Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hyhrhyhehy

Zmywarka - zalety i wady

Polecane posty

Gość Andzia z parku
Ponad rok i żadna się nie psuje, tfu, tfu ;) Ta Boscha, jest chyba biała, nie? A siemensa srebrna. I ma trochę inne przyciski, jakby nowocześniejsze ;) Ale może jeszcze ktoś się wypowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie, wsztskie sa srebrne. Kurcze teraz sie doczytałam, że gość pisze, że na tych srebrnych widac odciski palców :O Boże albo ludzie są tacy uczuleni albo nie wiem co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Lookam ; Na mojej palców nie widać, bo ma ten antiFingerprint - sprawdziłam przed chwilką jeszcze. Przejechałam palcami, nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co powiesz o tej?? ładna bo do czego by się tu przyczepić??? Ma wszystko to co twoja tylko jest GRUBSZA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i jeszcze jedno. Czy drzwiczki mają zabezpieczenie przed otwarciem podczas pracy? Bo nie doczytałam sie a mam 2 dzieci , z czego jedno małe wszędobylskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Ja osobiście zdecydowałabym się na tego ostatniego Siemensa, zwłaszcza, że mają promocję. Moja wygląda bardzo podobnie, ma te same funkcje, tylko jest 45. Ta tutaj nie ma jedynie połowy załadunku, ale jeśli wiesz, że zapełnisz ją szybko, to jest to nieistotne. To jest oczywiście moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Chyba mają, zaraz sprawdzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Moja ma, ale warto się dopytać. Tu możesz ściągnąć instrukcje obsługi wszelakie i po polsku. W instrukcji jest napisane, że zabezpieczenie przed dziećmi mają niektóre modele. Kwestia dopytania - tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Przyjemności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alli mc billl
ktoś jeszcze sie tu wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawie każda zmywarka myje prawie tak samo. Reszta to już kwestia jaką firmę lubisz i jaka ci się po prostu wizualnie spodoba;-) Bo kluczowe i tak jest ustawienie brudów w zmywarce. Jedynie co ważne żeby miała zabezpieczanie przeciw zalewowe i szybkie programy. Nikt nie ma ochoty czekać po 3 h na gary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam malutka zmywarkę. Na szczęście nie brakuje mi naczyń co przy dużej zmywarce na pewno by się nie sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Ja też mam małego elektroluksa i zastanawiam się, jak kiedyś mogłam bez niego zyc, skoro teraz taki problem sprawia mi jego opróżnienie. :D Korzystam z proszku, nabłyszczacza i soli lidwika i wszystko się ładnie domywa. :) Jedynie np. kubki z poprzedniego dnia po kakao czy gar po grysiku muszę namaczać, bo na szybkim programie 30 minutowym nie zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alli mc billl
a ja wciąż szukam tej jedynej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam zmywarkę od 5 lat. Rachunki za prąd masakra, detergenty drogie, jedynie co to wodę oszczędza ale ta akurat tania bo co za różnica czy wiadro wody zużyje czy 5 wiader. Mam zmywarkę bosch klasy A .no ale wygoda kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od kiedy mam zmywarkę (a mam krótko bardzo) to sobie nie wyobrażam myć naczyń ręcznie, nie wiem jak przez tyle lat mogłam nie mieć zmywarki i męczyć się z garami! To nieoceniona wygoda :D Ja upatrzyłam sobie tą zmywarkę Boscha: http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd/kategoria/?id=62=118063"]BOSCH SMI 53M82EU i kupiłam ją, ma szerokość 60 cm, pojemność na 13 kompletów naczyń, ma funkcje opóźnionego startu, 5 programamów i 4 tempzmywania. Skorzystałam z promocji tego sklepu gdzie przy zakupie wybranych (na ten model tez objęta jest promocja) dostaje się 150 zł premii od producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie kupiłam zmywarkę i już nie mogę się doczekać... ......jedzie do mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liroy to ile razy dziennie
zmywasz w zmywarce skoro takie masz rachunki za prąd? detergenty drogie? Ja kupuję za 7zl tabletki z lidla, sól za 2zl, nabłyszczacz za 3zl i tabletki mam na miesiac, plyn i sol na 2 miesiace wiec nie wychodzi wcale drogo zwlaszcza ze plyn do naczyn musialabym co tydzien kupowac. Poza tym zmywarke wlaczam raz dziennie, rachunki za prąd sa takie jak byly wczesniej a nawet niższe bo ogrzewam wodę na prąd i przy zmywaniu garów ręcznie rachunki były wyższe niż przy zmywarce. Już nie wspomnę o wygodzie i zaoszczędzonym czasie. A mam zmywarkę Akai, dużą, działa bez zarzutu od 4 lat przy codziennym używaniu. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No posiadanie zmywarki wcale nie wychodzi tak drogo, myślę, że wychodzi niejednokrotnie nawet oszczędniej niż w przypadku jej nieposiadania - wylewa się wtedy dużo więcej wody przy zmywaniu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Mychaszka ---> super :) na jaką się w końcu zdecydowałaś? Przyjemnego zmywania zatem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem na anty
jeśli chodzi o zmywarki, ale nie do końca. Na pewno są wygodne i oszczędzają czas czego nie da się zaprzeczyć, ale bądźmy szczerzy nie u wszystkich bedą oszczędnością pieniędzy. Ja sama kiedyś z ciekawości liczyłam ile wody zuzywam do mycia naczyń i trzeba mi naprawdę dużej sterty garów żeby zużyć te 10 l na jedno mycie. Mój mąz zużywa dosyć sporo wody a też wątpe żeby przekroczył ten limit. Pewnie dlatego że jest nas tylko dwójka. a jeszcze trzeba doliczyć, prąd i koszt całej zmywarki. Nie wykluczam że kiedys może zakupie zmywarke ale na chwile obecną wydaje mi sie to zbyteczne. Znam ludzi którzy pokupili zmywarki bo ktoś w reklamie naobiecywał niższe rachunki za wodę i używają ich od wielkiego dzwonu bo rachunki okazały się wyższe. Zanim sie kupi zmywarkę bo ktoś ci coś powie że oszczędza wodę to warto sprawdzić ile sami tej wody zużywamy, czy wolimy miec na to konto czas i wygodę i czy nam osobiście się to kalkuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Mychaszka - niech Ci dobrze służy :) To ja wszystko wiem i widzę, że u nas zużycie wody praktycznie jest bez różnicy po zakupie zmywarki. Ale, ale ..... największą oszczędnością jest czas - ładuję zmywarkę, włączam i luz. Robię coś innego. Albo się opierniczam. Cokolwiek. To jest moja oszczędność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DecoRoom
Dokładnie. Wygoda, czas i ogólnie mówiąc czystość i higiena kuchni to podstawowe zalety zmywarki w kuchni. www.decoroom.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania2001
Ale ty wyżej pierdolisz głupoty :O. Jeden zlew to ok 8 litrów wody. Naprawde na całą sterte garów nie zużyesz jednoego zlewu? (8 litrów) > Ty śmieśzna jesteś. Zamknij już tyj :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłam zużycie wody trzymiesięczne bez zmywarki i z nią. Różnica jest na korzyść zmywarki. Zwłaszcza jak się człowiek przyzwyczaił do zmywania pod bieżącą wodą. I jak się w domu gotuje. Ja mam zmywarkę 60-tkę, praktycznie na dwie osoby i cieszę się, że jest duża. Gdy nie zapełniam jej naczyniami codziennego użytku, garami, to dodaję szkło , solnice, patery na owoce,dzbanki do herbaty, wazony i inne, stojące na widoku naczynia. Duża to wygoda, gdy w kuchni gotuje się na gazie. Tabletki do zmywarek może są i droższe niż ludwik, ale zmywarka ma więcej cierpliwości niż ja, by wszystko porządnie domyć. Myślę też, że dla starszych ludzi, jest nieoceniona. Ale trzeba się nauczyć ją używać wcześniej, wtedy nie będzie niedomytych sztućców i kubków. Przy zmywaniu ręcznym tez używa się prądu, choćby żarówki . Ja mam zlew pod oknem, korzystam ze światła dziennego, ale często trzeba zmyć i wieczorem. Dobrze wstawiać zmywanie właśnie wieczorem i nauczyć się opróżniać zmywarkę rano. Wtedy, w ciągu dnia, można ja sukcesywnie zapełniać i nie ma brudnych naczyń w zlewie ani suszarki, na której suszą się naczynia różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×