Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

100 lat 100 lat niech żyje Franuś nam i niech mu się spełnią wszystkie najsłodsze sny -buziaki ustaliłyśmy dzisiaj z siostrą menu na urodzinki Oliego ogólnie szarpniemy się na jakieś 600 zł :) dla 11 osób ale będzie warto :) co do ciepłych ubrań to my sobie właśnie zażyczyliśmy od mojej mamy kombinezon dwu częściowy (już mamy upatrzony w coocodrilo ) i zimowe buty od teściów na roczek syncia paula dużo zdrówka przede mną cały weekend w pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzagusia a co to za menu? Dziewczyny a Wy co robicie do jedzenia?Urodzinki w sobotę(10 osób+ dwoje dzieci) a ja jakoś nie mam pomysłów:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej🖐️ Wisienka jesli to sobota,to pewnie wypada obiad zrobic(bynajmniej ja robie)a potem tort,ciasto,kawa,herbata. U nas wypada w pt.ale przekladamy dla chrzestnych na sobote :-/ Zrobie jakies mieso,ziemniaki,salatke grecka. Kurcze nie mam wagi,nie wiem ile moja kruszynka wazy,ale dzis wsadzamy ja do wiekszego fotelika.Jedziemy do tesciow na obiad.Ciekawe czy bedzie jej wygodnie i czy bedzie plakac,bo nie lubi dlugiej jazdy i w samochodzie absolutnie nie chce zasnac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anioleczek --> to niedobrze z tym samochodem, ziutek pol zycia spedza w podrozy wiec wcale sie nie odzywa w samochodzie bo wie ze nie ma szans. a moze jak ja przesadzacie do wiekszego fotelika to bedzie sie bardziej podbalo bo bedzie lepiej widziala co za oknem itd. a my znalezlismy faceta ktory bedzie od nas wynajmowal dom, fajny porzadny koles w moim wieku, dwojka dzieci ale po rozwodzie, pytal czy moze sciany odmalowac, w ogrodzie porobic i polozyc drewniane parkiety tam gdzie sa dywany - a my ze no oczywiscie oczywiscie :) paula --> wracaj do zdrowia szybko kochana! mnie katar cos bierze, mialam dzis wyjsc na miasto ale teraz nie jestem pewna bo mi sie odechcialo. a wogole dziewczyny tak off topic.. co myslicie o sprawie polanskiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa to ja na temat Polańskigo. Ogolenie moim zdaniem nie powinien być jakoś inaczej traktowany i kra się należy ale jestem też zdania, że nastolatki które podrywają starszych facetów też powinny być jakoś ukarane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołeczek----no u nas roczek wypada teraz w środę ale przekładamy na sobotę ze względu na rodzinę No ja też planuję obiad tak na ok 15 ale chodzi mi o to co zrobić na po obiedzie:-) A jeśli chodzi o Polańskiego to na początku jak usłyszałam o całej tej aferze to mi się rzygać chciało, no bo jak taki prawie"dziadek" mógł iść do łóżka z małolatą.Potem dochodziły nowe "fakty" i dużo przemawiało za jego obroną.No ale jakby nie było, jakby ta dziewczyna nie wyglądała-dopuścił się przestępstwa i powinien zostać ukarany.To że jest osobą publiczną , znaną, cenioną to w niczym go nie usprawiedliwia Faktem jest też że te dzisiejsze małolaty są bardzo rozwinięte jak na swój wiek i nie jednego potrafią zmylić.Bardzo często też pchają się w ramiona statecznych, starszych facetów, szukają sponsorów.A jak coś nie pójdzie po ich myśli to wtedy faceta czeka sąd!!!!ale dlaczego tylko jego, dlaczego to tylko facet ma za to odpowiadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uwazam, ze wlasnie facet w tym wypadku powienien poniesc odpowiedzialnosc, a dlatego, ze on byl tu osoba dorosla, a 13-latka to dziecko jeszcze, ktore wkracza dopiero w swiat doroslych, seksu i manipulacji i nie rozumie jeszcze wielu rzeczy. tak jak gwalciciel nie moze sie tlumaczyc, ze to nie jego wina, ze zgwalcil bo miala za krotka spodniczke i mu sie wydawalo, ze moze. poza tym odurzyl dziewczynke szampanem i narkotykami, a do tego jeszcze ona naprawde wygladala jak malolata. mnie to sie niedobrze robi jak sobie pomysle. skorzystal z okazji, ze udalo mu sie zwiesc upite, odurzone, naiwne dziecko. jak dla mnie to tu nie ma usprawiedliwienia dla faktu, ze rozum mialo sie wtedy w gaciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z wami. Ja też uważam ze nie ważne jak znaną osobą się jest za swoje czyny każdy musi ponosić karę. Nie ważne że jest się sławnym reżyserem. A jak zwykły facet zgwałci dziecko to jest prawie lincz na miejscu. Musi być jakaś kara dla każdego równa. A jak mu wlepią po tylu latach np. jakąś grzywnę to powinny te pieniądze iść właśnie na dzieci. Jakoś to niech odpokutuje. Co prawda rodzice też powinni bardziej uważać jak ich dzieci się zachowują, bo prowokować małolaty to potrafią. A potem rodzice zdziwieni że przecież w domu anioły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym konkretnym przypadku to oczywiście nie ma dyskusji nad tym kto jest winien.Nie miał prawa jej ruszać a tym bardziej otumanić żeby potem wykorzystać...jest jednak wiele sytuacji w których facet jest zaszczuty.Owszem trzynastoletnie dziewczyny to jeszcze dzieci ale nie jedno z tych dzieci wcale nie zachowuje się jak na dziecko przystoi.Wierz mi falsa ale nie tak dawno mój brat był w takim wieku i jak zobaczyłam jego koleżanki z klasy to oczy mi po prostu wyszły... Czasy się zmieniają i dzieci też:-( Idzie takie dziecko z facetem do łóżka, niechcący przytrafia się ciąża a potem zwala się całą winę na tego faceta i to tylko on za to odpowiada a wg mnie tak nie powinno być, bo taka małolata chyba wiedziała co robi... Przypadek Polańskiego jest inny...gdyby nie ten szampan i narkotyki to pewnie kłóciłabym się kto tu jest winien:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka --> prawo zabrania chodzic do lozka z nieletnimi, bez wyjatkow. to jakie sa malolaty w tych czasach to juz inna sprawa, bo moga sobie byc i wyzywajace i pchac sie starym prykom do lozka ale taki facet NIE MOZE uprawiac seksu z nieletnia. ignorancja nie jest usprawiedliwieniem ani tym bardziej zadza ani nawet prowokacja z jej strony. takie jest prawo, moralne takze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka --> no to wlasnie polanski poniesie kare, mam taka nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak już pisałam bez wątpienia Polański jest winien i bez względu na wszystko powinien ponieść karę tylko są też takie przypadki gdzie faceta skazuje się za uprawianie sexu z nieletnią ale przecież nikt nikogo idąc do łóżka nie pyta o dowód(nie chodzi mi tu o sprawę polańskiego) i w tych przypadkach nie tylko facet powinien za to oberwać.Wg mnie prawo zbyt uogólnia pedofilię, gwałt itp i przez to czasami skazuje się niewinnych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka --> on wiedzial ze ona jest nieletnia. mowi, ze mu na to pozwolila to skorzystal z okazji (wersja dziewczynki byla odmienna) i cos w stylu, ze co on na to poradzi, ze lubi mlode dziewczyny, niewazne czy pozwolila czy nie zreszta, zlamal prawo i bedzie wedlug prawa sadzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do innych przypadkow to nie twierdza ze kazdy jest taki sam. sprawa polanskiego - ewidentnie haniebny czyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się rozpisałyście na temat tego polańskiego :) co do menuuuuu: na obiad 3 mięsa (schab z pieczarkami, duszony karczek w sosie marchewkowym i podudzie z piekarnika) do tego ziemniaki i zestaw surówek na pierwsze danie oczywiście rosół. Po obiedzie kawa ,herbata tort, na stole pojawią się też ciasta ,ciasteczka i zimna płyta czyli deska wędlin ,koreczki ,i galaretki z piersi, i dwie sałatki- sos tatarski i sałatka z zupek chińskich...potem na ciepło będzie jeszcze krokiet z barszczem i jak komuś będzie mało to pyszny bigosik :P ogólnie jeszcze będą dostępne lajtowe napoje wyskokowe i soczki mieszkanie całe w balonach i serpentynach...transparent na ścianie "urodzinki Oliwierka" wszyscy goście będą mieli kolorowe czapeczki i trąbki :) :) po obiadku dla uspokojenia będziemy puszczali film w którym zawarte będa wszystkie najważniejsze momenty z życia naszego synka z podkładami muzycznymi, opisami i wstawionymi zdjęciami- to chyba tyle :) oczywiście wczesniej dostaną zrobione przez nas śliczne zaproszenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się na temat Polańskiego wypowiadać nie będę bo co mogę wiedzieć o sprawie która miała miejsce kiedy mnie na świecie nie było, poza tym nie robiłam za materac więc nie będę zgadywać jak było na prawdę, My już po przyjęciu. Normalnie super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia --> ale mi smaka narobilas? a mozesz podac ten przepis na salatke z zupek chinskich bo lubie salatki a ten mi brzmi bardzo "egzotycznie" :) artigiana --> jak bylo z polanskim to rozstrzygnie sad, szkoda tylko, ze tylu ludzi sie za nim stawia - dajac jednoczesnie ciche przyzwolenie na wystepowanie takich sytuacji co mnie bulwersuje i smuci jednoczesnie. a moj R w koncu doczekal sie papierow do zlozenia na policje. a wczoraj ostatni dzien na bramce byl bo same powiedzcie ze to nie praca dla ojca malego dziecka. zrezta ilu ludzi powiedzialo do niego ze przyjda do naszego domu i go pobija a mnie zgwalca to juz nie licze :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwile - na dobicie siostrzenica ma ospe! 50/50 że Franek sie zaraził - bedzie wiadomo do 21 dni! ja zwariuje. Co prawda wszyscy mówią, ze takie małe dziecko dobrze ospe przechodzi, ale ja sie wykończe nerwowo! My z mezem jeszcze chorzy, ale powolutki wracamy do zycia. Wczoraj była tesciowa!!!! ugotowala rosół!!!! nie wiem co ją ruszyło. Franek czuje sie ok, ma lekki katarek, poza tym na razie dobrze. tak tylko spojrzałam - Dzagusiu podaj przepis na karczek w sosie marchewkowym, prosze:) bo brzmi apetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważyliśmy wczoraj Natalkę u znajomych i wychodzi na ich wadze 11kg ! napiszcie też o tej sałatce z zupek chińskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula pewnie Cię nie pocieszę ale ja kiedyś też musiałam czekać 3 tyg żeby się dowiedzieć, czy będzie ospa ale nic z tego nie wynikło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka z zupek chińskich': 2 łagodne zupki chińskie 2 pikantne zupki chińskie strąk czerwonej paryki po pół stronkazółtej i zielonej puszka kukurydzy 3 ogórki konserwowe kilka łyżek majonezu i łyżeczka musztardy makaron ze wszystkich zupek pokruszyć do miseczki i dodać sypkie przyprawy z zupek. Potem dodać odsączoną kukurydzę oraz paprykę i ogórki pokrojone w kosteczki.Na koniec dodać majonez ,musztardę i wszystko wymieszać. Sałatkę na kilka godzin wstawić do lodówki . Ja jeszcze na samym poczętku przelewam ten makaron wrzątkiem na sitku :) co do karczku to jest to specjalność mojej siostry -pychaaaaaa pamiętam tylko tyle ze kroi się karczek na grube plastry obsmaża z obu stron na odrobinie oleju potem zalewa się wodą wrzuca kostkę mięsną pare ząbków czosnku i dusi pod przykryciem aż mięsko będzie mięciutkie :P pod koniec dodajemy startą w paseczki marchewkę i zagęszczamy mąką i jeszcze chwilkę dusimy pod przykryciem-mówię wam takie proste a palce lizać u nas kolejna 4 się wyrźnęła czyli mamy wszystkie jedynki i dwójki a teraz dodatkowo 2 górne 4 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Wiem , ze dawno nie pisalałam ... ale muszę sie z Wami czyms podzielic .Moje kochane słoneczko jest już roczek na świecie :) 4 pazdziernika rok wstecz był dla mnie najpiekniejszym dniem - i nadal jest i będzie :) Aż się wzruszyłam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gandziulka :* A wszystkim solenizantom - roczniakom ( forumowym ) życzę pieknego dzieciństwa ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super , ze cos takiego jak to forum istnieje - to jak pamietnik . Wiem , ze długo nie pisałam ... Obiecuję poprawę kochane !!! Widzę , że naprawde warto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitka pewnie że warto :) i wszystkiego najlepszego dla twojego skarbka a ja mam dziś wolne po pracującym weekendzie :) mój mały miso śpi a duży mis jest w pracy a ja w końcu na spokojnie przed laptopem siedzę i zaproszenia na urodzinki robię gdyby któras chciała zobaczyć przód zaproszenia to zapraszam : http://www.garnek.pl/dzaga84/7361275 :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×