Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Dzieki viola, to pewnie chodzi o ta morfologie. bo ja jej nie mialam nigdy robionej! A jak u was z cisnieniem? Ja u ginki ostatnio mialam 13,7 Tak to zawsze o wiele nizsze. Gdzies chyba czytalam ze od 14 jest za duzo. wiecie cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa - a czy ty musisz sobie kupić glukozę? Bo mi nic takiego lekarz nie mówił, więc idę bez. NAwet nie wiedziałam, że się kupuje takie rezczy. Mam nadzieję, że mnie jutro nie wygonią z laboratorium, chociaż na szczęście obok jest apteka. Karo - no ja też mam robione co miesiąc w morfologii białe krwinki i czetwone, liczbę płytek, itp. Więc nie wiem co to za badanie. Hbs też nie kojarzę, chociaż już miałam tyle badać co miesiąc, że nie pamiętam. Zaufałam lekarzowi i już tak nie analizuję dogłębnie tych badać. Wiem, że jest wszystko w porządku i to jest dla mnie najważniejsze! A ja głupia zamaist się lenić jak mam wolne to się wzięłam za robienie pierogów! Wzięłam od mamy jej przepis i mam nadzieję, że tez wyjdą mi takie dobre:) Właśnie kończą mi się gotować ziemniaki i idę po cebulkę do farszu. Trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo - nie wiem, jak u was mierzą ciśnienie ale u nas norma to 120/80. A liczby 13 czy 14 nic mi nie mówią! Ja mam zawsze w normie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja już w domku! Fajnie tak chodzić do pracy na 2 godziny :) pogoda beznadziejna :/ spać się tylko chce! Dziś mamy małą rocznicę i chciałam zrobić jakąś pyszną zapiekankę! Musze poszukać tego przepisu, który jak dobrze pamiętam dziagusia podawała. Oglądam fotki z niedzieli ( byliśmy na morzem) i widzę, że moja twarz strasznie okrąglutka się zorbiłam! wcześniej tego nie widziałam! oj koniec ze słodyczami!! goja--> wydaje mi się, że glukozę kupuje się we własnym zakresie. Ja mogłam ją wypić w domu i po godzinie dopiero pojechałam do ośrodka! Karo--> a ja mam niby w normie ciśnienie, ale zawsze wydaje mi się niskie 100/55 miałam wczoraj jak mi lekarz mierzył. A u Was jakoś inaczej mierzone est to ciśnienie chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam przepis :) jest na stronie 133! niedługo dobijmy do 200 strony! lecę na zakupki :)pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki! Ja też dopiero o 10 wstałam :) Co do badań to: Hbs- to antygen wirusowego zapalenia wątroby typu B tzw. żółtaczka wszczepienna,jeśli nie miałaś kontaktu z wirusem wywołującym tę chorobę to wynik będzie ujemny. U nas badanie to wykonuje się w 37 tygodniu ciązy.Nosicielstwo antygenu hbs nie zagraża dziecku.W pierwszej dobie noworodek otrzyma oprócz rutynowego szczepienia przeciw WZW,dodatkowo specjalną immunoglobulinę. Jeśli do zakażenia doszło w czasie ciąży rośnie ryzyko porodu przedwczesnego A co do tych ciałek białych i czerwonych no to my to mamy robione podczas badania morfologi Goja27.10 z tego co ja wiem to tą glukozę trzeba sobie kupić w aptece wiec lepiej sobie zadzwoń do laboratorium i zapytaj wtedy będziesz miała pewnośc Co do ciśnienia to ja tez zawsze mam w normie ale zobaczymy jak będzie dzisiaj na wizycie, i równiez nic mi nie mówią karo twoje liczby u was to chyba jakoś inaczej jest podawane Dziewczyny boję się iść dzisiaj do ginki że ochrzani mnie o wagę ja naprawdę dużo już przytyłam według mojej wagi mam już 14 kg na plusie a wcale się nie objadam a to dopiero końcówka 26 tygodnia, słodyczy też raczej unikam ,to jest jakiś koszmar :( jak tak dalej pójdzie to się nawet w 20 kg. nie zamknę a już nie mówię jak ja to później zrzucę- nie wiem juz sama co robić, może ginka mi coś doradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia - dzieki za wytlumaczenia :) A o wage to sie nie martw, napewno zbijesz ja po porodzie. bedziemy sie wspierac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz sie domyslilam z tym cisnieniem! Tzn doczytalam na necie ;) Ja mam 13/7 co po prostu znaczy 130/70 moze rzeczywiscie troszke duzo.. no ale ginka nic nie powiedziala to chyba jest ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo--> mi sie wydaje że poziom ciśnienia może być tez zależny od tego jakie miałaś przed ciążą. Bo może też miałas wysokie wiec wtedy jest ok :D Ja mam całe życie niedociśnenie a w ciązy jeszcze mam niższe ale czuje sie ok i wynki tez są super wiec sie nie martwie :) A co do rzeczy dla maluszka to ja juz powoli kupuję żeby nie miećpotem nawału. Nna razie drobiazgi ale zawsze to cos. Kupiłąm już trochę pieluch, chusteczek, grzebyczek z szczoteczką , patyczki do uszu :D A spadkowe poza ubraniami to mam: wanienkę, leżaczek do wanny, łóżeczko (kupiłam od koleżanki) i naa razie to chyba tyle. Teraz szukam bezpiecznego zestawu do paznokci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez zaczne powoli kupować , bo potem trzeba będzie wszystko na raz ubranek , mam już bardzo dużo musze tylko dokupić czapeczki i będzie wszystko. łóżeczko wezme od szwagierki , a wózek chce kupić dopiero po urodzeniu jak już będe na 200% pewna czy będzie chłopiec czy dziewczynka .Dużo moich koleżanek kupuje wszysyko wcześniej , bo póżniej podobno cięzko jest chodzić po sklepach jak brzuszek jest coraz większy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) w piatek byłam na kontroli - wszystko ok, w ten piatek mam usg - mam manie że Franek stanie sie Jagną - ale w sumie jest mi to obojetne. ciśnienie w moim przypadku jest mierzone co miesiąc - i mam strasznie niskie. Waga - + 9 kg. Kogo bym nie spotkała to mówią że na pewno chłopak - bo tylko brzuch duzy - wyglądam jak wieloryb:). Może jutro będę miała nowe zdjęcia. i najlepsze - w sobote mieliśmy wycieczke do Akpolu - hurtowni dla dzieci - i mam już wszystko:) oprócz fotelika. który na dniach zamawiam na allegro. Dzisiaj juz piore torbe i do piątku najpóźniej będę spakowana na \"w razie czego\". Mam obsesje tej torby ze względu na to, że na tydzień/dwa muszę sie wyprowadzić do teściowej ze względu na remont tej cholernej łazienki. Przez ten czas powinni najgorsza robote wykonać, później będą dokańczać. śmieję się że jak będzie Jagienka, to wiekszośc ciuszków będzie miała niestety niebieskie:), ale lepiej tak, niz odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z tymi badaniami to już wyjaśniłyście. u nas HBS robi się na poczatku ciąży i teraz drugi raz. morfolegię nie zawsze lekarz zleca co miesiąć ale ja i tak zawsze robię:) a ha i glukoze trzeba kupić w aptece. mnie dzis od rana te pieprzone wiezadła bolą, ja mam ciuszki dostać ale i tak sobie kilka rzeczy kupię. ciśnienie 130/70 jest ok myślę. idealnie by było 120/80 ale w ciazy te wartości się różnie zmieniają. póki pierwsze nie skacze powyżej 140 a drugie powyżej 100 nie ma się co matrwić. mam jeszcze do was pytanko? czy którejś zrobił się celulitis na dupce i udach, bo ja wcześniej ie miałam a teraz kurde mam. czytałam że to wina hormonów w ciąży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa ja też mam celulit niestety , ale wole już to niż rozstępy po ciąży jakoś trzeba będzie z tym walczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi sie tez zrobil celulit.. razem z roztepami... blee.. ale moze jakos uda sie to zwalczyc! A z tym cisnieniem to mi sie wlasnie wydawalo duze bo ja zawsze mialam zbyt niskie. No ale coz, jak ginka nic nie powiedziala to chyba wszystko ok ;) Ja tez juz prawie wszystko mam dla synka, na koniec zostawiam dekoracje pokoiku i pranie ciuszkow :) dobra, lece na obiad bo jak zjadlam sniadanie o 7ej to odtad nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hbs ja mialam w 12tc robiony, glukoze u nas w laboratorium normalnie podaja - ja nic nie kupowalam :) morfologie mam robione przy kazdym badaniu (standard) wzielam te swoje wynik bo az mnie zaciekawilo co wy piszecie, moje cisnienie jest bardzo niskie ale zawsze takie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm chyba poczekam z tą glukozą i na miejscu spytam. W tym samym budynku jest apteka, więc nie będzie problemu z kupieniem. Karo - ciśnienie masz ok, trzeba się pilnować jak jest powyżej 140. Natomiast lekarz mi mówił, że lepiej jak jest niższe niż za wysokie. Pierogi już ulepiłam, wyszło mi 63 sztuki, ale takie wielgachne:) Nie wiem, jak my we dwoje tyle zjemy ale będzie na pewno na jutro. Cellulit mi się pogłębił w ciąży i to znacznie! Miałam tylko na pupie a teraz jeszcze na nogi się rzucił. Ale będę walczyć po porodzie, bo ponoć nie wolno używać kosmetyków z kofeiną. A poza tym to nie chciałoby mi się jeszcze smarowac balsamem na cellulit:) Za dużo już tych mazideł, a hormony i tak zrobią swoje. Poczekamy aż unormują się po ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja ale pamietaj ze ten wynik robi sie 2 razy pierwsze pobieraja ci krew, potem dajak glukoze do wypicia i musisz odczekac godzine i pobieraja drugi raz krew tak ze kup sobie gazetki do poczytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka - wiem, że się czeka godzinę, ale ja mieszkam w tej samej miejscowości co laboratorium i sobie pojadę do domku na godzinę:) ale jestem zrypana już! Jeszcze durna umyłam kibelek i podłogę w kuchni:) Zaraz wezmę się za zamiatanie balkonu bo strasznie nasypało się z dachu. Ale jutro pierdzielę i nic nie robię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi przed wypiciem glukozy nie pobierali krwi, tylko po..... A ja mi się zrobił cellulit na pupie i wcieram krem z serii AA i do tego na piersi balsam ujędrniający- i on jest z kofeiną, więc jak w ciąży nie można używać z kofeiną to chyba go odłożę. Właśnie robią tą zapiekankę i czekam na moją Myszkę :) winko się chłodzi w lodówce i chyba na małą lampeczkę się skuszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie to przybylo w udach jakies 7 cm i mi sie celulit powiekszyl, wczesniej byl w normie a teraz mam kalafiorki, ale co tam, nikt na nogi nie patrzy jak mu sie brzuch rzuca na oczy:) dzisiaj moj wykladowca dal sobie spokoj z maglowaniem kazdego zdania mojej pracy, nawet kupilam mu czekolade goraca, a sobie moche ze zwyklej kofeinowej kawy bo bym chyba tam na miejscu zasnela. jedna kawa na 2-3 dni nie zaszkodzi, puscil mnie godzine szybciej niz zazwyczaj. kuchnia niedokonczona bo przywiezli brakujaca szafke i sie okazala wadliwa, no i sie chlopaki wkurzyli, nie dokonczyli nawet zlewu ani elektryki i se pojechali zanim wrocilam, brud jak byl tak jest a ja nic nie moge ruszyc na swoje miejsce. eh.. jeszcze w weekend czekaja nas kafelki na sciane. tesc pomalowal wlasnie pokoik, na pastelowo-zielony, wyszedl bardziej groszkowo-zielony niz pastelowy, ale ladnie wyglada. wypilabym sobie herbate ale sie nie dokopie do czajnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się własnie szykuje do szkoły rodzenia - dzisiaj zajęcia z ćwiczeń i masazu... musze w jakies dresy się wcisnąć.:) miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzisiaj dzidzia kopie. Nawet to nie sa kopniaczki, tylko jakies przemeblowanie w brzuchu prawdopodobnie mi robi! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem po obiadku. I nie chcę się chwalić ale pierogi wyszły pyszne! Tylko muszę się nauczyć je lepiej lepić, bo wychodzi mi za dużo ciasta i za mało farszu jak robię takim okrągłym, składanym przyrządem do pierogów. A w rękach nie wiem jak się lepi:( Moja dzidzia to o mnie dzisiaj zapomniała... Albo raczej ja o niej, bo od rana coś robie i latam cały czas! Kurczę poszłabym na dach zobaczyć co dzisiaj zrobili nasi murarze ale boję się trochę sama. Poczekam na męża to mnie będzie asekurował. Chyba że mnie pogoni stamtąd:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> zauwazylam, ze jak jestem w ciaglym ruchu to dzidzia sie uspokaja i nie kopie, dopiero jak sobie odpczne to sie zczynaja harce, wiec jak sie duzo uwijasz to sie nie przestrasz, ze ziutek sie leni:) a tak poza tym to chetnie bym twoich pierogow sprobowala.. mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - wiem, dlatego się nie martwię, bo pewnie wieczorem sobie pokopie:) A pierogami z przyjemnością bym cię poczęstowała, jakbym tylko mogła:D Lecę ugotować świeżą porcję dla mojego misia! Papa dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja bym sie najadla pierogow... mmm.. Ja mysle ze chyba my o dzidziach naszych mniej myslimy i dlatego ich nie czujemy tak jakbysmy lezaly.. Ja na urlopie tez cos ciagle robilam a jak dzisiaj od rana siedze przy biurku to mi sie wydaje ze czuje dzidzie o wiele lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az musialam sobie odgrzac takie mrozone z serem.. ale zjadlabym z miesem i skwarkami, domowej roboty, dopiero co zjadlam a juz glodem przymieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mój junior ma dobry dzień, cały czas szaleje i ciągle czuję kopanko :D Mam w planach nagrać sobie skaczący brzuszek ale jak tylko włączam kamerkę to ten mały łobuz jakby wyczuwał i zastyga ;) Ale mama go złapie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula01--> zadowolona jesteś ze szkoły rodzenia? bo ja ciągle się zastanawiam...miałam się umówić na lekcję i ciągle odkładam ten telefon. Która z Was jeszcze chodzi??? a ja najadłam się zapiekanki! wyszła bardzo dobra, ale chyba za mało sosu zrobiłam bo troszkę sucha mi wyszła! a mi się marzą pierogi z jagodami :) co do ruchów mam tak samo, że jak odpoczywam to dzidzia kopie, a jak jestem w ruchu to nie czuję kopniaczków! falsa przemęczysz się z remontem! głowa do góry :) pomyśl jak za kilka dni będziesz miała śliczny domek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×