Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość spikke

SMOCZEK USPOKAJAJĄCY - JAKI POLECACI?

Polecane posty

Gość spikke

Jaki smoczek uspokajający polecacie dla 2,5 miesiecznego dziecka? Chodzi mi o taki najbardziej przypominający kobiecą pierś, brodawkę. Karmie moje maleństwo tylko piersią. Maluszek wieczorem ma baardzo silna potrzebę ssania, mógłby ssać cały czas, zasypia z cycem w buzi a gdy mu zabiorę pierś natychmiast się wybudza i znowu domaga sie piersi, i tak w kółko. Ssie a poteem strasznie ulewa. To wszystko ma miejsce tylko wieczorami, w dzień jest wszystko ok. Czy w takim wypadku warto dać dziecku smoczek? Do tej pory wytrzymywalismy bez smoczka ale zaczyna to być męczące. Boję się dać smoczek żeby nie odzywczaił się od piersi. Co robić? jaki smoczek polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agustkal
HEJ, pracuję w Smyku i z tego co zauważyłam, to mamy chwalą sobie smoczki firmy Tommy Tippy albo Avent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spikke
dzieki, własnie myslałam o smoczku firmy Avent, o tych pierwszych nie słyszałam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się nie wydaje by te wisienki Tommee Tippee przypominały kobiecą brodawkę. Silikon jest twardy, na pewno się to nie splaszczy tak jak brodawka matki. Jak karmicie piersią to wiecie jak wygląda brodawka świeżo wyjęta z buzi dziecka - jest splaszczona. Nie mam pojęcia jak wyglądają smoczki uspokajające Aventu, bo nie sposób znaleźć ich zdjęcia od frontu. Ale jak są podobne do tych stosowanych w butelkach Aventu, to też raczej do kobiecej brodawki im daleko. Sugerując się kształtem, jaką przyjmuje pierś podczas ssania należałoby wybrać smoczki NUKa. Takie jest moje (bardzo skromne) zdanie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agustka
ale nuk ma smoczki kiepskiej jakości (wierz mi troszkę juz pracuje w branży) i ta guma szybko parcieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agustka
ale nuk ma smoczki kiepskiej jakości (wierz mi troszkę juz pracuje w branży) i ta guma szybko parcieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat
A ja polece tomme,sama uzywałam i butelek,smoczków miseczek itp.Sa miekkie i płaskie .dziecko biorac go do buzi momentalnie dotyka buzia cały(chodzi mi o ten kształt cycka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hym, możliwe, w sumie nie mam porównania. Ale wybierając smoczek kierowałam się trochę zdrowym rozumem, trochę tym co "piszą", a nie tym czy mi smoczek sparcieje po 2 miesiącach czy po roku. Ze względów higienicznych wypadałoby go wymieniać po 1-1,5 miesiąca. Nie chcę nikomu narzucać swojego zdania, proszę tego nie odbierać jako atak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ODRADZAM smoczki uspokajające Nuka, szczególnie te dla dzieci powyżej roku, bardzo ściśle przylegają do buzi dziecka i moga robić odciśnięcia. Justynce zrobiła sie prawie od tego rana (z początku myslalam ze to alergia na cos, ale zminiłam smoczek na AVENT i wszystko juz bylo ok). Dodam ze to nie byla alergia na material smoczka, bo gdy byla mniejsza i smoczek nie przylegal tak mocno nie bylo prblemu. Moze NUK jest ok ale jak sie dobierze wieksze niz pisze na opakowaniu czyli np dla 3m dziecka kupic taki na 9-12mies. Ale ja wole i polecam AVENT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to racja, NUKi nie są dla pyzatych dzieci. Ale z tego co wiem to cosik ma się w tej kwestii zmienić. JANA - a jaki kształt mają uspokajacze Aventu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są owalne, bardziej okrągłe niż nuki, niewielkie wycięcie pod nosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn od początku do teraz (teraz tylko do spania) używa smoczki NUK i nie mamy problemów typu odciśnięcia itp Ja polecam te smoczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też ciągnął cyca co chwilę i z zasypianiem było tak jak u Ciebie. Smoka nie chciał, ale próbowałam różnych, bo to było bardzo uciążliwe. Smoczka sobie robił z cyca. Nie jadł nawet tylko \"nynał\" sobie i musiałam tak z nim siedzieć nawet godzinę dopóki nie zasnął mocno. Ale w końcu udało mi się go przyzwyczaić do smoczka. Egzamin zdał... lateksowy z Canpol Babies za parę złotych. Żadne \"renomowane\" nie dału mojemu dziecku rady :-D Potem już kupowałam silikonowe, bo się nie robiły takie klejące. Aha, o kształcie anatomicznym kupowałam zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spikke
dzieki za wszystkie opinie. Nie było Aventu więc kupiłam Nuka, taki silikonowy, Narazie jeszcze nie dawałam i mam nadzieję że jednak nie bedę musiała go dać maleństwu, może mu wkrótce przejdzie ta chęć ssania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoki Nuka sa dla mojej Niuni najlepsze, z tym ze zmieniam jej co 3-4 tygodnie na nowy i nie zauwazylam zeby przez ten czas bardzo sie zuzywaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aluniakam
Ja też wypróbowywałam różne smoczki. Ten z tommee tippee przypominający wisienkę nie zdał egzaminu, a poza tym beznadziejnie wygląda. obecnie mój synek ma Tommee tippee pure (dosyć go lubi, choć w ogole za smoczkami nie przepada), a w rodzinie mam kilkoro małych dzieci i wiem, że zarówno avet, jak też nuk sprawdzają się. pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehesss
ja mam w domu smoczki - BabyNova, BabyOno, Nuk, Avent, Tommee Tippee i mistrzowski jest AVENT :) a zassała smoka na TT Soft a teraz zakochałą sie w avencie :) Bajerancka sprawa ten smoczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanova28
Też polecam avent. Na początku próbowałysmy z Tommee Tippee ale sie nie sprawdził. Uważajcie jednak przy wyborze rozmiaru ponieważ niektóree z nich są dośc szerokie i moja mała miała problem swobodnie oddychać dlatego tez mimo, ze ma 7 miesiecy kupuję dla niej te od 0 - 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko canpol
Moje dziecko nie chciało żadnego innego tylko canpol babies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smoczki dobra sprawa
ja uzywam smoczków mam Crystal i jestem zadowolona mały ssie didka ile wlezie tez był cały czas przy piersi bałam sie dac smoczek konsenkwencja ze oduczy sie ssac dobrze piersi ale było wszystko ok mały nawet lepiej ssie piers przez smoczek.pozdrawiam i zycze dobrego wyboru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokadea
u mnie mały niechciał żadnego smoja , piers miałam prawie zjedzona nie wspone ze cały czas potrzebował jej do spania do jedzenia dla przyjemności myslałam ze wykorkuje miałam dość ....nigdzie niemogłam wyjść bo ciągle byłam uwiązana byłam załamana:( az w końcu kupiłam smoczek tommy tippy kauczukowy i mały załapał czułam się jakbym wygrała w totka może u was tez zadziała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okoska
Moja córcia od początku miała bardzo silna potrzebę ssania i o mało nie oszalałam, aż dostałam smoczek MAM-taki 0-2m-ca. Straszono mnie że dziecko nie załapie smoka, będzie pluło itd. a tu cyk myk i dzidzia ssała jak szalona.Bardzo lekkie a jednocześnie trwałe smoczki i urocze wzornictwo-jedyny minusik za brak tzw. skuwki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandrazet
Mój syn od początku gardził wszelakimi smoczkami aż udało się trafić na smoczek z Lovi. Kształt mu przypasował i skończyły się wszelkie problemy z zasypianiem i uspokajaniem go. Mi odpowiada "zatyczka", dzięki której mogę wrzucić go spokojnie do torby i wiem, że się nie pobrudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas sprawdzil sie tylko nuk. Inne lataly na kilometr z buzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×