Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Goja, dzieki i za to, ale jeszcze potrzebuje takiej co było wypisane do szpitala.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to nie mam. Mialam kiedyś w notatkach ze szkoły rodzenia, ale to już dawno wywaliłam. Boże znowu mi niedobrze! Zacznę zaraz podejrzewać, że jestem w ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ale kami ma super tez bym tak chciala :) co dotej wyprawki do szpitala to z tego co ja pamietam to dla dzieck a w szpitalu u nas potrzebne byly tylko pampersy a reszta z ubranka to na wyjscie dopiero - czyli napewno kaftanik, spioszki, w zaleznosci jaka pogoda, jakis kombinezonik zeby malenstwo nie zmarzlo, czapeczka, kocyk, spiworek , jakas tetrowa pieluszka no i nosidelko :) a w domu to ja mialam tylko po 3-4 szt rzeczy bo zanim sie obejrzalam to byly juz male :) i teraz tez tak mam ze po prare sztuk i koniec a co najlepsze ze juz mi sie moj maluch w spiochach nie podoba :( u nas pogoda paskudna i mala podobno marudzi - nie dziwie sie wczoraj zjadla poziomke i nic jej nie bylo, ale mleka z butli na noc nie chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja, moze jesteś? U mnie to by bylo mało prawdopodobne - moje libido nadal minus 100. Franek śpi od 40 minut - uff A ja sie wziełam za zaległe sprawy - opierdzielanie ludzi. Zaczęłam od kablówki - wszyscy maja mniejsze rachunki niz my, mimo, że jestesmy ich klientami od 10 lat. Powiedziałam ze rezygnują, bo maja mnie w dupie i sie okazało, ze mogą mi zaproponowac lepszą ofertę - internet 5 mega, wszystkie kanały tv jak do tej pory za połowę ceny. Świnie jedne - to ja tyle czasu przeplacałam! chyba i tak z nich zrezygnuje za takie coś! Opierdzieliłam tez faceta od szaf - ma nam podokrecać miesiąc temu zrobione szafy i nie ma czasu - a mysmy u niego wydali 20 tys.! co to znaczy, ze nie ma czasu? Jak to jest, ze zawsze olewa sie lojalnych klientów zamiast ich szanować? no i zarezerwowałam miejsce na zajecia próbne do tego centrum dla maluchów. Zobaczymy jak Franek sobie poradzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka, skąd mialaś poziomkę????? ja też chce! franek wczoraj znowu zjadł truskawkę i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula moja mama ma w ogrodku :) i czekaja na moje corcie :) a tak na marginesie jestem na tym facebook i nie bardzo wiem jak was tam znalezc - podpowiecie? :) prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłalam Ci zaproszenie, jak mnie zaakceptujesz to podam Ci namiary reszty. Tez bym zjadła poziomeczke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - wydygałam i kupiłam test ciążowy! Dzięki bogu negatywny!!!! Ale nadal mi niedobrze, może to ta jelitówka jeszcze mnie trzyma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo w grach to nie pomoge - nigdy nie grałam, więc nawet nie próbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie chyba goraczka mija, bo sie czuje lepiej, tez nie mialam zadnych innych objawow, wiec domyslam sie ze to jakis wirus ktory zlapalam od malego jak byl wtedy chory - tzn. tez mial jednodniowa goraczke.. ale jestem dumna ze swojego R. bo zrobil wszystko przy olim - jak wrocil z pracy to sie caly czas nim zajmowal, lacznie z przewijaniem, kapaniem, ubieraniem i usypianiem :) tesciowa mi go zabrala dzis na caaaaaaly dzien od 7 rano wiec spalam do 12 po poludniu! pierwszy raz tak bez ziutka dlugo ale sobie odpoczne, nalezy mi sie :) a pogoda u nas super, goraco i slonecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> uwazaj bo ta gra jest wciagajaca.. ale i tak jestem na koncu listy z wynikami :) zamieniasz diamanty sasiadujace ze soba tak zeby byly 3 w rzedzie, za 4 w rzedzie pojawia sie diament ktory po zbiciu daje duzo punktow, a z 5 w rzedzie diament ktory po zamianie z innym zbija wszystkie tego samego rodzaju z planszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Falsa fajnie masz:) mój jak musi to tez wszystko robi, tylko zazwyczaj nie ma czasu....:/ no i nie ma cierpliwosci do karmienia. a ja jutro ide do fryzjera:) ale na 8 rano, bo nie było wolnego terminu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) My już jesteśmy po USG ale ja nadal nie wiem czy ten refluks jest wykluczony bo lekarz powiedział tylko, że z opisem mam sie zgłosić do lekarza i tyle :( Strasznie nieuprzejmy typ był :( Czy któraś może powiedzieć jaki byłby opis gdyby był ten refluks lub gdy go nie ma? Czy to chodzi o PŻW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOCZYTAŁAM COS O LISCIE Niezbędne dokumenty * dowód tożsamości * ubezpieczenie (karta chipowa – np. na Śląsku) * NIP pracodawcy lub NIP własny (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej) * karta przebiegu ciąży * oryginały wyników badań z okresu ciąży (grupa krwi i Rh, morfologia i badanie moczu, HBS, WR, wyniki badań USG, inne istotne wyniki badań czy konsultacji) Rzeczy dla MAMY Na czas porodu: * koszula nocna, której nie będzie ci żal ubrudzić * jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia (jeśli chcesz, aby wykonano lewatywę i golenie krocza, i jeśli nie zapewnia ich szpital) * pomadka ochronna do ust (wysuszają się podczas oddychania) * woda mineralna niegazowana * zegarek do określania czasu skurczów Na okres poporodowy * jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek (paczka) * podpaski (przydatne od około czwartego dnia po porodzie) * majtki jednorazowe (ok. sześć sztuk) lub siateczkowe * trzy koszule nocne do karmienia * szlafrok * kapcie (ewentualnie klapki pod prysznic) * dwa biustonosze do karmienia * herbatka ułatwiająca rozwój laktacji, np. Hipp Natal (zwłaszcza dla pierworódek; na początku brakuje pokarmu, dopiero w trzeciej dobie jest nawał mleka) * maść na obolałe brodawki, np. Bepanthen * przybory toaletowe, ręczniki * papier toaletowy * termometr * sztućce, kubek * telefon i ładowarka * książka do czytania, gdy dziecko śpi, a ty akurat nie odpoczywasz * pieniądze na nieprzewidziane wydatki Rzeczy dla DZIECKA * paczka pieluszek jednorazowych, chusteczki jednorazowe do pupy, krem do pupy * kilka pieluszek tetrowych * trzy cienkie bawełniane kaftaniki lub body rozpinane na całej długości i trzy pary śpioszków (lub zamiast poprzedniego – trzy pajacyki) * dwie bawełniane czapeczki (zwróć uwagę na szycia; szwy nie powinny uciskać delikatnej główki dziecka) * dwie pary skarpetek * rożek lub kocyk * ręcznik, łagodne mydełko np. Bambino Przed porodem warto też z mężem omówić kilka spraw, np.: * powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach (jeśli towarzyszy Ci przy porodzie – czego od niego wtedy oczekujesz? jak ty widzisz jego rolę?) * rozwiązać kwestię jedzenia (większość szpitali serwuje skąpe menu) * wskazać, które ubrania powinien ci przywieźć na wyjście ze szpitala (pamiętaj, że po porodzie sylwetka nie wraca natychmiast do pierwotnego kształtu) * wskazać, gdzie leżą ubranka dla dziecka na wyjście * ustalić sprawę odwiedzin (możesz nie życzyć sobie odwiedzin rodziny w szpitalu lub w pierwszych dobach po powrocie do domu) * ustalić sprawę urlopu męża (przysługują mu dwa dni wolnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki falsa już zakumałam, ale cholernie trudno się gra na jak się nie mam myszki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odzież: koszulki bawełniane rozm. 56-62 body bawełniane w rozm. 56-62 kaftaniki bawełniane rozm. 56-62 śpioszki bawełniane rozpinane w rozm. 56-62 skarpetki bawełniane lub frotte czapeczki po kąpieli bawełniane czapeczki welurowe lub polarowe pajacyki bawełniane, frotte lub welur kombinezon zimowy (zależy od pory roku) rękawiczki Pielęgnacja: wanienka materacyk lub leżaczek do kąpieli delikatna myjka okrycie kąpielowe frotte oliwka puder mydełko chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym krem do twarzy i ciała krem na odparzenia bezpieczne patyczki higieniczne bezpieczne nożyczki termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu pieluszki tetrowe i flanelowe wkładki i ceratki do pieluszek wata bawełniana sterylne gaziki spirytus 70 % sól fizjologiczna szczoteczka do włosów aspirator do nosa pojemnik na wodę (do przemywania pupy) Karmienie: butelki 250ml butelki 125ml szczotka do mycia butelek i smoczków smoczki uspokajające (0-3 miesięcy) smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy) smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy) podgrzewacz do pokarmu sterylizator do butelek Akcesoria: łóżeczko materac prześcieradełko kołdra i poduszka pościel ceratka na materac kocyk becik lub rożek przewijak na łóżeczko lub komodę wózek śpiwór do wózka lub pościel fotelik samochodowy (0-13kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fachowy opis refluksu to GER. PŻW to coś przy pęcherzyku żółciowym. A zrobili wogole usg połączenia żołądkowo-przyłykowego? czy tylko usg jamy brzusznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam napisane jeszcze coś typu, że nie ma cech GOR więc to chyba o to biega a lekarz to był tak nie miły, że nie wdawał się w dyskusję A PŻW to przewód żółciowy wspólny Czyli refluks to mam raczej wykluczone. Na 8 go ide prywatnie do alergologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika, nie mam pojecia co to GOR. u mnie na usg połaczenia żoładkowo-przełykowego jest napisane: odcinek przedprzeponowy przełyku do 17mm kąt hisa otwarty. Fale zwrotne masywne. Póżniej wymienione jeszcze inne rzeczy - ale że sa w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie wciągająca jest ta gra! A mnie ciągle mdli:( Wiktor śpi a jak wstanie to jedziemy do mojej mamy, to trochę sobie odpocznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ale Twój Franek ma refluks tak? Bo ja już nieraz źle kojarzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamika, tak - Franek ma refluks.... dziwny - bo mało ulewał:) ale ma. Po lekarstwach przestał ulewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> tez nie mam myszki. apropo tej listy to ja mialam kupione ubranka na 50-56cm i one mi sie na nic nie zdaly bo ziutek sie z nich wylewal, nozki mial za chwile w jednej nogawce a rekawki podwiniete :) kazde spodenki spadaly, a skarpetki to musialam mu kupic takie dla lalek :) a z tej listy do wielu rzeczy do teraz nie mam. nigdy nie uzywalam pudru, myjki, oliwki, nozyczek, pieluszek innych niz jednorazowe, waty, spirytusu, szczotki do wlosow, pojemnika do przemywania pupy, koldry i poduszki, becika, przewijaka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa - bo twoj ziutek był maleńki:) Chociaż dla Wiktora te ciuszki na 56 też były za duże. No ale szybko dorósł. Nie kupowałabym ich na zapas, bo się nie opłaca. Mi się nie przydalo - oliwka, puder, pieluchy flanelowe, mało uzywalismy śpiochów - wolałam pajacyki, kaftaników w ogóle nie używałam. W szpitalu na pewno przyda się duuuużo podkładów, majtki jednorazowe, krem do brodawek, duuużo wody i jakies przekąski, bo ja strasznie byłam głodna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×