Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość celine7celine

Jaka karma dla kotów jest najlepsza?

Polecane posty

ja co prawda dla psa karmę zamawiam, ale też z e-karmy, lubię sobie zrobić zapas półroczny i mieć sprawę z głowy. bez dźwigania zbędnego, co dla mnie dość ważne... a konkretny gatunek najlepiej z wetem obgadać, one się różnią składem, trudno powiedzieć, co Twojemu kocurowi przypasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dwa 6 miesięczne kotki (działkowe przybłędy ;). Karmiłam, wg zaleceń, Royal Canic Kitten 36 (najlepsza i polecana). Po 2 miesiącach zaczęły wymiotować i wyterynarz stwiedził że są alergikami (kotki to rodzeństwo). Teraz daję marketową karmę Perfekt Fit (16zl/kg) sensityve i dziękuję Bogu , że nie muszę dawać karmy RC leczniczej za 42zl/kg- na początku stwierdzenia alergii musiałam kupować- zjadały kg w 5 dni ! Trzeba wiedzieć , że nie ma sensu kupować dużych ilości bo to co jest dla jednego najlepsze dla drugiego zwierzaka nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kociara97
Karmilam moje koty whiskasami i kitekatami a teraz jak czytam o tym na forum nigdy wiecej nie kupie tej podrobki!!!:@. Mam 5-miesieczna kotke karmie ja sucha i mokre na przemian typu royalem,perfect fit junior i animonda w puszce.KOTKA UWIELBIA MUSIKI Z GOURMET GOLD KARMILAM JA GOURMETEM OD CHOROBY!:-D A CZY SCHMUSSY TO DOBRA KARMA?:-o Pozdrawiam ja i psotka!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kociara97
WIECEJ O KARMACH,ZYWIENIU,PIELEGNACJI NA MOJEJ STRONIE INTERNETOWEJ O KOTACH.: www.mruczki11.bloog.pl !!! SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH MILOSNIKOW KOTOW!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej kierować się opiniami innych użytkowników. Karmę trzeba dobrać indywidualnie, do potrzeb naszego kociaka, a nie brać pierwsza lepszą w supermarkecie, która jest na promocji. Zawsze można zapytać w sklepie, no albo zasięgnąć opinii specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeruś Bezwzględnuń
Cudownie. 95% wypowiedzi to sponsorowane reklamówki portalu e-karmy oraz royal canin i puriny, pisane przez ludzi siedzących w biurach swoich firm i udających właścicieli kotów. jak się pójdzie do większości weterynarzy, oczywiście powie, że tylko royal. na takiej samej zasadzie, jak lekarz pierwszego kontaktu wciśnie Ci drogi lek zamiast tańszego odpowiednika, bo za 10 wypisanych recept jedzie na "szkolenie" do Egiptu... Walczmy z bandytyzmem. Należy znalezć w miarę uczciwego lekarza weterynarii i porozmawiać z nim o odpowiedniej karmie, tańszej lub droższej, w promocji w Tesco lub nie. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kot 111
Ja daję mojej kotce wiek 1 rok . Suche - Biomil ... Naprawdę bardzo polecana karma ... Wręcz idealna dla kociaków. Mokre- Gourmet i Vom feinstein :D Bardzo jej to smakuje a nadodatek jest to Ragdoll bardzo wybredny kociaczek :D !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kot 111
Kupuję na KrakVet ... Strona net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colorful-megi
To fakt, dobrze skonsultować się z weterynarzem przed zakupem konkretnej karmy, ale nie zawsze jest to konieczne. Ważne jednak, żeby kot dostawał dobrej jakości karmę i żeby miał urozmaiconą dietę ;) Co do zakupów w internecie to jednak rzeczywiście jest taniej no i czasu można sobie dużo zaoszczędzić - dlatego nie stroniłabym od tego sposobu zakupów (i od e-karmy też nie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
Moje stado wcina karmy firmy Bozita. Moim zdaniem są zajebiste. Porównajcie zawartość mięsa w innych karmach i w Bozicie, to będzie wiadomo, o czym piszę. Kupuję im co miesiąc większy zapas, zwykle na Allegro. Najlepiej im wchodzi ta karma w wersji mokrej, sprzedawana w kartonikach. A suchą najczęściej dostają purinę dla kastratów albo tę, która chroni nerki, bo wszystkie są ciachnięte. Koty zdrowe, dobrze wyglądają i są wesołe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o suchą karmę to polecam nutra gold holistic. Poszczególne smaki przeznaczone są dla kotów w różnym wieku, dostosowane do ich potrzeb. Jeżeli chodzi natomiast o platinium jest ok, np. kawiorowe. Jeżeli nie możecie znaleźć karmy w sklepie stacjonarnym, polecam zaglądnąć do neta, np. na e-karma.pl. Tam mają obie te firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taniej jest faktycznie, głównie dlatego, że płaci się jednak raz za przesyłkę (więc w przeliczeniu na jedną puszkę wychodzi taniej). Poza tym jednak sklepy w sieci mogą sobie pozwolić na obniżenie kosztów (nie mają lokalizacji, zamawiają bezpośrednio z magazynów). Tak jest przynajmniej na e-karma.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
No niesamowite....kolejny topik opanowany przez przedstawicieli sklepu e-karma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkkkkkkkkk
mam maine coon'a i polecam jak najbardzie karmy royal i bosch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oko na maroko
Kupuję na zooplus.pl. Za wydane 100 zł mam gratis kuriera. Moja kotka uwielbia karmę Animonda. W lutym zamówiłam dla urozmaicenia Bozitę-dobre komentarze były a kotka nie chce tego jeść. Więc polecam Animondę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowapolewa
Ja również często zaglądam do sklepu krakvet.pl ponieważ jest to najtańszy sklep zoologiczny w jakim kiedykolwiek kupowałam. Poza tym podoba mi się, że często pojawiają się tam promocje. Jeśli chodzi o karmę, to ja uważam, że często te tańsze są o wiele lepsze gatunkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona szalonaaaaa25
od 11 lat karmie moją kotke whiskasem i nic jej nie jest,wrecz przeciwnie, zachowuje sie jak młody kociak biega, bawi sie, uwazam ze whiskas nie jest z tej najtanszej półki, wiadomo że są droższe i tansze karmy, kupuje na to na co mnie stać i nie uwazam żebym mojemu kotu wyrzadzała krzywde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaukunka
Orijen, Acana, Taste of the Wild, Applaws. Whiskas to są śmieci i popłuczyny, wystarczy porównać skład a potem zawartość kociej kuwety (dobra karma redukuje odchody o połowę - i o tyle samo ilosć podawania na posiłek - bo nie jest wypchana nieprzyswajalnymi zapychaczami, o kretyństwie barwników - przecież chrupki muszą cieszyć oko pańci, co z tego, że zwierzęciu szkodzą - nie wspominając), i wybacz, ale to jest najtańsza półka, między śmieciem whiskasa a śmieciem marki tesco nie ma wielkiej różnicy. Twój kot ma szczeście albo żelazny organizm, że na tym latami funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie - czyli w marketach kupujecie karmy czy jednak unikacie tego i zdajecie się na przykład na to co doradzi choćby weterynarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaukunka
Nie kupuję w marketach, nie pytam o zdanie wterynarza bo on ma umowę z markami i niekoniecznie sprzeda mi to, co najlepsze (wspomnianych wyżej, używanych u nas, karm u weta jeszcze nigdy nie widziałam). Polecam poczytać i się samemu wyedukować ;) : http://chatul.pl/viewtopic.php?t=475 http://chatul.pl/viewtopic.php?t=473 http://chatul.pl/viewtopic.php?t=539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etammmmmm11
ja kupuję Royal canin, ale różne, na ogół zawsze co jest w promocji - w woreczkach na zamek albo 400g+400g w 1 większym worku. nie kupuję rodzaju indoor, bo moje wybredniaki jej nie jedzą. Najlepiej smakuje im babycat, kitten i hairball, sensible, exigent. Kiedyś kupiłam purinę i też jadły ale RC lepiej im wchodzi. Kitekat jak awaryjnie kupiłam to nie jadły, podobnie whiskas - jedynie paszteciki wyżarły. czasem gotuje pierś z kury, czasem podjedzą trochę szynki, czasem daję mleczko, śmietanki trochę. ryb nie jadają, chyba że czasem trochę wędzonej makreli wsuną. RC polecali mi weterynarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narko
Royal Canin Urinary, ponieważ mój kotek jest po kastracji i tak zalecił weterynarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i o o i
moj je Orijen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salr
najlepsze dla kota są zywe myszy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhgki
a co zrobić gdy kicior wybredny, nie chce ani royal canin, ani ekanuba (czy jakoś tak), hill's on chce whiskas u poprzedniej właścicielki jadał tylko i wyłącznie whiskas więc dostaje whiskas, inaczej grymasi, nie je, patrzy na mnie tym swoim wzrokiem i dodam, że on chce tylko saszetki lub puszki, suchą traktuje jako dodatek weterynarz kazała mu dawać tylko royal canin suchy to nie jadł 3 dni :/ aż nie miał siły więc daję mu whiskasy saszetki, czasem saszetki innych jakoś wcisnę rekompensuję mu braki mięsem, szynką, czasem trochę śmietanki tłustej, pasztetu, tuńczyk ehh już nie wiem co z tym kotem zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhgki
przestancie juz reklamować ta e-karme co do przypraw w ludzkim jedzeniu, to ja daje twarog nieprzyprawiany, gotowane udko w wodzie, surowe mieso, smietane, tam raczej przypraw nie ma w rybach tez a jak juz daje szynke czy pasztet, gdzie sa przyprawy to tylko troszke mój kot je tez gotowane warzywa chętnie no i musze przed nim chować słodycze,bo kradnie, chowa sie pod łóżkiem i zjada a royal canin powącha i nie je, nawet saszetek tej marki nie chce jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No marketowe jedzenie jest mocno średnie chyba, że specjalnych firm no to tak. Zreszta wszystko zalezy od indywidualnych preferencji naszych zwierzakow tak na prawde, jednemu cos moze smakowac a innemu nie. Swego czasu kupowałam w Krakvecie Whiskas a teraz przerzuciłam się na Iams i Miamor, kupuje w większych ilościach bo to sklep internetowy i bardziej się tak opłaca. Bede kupowac pewnie tez inne karmy bo chce urozmaicac diete mojemu kotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktopies
Taka jaka kotu smakuje - racja sami żrą byle co ze sklepu opychając się MCzabójcą a kotki najlepszą karmą. Wielu nie stać na takie karmy, ale dają im miłość i dom. Na pewno na śmietniku miałyby lepiej...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×