Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

takaONA26

ile pieniedzy chrześniakowi na ...

Polecane posty

komunie?wiem,jest jeszcze sporo czasu do maja.ale dzis dowiedzialam sie ze rodzice tego dziecka oczekuja od nas (mąż jest chrzestnym) prezentu za ok 800zl_1000zl.ile wypada dac?ile wy dawalyscie pieniedzy swoim chrzesniakom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat
Jak to oczekują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarynna
Bezczelni i tyle. Z reguły 500-600 zł, no ale nie 1000:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
800-1000 zl!!!!!!!!! Tyle pieniedzy dla maluszka!!!!!Normalnie szok!!!! Nie mieszkam w Polsce, a tu gdzie obecnie przebywam maluszki z okazji chrztu dostaja ubranka, zabawki, biblie lub ksiazeczki o tematyce religijnej, skarbonki lub np. sztucce z wygrawerowanym swoim imieniem (lyzeczka, widelec, noz). Te sztucce i skarbonka to taka tutejsza tradycja :) Ja na twoim miejcu dalabym tyle pieniedzy na ile by mnie bylo stac. 800-1000 zl- toz to dla niektorych miesieczna pensja :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O sorry teraz zalapalam,ze chodzi o komunie :) :) Nie mniej jednak to za duzo pieniedzy. A co bedzie pozniej :O Juz teraz zacznij odkladac na wesele :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma-Rita>>chodzilo mi o prezent(kase) na komunie :) ale dzieki za odpowiedz.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
niestety kiedys liczyl sie zloty medalik, zegarek itp a teraz liczy sie tylko kasa dla mnie to jest szok, jezeli tylko jedno z Was jest chrzestnym i nie zarabia milionow to w zyciu nie dalabym tys zlotych dla rodzicow, bo watpie zeby dziecko z tego duzo mialo... ja kupilabym medalki zloty albo zegarek i dala tyle i moge i mnie stac tys zlotych w zyciu, niedlugo zazadaja nowego laptopa albo inne cudo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A moje dziecko
w tym roku miało komunię i dostała od chrzestnej rower taki zwykły ,od chrzestnego odtwarzacz na płyty CD I 200ZŁ od innych gości tak mniej więcej kase lub prezenty do 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedzi...tez uwazam ,ze taka kwota to chyba przesada. zycze miłego wieczoru i STOSUNKOWO udanej nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e tam wielkie weselicha
w zadnym wypadku tyle nie dawaj komunia to jest religijne swieto a nie nie wiem co ludzie calkiem powariowali ja niedlugo bede chrzcic wlasne dziecko i zapowiem ze zadnych pienieznych prezentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to juz bylo 10000 razy
moja corka dostał 1000 zł na chrzest, wiec na komunie chyba tez trzeba podobnq kwotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ pytania zadajecie...
na ile cię stać?! czy to jakiś ranking "kto da więcej"? czyste prostactwo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez pytania zadajecie>>>zadalam takie pytanie bo nie orientuje sie w temacie...no i chyba po to jest forum ,zeby pytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słusznie niesłusznie
szanujący się człowiek daje dziecku obietnicę stając się chrzestnym, pieniądze to zło, które nie ma nic wspólnego z aktem chrztu. Jeżeli to dla was ważniejsze ile dać to znaczy, że nie wiecie o co w tym chodzi. U mnie w rodzinie NIE MA opcji dawania pieniędzy. Jest chrzest, obietnica, bliskość chrzestnych, którzy stają się drugimi rodzicami. Dary to: kwiaty, pamiątka (karta pamiątkowa), a chrzestni, którym zależy na prezencie składają się na złoty medalik. To wszystko. Prezenty za setki złotych to domena niewierzących pseudokatolików, którzy są prostakami i zapominają co to jest CHRZEST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słusznie niesłusznie>>>po pierwsze pisze o komunii a nie o chrzcie.naucz sie czytac.po drugie.to cos cie boli czy zawsze tak pieprzysz bez sensu.nie chcesz odpowiadac na pytanie, to nie musisz i daruj sobie takie wyzwiska bo mnie to nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram slsuznie nieslusznie
on/ona nie wyzywa nikogo tylko pisze jak jest chrzest/komunia - to sa swieta religijne, w sumie podobna sprawa, niestety przyjelo sie ze musi byc kasa - szczegolnie na komunie, co dla mnie jest paranoja niedlugo chrzciny mojego dziecka, nie chce pieniedzy i powiem o tym otwarcie, chce dla dziecka biblie na cale zycie lub medalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słusznie niesłusznie
owszem, niedoczytałam, natomiast ja twierdzę, że chrzest, komunia, bieżmowanie nie są IMPREZAMI z rankingiem prezentów!!! Nie na tym to polega. SZANUJ swoją religię, albo poddaj się aktowi apostazji, jeżeli nie szanujesz swojej religii i jej założeń. Przez ludzi próżnych coraz więcej osób odwraca się od Boga. Czyż nie wstyd wam wymyślać coraz to droższe prezenty, żeby ukazać innym swoją próżność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daje się tyle na ile stać przeciez nie weźmiesz pozyczki ... W moim rejonie tez daje się 1000 a nawet wiecej..Ja w maju muszę wyłozyć 2000 bo jesteśmy z mężem chrzestnymi u siostrzenca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazam ze slusznie nieslusznie
ma racje. ja tez mam chrzesniaka . gdy zostalam matka chrzestna jeszcze sie uczylam w lo wiec skad niby mialabym miec pieniadze na takie prezenty? rodzice mojego chrzesniaka nigdy nic ode mnie nie ządali, nie bylo zadnych podtekstow typu ile oczekuja na komunie itp. szkoda ze w tak niewielu rodzinach jest tak jak pisze slusznie nieslusznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona2682
co to za roznica jaka to uroczystosc?? dajesz tyle ile cie stac to po pierwsze a po drugie licz sie z tym ze najczesciej ta kase ktora niby dziecko dostaje rodzice zawijaja i tyle z tego jest ja mialam 2 lata temu komunie meza bratanka i co?? dziecko ma teraz 11 lat a juz ma wszystko,komorke,aparat cyfrowy a matka kupila mu....laptopa na ta niby uroczystosc a dziecko na pytanie babci co chce na komunie powiedzial !! debilizm !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazam ze slusznie nieslusznie
Nina Ricci--- co oznacza ze musisz? nic nie musisz! no chyba ze Cie stac na tyle to nie widze problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko sie zmienia i dzieci komunijne wola dostac laptopy itp(bo np telefony komorkowe oczywiscie juz maja).to dziecko do ktorego idziemy na komunie ma juz WSZYSTKO,i dalej dostaje kada rzecz jaka sobie tylko wymarzy.ale to nie moja sprawa.ja swoje dziecko wychowuje inaczej ,..natomias o swojej wierze nie bede pisac,bo nie powinno to nikogo obchodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona2682
cos mi posta ucielo;/ dziecko na pytanie babci odpowiedzialo ze jak nie ma 1000 to ma nie przychodzic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazam ze slusznie nieslusznie
to po co sie babcia pytala? :-) ja sie nigdy nie pytam dziecku . daje chrzesniakowi tyle na ile mnie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona2682
tak sie tylko zapytala,bo moze mial jakies zyczenie,zawsze lepiej zapytac niz nie trafic z prezentem ale to nie chodzi o to po co sie pytala tylko o to jak jest dziecko wychowane ze rzuca takimi odpowiedziami!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tatmtym roku na chrzcianach
to chrzestna kupila plecak jakis i zaproszenie do Zoo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama83
u mnie w rodzinie były dopiero 2 chrzty od bardzo dawna. niby kazdy dawał ile może - ale nikt nie dał ponizej 100-150 zł i dodatkowo ubranko,zabawke lub ksiązeczke religijną. średnia wynosiła 200zł, zalezy ilu osobowa rodzina. chrzestni po 1000zł. to bardzo duzo dla tych którzy muszą oddac całą wypłate, ale taka jakas dziwna moda weszla. lepiej nie pytac więc chrzesniaka co chce dostac na komunię, bo wymysli taki prezent że uszy opadną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzesna
ja daje 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za nami już 2 komunie chrześniaków i każdemu dziecku dawaliśmy po równo.Ja nie jestem za dawaniu dużo kasy jak nas nie stać byle tylko pokazać się .Daliśmy 200 zł dla mnie to był duży wydatek tym bardziej że przy 1 komuniu chodziłam z brzuchem a wiadomo wyprawki nikt mi nie kupi a przy 2 znów było małe dizecko i też kasa jest nam potrzebna. Do tego pralina+pamiątka z I komuni.Gdyby było mnie stać to dałabym więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×