Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dorota30

Podwyższony poziom wapnia i fosforu

Polecane posty

Mam pytanie. Mój synek ma podwyższony poziom wapnia i fosforu, jednak pediatra nie zaleciła nic innego oprócz wyeliminowania z jego diety mleka, ryżu, bananów. Kazała jeść dużo owoców i warzyw. Mi też kazała wyeliminowac produkty bogate w fosfor i wapń. Może ktoś jest biegły w tych tematach, bo co nie wejdę w skład jakiegokolwiek produktu, to widzę, że niestety jest bogaty w wapń i fosfor. Nie chciałabym stracić mleka :( Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozeh i nie ozeh
więc może to problem związany z hormonami?Bo ten hormon odpowiedzialny jest za gospodarkę wapniem i fosforem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm.ozech i nie ozech poprosze moze pediatre o jakies skierowanie na badanie tarczycy, tylko nie wiem czy u 7-miesieczniaka to juz można coś stwierdzić, kiedy wiadomo, że w tym momencie życia to dziś jest tak a jutro inaczej... Mieszkam niestety na takim terenie, gdzie jest duże stężemie wapnia w wodzie a oprócz tego kaszki ryżowo-bananowe czyli kolejny kopniak chyba fosforanów albo wapnia nie wiem, ale skoro kazała wyeliminować t9o czegoś z tych dwóch jest tam dużo. W każdym razie dziękuję.. ale dalej nie wiem co mogę jeść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozeh i nie ozeh
Wiesz co ja nie wiem jak to jest z takimi maluszkami.Może lepiej skonsultować się z pediatrą, może zadzwonić do endokrynologa i spytać.A jeśli chodzi o wodę to może na czas karmienia lepiej odstawić tą z kranu i korzystać z niegazowanej ( kupować 5 litrową wodę niegazowaną)Nie wiem co Ci doradzić.Ja miałam badanie moczy całodobowego ale takiemu maleństwu to nijak zrobić takie badanie.Potem lekarz mi kazał odstawić wszelkie witaminy i powtórzyć badanie +sprawdzić ten hormon.Zobaczymy. życzę dużo zdrówka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, on w moczu nie ma nic, więc mam nadzieję, że to jednak zwykłe zachwianie z powodu zbyt dużej ilości produktów wałsnie z wapniem i fosforem. Za to nigdzie nie moge znależć co ja moge jeść, jaki produkt ma dużo więcej magnezu niż wapnia i fosforu - wyłączając gorzką czekoladę ;) A co do wody, to właśnie takie ze sklepu mają bardzo dużo wapnia, więc taka \"karnówa\" przegotowana dwa razy jest dużo lepsza dla niego, tak powiedziała pediatra. Całą ciążę i teraz te 7 miesięcy piłam wodę Żywca, okazuje się że najgorsza dla mne w tym przypadku, bo włanie ma najwięcej tych składników.. :( Napisałam do dietetyczki na onecie, ale oczywiście może w przyszłym roku doczekam się odpowiedzi... :( Dziękuję za troskę i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×