Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hyhrhyhehy

Zmywarka - zalety i wady

Polecane posty

Gość a_h
To dziwny zwyczaj płukania naczyć przed włożeniem do zmywarki . A jak wkładacie pranie do prali to najpierw pierzecie je ręcznie i prawie czyste wkładacie do pralki? Wątpię. Wyjątkiem są plamy i dokładnie tak jest z naczyniami. Ja namaczam tyle te,do których jestem pewna,że nie domyje: naczynie po pieczeniu mięsa,garnek po budyniu itp. Duże znaczenie ma też sposób układania naczyć.Do każdego musi być dostęp wody. Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze.Zmywarka na pewno oszczędza czas,ręce,kręgosłup.A jeżeli ktoś chce koniecznie przeliczać to niech weźmie pod uwagę telewizor,sprzęt kuchenny,komputer.One tylko zżerają prąd więc się nie opłaca kupować i używać. Jest nas dwoje,zmywarka 60cm i chodzi codziennie,pełna.Może ja za dużo gotuję ;)) I też nienawidzę jej opróżniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bena37
Jestem szczęśliwym posiadaczem zmywarki BOSH od kilku lat i nie zamieniła bym jej na mycie reczne. Wkładajac to niej cokolwiek nigdy nie plucze tylko usuwam resztki z talerzy czy naczyn. Jeżeli są problemy z nabłyszczaniem podkręcam nabłyszczanie i kontroluje czy jest ok czy moze za mało albo za dużo. Co jakis czas czyszcze filtr oraz uszczelki.Nie mam problemów z zapachami pomimo ze niczego dodatkowo nie stosuje. Używam rożnych tabletek,rożnych firm od CALGONIT, SOLMAT do tabletek z LIDLA CZY ROSSMANA, wszystkie działaja podobnie i dobrze. Mam troje dzieci w tym dwoje małych więc mnóstwo obowiązków i zmywania po pięciu osobach a prócz tego pracuje (sama u siebie) ale i tak po około 7 do 10 godz co drugi dzien. Węc czas jest dla mnie bardzo cenny , dzieki zmywarce zyskuje go okolo 2godz dziennie a i prąd czy wode również. Pozdrawiam wszystkie szczesliwe posiadaczki zmywarek oraz te ktore wkrótce również nimi będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia_mir
Napiszcie jakiej marki macie zmywarki i czy szybko się psują? Dięki za odpowiedzi. Nie wiem jeszcze jaką markę mam wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bena37
Jezeli chodzi o marki to jestem zwoleniczka markowych rzeczy. Jak miała bym doradzic komuś marke zmywarki czy np pralki to tylko i wylacznie firmy BOSH. Użytkuje pralke juz ponad 10 lat i nie chce mi sie popsuc a mam ochote na nowa podobnie jes ze zmywarka ktora mam od kilku lat i dziala bez zarzutu. Oczywiscie każdy ma prawo wyboru. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnus
mam zmywarke firmy kenwood kdw60x10 na 12 osob,moja rodzina narazie liczy trzy osoby,ale koncem czerwca powiekszy sie o nowego czlonka. co prawda jeszcze jej nie uzywalam poniewaz moj maz wyjechal w delegacje i podlaczy ja gdy tylko wroci. badz co badz sadze,a nawet wierze ze bede z niej bardzo zadowolona i juz teraz polecam wszystkim takie cudenka.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaakotki dwaaa
napiszcie proszę -Ci-, których zmywarki nie domywają, jaka to firma zmywarki??? Proszę bo zastanawiam się nad Boschem lub AEG Która lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaakotki dwaaa
??????????? nikt nie odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, ma zmywarek "nie domywujących" ;), jak Ci któraś nie domyje, to reklamujesz ;). Wszystko zależy od środków i ułożenia naczyć, wszystkie muszą być dnem do dołu, a najlepsze środki to te najtańsze z lidla (te za 7 zł nie 16/) + nabłyszczać (5zł raz na 6 miesięcy) też z lidla, i sól do zmywarek (rossman 5zł 2kg, lidl 6 zł 1,5 kg) która też starcza na kilka miesięcy. Niektórzy uważają że lepiej jest kupować "finish", albo "somat" a tak naprawde to bzdura, efekt ten sam, a pieniędzy w brud (tyle że nie potrzeba nabłyszczacza i soli) ale przecierz zmywarka zmienia wode, więc i jak rozpuści kostke to już nie nabłyszczy podczas płukania (Tak zawsze robi) tak więc, polecam Ci każdą zmywakre, byle by miała najprostsze programy, mało fukcji używaj takich środków jak wyżej powiedziałam, a będzie Cis służyć wwiernie przez lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bystrzaka powyżej
Kostka "wszystko w jednym" ma to do siebie, że nie rozpuszcza się jednocześnie cała, ale stopniowo rozpuszczane są kolejne warstwy i w ten sposób nawet przy wymianie wody nic nie jest wypłukiwane z tego, co powinno być użyte w późniejszej fazie mycia. Inna sprawa, że nie każda tabletka jest dobra do ekonomicznych cykli mycia i często kończy się to tak, że "ekonomiczne" mycie = mycie dwa razy, bo tabletka się nie rozpuściła. Trzeba czytać informację na opakowaniu, do jakich temperatur i cykli mycia nadaje się dana tabletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaakotki dwaaa
WSZYSCY PISZĄ : ja mam boscha o jest ok ale jakiego Boscha??? Jest tyle różnych rodzaji który macie? SGS 55E 98EU SMS 50E 08EU SGS 53E 18EU SGS 44E 18EU SMS 50E 08EU ????? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bystrzaka powyżej niestety, ale u mnie zwykła kosta rozpuszcza się idaelnie na ekologicznym programi mycia, a jak ktoś myśli że pralka jest zmywarką i wpakowywuje tam tależe i ustawia 30' to wiadomo ze sie nie rozpusci tylko sie talerze natłuką. A co do tych idealnych kostek, to głupota, odrazu się rozpuszczają i wszystkie detrgenty są na programi mycia ropzuszczane potem woda zleci i na twardej gorącej wodzie płukanie i wielka dupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaszka
jaka zmywarka Bosch, AEG czy Eletktrolux????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmywarka nie ma wad :D ale przed wlozeniem trzeba troche splukac naczynia, szczegolnie jak sa zaschniete. resztki jedzenia przez lata gromadzace sie w zmywarce ... maga w koncu zatkac rury (czy tam niewiem, te wihajstry z ktorych leci woda ;) ) no i zmywarka to sama woda z plynem pod cisnieniem, nie ma tam niczego, to by faktycznie scieralo resztki sosow itd. z talerzy, wiec trzeba poplukac, ale to pestka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trtrtrtrfewfe
A ja nic nie splukuje, nawet mam w instrukcji ze nie trzeba splukiwac tylko usunac wieksze resztki jedzenia. Wszystko zostaje na filtrze, a jak cos przedostanie sie do smigiel i zakta dziurki to zawsze mozna je zdjac i przepchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaszka
napiszcie wszyscy jakiej firmy macie te zmywarki!!!! Wszyscy sie wypowiadają, że jego zmywarka to, a moja tamto... ale nie piszecie jakiej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaszka
??? Bosch SGS 55E98EU powiedzcie czy ta zmywarka jest godna polecenia? Czy ona ma blokadę drzwi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płukać zaschnięte naczynia? ale po co, skoro w każdym, oprócz expresowego, programie pierwsze pół godziny to jest właśnie płukanie? nigdy nie płuczę naczyń przed zmywarką, zgarniam tylko widelcem resztki do śmietnika zmywarkę mam dwa lata, jeszcze mi się nic nie pozatykało Candy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojaojaojaoajaaaa
dla mnie nie spłukanie szybkie naczyń przed ułożeniem ich w zmywarce , to tak samo jak wsadzenie do pralki prania bez wypróżniania przedtem kieszeni np spodni , spódnic , bluz itp itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łąpkasia
jak tylko ew. zrzucam do śmietnika, nie płuczę bo w sumei zazwyczaj jest to 15 talerzyków po kanapkach i drugie tyle po filiżankach, po zupie lud drugim tez w sumie nie są jakoś mocno brudne. nie zostawiam jedzenia na talerzu jak już sobie nałożę -zjadam wszystko a wady zmywarki - JAKOŚ NIE ZAUWAŻYŁAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaakotki dwaaa
whirlpool czy bosch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet taniej
Od kilku dni mam zmywarkę z electroluxa. I nigdy przenigdy z niej nie zrezygnuje. Myje ideał. wszystkie kieliszki i szkła odzyskały blask. Przez cały dzień dorzucam, wieczorem wrzucam kotkę i za pół godziny nie pamiętam,że były jakieś brudy do zmywania. Genialny wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo najlepszym przyjacielem kobiety nie sa jakieś tam kamienie czy inne diamenty, tylko zmywarka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarka siemens
nie wyobrażam sobie bez niej życia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaszka
a jakie talerze używacie w zmywarce bo ja mam takie serwisy, które nie nadają się do zmywarki i muszę coś kupić na takie codzienne użycie. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęsliwy przypadek?
Teraz mam kostki z finisha i myją super. A inne firmy? Bo są dosyć drogie, tabletki z np z ludwika kosztują połowę ich ceny. Ma to znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pweojkewpoj
Mam Simens produkowany w Niemczech jest etykietka gdzie jest produkcja. Zmyvarka ma 45 cm szerokisci nigdy bym nie kupila 60 cm. Same zalet jeden problem wszystko musze vkladac i wykladac sama. Jak program jest zkonczony to otvieram dzvi i po godzinie wszystko jest suche. Proszek Finish poweball kupionu na zachodzie nigdy nie mam plam i zacikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×