Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

hej, nie odzywam sie bo mam ogólnego doła. Dzisiaj bylismy u pediatry, wazymy 6 kg, czyli w granicach normy, ale biorąc pod uwagę wagę Falsy, to moze zacznę sie martwić? Lekarka nie zauwazyła wyginania się, ale na wszelki wypadek dała skierowanie do neurologa. Obdzwoniłam całe Trójmiasto i juz myslałam, ze się załamię, bo terminy ze skierowania to na luty, a prywatnie na styczeń:(, ale w końcu jakas prywatna doktor nas przyjmie w sobote. Poza tym żaliłam sie lekarce, że mały kiepsko je - 5 minut i koniec, dała skierowanie na badanie moczu, tez na wszelki wypadek, bo mówi, że waga ok. Jak ja mam mu zebrac ten mocz??? aha, od 3 dni mały spi w swoim łózeczku:( a ja cierpie z tego powodu, tak fajnie sie przytulało do małego ciałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, czy wasze dzieciątka probuja sie juz przewracać na brzuszek? mój się tak wygina, jakby probował.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula kupuje sie taki woreczek do pobrania moczu przykleja sie w okolicy narzadów i zaklejsz pampersem potem pilnujesz jak nasiusia przelejesz do pojemnika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczku, ale to powinien byc mocz ze srodkowego strumienia.... a w razie czego, to gdzie się kupuje? w aptece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula-->moja Michasia też się tak wygina jakby chciała się obrócić na brzuszek, a jak leży właśnie na brzuszku to jeszcze bardziej się kęci i chyba szybciej jej pójdzie obrócenie się na plecki! paxdziernikowa mama--> jak pisałam wcześniej homeopata nam odradziła te rotawrusy. Twierdzi, że dziecko powinno się uodparniać i można to leczyć kuleczkami. falsa-->oj tylko pozazdościc wygranej! ciekawe gdzie się wybierzecie :) polal--> Mikołaj cudny! taki prawdziwy strój!!! dziś byłysmy na kontoli u honeopaty i wszystko z malutką dobrze! w ciągu tygodnia przybrała prawie pół kilo!!! żarłoczek mały ;) a jutro nas czeka szczepienie! boję się stasznie! jadę razem z M. więc wsparcie będzie! a! wklejałam wcześniej ten link, ale poszło bez echa więc dziewczyny proszę o głosy i stwierdzenie do kogo moje bobo jest podobne! :) http://mamaczytata.pl/pokaz/6057/michalinka_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do przewracania się na plecki to moj zaczął juz jakiś tydzień temu. Mąż go kładł na brzuszek a ten powyginał się i hop nózią na boczek a potem całym ciałkiem i już lezy na pleckach. Nie przewraca sie za każdym razem ale juz kilka razy tak nam robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja się tak przewracała dwa tygodnie temu a po paru dniach zaczęła się buntować i przestała. Za to głowę dźwiga wzorcowo i potrafi sie opierać na przedramionach bardzo długi czas. Kami - kurde wiesz że nie mogę sie zdecydowac do kogo jest podobne maleństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - lekarka ci powiedziała, że niemowlakowi masz pobrać mocz ze środkowego strumienia??? Dziwne, bo ja tez będe robić w przyszłym tyg. badanie moczu i normalnie założę woreczek, bo u takiego dziecka nie ma jak złapać środkowy strumien. Chyba musiałabyś nad nim stać i czekać a potem to chyba ręką lapać:P mamamalwiny - ja miałam takie ktrótkie plamienie i wydaje mi się, że to nie okres, może jeszcze coś z połogu zostało. Kami - ja glosowałam:) Ale nie pamiętam na kogo bo ona taka niepodobna ani do mamy ani do taty:D:D mój się próbuje przewracać ale jeszcze tego nie zrobił. Lecę bo własnie się obudził!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
PolaL..no Mikołaj rewelacja, tylko oprawić w ramkę mamamalwiny....ja też się pytałam pare stron dalej o te plamienia bo też tak miałam jednego dnia, gin mówiła,ze to moze być okres. my nie szczepimy na rotawirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki... czytam was na bierzaco i tak zaczynam sie zastanawiac czy wsio jest oki z Juleczka. Opowiadacie ze dzieciaczki leza na brzuszku dzwigaja glowke Blanka to zaraz pewnie usiadzie:) a moja Julka nie nawidzi lezec na brzuchu... krzyczy denerwuje sie strasznie i placze. wczesniej lezala a teraz sie jej odwidzialo. jak sie ja trzyma na rekach to sztywno trzyma glowe nawet czasami jak lezy na pleckach to podnosi glowe ale tak zeby na brzuchu polezec to nie ... co o tym myslicie ma ktoras tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
moja tez nie przepada lezec na brzuchu, chwile polezy i sie denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha gandziulka cholero bardzo śmieszne :) Ona chodzić zacznie :D :D A co Ty myslisz że mojej to się podoba na brzuchu leżeć? Jak jest w dzień wyspana położona tak w łóżeczku to owszem i 20 minut wytrzyma ale wieczorem jeszcze jej nie położe a już pyszczydło drze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć u mnie mały też nie cierpi leżeć na brzuchu. Ja biorę od ósmego tyg. Azalię a teraz jestem w jedenastym tyg od porodu i miałam okres w9/10 tydzień przez 10 dni. Na szczęście bezbolesny uffff. Karmię swoim mlekiem ale z butli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perka jeśli bierzesz azalię to nie był okres tylko plamienie po azalii które często się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
tez czujecie jakis ból po nacięciu krocza? minęły 2 mies a mnie tam dalej boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj to nie było planienie tylko normalna ilość krwi jak przy okresie . Też się zdziwiłam , że tak obficie bo w końcu biorę te tabletki, ale ja miałam przeboje już zaraz po cesarce z krwawieniem...choć wyniki mam w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Źle sie wyraziłam - plamienie. Po azalii można mieć nawet krwawienie w większej ilosci niż okres. Ale jak to już było w trakcie brania tabletek to nie ma szans na okres....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli a u gina bylas ? bo mnie bolalo dosyc dlugo i okazalo sie , ze jednego szwu mi nie zdjecli ! moze tez ci cos tam wrosło A jesli chodzi o podnoszenie glowki to moja corcia trzma ja dosyc dlugo i juz wysoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli - mnie trochę ciągnie ta blizna po szwach. Ale u gina będe dopiero w przyszłym tygodniu to się dowiem, czy wszystko jest ok. A moje malenstwo własnie mi usnęło na rękach i teraz leży koło mnie na kanapie i tak słodko śpi:) Mogłabym tak siedziec i patrzec godzinami... Mam do was pytanie - czy myjecie dzieciom buzię w środku? Bo tak ostatnio czytałam, żeby przemywać woda dziąsła, a jakoś nikt mi o tym wcześniej nic nie mówił i sama też na to nie wpadlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po szczepieniu i muszę przyznać, że nie było tak źle! Michasia tylko krzyknęła przy ukłuciu i tyle! Zaraz M. jej grzechotką ostro grzechotał i tyle płaczu! Teraz śpi już prawie 3 godziny! Mam czopki jakby co i mam robić okłady z sody oczyszczonej. Dzięki za głosy! ja sama nie wiem do kogo bardziej moje dziecko jest podobne ;) a nici z mojej wizyty u gina bo pojechał sobie na wczasy i mamy się zdzwonić po 22 grudnia! więc mój M. musi czekać dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) mój mały też nie lubi leżeć na brzuszku ale jak go mam na rękach to główkę długo trzyma prosto :) A co do plamień to właśnie znowu wczoraj jakieś się u mnie pojawiły ale niech no tylko mąż wróci to plamienia mnie nie powstrzymają bo w końcu ileż można czekać :D A synuś właśnie macha rączkami w łóżeczku i znowu męczy się z kupką :( Wyciśnie tylko jedną dziennie ale z ogromnym wysiłkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja--> czytałam że powinno się przemywać dziecku dziąsełka wodą nasączoną na gazik. Ale sama jeszcze tego nie probowałam, jakos nie mogę sie przełamać bo nie dość że płacze przy nosku to jeszcze mu w buziaczku musiałabym grzebac :) Kami--> o czopkch słyszałam przeciwbólowych a co to jest z tymi okładami bo nie słyszalam o tym ? Nasączasz waciki sodą? w jakich proporcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja27.10 -co do przemywania buzi w śroku , to nam lekarka mówiła ,żeby przemywać wodą przegotowaną to znaczy ja biore pieluche zawilam na palec mocze w wodzie i myje jej dziasla i języczek , bo inaczej na taki bialy osad i lekarka mi powiedziala , że z tego robią sie plasniawki, dlatego codziennie przy kapieli przemywam jej i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polal-->położna mi mówiła by w pół szklanki wody rozpuścić łyżeczkę sody- namoczyć wacik i przyłożyć na ukłucie i owinąć bandażem. Ja dałam małej czopek bo po ponad 3 godzinach snu zrobiła się troszkę niespokojna i nagle zaczynała wręcz krzyczeć. Po pół godzince gdzieś była dużo spokojniejsza i przespała całą noc z jedną pobudką na jedzenie. zaraz wybieram się na spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, my po wizycie u neurologa. Wszystko w porządku. Rozwija się bardzo prawidłowo, odruchy noworodkowe zanikły, ponoc bardzo szybko sie rozwija. Smiał sie w głos do Pani Doktor, była nim zachwycona. To wyginanie sie to normalna rzecz u duzych dzieci - jeszcze odruch z brzucha. Za pare tygodni ustapi. Pytałam się o wagę - powiedziała, ze skoro w normie to ok, nie kazde dziecko jest grube- on jest ponoc dobrze umięśniony:) Chyba od tego walenia rękami i nogami:) Kolejna noc spał w łózeczku - a mi dalej smutno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
do mam które dokarmiają butlą...ile wasze dzieci jedzą? moja wypija po kąpieli 120 ml i ryczy ciągle ze jej mało i na dokładke musi byc jeszcze cyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula przepraszam ze dopiero odpisuje, u dzieciaczkow nie piobiera sie ze srodkowego strumienia tylko z tego woreczka. a te woreczki mozna kupic w aptece.... ale wasze dzieciaki juz urosły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam propozycję małej zmiany tabelki może by do niej dodać wiek dzieci, wagę i wzrost? Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×