Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość celine7celine

Jaka karma dla kotów jest najlepsza?

Polecane posty

Gość gość
Kociarrkaa, bo g000wno wiesz o zdrowym karmieniu kota, i tyle. Ale spoko, "oszczędzisz" na karmie (figę oszczędzisz, bo badziewia kot zjada więcej a mniej z niego przyswaja), wydasz 5 razy tyle na weterynarza jak wysiądą nerki czy wątroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mózg ci wysiada jeżeli uważasz że jakaś z****** karma jest lepsza od mięsa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadna karma nie jest lepsza od mięsa, i dlatego osoby naprawdę dbające o koty karmią ****ARFem. Ale mięsem też trzeba umieć karmić, nie wystarczy rzucić ochłap byle czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listt
Ja daję suchą - Josera. Mokrą - Animonda lub z braku laku Butchers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia91italia
Ja daję kotu karmę Canagan na przemian mokrą i suchą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam dwa starsze koty. Długo żywiłam je whiskasem i nie było problemów, ale przeszłam na Hills Mature i I Royal ryba/kółeczka/ Jeden lubi to, drugi to. Kupuję po 10 kg w necie. Myślę, że jestem dobrą matką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój kot je tylko i wyłącznie Royal Canin (suchą), a mokrą Whiskas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To karmisz kota szajsem, przykro mi. Zbieraj kasę na leczenie nerek i wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maki_L
Umiecie czytać etykiety. Ani na kitekat ani na whiskas nie jest napisane że ma tylko 4% mięsa. Jest napisane np. że w karmie z kurczakiem jest 4% kurczaka. Ale prócz tech 4% kurczaka są inne mięsa. Nie wymienione jest ile ale coś mi się wydaje że sporo na pewno większość(obstawiam 65-80%) Więc do szkoły nauczyć się czytania ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej jest robić dla kota obiadki z mięsa, a karma powinna stanowić dodatek. W http://www.weterynarz-gorzow.pl/ mi weterynarz doradził i kot zdecydowanie lepiej funkcjonuje i jest również bardziej żywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deborra32
Warto spróbować royal canin jeśli chodzi o suchą karmę, a wszelkiego rodzaju warianty pokarmu znajdziesz w http://apetete.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maki_L, umiem świetnie czytać etykiety, i dzięki temu wiem, że jak coś ma na początku składu zboża, to znaczy, że tych zbóż jest tam procentowo najwięcej. A w karmie dla kota nie powinno ich być w ogóle! Takie coś to sprzyjające otyłości i problemom z trzustką g00wno (kot praktycznie nie potrzebuje węglowodanów w pożywieniu!). Doucz się i przestań kota truć: www.kociarnia.opole.pl/iok/112-instrukcja-obslugi-kota-zywienie-kotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojemu staruszkowi kupuję puszki Carny firmy Animonda, to chyba najlepsza karma dla kotów seniorów, jaką testowaliśmy (kot zadowolony, a cena znośna). Są różne smaki, ja zamawiam z https://pet-net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary Sue
piszecie, że royal canin jest bardzo drogi i zgodzę się, bo kiedy kupiłam u weterynarza to faktycznie złapałam się za głowę, żeby 400g kosztowało 20zł. Ale teraz kupuję na allegro i nie wychodzi dużo drożej od whiskasa, bo za 10kg zapłaciłam 110zł a mój perski kotek będzie to miał na ok. dwa miesiące, może trochę dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszą karmą dla kota jest ACANA zobaczcie sobie na skład tej karmy 70% mięsa 30% suszone warzywa i owoce. Nie powiem karma kosztuje 100 zł za 2,5 kg, ale moje koty mam 2 jedzą ją miesiąc jest tak energetyczna, że nie muszą zjeść jej 2 a nawet 3 razy więcej (royal itp.) Więc jeśli umie się liczyć i chce się wydać nie wiele, a mieć mega dobrą karmę polecam z doświadczenia ACANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, najlepszą jest ZiwiPeak. Na drugim miejscu Power of Nature Meadowland Mix (inne tej firmy mają już trochę węglowodanów). Na trzecim Wild Cat Etosha. Dopiero potem kolejno: inne Wild Cat, Applaws, Orijen i Acana (Acana zawiera dość sporo węglowodanów w porównaniu do wszystkich poprzednich, a w wersji Wild Prairie ma dodatkowo bardzo niekorzystny stosunek omega 3 do omega 6).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
Lauren_Hill 2010.01.28 A ja wam polecam karmy z e-karmy.pl. Jak już podajesz c****lcu link do swojej strony, to podawaj go tak jak należy, żeby łatwo się dał skopiować bez patrzenia, że jeszcze kropkę na końcu trzeba pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13241
ACAMA jest tak energetyczna, że po jej zjedzeniu mój kot dostał takiego wigoru i natychmiast uciekł i więcej się nie pokazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hills i Royal są wystarczająco dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIe, nie są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francuzica
Balabina 4% w Whiskasach i innych podobnych odnosi się do zawartości mięsa deklarowanego jako "smak" saszetki. Na różnych opakowaniach są dane mniej lub bardziej szczegółowe - na zbiorczych jest więcej detali. W Whiskasie jest przeciętnie ok. 30% składników pochodzenia zwierzęcego (więc możemy sobie wyobrazić co tam pomielili), w tym 4% np wołu czy tuńczyka czy co to tam pisze że jest w tej saszetce. Jak by tego nie interpretować - jest to oczywiście cienizna. Ja mojemu kotu daję, oprócz suchej karmy, głównie surowe mięso, czasami gotowane podroby lub kurczaka + trochę mokrej karmy (nie więcej niż 1/3 posiłku), ale to bardziej na zasadzie "apetizera" oraz ze względu na galaretkę czy sos. Tak więc - jeśli chcecie więcej mięsa w posiłku waszego kota, po prostu serwujcie mu mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mięsa nie podaje się "po prostu", bo to nie jest dla kota posiłek odpowiednio zbilansowany. Polecam poczytać o BARFIE zanim kotu krzywdę zrobisz, np. narażając go na niedobór tauryny czy niszcząc nerki zbyt chudym mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady, ma kulki oprócz mięsa poza tym myslisz, że koty wolno żyjące, które mają się świetnie, słyszały o diecie zbilansowanej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannaanna
Nie kupuj karmy z marketu bo one są bardzo kiepskiej jakości. Najlepiej zapytaj weterynarza co dawać kotu lub zamów coś takiego http://allezoo.com.pl/39_perfect-fit Na pewno twój kot będzie zdrowszy dzięki takiemu jedzeniu i będzie lepiej wyglądał. Większość karm reklamowanych w tv uzależnia i nie dostarcza żadnych składników mineralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"poza tym myslisz, że koty wolno żyjące, które mają się świetnie, słyszały o diecie zbilansowanej? " Tak. Właśnie dlatego, że żyją na wolności i jedzą małe zwierzęta w całości, z piórami, kostkami, wnętrznościami... to sprawia, że ten posiłek jest optymalny. I ty, chcąc kota karmić mięsem, musisz to naśladować, jak co dzień jeden posiłek będzie mięsny i źle skomponowany, to "kulki" tego nie nadrobią, żeby najlepsze były (a wątpię, żeby tu ktoś kupował ZiwiPeak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dlatego badziewne kulki sa ok, bo są tak samo badziewne jak piórka, kości i pełne flaki myszowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr Andrzej
No napewno nie karmy whiskas ani tez Royal canin , masowa produkcja a jakość marna Ja bym polecał coś holistycznego może być Earthborn holistic jak uda ci sie dostać tą amerykanksą karmę . tak jak mówie ..byle nie royal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To fakt, kitekat i whiskas to dramat, ale jest opcja kupowania karmy stosunkowo taniej, a jednak dużo lepszej. Wejdź na stronę http://www.hurtowniazoologiczna.net.pl/ - mają tam super karmę, która ma b.dobry stosunek jakości do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od dłuższego czasu kupuję na zoofood.pl . Mają świetne karmy dla kota i super ceny. Do tego przy zamówieniu powyżej 100 pln dostawa jest gratis. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×