przyprawy - w zależnosci od innych dodatków składnikim mokre: roztopione 100g masła 2 jajka szklanka mleka dodatki: wedle fantazji: szynka pieczarki cebula oliwki pomidor papryka...lub no słodko czekolada i borówki, wiśnie w jednej misce mieszamy składniki suche, w drugiej mokre (ja mieszam w tym garnku w ktorym roztapiałam masło)... dodatki dodajemy w zależności od tego czy same są morke czy suche, zazwyczaj do suchych. łaczymy suche z mokrym krótko mieszjąc (nie mikserem tylko łyżką!!), dosłownie parę ruchów na tyle żeby nie było grudek mąki. wykładamy ciasto do formy lub papierowych foremek (podobno wychodza ale ja nie próbowałam) i piec 20-25 minut...ja piekę w jakichś 180 stopniach bez termoobiegu. a tu link do inspiracji muffinowych: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24121&w=18980457&a=18980457 smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulalu
ja polecam bakłażana w plasterki (pamiętaj żeby go najpierw posolić i po ok.30 minutach przetrzeć), na to szyneczka, śliweczka suszona i serek (zółty lub topiony), na pare minut do piekarnika aż ser stopnieje. albo paluchy z kurczaka, chyba była już o nich mowa. ja ułatwiając sobie zycie korzystam z gotowej panierki kupionej na allegro, nazywa się hot&spicy. do tego kupuję również gotowe sosy/dipy , np. delecta serowa albo pomidorowa. nadają się do tego też nachosy. poza tym nieśmiertelna sałątka tuńczyk+kukurydza+majonez, do której zawsze podaję grzanki z bagietki posmarowanej czosneczkiem i startym żółtym serem (coś a la pieczywko czosnkowe z pizza hut). a na deser pare razy przygotowałam już czekoladowe fondue z owocami. pokroiłam jabłka, gruszki, mandarynki w cząstki, banany, winogrona całe, truskawki i co tam innego miałam, goście nadziewają na widelczyki i maczają w stopionej czekoladzie. pychotka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gimp owa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniosę bo niezłe przepisy
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka ryżowa z tuńczykiem ugotuj ryż w torebkach (2 woreczki) i wystudz odsącz puszkę kukurydzy i rzuć do miski zetrzyj ze 3-4 ogórki kiszone i też do miski odsącz puszkę z tunczykiem w kawałkach i rybę do miski zetrzyj jabłko i do miski można dać fasoli z puszki albo jajka ugotowane na twardo i wymieszać zimny ryż z rzeczami w misce jak chcecie dać majonezu :) ale mieszać chłodne bo z ciepłego ryżu zrobi się papka sałatka (bez gotowania ryżu) do zrobienia w 10 minut albo jajka z pastą ugotuj jajka na twardo,obierz i na pół. Wyjmij żółtka wymieszaj z majonezem,pokrojonymi i podsmażonymi pieczarkami i dodaj neico startego sera zółtego.Wymieszać na pastę i wrzucać do jajek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123zona
a ja robie roladki z ciasta francuskiego (szybko i tanio) arkusz ciasta na to farsz: sam ser zółty + zioła albo podsmazone pieczarki i czerwona papryka to wszystko ułozyć na cieście, zawinąć, wstawić na 3 min do zamrażalnika i potem pokroić w plastry piec w piekarniku 10min czasem jak mam chęć to robie te roladki z całymi oliwkami, wychodzi ładne "oczko" po srodku roladki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garma_zka
oprócz robionych samodzielnie to paluszki w czekoladzie beer fingers ze względu na świetne połączenie smakowe i dobrą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanuszka7
ja mam ten problem,ze wszystkie moje przyjaciolki sa na diecie albo maja jakies "widzimisie"...to najczesciej kroje owoce i warzywa...jakis dip ostatnio odkryłam chrupy - takie gotowe przekaskiz suszonych wlasnie warzyw i owocow...no sa swietne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak są na diecie, to ja polecam przygotować pastę z twarożku chudego z koperkiem lub ze szczypiorkiem i podać ją w waflowych foremkach vafini - 1 taka foremka ma tylko 8 kcal! fajnie, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamponettka
ej ja tez lubie i znam chrupki, ktore hanuszka polecasz:) nazwyaja sie crispy natural i jest tyle smakow,ze kazdy znajdzie cos dla siebie. ciekawa alternatywa dla owoca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efteer
Podaje przepis na roladki z cukini i wedzonego boczku. Podobny przepis wrzucila tutaj Lulalu, ale u niej to szynka i baklazan. A wiec potrzebujemy: - cukinie (najlepiej srednia) - bekon pokrojony w cieniutkie plasterki (ja kupuje taki gtowy) - ser zolty w kawalku - 2 lyzki oleju Cukinie pokroic na cieniutkie plasterki. Przyda sie specjalny nozyk, typu obieraczka do jarzyn. Nie wiem, jak sie to fachowo nazywa :) Wychodza fajne, cienkie plasterki. Na kazdym plastrze cukini kladziemy bekon i na poczatku slupek zoltego zera. Wszystko zawijamy w ruloniki i spinamy wykalaczka. Blache smarujemy olejem, ukladamy roladki i wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni. Zapiekamy okolo 15 in. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×