Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Kami25--- > no właśnie się doczytałam. Czy to są czerwone plamy? Moja Malwina miała dokłanie tak gdzie dotyka ją siuśki czyli przy wargach sromowych i tam gdzie wychodzi kupka czeroną wielką plamę. Potem łuszczyły jej się brwi i na czole. A potem miała czerwone plamy za uszmi. Okazało się, że to Azs czyli Atopowe zapalenie skóry. Trzeba było do dermatologa, potem maść cholesterolowa i cynkowa Te plamy małą piekły a skórka swędziała. jeśli u twojej małej te plamy są czewone i są to plamy nie krosteczki to pędź do lekarza czym predzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jestesmy po szczepieniu i mala tak płacze , ze nie wiem co robic jak tylko ruszy nózkami to krzyczy w niebogłosy , dawala któraś z was paracetamol w czopkach , bo juz nie wiem co robic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamaliwny--> dokłądnie to są malutkie plamki tam gdzie napisałaś, a na jednym półdupku jedna wielka plama- aż taka twarda i czerwona! jutro mamy pediatrę, a w czwartek homeopatę która też jest pediatrą i będziemy z tym walczyć. Nie zauważyłam żeby Michasia była bardziej marudna, ale na pewno ją to piecze :( ciekawe od czego to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początek pewnie będziesz musiała mleko zmienić jak karmisz sztucznie. przypomniało mi sie że Malwina też najpierw miała krosteczki na siśce a potem sie w plamy rozlało. lekarz powiedziała, ze to uczulenie na bebiko, ale od czego to tak naprawdę było to nie wiem. u nas to trwało dobre 1.5 mca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyczytałam, że to AZS występuje u niemowląt po 3 miesiącu życia. A dopiero teraz by wyszło to uczulenie na mleko??? a1,5 miesiąca zanim do końca zeszły Malwinie te plamki??? a może to jakieś grzybicze jest??? oj byle do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola--> moaj koleżanka dawała viburkol czopki. Kupiła bez recepty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamalwiny - a mi lekarz mowil ze przy karmieniu piersia naprawde roznie bywa, niektore dzieci robia kupki po kilka razy dziennie (tak jak moj Dominik) a niektore raz co kilka dni.. ponoc to zalezy od mleka matki! ja nie pije kawy bo nie lubie, no moze czasami jak jestem naprawde zmeczona to jedna z mlekiem wypije. Ale lekarz mi mowil ze mozna pic, tylko oczywiscie bez przesady (tak jak w ciazy, max 2 male kawki na dzien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami - nie. Moja ma po prostu odparzoną dupkę w miejscu gdzie jej się pośladki zbiegają. To co Ty opisujesz to rzeczywiście prawdopodobnie AZS. Z kupkami po mleku z cyca nie ma reguły. Tak samo normą jest 8 dziennie a tak samo 1 na 3 dni. Wróciłysmy ze spaceru. Od 15;00 mała oszukuje ze spi. Niby oczy zamknięte ale co chwila łypie jednym czy jestem. Teraz już nie pójdzie spać do 21;00 ;/ ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wasze dzieci maja energii!! jakby moj nie spal tyle godzin to noc by na pewno przespal cala!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
mamo malwiny- położna i lekarz mi mówili, że właśnie przy karmieniu piersią dziecko może kupy nie robić nawet do tygodnia (choć dalej sobie tego nie mogę wyobrazić) Dzisiaj po masażu brzuszka zrobiła kupkę, więc w domu radocha. My też po spacerku.Marysia ma tak, że do 14 przeważnie drzemki sobie robi, potem na spacerze też śpi no ale potem od 16 zero snu dopiero po 22 idziemy razem spać i tak śpi przeważnie do po 3 a potem o 7 cycek i śpimy jeszcze do 9 i niekiedy nam się uda dalej w łóżku leżeć do 11:)ale to rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola - mój mały krzyczał zaraz po szczepieniu jakieś pół godziny, ale zasnął i się uspokoił. Ja kupiłam żel altacet na stłuczenia i urazy i smarowałam mu nóżki, bo jest przeciwbólowy. Paracetamolu nie trzeba było, bo nie miał gorączki, więc ci nie poradzę. A ten viburkol jest na uspokojenie. Kami - biedna ta twoja mała z tą dupcią odparzoną. Trzymam kciuki, żebyście się szybko wyleczyły. A mój misiek zasnął jeszcze mimo iż mój mąż rozwala obok łazienkę młotem pneumatycznym!!! To dziecko jest niezniszczalne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOBRY WOECZÓR dzis miałam fajny dzień mały bardzo spokojny właściwie jak nigdy, je chwilę relaksu i kimono, karmienia też dość regularne. poszedł spać też przed 20 ;D zaliczyłam dentyste posprzątałam w domu troszkę, zrobiłam obiadek i wogóle jest ok artigiana z ta twoją teściowa to przewalone. może nie mówcie na raze. dopiero jak sie przeprowadzicie to stanie przed faktem dokonanym. z kupkami to ja tez potwierdzam że normą jest zarówno kupka po każdym karmieniu jak i jedna sztuka na dzień:) co du ubierania dzieci to ja ubieram jak artigiana radziła i się tego trzymam. daje tylko jedna warstwe więcej niż dorosłemu a i mam problem bo sobie wkręcam że mały ma ta skaze bo ma na brwiach ta skórę łuszczącą i na główce i na uszkach mu jakieś świństwo wyskoczyło. zaczekam z tym do poniedziałku-bo wtedy mam szczepienie i się zapytam falsa ale masz jazdy z tym karmieniem. szczerze to sobie nie wyobrazam wstawac w nocy co godzinę żeby karmić. ja odpukać karmię co kilka godzin a pełne mam dopiero w nocy około 3 widać że mleczko mam ale nie tak zeby sikało ide kimać póki mały śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomocy!!!moja malutka nie chce jesc od 2 dni ani cycy ani mleka z butli wieczorem ma kolki wic od 7 jest glodna i tak idzie spac potem w nocy 1 raz sie budzi i malo je w dzien wisk przy podstawianiu do cyca i do butli tez wisk jakby sie wzbraniala przed jedzeniem. Naliczylam ze wczoraj tylko 2 rzy w ciagu doby sie najadala a tak pociagnie dwa lyki i placze. nie wiem co robic dlaczego ona jest glodna a nie da rady jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze neea nie wiem co ci poradzic:( nie słyszałam ani nie czytałam o takiej sytuacji kiedy dziecko nie chce jeść. powinnaś chyba do pediatry iść ja jade na zakupy i po szczepionke, u nas się kupuje w aptece szczepionki miłego dnia mamusiom i i ch pociechom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam, jestem kwietniowka 2009... widzialam kiste stron wczesniej ze zastanawialyscie sie nad kupnem wozka Leviroo.. strasznie mi sie podoba tez wozeczek i chcialabym zasiegnac waszej opinii, moza ktoras go kupila i podzieli sie wrazeniami :D:D Bede bardzo wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neaa - ja tez do pediatry bym na twoim miejscu poszla... nie slyszalam nigdy o czyms takim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a ja własnie wróciłam ze spaceru. 1,5 godziny łażenia po parku i czuję się głodna i zmęczona:) Ale trzeba się ruszać i dotleniać, żeby dojąć do formy. neea - ja też nie mam pojęcia co się może dziać z twoim dzieckiem! Lepiej idź po pediatry, bo szkoda dziecka. Nie ma co się niepotrzebnie zamartwiac w domu. Idę coś zjeść póki mały jeszcze drzemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
Dziewczyny dostałyście już okres? Ja coś zaczęłam dzisiaj plamic, 7 tyg po porodzie. I pobolewa mnie brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli - ja dostalam 6tygodni po porodzie. Zdziwiona bylam bo myslalam ze jak sie karmi do przychodzi pozniej, ale polozna mi powiedziala ze nie ma reguly, roznie bywa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli ja po 6tyg po cesarce dostalam plamienia tak jakby okres trwalo to kilka dni ale to okazalo sie nie miesiaczka a jeszcze poporodowe. teraz juz julia ma 12 tyg i ja nic nie miesiaczkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. mala wisi na cycku,ja sobie jedna reka musze radzic. deli ja z synkiem okres dostalam rowno rok po urodzeniu,karmilaqm piersia 15 m-cy. powiedzcie mi jak z myciem siski,czy trzeba wargi odchylac,zeby tam dobrze wymyc? my jutro jedziemy badac bioderka,mala ma 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
Między wargami sie nie myje, to jakas naturalna ochrona. A to ciągle tylko jakies małe plamki, wiec chyba jeszcze nie okres. Moja niunia śpi juz 3 godź po spacerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
hej, ja jestem 8 tyg po porodzie i jeszcze nic. Mam tylko nadzieję, że jak juz będę miała ten okres to nie będę aż tak cierpieć z powodu bólu brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja jestem 6,5 tyg. po porodzie i też nic:) A wolałabym dostać okres i wiedzieć, kiedy ma owulacje. A tak to kurcze nie wiadomo kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> z ta owulacja to tez nigdy nicnie wiadomo, ja zaszlam w ciaze na 3 tygodnie po pierwszym dniu miesiaczki. a tak wogole to malemu odstawilam ciasteczka bo nic nie pomogly i tez racja ze niebyt one zdrowe sa dla takiego malucha i przestalam karmic na rzadanie i wczoraj go trzymalam w dzien 2,5 godziny przynajmniej od poczatku ostatniego karmienia, i w nocy budzil sie co 3h! normalny sukces, jeszcze tak ladnie to on nigdy nie spal, no i teraz sobie drzemie i juz mija 3h a nadal nie ma krzyku:) ale wczoraj to jakby go ze skory obdzierali, a mnie sie serce krajalo jak tak ryczal i ryczal a ja mu nie dawalam cycka. no ale w nocy i dzisiaj jest definitywna roznica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
chyba jednak dostaje okres, a na jutro miałam wizyte u gina....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa to super że cos poskutkowało na twojego głodomora:) my naszego uczymy zasypiania samodzielnego i tez poczynilismy już pierwsze postępy, ale takie maluchy sa mądre!! co do okresu też się zastanawiam kiedy mnie pierwszy raz zaleje, z tego co piszecie to widze że nawet może być szybciej niż myślałam. ja mam jutro wizyte u gina. jestem po cesarce a jeszcze delikatnie plamię czymś jasnoróżowym. wy też tak macie?? dodam że od porodu mija prawie 6 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
justa pisz jak uczycie malucha spać samego, bo ja chyba też będę musiała zacząć bo nie chcę cały czas o 22 chodzić z małą spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroweczki3 z tego co wiem , to któras z dziewczyn ma ten wozek ... chyba Falsa jezeli sie nie myle .Moze powinnas post napisac wielkimi literami na poł strony . Wtedy ktos go zauwazy i dostaniesz odpowiedz :) ja niestety mam inny wozek :x-lander xt - 3 kołowy . Jestem z niego bardzo zadowolona i polecam :) Dziewczyny skonczyla sie moja dobra passa . Do tej pory nie mialam na co narzekac ( oprocz pepuszka) i za bardzo o czym pisac . Wiecej czytałam z czym wy sie borykacie niz pisałam sama . Byłam dzis na badaniu bioderek i sie okazalo , ze nie do konca jest ok . jak mała lezy to nie da sie polozyc rozszezonych nozek do podloza ( niewiem jak to inaczej wytlumaczyc ) . Musze jej zakladac 2 pieluchy tetrowe i za dwa miesiace kontrol . Mam nadzieje , ze wszystko sie unormuje :( A co do okresu to ja tez nie mialam . Tylko plamienia . Od jakis dwoch tyg biore juz pigulki Cerazette ( dla mam karmiacych ), zeby nie kusic losu :) nie za szybko chcialabym znowu rodzic ;) Pozdrawiam i milego wieczorka zycze !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×