Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hyhrhyhehy

Zmywarka - zalety i wady

Polecane posty

Gość ja jestem na anty
Jeśli ten komentarz Ani2001 był do mnie jak przypuszczam to owszem jeden zlew może zajmować 8 litrów wody ale nigdzie nie napisałam że myje naczynie lejąc wodę do zlewu po brzegi. Mam w zlewie miskę do której zawsze cos nakapie i tam składam talerze, potem je myję używając gąbki i płynu i płuczę pod zimną wodą. Zazwyczaj nie schodzi mi wiecej wody niż mieści sie w tej misce. Inni mają inny system ja mam taki. Nie zaprzeczam że zmywarka jest wygodniejsza i oszczędza czas i fajnie bo w zlewie nic nie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalll
Czyli myjesz i pluczesz naczynia wylacznie zimna woda. Nie moga byc dobrze umyte, a juz na pewno nie zlikwidujesz bakterii. W moim domu nie bylo i nie ma zmywarki, ale mama zawsze kazala zalewac wszystkie naczynia wrzatkiem, zeby sie wyparzyly. Pozniej dolewalysmy chlodniejszej wody i mylysmy. Umyte gary byly wstawiane do drugiej komory i plukane pod biezaca woda. Taki system jeszcze rozumiem, chociaz nienawidze myc naczyn i jestem przeszczesliwa ze niedlugo bede mogla uruchomic moja nowa zmywareczke. Ale mycie zimna woda, ktora skapala do miski? Wybacz, ale to troche dziadostwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz dziadostwo
Kiedyś zmywało się w ciepłej wodzie, płukało w misce, ludzie żyli i mieli się dobrze . Zmywarka to wygoda i tyle. Kiedyś prało się w balii, gotowało bieliznę i była lepiej wyprana, niż ta dzisiejsza. Kosztowało to więcej wysiłku . Nie demonizujmy bakterii, sterylność nie jest wcale taka dobra, bywa szkodliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś również mieszkaliśmy w jaskiniach i spaliśmy na kamieniach, łóżko i mieszkanie to to luksus i wygoda na którą nie powinniśmy się zagdzać... Słyszysz sam siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halleczka
Zmywarka to był pomysł męże, zebym „rąk nie niszczyła. Taaa Żarła tyle prądu i pobierała tyle wody, że dziękuję bardzo za taką oszczędność :/ Bardzo dobrze zmywa mi się ręcznie z dobrym płynem, np. Fairy i leje tyle wody, ile chcę, a naczynia są lepiej domyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszkakoszka
kupiłaś gówno to i Ci nie pasowała. Nie domyjesz ręcznie tak ja domyje zmywarka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem o jakim zapachu mowa... z mojej zmywarki nic nie śmierdzi, poza tym można myć naczynia z połówką cytryny w zmywarce, ona neutralizuje wszystkie ewentualne aromaty. u mnie zmywarka się sprawdziła na bdb, rachunki niższe, czasu więcej, gary domyte. mam boscha, ale nie używam najdroższych środków do mycia, a wszystko hula jak należy. zmywarka to nie jest duży wydatek, poza tym zmywarka to nie tylko jeden program mycia - są też te oszczędniejsze, przydatne jak nie zmywasz tłustych, dobrudzonych maksymalnie garnków. w magicznej planecie mozna w promocji trafić coś naprawdę niedrogo, a wygoda niesamowita. nigdy nie wrócę do ręcznego zmywania naczyń, nie ma mowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tahahal
Mam pytanie do użytkowników: czy jak nie będę używać nabłyszczacza, to będzie coś migać/przypominać mi o tym? zmywarka będzie domagać się tego natrętnie? wiecie jak to teraz jest z tą automatyką :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amecka
hm ja sie wlasnie zastanawiam czy nie bede musiala kupic nowej zmywarki bo w mieszkaniu ktore kupilam jest boschowa taka jak tu http://www.electro.pl/AGD,1676.html ale jak ja otworzylam to o matko...cuchnelo okropnie bo nikt jej nie uzywal od dluzszego czasu - jak mysllicie jest to do wyczyszczenia ? jakies sposoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sa plyny do zmywarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmywalam recznie 30 lat i mowilam,ze nie potrzebna mi zmywarka.Teraz uwazam ,ze zmarnowalam duzo czasu nie majac zmywarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam od trzech dni :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam, że zmywarka ma o wiele więcej zalet niż wad - u mnie ten sprzęt spisuje się bardzo dobrze. Codziennie nastawiam zmywarkę, najczęściej korzystam z opcji 1/2 załadunku, bo ilość naczyń jaka zgromadziła się w ciągu dnia na to pozwala. W sieci dostępnych jest sporo podsumowań, czy opłaca się inwestować w zmywarkę, na przykład tutaj opisano jej najważniejsze wady i zalety https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/czy-warto-inwestowac-w-zmywarke-832.html Co myślicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze taki artykuł pozwoli inaczej spojrzec Wam na to ze jednak zmywarka to wygoda http://www.finish.pl/multimedia/artyku%C5%82y/zmywarki-triki-i-porady/korzy%C5%9Bci-%C5%9Brodk%C3%B3w-do-czyszczenia-zmywarki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valentines
na media expert jest niezla promocja na zmywarki siemensa, już swoją odebrałam i mam zapas Finish Quantum na rok, może jeszcze się załapiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TolaW
Ooo dzięki za info o tych tabletkach :) Chce kupić właśnie zmywarke siemens i nie wiedziałam gdzie, a te tabletki na rok to fajna opcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martlina
Zmywarka Bosch najlepsza, dużym plusem szuflada na sztućce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmywarka to same zalety, zwłaszcza jak sie je kupuje do lokalu gastronomicznego tak jak ja, dokładniej myje, jest bardziej higieniczna i bardziej oszczędna niż ręczne zmywanie. My tak od Winterhalter kupiliśmy i się świetnie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×