Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość daliczkakili

jak powiedzieć mamie ...

Polecane posty

Gość daliczkakili

jak mam powiedzieć mamie że dostałam pierwszy wżyciu okres dziwne ale jakoś się tego bardzo boje pomużcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj gratulacje!! podejdz poprostu do mamy i powiedz dostałam okres!! ja tak zrobiłam na początku jest to troche kłopotliwe ale potem będzie coraz łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daliczkakili
właśnie, to troche się wstydziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czego się boisz,przecież to normalne..... Po prostu zakomunikuj mamie że będzie od dziś wydawać więcej kaski na podpaski :P:P:P Tak serio,ja powiedziałam mojej mamie najzwyklej w świecie,że dostałam okres i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie powiedzialam sama sie gapnela jak jej podpaski podkradalam ....hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daliczkakili
napiszcie jak wyście to zrobiły bo ja jakoś nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastki
moja córa dostała okres rok temu i od razu przyleciała się pochwalić :). Nie ufasz mamie? CZy masz z nią jakiś zły kontakt? Bo to powody takich zachowań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mamo mam Ci ważną rzecz do powiedzenia, dostałam okres" i już albo powiedz że się trochę krępujesz i nie wiesz jak jej to powiedzieć (tylko żeby jej co innego do głowy nie przyszło :P) a najlepiej walnij prosto z mostu,ja tak zrobiłam :mamo dostałam okres" dała mi podpaske i pozwiedzała że stałam się kobietą :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daliczkakili
to znaczy do MAMA NASTKI mam kontakt ale sie boje i jest o dla mnie trudne a dziwne że dostałam rano no jeszcze nie dużo więc akoś wytrzymuje ale czekam i żegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszna tajemnica
Jak jesteś taka głupia, że boisz się własnej fizjologii (oddychania i robienia siku też się boisz?) to zdejmij majtki zaplamione krwią i połóż na widocznym miejscu. Matka sama sie domyśli i nie będziesz musiała nic mówić. Najlepiej na stole w kuchni, przy którym jecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak powiedziec mamie
jak powiedziec mamie, że zrobiłam kupę i siku. Pomóżcie. Strasznie się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko
a ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona ma ferie nudzi się
Autorka podała swój wiek w tym temacie http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3678905 pyta w nim skolei jak przyśpieszyć pierwszą miesiączkę To po prostu troll miesiączkowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy nie pisalas w innym temacie ze jeszcze nie masz okresu i jak go przyspieszyc? zdecyduj sie wkoncu masz go czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko
wiem, dlatego tu zapytałam o wiek, bo chciałam zobaczyć co odpowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fafddf
Jak masz z tym problem, to nie mów, kiedyś sama sie zorientuje, jak zobaczy plamy na prześcieradle albo na majtkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sory, ale w innym topicku piszesz, że chcesz sobie przyspieszyć pierwszą miesiączkę i masz 10 lat. Zdecyduj się czy dostałaś czy chcesz dostać ? I nie rób bałaganu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulii345
Ja jak dostalam okres to powiedzialam mamie ze boli mnie brzuch u bodbrzusza , i się od razu skapnela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam w nocy i ...zalałam całe prześcieradło :) Nic już nie musiałam mówić Wszystko było jak na dłoni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaj ja powiedziałam tak : wzięłam podpaski z łazienki schowałam w pokoju żeby nikt nie znalazł wieczorem poszłam do pokoju mamy(nie mogłam wcześniej bo tata i brat byli w domu a chciałam babską rozmowe) wzięłam podpaski z pokoju schowałam za plecami i mówie mamo mam twoją zgubę (wcześniej szukała podpasek) a mama : anka się bawiła podaskami (anka moja młodsza siostra lat 5) ja mówie nie i wyciągnęłam podpaski zza pleców mama aż usiadła z wrażenia wzięła mnie na kanapę i gadałyśmy tak chyba do pierwszej w nocy. Nie trzeba wiele mówić ale wystarczy obmyślić dobry plan i nie trzeba będzie nic mówić. Moje pierwsze podpaski różowe libress. Wiek 12 latek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawno to było
zwyczanie powiedziałam mamie... byłam przerażona, ale mama spokojnie mi wszystko wytłumaczyła...człowiek jak ma te nascie lat to tak na @ wyczekuje, a potem znienawidzilam ją. Moze dlatego ze miałam straszne bolesne te @ i mdlałam z bólu... teraz jadę na tabletkach anty, przynajmniej nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okres jest normalny
,, Mamo mam okres/miesiączkę'' Możesz spytać się mamy o to kiedy ona dostała a potem symbolicznie iść do łazienki a po powrocie powiedzieć że ty dostałaś. Rozumiem strach, bo ja jak zagłębiłam się w tym temacie to było u mnie takie uczucie ,, Ale jak można tak to po prostu powiedzieć mamie!?''. A potem już zrozumiałam, że to nie ode mnie zależy, i że to nie ja zdecydowałam że chcę mieć okres. Okres to nie jest nic złego. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najprościej, tak jak to powiedziała mi córka: Mamo, kup więcej podpasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okres jest normalny
,,najprościej, tak jak to powiedziała mi córka: Mamo, kup więcej podpasek.'' Nie krytykuję, ale nie wiesz co Twoja córka czuła zanim Ci to powiedziała. Owszem, mogła podejść i Ci powiedzieć, ale mogła też męczyć się długo bojąc się jaką będziesz mieć reakcję, lub np. ukrywać fakt przez parę miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okres jest normalny
A autorka pisała, że się boi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okres jest normalny
Jeszcze 1 sposób. kup podpaski i umieść je u siebie w pokoju w widocznym miejscu, by mama je zobaczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strasznie mnie dziwi że nie wstydzisz sie pisać o tym jakimś obcym babom na kafeterii a własnej matce nie umiesz powiedzieć. Ja nie rozumiem czego tu sie krępować. Mama to nie kosmita. Zwyczajna kobieta która też ma okres więc chyba byłaby głupia gdyby cie wyśmiała albo była o to zła. A nawet jak jej nie powiesz - sama odkryje. Bo niby gdzie ukryjesz przed nią podpaski? Jak będziesz je kupować, zmieniać itp.? Chować po kieszeniach? No żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma to jak udzielić odpowiedzi po 10 latach hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stwożyłam sobie nawet scenkę.

Otuż poprzedniego dnia dostałam pierwszego okresu i bardzo, ale to bardzo się wstydziłam powiedzieć mamie, więc postanowiłam że stworzę scenkę. W nocy celowo zapłaciłam pościel krwią a, następnego dnia jak z mamą sprzątałyśmy ja ścieliłam łóżko(był rano poniedziałek rok szkolny)i takie 

JA: Mamuś bo coś czerwono to widzę...

MAMA: Co się stało kochanie?(mama podchodzi)Okej, kotek choć no do łazienki.

W łazience domyślacie się co było. I potem z powrotem do pokoju, szybkie wytłumaczenie co mam robić czego nie i wogule, zwolnienie z WF'u i dalsza część rozmowy po szkole.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie masz sie czego wsstydzic, to wazny moment w twoim zyciu. najlepiej niech mama ci zakupi cos do kontroli cyklu, ja uzywam cyclotest my way i moge polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×