Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość esther20

kłykciny i seks co robic?

Polecane posty

też mam ten problem. Jestem po pierwszym zabiegu suswania laserem, ale niestety to cholerstwo wróciło. Teraz czekam na drugi zabieg. Mam nadzieje że będzie bardziej skuteczny niż ten poprzedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gienia**
:-((((((((((( też mam ten problem - pierwszy i jedyny partner (ja dla niego też) a i tak uaktywnił się u mnie wirus i mam kłykciny... własnie czekam na wyniki cytologii a potem...?? zobaczymy a co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkfcelclkfjklejlkfe
Moze to niekoniecznie sa klykciny? przeciez pochwa u wejscia nie jest gladka. Ja tez mam takie strzepy i na pewno jestem zdrowa ( badam sie regularnie u ginekologa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mieszana
dziewczyny, ja pierwszy raz wczoraj się o tym dowiedziałam... jeśli te wirusy są we włosach, basenach..to niekoniecznie partner zarazi. Kiedyś spałam w hotelu z obcą osobą i zwróciła mi uwagę, żebym majtki założyła,bo coś z łóżka chwycę i tak mi to utkwiło, że podcieram się recznikiem papierowym, biorę swoje mydło w płynie,bo od tych hotelowych można grzybicy dostać. A z basenem też dałam sobie spokój,a na wakasje biorę gynalgin albo tantum rosse!. Nie wiem,też mogę coś złapać,ale pewne,że mojego nie zdradzę i jeszcze go nastraszę. A od kiedy o tym wirusie mówi się w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mieszana
coś znalazłam Odp: MAM SPOSÓB NA KŁYKCINY!!! 2008-01-30 13:31:50 Treść: Słuchajcie, nie wiem czy komuś to pomoże,ale podzielę sie z Wami moim doświadczeniem odnośnie kłykcin. Walczyłam z nimi prawie rok. Stosowałam Condylinę, wypalałam laserem, brałam Heviran, ale nic to nie pomagało. Byłam już załamana walką z wiatrakami. Postanowiłam spróbować wziąć szczepionkę na HPV. Jedni mówili że pomaga inni że nie, ale mogę dziś powiedzieć, że w moim przypadku SZCZEPIONKA NA HPV załatwiała sprawę kłykcin I OD ROKU NIE MAM Z NIMI JUŻ PROBLEMU :)) Nie jest to tania impreza bo kosztuje 1500 zł (3 dawki) ale pomogła. Życzę wszystkim powodzenia w walce z tym koszmarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłykcina
A w jakim stadium zaawansowania były te Twoje kłykciny, które miałaś, gdy wzięłaś szczepionkę? Ja mam przy wejściu do pochwy i wokół cewki takie podłużne palczaste wypustki, na wargach wewnętrznych takie malutkie może dwumilimetrowe rzędy kłykcin. Smaruję to condylinę drugi dzień, ale na razie oprócz potwornego bólu nie widzę efektów. Zastanawiam sie nad laserem, ale nie wiem czy to boli. Proszę dziewczyny, napiszcie cos wiecej na temat usuwania laserowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie...napiszcie czy to cos kosztuje i jesli tak to ile...błagam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natti
Hej ! Miesiac tez zarazilam sie klykcinami od mojego chlopaka .... Nawet mu nie powiedzialam ze to chorubsko od niego zlapalam bo nie jestem tego pewna w 100% bo latem kochalam sie z moim bylym bez prezerwatywy .... Poszlam do jednego ginekologa ,ktory mnie tak nastraszyl ze to jest dlugie leczenie i wogole ... ze a leki wydam ponad 500 zlotych .... Ryczalam 2 dni non stop ... poszlam do drugieg ginekologa i ten dopiero na spokojnie mi wytlumaczyl co i jak z tymi klykcinami ....Ten pierwszy mi na poczatku zapisal macmiror i metronidazol na zapalenie .... ten drugi lekarz kazal mi dokonczyc brac te leki i zapisal mi gynalgin i taka masc antyvir czy cos takiego ... leki razem mnie wyniosly 15 zlotych te co mi zapisal ten drugi lekarz .... Mialam tak wszystko zasyfione ze nawet sluz mi nie wylatywal .... Mialam ich mnostwo , w pochwie , kolo odbytu , na wargach .... Jak sie kapalam to zauwazylam ze jak lekko na nie nacisne to one odlatuja mi same .... i rzeczywiscie ... chyba oderwalam sobie z 30 klykcin z samych warg sromowych !!! Tej z odbytu niestety nie szlo ... ale smarujaac ja tym zelem powoli mi zanika ... Tamte leki wyleczyly moje klykciny ktore mialam w pochwie .... Jak narazie wszystko wrocilo do normy .... Nic mi sie nie nawraca ... Kocham sie w prezerwatywie i mam nadzieje ze nic mi sie nie pojawi znowu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natti : dzieki uspokoiłaś mnie baaardzo.. juz myslalam, ze nigdy z tego nie wyjde.. powiem szczerze, ze jak przeczytalam poczatek twjego postu to serce zaczelo walic mi jak mlotem :( Ale jak dokonczylam to sie uspokoilam. Ja tez od jakiegos cxzasu mam klykciny (chyba to sa klykciny). moj chlopak tez to ma. chyba go zarazilam albo on mnie. Nie wiadomo.. szczerze mowiac mało wazne to jest.. Wazne ze musimy sie oboje z tego wyleczyc.. Martwi mnie tylko fakt, ze podobno one powracają i to dosyc czesto!!!!! jak ja mam cale zycie sie leczyc i wydawac pieniadze to bede bala sie kiedykolwiek kochac bez prezerwatywy, z obawy, ze znowu sie zaraze lub zaraze mojego chlopaka.. a juz w ogole co tu mowic o zakladaniu rodziny..podobno to jest najgorszy czas na zajscie w ciaze i bron boze zachodzic w ciaze z taka chorobą. I wlasnie tego sie boje..ze jesli one powroce jesli bede w ciazy??? tragedia.. :( Tez chcialabym to jak najszybciej wyleczyc.. boje sie powiedziec rodzicom.. chyba wiecie dlaczego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiaaatuszzek
straszna ta choroba.ja mam taka narosl na wardze sromowej,do tej pory sie nia nie przejmowalam ale teraz nie wiem co to jest.czy badanie cytologiczne wykazlaloby ze to jest klycina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiaaatuszzek
straszna ta choroba.ja mam taka narosl na wardze sromowej,do tej pory sie nia nie przejmowalam ale teraz nie wiem co to jest.czy badanie cytologiczne wykazlaloby ze to jest klycina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli zarazisz swojego faceta ..zrobi mu sie kalafior z fiuta..jesli chlopach ma sumienie nie tknie zadnej laski, zjebiesz mu zycie a sama tez idz do lekarza bo od klykcin do raka to juz blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiaaatuszzek
o hiv i adias mowi sie duzo szkoda ze o innych chorobach przenoszonych przez seks mowi sie tak malo. ja pierwszy raz o tych klycinach dowiedzilam sie wlasnie na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natti
majta89: Wiesz mozesz miec tez takie cos jak guzki czy grudki okoloodbytowe czy jakos tak ;) To jest bardzo bardzo podobne do klykcin i czesto z tym mylone .... Tylko jak sie z tych klykcin wyleczysz to powiedz tez chlopakowi zeby poszedl do dermatologa bo jesli one ci znikna a twoj chlopak bedzie je mial to moze cie wciaz zarazac ... Ja jak narazie swojemu nie powiedzialam bo sie boje :) Jest we wojsku akurat wiec raz na jakis czas przyjezdza :) Ja jak mialam te klykciny to wogole mi sluz nie wyciekal bo bylo ich tyle w srodku ze nie mial jak wyleciec ... mialam tak sucha skore w kroczu ze az mi zaczela schodzic i smarowalam sobie kremem nivea ... Ale teraz wraca wszystko do normy ... ;) Trzymam kciuki a ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Groom Winston
ciekawe jak to wyglada.dajcie jakies foty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Nati..wiesz byc moze.. ja nadal ma uplawy, a mi same klykciny nie odlatują.. swędzą czasem ale wydaje mi sie, ze to jest wynik tego, ze dalej rosną.. Groom Winston : koleżanki wyżej podawały linki z fotkami :) :D Ale masz ponownie :d http://www.czytelniamedyczna.pl/pf/2002/03/images/17.jpg To juz jest zaawansowane stadium ..;/ niefajnie to wygląda..;/ http://www.zdrowemiasto.pl/_zm/poradnik/images/a_klykciny_333.jpg to są kłykciny odbytu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadaczka brodawek
Dołączam do grona osob boryjakacych się z brodawkami. Ginekolog wykluczył klykciny, dermatolog mowi o brodawkach..a ja sama nie wiem. Nie sa kalafiorowata, wygladaja jak normalne, male brodawki, nie ssa pofeldowane, ani nie maja strzepek skory. Wygladaja jak male babelki w kolorze skory. Ale moze to nie jest istotne i klykciny rozne maja ksztalty? Na razie dostalam jakis plyn do smarowania i mam przyjsc na wizyty za dwa tygodnie. Ale ja juz widze, ze ten plyn w ogole nie hamuje roznoszenia brodawek! Czym ja moge sie posmarowac bez recepty do czasu wizyty u lekarza? Bardzo prosze o rade, bo jestem mocno zaniepokojona. Byloby mi razniej, jesli ktos, kto sie boryka z tym problemem, napisal do mnie na maila: kwiatekpaproci@gazeta.pl. Bo chyba z paniki je powypalam domowymi sposowami, bo nie moge na nie patrzec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inez*
Niedawno też zauważyłam że mam w okolicach narządów 2 małe w cielistym kolorze brodawki.Maleńkie i niewinne. Poszłam do ginekologa: brodawczak. Słabo mi sie robi jak czytam co napisałyście.Mam małe dziecko, męża od 7 lat którego nigdy nie zdradziłam. Brodawki chyba od niedawna. Miałam 2 opcje: smarowanie albo laser. Wybrałam laser i po świętach idę ze skierowaniem do prywatnej kliniki usuwać (bezpłatnie). Tym gównem nie koniecznie trzeba się zarazić od partnera, może nastąpić autoprzeniesienie z innych partii ciała.Popatrzcie, czy nie macie pieprzyków na plecahc, rękach.To tak niewinnie wygląda, a takie cholerstwo. Zrobię od razu cytologię i test na hpv. Jeśli nie wyjdzie WYROK, od razu się szczepię. Może nie wyleczy, ale będzie leczyć. Przyjdzie czas że kiedyś i na to znajdą skutecze antidotum. Tylko po co ta propaganda na temat sczzepionki HPV w Polsce, skoro stać na nią co 10 kobietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę sie z Wami czymś podzielić. jak pisałam wcześniej pdejrzewam u siebie kłykciny. wiem, że nie powinno dochodzić miedzy mną i moim chłopakiem (też chory) do kontaktów seksualnych, ale jednak ryzykowalismy. Przez jakis długi okres czasu kochalismy się \"na całego\" czyli moj chlopak spuszczał się we mnie do srodka. Trwało to jakis miesiac co dzien, co dwa-trzy dni się kochalismy. Po okolo 3 tygodniach zauwazylam, ze troche duza klykcina w pochwie po prostu zniknęła...!!!!i drug klykcina na wargach sromowych tez zanika....prawie juz jej nie widac.. Troche się z moim chlopakiem smiejemy, ze jego sperma ma uzdrawiające moce :-) Ale kto wie, moze klykciny powróca.. Ale jesli zniknely ciekawi mnie to, co to spowodowało??? Wczesniej przez wiekszość życia myjac się w miejscu intymnym wkladalam paluszek do środka i wypróżniałam pochwę z wszystkiego. Od koleżanki dowiedzialam sie, ze nie powinnam tego robić poniewaz ten śluz ktory się znajduje w srodku chroni od bakterii i zarazków. Dlatego też przestałam to robić. może to też miało jakiś wpływ?? Co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inez*
Ponoć po 24 mcach organizm silny sam eliminuje wirusa. Jeśli przez ten czas nie byłaś chora czy osłabiona, to wynika na to że go po prostu wypędzasz. Szczęściaro. Ale trzeba uważać, bo co z tego że u ciebie zanika. Twój partner też jest zakażony. Ty wyzdrowiejesz i złapiesz go na nowo od niego. Już tu ktoś pisał, że to jak wirus opryszczki. Słabniesz-powraca i się namnaża.Zostaje na pamiątkę w organizmie i tylko czeka żeby się reaktywować. Chętnie bym go udusiła:(wirusa oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INEZ* : Mam nadzieję, ze tak właśnie jest, ze on zaginął, lecz nie jestem do końca o tym przekonana.. U mnie kłykciny pojawiły się gdzies w listopadzie.. tak więc nie minęło nawet pól roku. w sumie do tych 5 miesicy powinnam dodac jeszcze 3 miesiace przez ktore pojawiaja sie klykciny od momentu zakażenia. Ja jednak mam wieeeeelką nadzieję, że to co napisałaś jest prawdą i masz racje bo na prawdę byłam zdruzgotana i załamana. Nie wiedziałam co mam robić. Nie mam pieniedzy na leczenie, a nie chcialam też żeby rodzice się o tym dowiedzieli. Także Bogu tylko mogę dziękowac jeśli uwolnił mnie od tej okropnej choroby.. Dzięki za wsparcie dziewczyny. Jesteście niesamowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje znów wróciły po 2 wypalaniach laserem. na szczęście jest ich troche mniej. We wtorek znowu idę do lekarza na wypalanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara243
czytam to i jestem przerazona współczuje wam ,nie wiedziałam że to tak strasznie wyglada,jeszcze jak zobaczyłam na zdjeciach jak to wyglada ...czytałam też że faktycznie pomagają szczepionki te którymi szczepi sie młode dziewczyny przed współżyciem pierwszym ale to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz u mnie to nigdy nie wyglądało tak jak na tych zdjęciach. Gdyby tak wyglądało to bym sama zauważyła. Moje były małe prawie niewidoczne. Zauważyła je moja ginekolog.Ja myślałam że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
To i ja sie podziele z moimi doswiadczeniami. Od zawsze!! mialam dwie brodawki u wejscia do pochwy. Nie wspolzylam i byly. Teraz chce rozpoczac wspolzycie ale tyle sie mowi o tym hpv , ze zrobilam sobie test i jest ujemny.... a brodawki ide wypalic laserem. A noz widelec.... Ginekolog powiedziala mi ze to nie klykciny ale brodawki plaskie.... widocznie sa tez rozne odmiany tego. Moje sa malenkie, niewidoczne bo rozowe i niewyczuwalne ale dla swietego spokoju je usune. Dam znac jak bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaalliinnkkkooowoo
compact fajnie, ze sie wpisalas, poniewaz z Twojego opisu wywnioskowalam, ze mam cos podobnego. z poczatku myslalam, ze to klykciny, ale to bardziej wyglada jak skorka. gin tez powiedzial, ze to klykciny, ale w takim razie dlaczego lek ALDARA ktory wszyscy tak zachwalaja nie dziala? stosuje juz od tygodnia i nawet sie nie zmniejszylo. a mam dwie milimetrowe narosle koloru skory przy wejsciu do pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
:) Ja nawet nie wnikam w to w glebiej czy to sa klykciny czy nie. Mam to odkad pamietam i nic nowego sie nie pojawia. Na Aldare sie nie zdecydowalam tak samo jak Condylina. Prosty powod - bol no i z doswiadczenia wiem, ze kremy i masci na mnie nie dzialaja - doswiadczenie z brodawka na rece, ktora zreszta mialam usuwana laserem. Zreszta - laser ma + jeszcze z jednego powodu - nie wypala tkanek dookola tylko to co chcemy usunac. A nie chce miec wypalonego krocza :/ Fakt faktem jest to krepujacy zabieg ale przeciez u gina bylam wiec na laser tez moge isc. Aha - laser nie boli !!! MIalam juz usuwana brodawke laserem i pekajace naczynka. Nie boli. A w miejscu tak unerwionym jak sluzowka daje sie znieczulenie - lignokaine z czyms tam. Sam moment zastrzyku podobno jest nieprzyjemny. No i nastepny + - ranki goja sie okolo tygodnia, Aldara - 6 tygodni a koszt podobny - lek + wizyty kontrolne u lekarza. Pozdrawiam. Ps. Moja ginekolog stwierdzila ze szczepionka na hpv to wielka medialna reklama producenta. Wciaz pojawiaja sie nowe typy wysoko onkonogenne - tzn one byly ale sa odkrywane ich rakowe wlasciwosci. Nie sposob sie przed wszystkim uchronic. Tylko regularna cytologia ratuje zycie. A szczepionka na hpv tylko zmniejsza ryzyko zachorowania ale go nie likwiduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×