Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fresz

Posterydowe zapalenie skóry !!!! TRAGEDIA !!!!

Polecane posty

Gość Kris 31
Witam Ja rozwniez sie borykam z tym problemem z tym ze jestem swieżakiem w tym zyciowy bolesnym doswaidczeniu :( Tydzien temu odstawilem sterydy pani dermatolog ptrzypisala mi laticord + chlorocylinum 3% stosowanie 2 razy dziennie delikatnie smarowac w mieejscach sprawiajacych problem na mej twarzy a byly to tylko okolice nosa . Nie mialem pojecia ze to tak powazny lek majace tak powazne skotki uboczne. minely niecaly 2 miesiace z tym ze nieuzywalem tej masci codziennie gdy bylo ok odstawialem po paru dniach znowu uzywalem jak robilo sie groaco. pierwsze dni byly masakralne a do tego by wygladac jak czlowiek trza golic twarz by w pracy jakos wygladac :/ . Skora podrazniona i bolaca co najgorsze rozeszlo sie to w okolice ust i brody . Jestem zalamany swoim wygladem nigdy nie mialem takich problemow. Co sie okazalo miejsca czerwone slady kolo nosa znikly gdy zresygnowalem z silowni. Pot + natrysk po treningu z bardzo mocno chlorowana woda robil swoje co okazalo sie po fakcie gdy juz mam zapalenie skory po doskiej diagnozie. w pon , ide do doktora a jako ze mieszkam w uk boje sie kolejnej zlej decyzji lekarskiej. Za 20 dni mam umowiana wizyte u polskiego dermatologa w menchester ktory bywa tylko 2 dni w miesiacu w Uk. Moze ktos mi dac pare dobrych jar jak przetrwac do tego 20 lutego nie pogarszajac swego stanu jesli angielski lekarz nie podejdzie do tego problemu w miare fachowo plz pomożcie Kris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stoma
Hej.Chciałam pocieszyć wszystkich cierpiących na PZS- z tego da się wyleczyć.Stosowałam steryd przez 4 miesiące,potem pół roku męki z tym badziewiem.Miałam zapalenie okołoustne.Leczenie jest długotrwałe i trzeba być konsekwentnym,polega ono na samoistnej odbudowie warstwy podstawnej naskórka,gdzie są komórki macierzyste (produkcja kom naskórka).W tym procesie należy skórze pomóc stosując enamolienty-kremy utrzymujące uwodnienie naskórka,delikatnie natłuszczające np emolium.Żeby złagodzić objawy uzależnienia skóry od sterydu stosowałam protopic- krem działający immunostatycznie,tj. łagodził odpowiedź obronną organizmu w postaci czerwonych,swędzących grudek,plam.Normalne jest to,że skóra po tym kremie swędzi.Protopic nie uzależnia,stosuje się go tak długo jak jest potrzebny.Należy jednak pamiętać,że jest to lek doraźny,czyli stosuje się go aby ustąpiły objawy,a skóra goiła się sama.U mnie nie ma ani śladu po zapaleniu,niestety skóra na całej twarzy osłabiła się i pojawił się niewielki trądzik,z którym walczę Effaclarem Duo i skutki są zadowalające,przez większość dni w miesiącu skóra jest czysta.Życzę wszystkim wytrwałości.Nie poddawajcie się,z tego w końcu można się wyleczyć,potrzeba tylko czasu i odpowiednich leków dobranych indywidualnie przez lekarza ! powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SANCZEZ
Siema,od dłuższego czasu(gdzieś tak od od listopada) mój stan skóry pozostawia wiele do życzenia...jak posmaruje się robioną maścią(hydrokortyzon + wazelina)to jest w miarę ale jak tylko ją odstawiam to znowu się pogarsza i tak w kółko.A maść tą stosuje już około 1.5roku na początku stężenie 0.5 a teraz 1.0.Szkoda że dopiero teraz się dowiedziałem że hydrokortyzon jest sterydem co prawda nie mocnym ale jednak sterydem,i tak się zastanawiam czy nie mam PZS;( Proszę was o radę,mam nadzieje ze coś pomożecie bo na lekarzy to już chyba nie można liczyć...Z góry pozdrawiam i dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sanczez ja byłem tydzień temu w szpitalu bo mam właśnie zapalenie i stwierdzili, że przez to że używałem hydrocortyzonu (tyle, że krótko) to mi sie zrobiło, więc radzę Ci odstaw to badziewie. Teraz biore antybiotyk i czeka mnie długie leczenie :( na razie poprawy nie widać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak znamy
Bo kto to bierze takie gówno jak sterydy???chcecie sobie cały organizm rozwalić???a antybiotyk to nastepne gówno,hmmmmmm,co za ludzka bezmyslnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak znamy
No pewnie ze tragedia,ale te sterydy w organizmie same sie tam nie znalazły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antybiotyk przepisali mi w szpitalu (tetracyklina) i z tego co czytałem nie tylko ja sie tym leczę wiec nie wiem czemu niby uważasz ze to gó...o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak znamy
no sam widzisz ze gówno,to leczenie chemia???i dalej to samo ???jakby mnie ktos tak potraktował sterydami to ja juz w zyciu bym do lekarzy nie poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety w takim stanie jakim jestem to witaminki mi już nie pomogą. A hydrocortyzonu użyłem kilka razy sam bez podpowiedzi lekarzy. Wcześniej brałem encorton i maść z jego składnikiem i to najbardziej wygląda mi na przyczynę tego pogorszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak znamy
A kto mówi o witaminkach i to pewnie jeszcze masz na mysli syntetyczne,no wywal juz w koncu ta chemie raz na zawsze i zacznij sie leczyc normalnie srebro koloidalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszełem że komuś to pomogło ale mówisz o wewnętrznym czy zewnętrznym zastosowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak znamy
Ja i moi znajomi stosuja srebro koloidalne wztstkim pomaga,mozna zastosowac i wewnetrznie i zewnetrznie zalezy co sie dzieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytając opinie na temat tego srebra rzeczywiśćie można przypuszczać ze działa. Ja mam prawdopodobnie posterydowe zapalenie skóry chociaż do końca lekarze nie są pewni. Boję sie żebym znowu nie pogorszył swojego wyglądu jakimś specyfikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak znamy
no to włąsnie o to chodzi,a zebys nie pogorszyła po poprawił to tylko srebro koloidalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK dzięki za podpowiedź, ja już wszystkiego jestem w stanie spróbować oby pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r543wss
miałam to, wyglądało okropnie, ale samo przeszło po paru miesiącach bez śladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wita, Jestem farmaceutką i choć wiedziałam, że źle robię niestety ... Po długim stosowaniu doustnej antykoncepcji postanowiłam odstawić tabletki i się zaczęło... na nieskazitelnej dotąd skórze zaczęły pojawiać się straszne rzeczy i ratowałam się wszystkim czym mogłam. Był Triderm, Hydrocortison, Atecortin, Tribiotyk i najgorsze Elocom. Elocomu NIE WOLNO stosować na twarz, ale rozum idzie w odstawkę gdy chodzi o TWARZ. Narobiłam sobie kłopotu, zapalenie wokół ustne skóry rozsiane na całej twarzy, powieki, okolice przynosowe. Poszłam w końcu po rozum do głowy i się udało wyjść z tego błędnego kola. Zero sterydów. Borasol , okłady z borasolu , krem Emolium P :) Bezpiecznie, skutecznie, powoli do celu. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem alergiczką (sezonową ), czyli wiosenno-letnią . W tych okresach mam nasilony katar sienny , łzawią mi oczy , pieczenie i zaczerwienienie w okolicach nosa . Stosuję Clemastinum i raczej to pomagało. Miesiąc temu była u lekarza POZ i przy okazji poprosiłam jakiś preparat na to zaczerwienieniu w okolicach nosa. Pan doktor przepisał mi " BEDICORT G " . Na początku było super , pieczenie ustępowało , zaczerwienienie też. Od tygodnia mam pełno drobnych krostek , bardzo piecze i swędzi właśnie w okolicach ust , brody a w dodatku pojawiło się na powiekach. Wczoraj trafiłam do lekarza dermatologa i usłyszałam diagnozę AZS. Po wizycie zaraz zaczęłam czytać w internecie na ten temat i jestem w lekkim szoku ile krzywdy może wyrządzić niewiedza lekarza. Przede wszystkim przeraża mnie długi okres leczenia tego schorzenia , oczywiście straszny wygląd oraz pieczenie i swędzenie . Pani doktor dermatolog uprzedziła mnie o długim leczeniu i przepisała następujące leki ; Telfast 180 , Vit PP - Forte , Zinalfat krem , Physiogel do mycia twarzy. Moją uwagę przyciągają wypowiedzi na temat antybiotyków , które też się stosuje w tym schorzeniu . Może powinnam brać któryś z tych antybiotyków ???? Proszę o podzielenie się uwagą dotyczącą tych preparatów i ewentualnym sposobem leczenia. Pozdrawiam wszystkich dotkniętych tą chorobą i życzę dużo cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie chce,tak sie ma,sterydy to najgorsze swinstwo kto to jeszcze stosuje ,to ma pozniej kłopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia1962 dziś Tak teraz nafaszeruj sie nastepnymi syfami i tak juz bedziesz stałym klientem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to lekarz???moze lepiej bys na tym wyszła jakbys trafiła do wrózki,przynajmniej by cie chemia nie faszerowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie , czy Tormentiol to też steryd ???? czy raczej nie ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie tam Tormrntiol to steryd,to zwykła bardzo kleista masc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głowa do góry. Stosowałem laticort krem przez kilka lat przeważnie na twarz i nabawiłem się tego świństwa. Moja kuracja trwała 3 lata ale efekty były widoczne już po kilku miesiącach. Udałem się do dermatologa i przepisał mi maść protopic (na początku pali jak cholera). Jak się nasilały zmiany to protopic na noc. W inne dni na noc clobaza żeby nawilżyć skórę a na dzień krem niverosin i tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Państwa, wiem ze może temat nieaktualny ale potrzebuj***ardzo pomocy ... może ktoś doświadczony czyta i odpowie .. Mam zapalenie skóry policzków po zastosowaniu Maści Elcom, która stosowałam zaledwie przez 4 dni. Udałam się do innego lekarza dermatologii który wczoraj przepisał mi Protopic to stosowania 2x dziennie . Boje się używać ze skora zareaguje tak samo jak na steryd tzn po odstawieniu 10 krotne pogorszenie skory. Nie mogę nic ciekawego znaleźć na formach na temat Protopicu , jego składu czy uzależnień itp. Niedługo to już wpadne w depresje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytaj post wyżej, bez obaw stosuj Protopic pomaga ale na początku okropnie piecze. Protopic nie uzależnia jak sterydy. Na początku stosuj 2 - 3 razy w tygodniu a później raz na tydzień albo raz na dwa tygodnie. Protopic na noc a w pozostałe dni natłuszczaj skórę po Protopicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.floslek.pl/10,katalog_pharma/55,atopia-i-azs.html Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się nawracającymi schorzeniami takimi jak uporczywe swędzenie, pękanie, suchość, a nawet bolące rany. Ten typ skóry, również w fazie reemisji (wyciszenia choroby), wymaga odpowiedniej troski. Większość objawów atopowego zapalenia skóry ma podłoże alergiczne, które dzięki odpowiednim kosmetykom można zminimalizować oraz znacząco złagodzić. To skóra o dużych potrzebach, którą należy pielęgnować w wyjątkowy, ale i ostrożny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, na posterydowe zapalenie skóry na buzi najlepszy jest SUDOCREM! Wiem, brzmi niedorzecznie, ale taki sposób znalazłam na angielskich stronach, bo sama miesiącami sięz tym męczyłam. Oczywiście od lekarza dostawałam różne maści, które nic nie pomagały. spróbowałam tego sposobu, bo akurat miałam ten krem dla dziecka (w każdym rossmanie na dziale dziecięcym mozna kupić). Po trzech dniach wszystko zniknęło. I nigdy więcej nie powróciło. Moja dermatolożka mi nie uwierzyła, a szkoda. Może więcej ludzi szybko by się wyleczyło. Pozdrawiam, spróbujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak przy każdej dolegliwości i te przyczyny, które opisuję, mogą ale nie muszą być jedynymi, które wywołują łuszczycę, wysypkę, czy trądzik.. Łuszczyca to dolegliwość, która związuje głęboko, kobiecą agresję. Pojawia się również w przypadku zwiększonej pychy, która to pycha mogłaby bez tej dolegliwości, zaszkodzić obecnym lub przyszłym dzieciom osoby, która ją posiada Dolegliwości skóry zazwyczaj blokują wewnętrzną podświadomą agresję. Łuszczyca może się pojawić również wtedy, kiedy istnieje ciągła tendencja, by żyć ideałami, co może stwarzać głębokie niezadowolenie z otaczającego świata, nie odpowiadającego tym wspaniałym ideałom. To może rodzić podświadomą agresję, skierowaną do własnej osoby. Wysypka u kobiet to zazwyczaj silna, podświadoma agresja wobec mężczyzn, która powraca i zmienia się w podświadomy program agresji. W tym momencie powstaje silna podświadoma agresja wobec siebie i może być blokowana, przez dolegliwości skóry. Skóra związuje i zatrzymuje sporą część tego programu, reszta może przejść na układ moczowo-płciowy oraz na pole przyszłych potomków. Zazwyczaj, gdy kobieta ma dużo podświadomej pychy w sobie i jest zazdrosna lub ubóstwia swój wygląd, wysypka może pojawić się na szyi i na twarzy. Gdy odczuwa stałą niechęć do życia, wtedy może pojawić się na biodrach, brzuchu i lędźwiach. Gdy przekazała obciążenia dzieciom i wnukom, wtedy może pojawić się na nogach. Jeśli uwielbia swoje zdolności – na rękach. A jak wygląda to, gdy dziecko ma wysypkę. Okazuje się, że gdy matka dziecka ma przywiązanie do ideałów i podświadomą agresję do mężczyzn, zostaje w duszy jej dzieci to wzmocnione i przenika dość głęboko. Aby nie przeniknęły na poziom, gdzie silna obraza może doprowadzić do dolegliwości, następuje zawrócenie programu. Wtedy skóra i jelita u dzieci są narządami, które najczęściej biorą na siebie niebezpieczny program i w ten sposób pozwalają innym narządom normalnie funkcjonować. Gdy u dzieci objawy wysypki się wzmacniają, jest to rezultat podświadomych, wewnętrznych ich obraz, nie zadowolenia z bliskich ludzi i otaczającego ich świata. To upokorzenie, które otrzymują poprzez wysypkę, czyni je łagodniejsze i bardziej dobre. Gdy podświadoma agresja ulegnie zmniejszeniu to wysypka powinna powoli zacząć znikać.Jeśli podświadome programy nie zostaną przepracowane przez matkę, z każdym kolejnym pokoleniem, program ulegnie wzmocnieniu. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×