Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

O jakie pustki! my dziś byłyśmy na usg biodrek i wszytsko dobrze :) lekarz powiedział, że nawet badzo dobrze i że Misi bioderka wyglądają jakby mała była kilka tygodni starsza :) powiedział,że super trzyma główkę i jest silna :) kasia1911 -->mi odszedł prawie 3 tygodnie przed anioIeczek -->mnie też mój M. goni do ina :) w następnym tygodniu mam zamiar iść! co do zasypiania to jak maudzi wezmę małą na rączki poprzytulam i śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli --> gratuluje lekarza, strzel go w pysk, zabierz portfel i zwiej:) a my dzisiaj wazenie, ale cos czuje ze bedzie klops bo zamiast lapek mamy baleroniki. jezeli chodzi o diete, to jem wszystko, jeszcze niczego sobie nie odmowilam. odpukac w niemalowane narazie zadnych przeboi nie mamy z wysypkami i alergiami - raz mu oczko ropialo ale zeszlo po 1 dniu. w poniedzialek mamy pierwsze szczepienia, i juz sie boje, do tego ide sama.. a olivek dzisiaj pierwszy raz sie zasmial na glos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa nie martw się ważeniem. Widziałaś nowe zdjęcia na nk mojej kluski? No to sama widzisz. Aż wstyd sie przyznać ile ona przybrała w 8 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - my szczepilismy w piatek, i jak pisalam bylo strasznie.. tez bylam sama i musialam malutkiemu trzymac nozki :(:( przykleilam takie plastry znieczulajace godzine przed, no i d.pa..!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
a u nas nie było tak źle ze szczepieniem. Wiadomo płakała przy kuciach ale szybko przestała, gorączki nie miałam ani obrzęków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa ja bym w zyciu sama nie poszla z mala na szczepienie . Przy ostatnim byłam w pomieszczeniu obok i ryczalam razem z mała ! Nie wyobrazam sobie jej trzymac w tym momencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie.....moja Malwinka po szczepieniu byla grzeczniutka w trakcie tez ale lekarka najpierw mi chciala dac cos na uspokojenie tak sie stresowalam ze ja kuc trzeba......bycie matka to ciagle ale przyjemne troski i smuteczki......a co do kupek to zapodaje nowy problem moja niunia od 2 dni nic nie zrobila ponoc moze nawet 5 karmiac piersia!!!ale wczoraj bolal ja brzuszek wiecie cos jak mozna ulzyc maluszkowi?termometr w pupie odpada..!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! U nas po wczorajszym szczepieniu ok :) na szczęście bez gorączki i innych dolegliwości :) A Damianek waży już 4950 a dziś skończył 7 tydzień Dziś za to byliśmy na USG brzuszka w sprawie przesunięcia miednicy nerek no i lekarz się spóźnił 2 godziny :( a jak powiedziałam o co chodzi to stwierdził, że tego nie lubi więc ja załamka. A chodzi o to, że to przesunięcie po prostu dzieci mają i i tak nic się z tym nie robi i powiedział, że to szkoda stresu dla dziecka i matki i szkoda czasu lekarza, który ma chorych pacjentów no i 2 godz siedzenie prawie na marne (ale zrobił USG i przynajmniej wiem, że mały ma narządy ok) Mam nadzieję, że tym razem nie dostanie większego kataru bo po ostatnim USG jeszcze ma smarkolki w nosku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wizyty u gina i niecierpliwości męża to i tak jeszcze nici a nawet jak bym mogła to oczywiście męża nie ma w domu :( i trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj bylam na wizycie u poloznej, sprawdzic czy wszystko ok bo juz prawie 6 tygodni po porodzie. Wszystko ok, pozowolenie na seksik dostalam, no to zadowolona czekam na meza jak wroci z pracy. No i szczerze powiedziawszy to moglam poczekac ze dwa dni. Bolalo mnie, bo cytologie mialam robiona pare godzin wczesniej, a poza tym to tak baardzo sucho.. Mnie szczepienie malego tez przeraza. I najpierw myslalam, zeby meza z nim wyslac, bo nie wiem jak ja to zniose. Ale potem pomyslalam, ze przeciez malemu nikt bardziej nie bedzie potrzebny do uspokojenia jak ja, wiec ja go wezme. A tak pozatym to zmieniam pediatre. Nie podchodzi mi i tyle, a chce by maly mial dobrego lekarza. Jak zmieniac to zmieniac, wozek tez zmieniam. Kupilam wozek, ktory ma bardzo dobre recenzje, najlepiej sprzedawanym wozkiem na amazonie byl, a jak ide z malym na spacer to trzesie mi dzieckiem, ze hej. Wchodzenie na chodniki jest ciezkie, a poza tym tylne dwa (wozek trzykolowy) kola sa rozstawione bardzo szeroko i wchodzenie przez drzwi niektorych sklepow problemem tez jest. Teraz zamowilam wozek (tez trzykolowy), ktorym juz kiedys jezdzilam i i spacery tym wozkiem to sama przyjemnosc, a ze ja spaceruje z malym duzo to mam nadzieje, ze maz mi wybaczy dodatkowy wydatek;) Co do diety to ja tez niczego sobie nie odmawiam i na razie jest o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a myśmy byli wczoraj u okulisty i wszystko jest w porządku. Ale przez to mały spał w dzien tylko 2 godziny i wieczorem mieliśmy cyrk! ja jeszcze poszłam na aerobik i wróciłam przed 20 i może tez tak płakał bo mnie nie było. Nie wiem, ale równo od 21 do 22 płakał tak przeraźliwie, że ja razem z nim!!! To na pewno nie była kolka, bo brzuszek miał miękki i sie nie prężyl. Może ze zmęczenia, ale nie wiem, czy dziecko może ze zmęczenia tak strasznie płakac? W kazdym bądź razie było strasznie i już myśleliśmy żeby wezwac lekarza. Ale trochę się uspokoił, dałam go do piersi i tak razem zasnęliśmy. Obudziłam się, jak mój mąz przenosił malucha do łózeczka. W nocy spał na szczęście ładnie i tylko 2 razy obudził się na jedzenie:) Ale mam nadzieję, że to już się nie powtorzy, bo można osiwieć. Karo - te plastry nic nie dzadzą, bo to boli jak płyn się wlewa a nie samo wkłucie! Szczególnie bolała mojego maluszka ta na żółtaczkę, bo braliśmy 5w1 i ta wzw była osobno. A na szczepieniu ja też byłam sama ale były bardzo miłe pani doktor i pielęgniarka i mi pomogly jak zaczął płakać:) kamika - ja mam za tydzień usg brzuszka i mam nadzieję, że nie będe miała takich przebojów jak ty! Mój Wiktor miał powiększone miedniczki nerek i musimy sprawdzić, czy już jest wszystko ok. a co do wizyty u gina to mam 17 dopiero, ale już próbowaliśmy bez zezwolenia:) Byłam taka zestresowana jak za pierwszym razem, hihi:D No i nie mogłam się rozluźnić, do tego dziecko obok w łóżeczku, za ścianą teście i dupa blada! Mam nadzieję że będzie z czasem lepiej:P Zbieram się na spacerek zanim mi tu dziecko na dobre uśnie. Chociaz po dwóch dniach aerobiku ledwo sie ruszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja27.10 z tymi miedniczkami nerek to chyba właśnie nic się nie obi więc być może i to twoje USG będzie niepotrzebne bo u nas też chodziło tylko o sprawdzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka na wstepie dzięki artigiana za informację zywieniowe:) my wróciliśmy ze szczepienia i było ok, jak pielęgniarka małego ważyła i mierzyła i podczas badania był spokojny a jak mu wbijała igłę to się darł w niebogłosy ale na szczęście krótko i zaraz mi usnoł na rękach. teraz pojadł i śpi jak wstanie to dam mu vibrukol-na wszelki wypadek przez miesiąc mały przybrał 1100 i wazy teraz 5100 i mierzy 65 cm już artigiana a mam jeszcze pytanie, jak odstawiłaś nabiał i te produkty które uczulają to małej się poprawiły albo znikły te wysypki?? mi powiedziała doktorka że to nie wygląda na skaze tylko na jakąś alergie ale od czego to już nie powiedziała. pytała jakich kosmetyków używamy i czy ktoś w rodzinie ma alergie. to ja na to że wszycy prawie oprócz mnie. Stwierdziłam że jak małemu nie zejdzie do końca roku to pojedziemy z nim do dobrego alergologa prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa kochanie po odstawieniu zeszło wszystko pięknie. Smaruje kremem oliatum soft, to dodatkowo pomaga. Prawda jest taka że jeśli któreś z rodziców jest alergikiem to istnieje duża doza prawdopodobieństwa że dziecko też będzie, a w pierwszej kolejności uczula własnie nabiał. Może spróbuj powiedzmy tydzień odstawic wszystko tak jak Ci pisałam w smsie i zobacz czy sę skóra poprawi czy nie. Jeśli nie drgnie nic to bedzie wiadomo że to nie nabiał i bedziemy szukać dalej, czasami potrafi uczulić coś czego byśmy się w życiu nie spodziewali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa - ciekawie Cię lekarka poinformowała na prawdę. Skaza to własnie alergia również. A oni często sie odżegnują od stawiania diagnozy o skaze bo prawda jest taka że nie umieją jej rozpoznać prawidłowo. A opisz jak wygląda ta wysypka i gdzie występuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika - a byliscie też u nefrologa, czy tylko robiliście usg? Bo ja dostałam skierowanie do nefrologa i mam zrobić usg, badanie ogólne moczu i posiew. Ale się tak zastanawiam, że jak wyniki będa dobre to po co mam to dziecko jeszcze targać do lekarza! I tak jeździmy ciągle robić jakieś badania:( A my już po spacerki, ja jestem padnięta, wszystko mnie boli i idę się zdrzemnąć, bo maluszek pojadł i usnął:) Dobrze, że - odpukać - u nas nie ma żadnych alergii. Na szczęście nikt w rodzinie nie jest alergikiem a to chyba o wiele zmniejsza prawdopodobieństwo, że dziecko będzie. Artigiana - ty to jeteś nasza taka \"ciocia dobra rada\" (jak wujek dobra rada z \"Misia\":))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek wazy juz 5100 (w 8 tygodni przybral 2430). niestety na szczepienie wybieram sie sama, nie mam wyjscia, wszyscy pracuja.. ale za to za kilka miesiecy jedziemy na wakacje, moj R. wygral 1000 funtow na wycieczke gdziekolwiek sobie wybierzemy:) dzis dostalam paczke z polski 20 kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
pytałam się dzisiaj babki o szczepienie na pneumokoki, ale niestety to jest wydatek 1200 zł, wiec odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek bedzie szczepiony na pneumokoki w poniedzialek, ale to w standardzie tutaj, wiec ok, 1200 bym nie zaplacila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja o nefrologu nikt nic nie wspominał a, że teraz na USG mam napisane, że jest ok to na razie nic z tym nie robię ale pokażę pediatrze przy najbliższej wizycie :) PolaL masz ślicznego Mikołaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika - dzięki za odpowiedź:) pola - słodki Mikołajek, jak z pocztówki! falsa - hmmm to pewnie 20kg polskiej kiełbasy na święta:D A mój mały szkrab marudzi mi od 15 i tak trochę przysypia, trochę poje, pomarudzi i tak już 3 godziny. Ani odpocząć, ani cokolwiek w domu zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polal ale świetne zdjęcie:) super wdzianko my po szczepieniu odpukac w miarę spokój, nic się nie dzieje, z wyjątkiem tego że w tym miejscu ukłucia na lewej nużce ma zgrubienie i jak chciałam to rozmasować to wrzeszczy, musi go boleć:( tez wasze pociechy tak miały?? i kiedy minęło?? artigiana ciężko troszkę to opisać, kilka tygodni temu pojawiło się tylko na policzkach coś jakby potówki i na brwiach i główce cos jakby ciemieniucha. ale pomomo starań nie chciało z policzków, odkąd smaruje zbledło i teraz ma tylko takie chropowate policzki. z główki też zeszło w sumie. w między czasie pojawiło się pod noskiem i na uszkach takie czerwone, potem zrobiły się strupki i zeszło. aktualnie ma tylko chropowate policzki i na główce czerwone krostki, które się pojawiają w różnych miejscach i znikają. na ciałku nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
pola l zdjęcie super, cudowne wdzianko, i piękny mikołaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa mnie to ewidentnie wygląda na skaze białkową. Spróbuj na tydzień dwa odstawić wszelki nabiał + wołowina i cielęcina i zobaczymy jak się to będzie zachowywać. Polal - mały jest genialny :) Falsa - to przyznaje Twój mały pobił przyrost wagi Blanki w tym okresie o 400 gramów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam panie :) Na początek Mikołajek rewelka :) potem ... na pneumokoki po 2 gim roku szczepi się jedną dawką za 300zł to zawsze taniej :) A ja dziś w nocy dostałam okres, pierwszy raz od roku. Ale jakiś taki dziwny, bo kilka kropelek i tak jakby już mi się skońcył dzisiaj. Miała tak któraś bo już się martwię, że to może nie okres tylko coś ze szwami? A już jestem 2 miesiace po porodzie. Jutro Kajtuś będzie miał 2 miesiące. Ale ten czas leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polal --> usmialam sie z tego mikolajka, wdzianko super i ma pasek nawet mikolajowy hehe. artigiana --> ale sama wiesz jaki moj okruch byl ledwo co ponad 2,5kg, a on maly nie chce byc i mi w takim tempie rosnie ze juz polowa ciuszkow 0-3 jest dla niego za mala :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
dziewczyny a co ze szczepieniem na rotawirusy?? Ja idę w styczniu na 2 szczepienie i nie wiem czy sie decydowac na te rotawirusy czy nie??? co Wy o tym sądzicie??? idę się kąpać:) spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×