Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Kami - najwazniejsze ze dol minal... My z tym wozkiem poczekamy na wyprzedaze, beda pod koniec czerwca to moze sie cos taniej kupi. Kamika, dlaczego uwazasz ze wozek wam sie nie przyda? Ja wlasnie sie zastanawiam czy trzeba kupic taki wielofunkcyjny : spacerowka + gondola + maxicosi Bo my duzo jezdzimy samochodem i wogole.. a ponoc zle jest dziecko wiecej niz godzine zostawiac w maxi cosi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę , że na zimę się nam wózek nie przyda chyba, że do stania w domu. Mieszkam na wsi i nie sądzę, że za dużo będę wychodzić z maleństwem na spacery, chociaż nigdy nie wiadomo co to za zima będzie. Myślę, że póki co to będziemy zbierać kasę to ewentualnie się zobaczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wozek chcemy kupić we wrześniu. Licze na cesarkę na sam początek października to jakby było ładnie to jeszcze bym pochodzila na spacerki. Tak czy siak wózek się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzewczynki ja bylam dzisiaj u gin z malenstwem wszystko oki na 100% bedzie chlopak adrian zadowolony mlody wazy juz 575gram wiec bedzie duzy chlop:))) pozdrawiam z upalnych niemiec teraz w cieniu jest 31 stopni wiec mamy niesamowita lodowke:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!......jestem ZAŁAMANA;-( Od czterech dni nie przespałam więcej niż 2-3 godziny w nocy. Bardzo boli mnie mięsień wzdłuż kręgosłupa. Jest to bardzo nieprzyjemne i naprawdę nie idzie z tym żyć. Dodatkowo dziś od rana wymiotowałam. Poszłam więc do ginekologa a ON mnie poprostu olał. Dał mi do zrozumienia że przesadzam, że mam się wziąć w garść i że nie jedna ja mam bóle..........tłumaczyłam mu że to nie są bóle, z którymi można żyć....po moich interwencjach kazał mi zrobić analizę moczu i brać tebletki przeciw-bólowe...Martwię się tym wszystkim bo to chyba nie jest dobre dla mojego dzidziusia jak mama w nocy i w dzień zwija się na dywanie i wymiotuje;-(..... Bardzo się cieszę że czuję mojego dzidziusia bo to daje mi pewność że jakoś to znosi!... POWIEDZCIE MI CZY WY TEŻ MIEWACIE TAKIE INTENSYWNE BÓLE?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika_25 --> ja też mieszkam na wsi i sądzę, że wózek to podstawa!Jak dobrze zrozumiałam przez kilka miesięcy nie chcesz z dzidzią chodzić na spacery?? Bobaska trzeba hartować i w czasie zimy można chodzić na spacerki bo dzidzia będzie skryta w wózku i zapewne opatulona, że tylko oczka będzie widać ;) więc się zastanów :) Co do wózka my dostajemy od siostry asia555-->bidulko, ale się męczysz. A reakcja Twojego gina żałosna! Sądzę, że nie potraktował Cię w sposób profesjonalny i na Twoim miejscu zasięgnęłabym opinii innego lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie o to chodzi, że nie chcę dzidzi hartować, no ale widzę, że to jednak będzie kwestia do zastanowienia się i może faktycznie źle myślałam. Póki co i tak jest jeszcze czas a wózki można kupić i latem i zimą np po urodzeniu. Widzę, że mam poważny problem ze sobą bo boję sie cokolwiek szybciej kupować, nawet jeżeli teraz chodzi o ubrania to wolałam poczekać do wizyty u gina żeby wiedzieć, że wszystko jest z maluszkiem ok. Wiem, że jestem dziwna ale poronienie konkretnie zapisało się w mojej psychice i pewnie tak już zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu nie powiem że doslownie wiem co czujesz bo mnie się coś takiego raz zdarzyło i krótko. Mały w sobotę wepchał mi się wysoko i prężył się rozpychając żenra. Ból taki że ja Cię przepraszam. Poplakałam się aż. Asiu idź do innego gina a jak nie do do lekarza pierwszego kontaktu. Nie możesz tak cierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Z wózkiem to ja mam też problem. Moja bratowa chce nam oddać swój, ale wolałabym go nie brać, bo jej maluch będzie miał w grudniu dopiero roczek i ten wózek może jej się jeszcze przydać. Tym bardziej, że na zimę jest za zimno w spacerówce. Więc raczej kupimy sami. Ale już z doświadczenia wiem, że nie opłaca się kupować wielofunkcyjnego. Przede wszystkim dlatego, że spacerówkę i tak się potem kupuje osobno, bo jest w niej dziecku wygodniej, jest większa. Więc wolę kupić tańszy wózek ale za to lepszy fotelik do samochodu no i na wiosnę akurat kupimy spacerówkę. Ma to ten plus też, że spacerówka się bez problemu mieści w bagażniku samochodu:) ale na razie to takie małe rozeznanie, bo kupować będziemy później. mlodaMAMUSIA - gratuluję chłopaka, duży jest! Widzę, że dużo chłopców się szykuje:) asia555 - może naprawdę poradź się innego lekarza. Czasem to warto nawet pójść do dobrego internisty zamiast złego ginekologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Ja o wózkach i kręgosłupach z własnego doświadczenia. Wózek sie przyda czy na wsi czy w mieście. Jak będziecie kupowały wózek to najpierw obejrzyjcie koła, czy są amortyzowane i z rodzaju tych nie skrzypiących. Potem czy jest w miarę lekki bo z wózkiem przez pierwsze pół roku się lata non stop. W mieście ciężki wózek to katorga zwłaszcza jak się w bloku mieszka :) Wiem coś o tym. Polecam wielofunkcyjne, gondola to strata kasy bo praktycznie ok 4 mca życia dziecko będzie się wam na siłę podnosić, i choc jeszcze nie może usiąść to gondole są wysokie, nie można w nich podnieść plecków, więc to zakup na jakieś pół roku. A no i oczywiście ważne, żeby miał osłone od mrozu lub spiwór to zaoszczędzi przyszłych wydatków. Jeśli to będzie ze spacerówką 2 w jednym zwróccie uwagę,żeby raczka do prowadzania była przekręcana, czyli można było ją odwrócić na 2 stronę wózka, żeby dziecko nie jechało tyłem do świata jak juz będzie tego świata bardzo ciekawe :) to tyle wymądrzania o wóżkach A z kręgosłupem to nie są żarty. Juz to kiedyś pisałam. Ja przez ból w kręgosłupie zemdlałam w łazience i szczęście, że o nic nie walnęłam główką. ASIA555--> ty się przejdź dziewczyno do lekarza pierwszego kontaktu. Najgosze jest to, że ci rtg zrobić teraz nie mogą. :( a jak cię boli na dole przy nerkach to zrób to badanie moczu porządnie. jak ci wyjdzie coś nie chalo, zrób na posiew i jak ci w posiewie wyjdą bakterie to zrób sobie badanie nerek. I niestety śpij na płasko, na pleckach. Może być tak, że to ciężar brzucha cię ciągnie, ale może być też, że masz krzywy kręgosłup i teraz pod nadmiarem ciężaru ci dokucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam ostatnio gorsze dni. Po tym niefortunnym wypadkiem z krwawieniem, miałam jeszcze na drugi dzień brązowe plamki. oczywiście wbrew zaleceniom lekarza nie brałam nospy 3 razy dziennie bo się bałam, że mnie rozkurczy :) ale po brązowych plamkach zaczęłam brać. Plamek juz nie było, ale miałam wrazenie, że się dzidzia mnie jakby kręci.. praktycznie raz na dzień czyli jakby wcale. więc odstawiłam prochy. Mały jakby się obudził, ale juz nie brzyka tak jak wcześniej. Za to moja malwina od 2 dni ma gorączkę. W nocy miała 40,5 :( więc cały czas siedzę z ręcznikiem przy jej głowie i czopkami w kieszeni. 3 noc bez snu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany mamamalwiny to malutka się strasznie męczyć musi. A od czego jej ta gorączka taka wyskoczyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej dziewczyny smutno tutaj dzisiaj jakos.. :( Zycze powodzenia tym ktorych boli kregosup (asia..bidulka idz jednak do innego lekarza!!) i tym ktore nie spia przez inne powody (mysle szczegolnie o mamiemalwiny). A jesli chodzi o wozek - mamamalwiny dlaczego myslisz ze gondola to strata kasy? ponoc nie trzeba dziecka wozic wiecej niz godziny w foteliku do samochodu, to jak to jest jak gdzies jedziesz daleko (np godzine) no i potem musisz malego trzymac na rekach? a chociaz jak by byla gondola to moglby tam lerzec, nie? Ja mysle ze chyba sie oplaca, nawet na te kilka miesiecy.. wiec chyba kupimy. Ale nie mam doswiadczenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo że dziecko z wielofunkcyjnego przerobionego na spacerówkę wyrośnie i trzeba kupić drugą spacerówkę ale jak porównuję ceny np na allegro wózka wielofunkcyjnego do zwykłego to widze ze się wcale nie oplaca brać zwykłego. Głębokie dziś od 630 a wielofuncyjne od 450...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Już mi się trochę miesza z tymi wózkami:) Te terminy - wielofunkcyjny, gondola, itp... Chyba muszę sobie doczytać co jest co tak dokładnie, bo mis ię pierdzieli. Mamamalwiny - nie martw się bedzie dobrze i z córeczką i z maleństwem:) Te nasze dzieciaki to przetrwają wszystkie burze! Dziewczyny wreszcie mam zdjęcie z brzuszkiem! Ale dopiero jak będę w domu to wkleję na nk. Nie jest to może aż tak imponujący widok ale już widać:) Teraz już mi zaczął bardzo szybko rosnąć brzuch do przodu! A mnie dzisiaj okropnie boli głowa, aż trudno się skupić. Do tego pierwszy raz rano zwymiotowałam. I to tak jak wiele z was - czyli podczas mycia zębów! Żołądek mnie boli jeszcze teraz bo tak mnie szarpało. Ale jakoś przeżyję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja - mi tez sie juz wszystko pomieszalo. Myslalam ze wielofunkcyjny to taki z gondola.. Mnie tez glowa ostatnio boli i czesciej mnie mdli niz w pierwszych miesiacach.. no ale coz sie nie zrobi dla dzidzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo - mnie też często mdli ale zupełnie inaczej niż na początku. Wtedy mnie tak muliło przez cały dzień a teraz nagle robi mi się słabo i nieodbrze. Trwa to chwilę ale tak mi się aż cofa treść żołądkowa. Uff tak źle i tak niedobrze, ale damy radę. Ostatnio zrobiło mi się słabo w domu i prawie pół dnia przeleżałam na kanapie. Jeszcze ten upał zaczyna mi dokuczać. A ja dzisiaj mam dużo biegania po szkole, bo już czuć gorączkę końca roku szkolnego. Kupa papierów do przygotowania i ciągle ktoś coś ode mnie chce! Ale za 3 tygodznie będzie luuuzik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj m wczoraj poczul dziecko :):) lezalam na kanapie wiec poszedl i mowi ze polozy reke w razie jak sie dziecko bedzie chcialo \"odezwac\" no i sie \"odezwalo\" :):) az mi lezki do oczu przyplynely... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, troche mnie nie bylo tutaj, zajeta bylam zakupami do ogrodu. teraz moj chlopak i tesc klada patio, brud i halas, a ja z zamiataniem nie nadazam. trzeba bedzie ich przypilnowac zeby dobrze wzor ulozyli, bo wiadomo jak to chlopy.. interentu nie mialam prawie 2 dni! cos padlo na linii i do tego jeszcze musialam sama sie dopraszac o naprawe, bo niestety ale moj chlopak jest malo techniczny i uwaza, ze ja to jestem uzalezniona od netu i sie jeszcze cieszyl, ze go nie mamy grrr.. no nic, teraz juz jest ok :P co do wozka, to kompletnie nie mam pojecia o czym piszecie, nic a nic. ja kupuje taki 3 w 1, juz ogladalam w mothercare, maja wszystko o czym tu piszecie, sa nawet takie co mozesz ustawic temperature wewnatrz :D dostalam list ze szpitala z resultatem na syndrom downa w ktorym pisze, ze nie ma potrzeby do dalszych badan bo znajduje sie w grupie niskiego ryzyka, a jakie ryzyko jest dokladnie moge zadzwonic albo dowiedziec sie przy nastepnej wizycie, wiec chwycilam za telefon ale moj chlopak powiedzial mi, ze po to wyslali taki list zebym sie juz tym nie przejmowala i mam sobie dac spokoj, i stwierdzilam, ze ma racje, napisane jest niskie ryzyko to znaczy, ze mam sobie odpuscic juz :). jeszcze tylko tydzien i mam swoje polowkowe! u mnie z kregoslupem nie jest najgorzej chociaz czasem pobolewa lekko, to co opisuje asia to przypomina mi czasy kiedy mialam zapalenie miesnia, straszny bol, nie mozna ani lezec ani siedziec ani stac bo boli w kazdej pozycji, a juz tym bardziej rozmasowywac, dostalam na to mydokalm i jakies antybiotyki.. powtorzylo sie jeszcze z 3-4 razy niestety.. sprawdzialabym wiec czy to nie jest wlasnie zapalenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po dlugiej przerwie kilkutygodniowej wczoraj znowu mi sie zwymiotowalo.. musialam kazac zatrzymac samochod na 2 pasmowce i przy tym calym ruchu ulicznym sobie ulzyc, a juz myslalam, ze mi przeszlo definitywnie a tu taka niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh falsa Ty to masz z tym wymiotowaniem, serdecznie współczuję, bo sama jak przypomnę sobie jeszcze moje mdłości to mi się słabo robi. Co do wózków kochane to spiesze donieść że wielofunkcyjny to własnie taki głęboki na poczatek, z gondolką, rozkładany na spacerówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie bolą strasznie plecy że czasem mam chęc położyc sie w miejscu gdzie stoje i to natychmiast :( ale nie zawsze się da :P no i cycki mi zmalały tak jak nosiłam C w porywach D a w ciązy D i E to teraz mieszczę sie w B :( troszkę dziwne ale może tak ma byc? wczoraj byłam w sklepie były spore kolejki więc się udałam do kasy pierwszeństwa tam oczywiście zrobiłam się \"przeźroczysta\" i nikt mnie nie zauważał ale stałam dzielnie czekając na swoją kolej :) widocznie chłopak kupujący tylko piwa był bardziej uprzywilejowany :) i przedemną stała starsza baba (nie powiem że pani bo była opyskliwa) i kasjerka zawołała mnie bez kolejki a że miałam ciężki koszyk i nie zabardzo chciałam się z nim przepychac to pomogł mi jakiś chłopak i głośno \"przepraszam\" ruszył szturmem przez wąską kasę a jak się ta baba na niego zaczyna drzec i staneła oporem \"gdzie się pan tak pcha\" i go nie chciała przepuścic wredna baba co za ludzie już zapomniała jak była kiedys w ciązy? i oczywiście oburzona że ciężarna to już postac nie może tylko bez kolejki jest proszona widocznie mogłam skoro stałam i czekałam tylko po co stoi w kasie pierwszeństwa i głośno wyraża swoją niechęc do tego że się ludziom pomaga grrrr ale mnie zezłościła aż mi było głupio że kożystam z takich przywilejów bo może się jednak nie należa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj milianna ja stanęłam do takiej kasy kiedyś o dwóch kulach łokciowych. Tez się oczywiście stałam przeźroczysta, ale pan który stanął za mną narobil rabanu że jak tak można żebym stała i kazał ludziom mnie przepuścić. Babsko przy kasie któr miało byc kasowane (a zamiast niej byłam ja) ze złości kopnęła w moją kulę tak, ze wyszarpnęła mi ją z ręki i kula upadła na podłoge....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna--> te stare dewoty sa najgorsze!!!!Nie przejumuj się! Należy nam sie choć trochę innego traktowania!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha dobre scenariusze do kontynuacji misia albo alternatywy 4 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana --> jestem w szoku! Mogłaś tą drugą kulą teh głupiej babie strzelić w łeb! Podłośc ludzka nie zna granic ;) Od wczoraj tak mnie bolą piersi, że już z nimi nie daję rady! Chodzę i ciąglę się masuję ;) A dzidzia kopie cudnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami, ja to jeszcze do tego zaczynam sie po brzuchu drapac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie calkiem normalnie tyle ze pogoda sie troszke zwpsola zamiast 34 stopnie w cieniu mamy ze 30 :))no ja juz zdjesie z brzusukiem na nk umiescilam Taka sie jakas zmenczona czuje wiec chyba sie poloze mamamalwiny-> niemartw sie wszystko bedzie dobrze zycze szybkiego powrotu do zdrowia dla coreczki miliana ->wspolczuje ale takie sa stare dewoty ptrafia cie nawet z siedzenia w autobusie wyprosic bo one musza usiasc a jak sie przytym dra moja znajoma jechala w autobusie w 8 miesiacu ciazy i to latem w przepelnionym busie musiala stac 40 min i nik jej nie ustapil miejsca wrrr a co do wozkow to ja bede kupowac taki jak ma siostra mojego faceta wielofunkcyjny na 3 kolkach ale amortyzoeamych bardzo wygodny nie za ciezki i ze spiworkiem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×