Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

U mnie zaczynają się te zmiany nastroju.. Siedze coś oglądam i zaczynam płakać hehe.. Ukrywam się przed moim facetem żeby przypadkiem nie myslał że czymś się martwie czy co.. Ogólnie czuje się dobrze poza tymi mdłościami. Z regóły na wieczór wymiotuje i z rana jak niczego szybko nie zjem po przebudzeniu:(.. Ładna pogoda za oknem motywuje mnie do wyjścia gdzieś ale za bardzo nie mam gdzie, po sklepach mi się nie chce łazić do parku to nie mam po co i z kim. Zastanawiam się czy już nie szukać jakiejś bezpłatnej szkoły rodzenia żeby gdzieś się zapisać na wolne miejsce bo chyba są jakieś wcześniejsze zapisy nie? Ja wczoraj skończyłam 11 tydzień i 12 leci... Dzidzia z usg ma już wyraźne rączki nóżki oczka nosek buzie, ale na zdjęciach z usg jest to mało wyraźne.. Machało do mnie te maleństwo widziałam dokładnie rączkę i 5 palców.. Serducho biło jak szalone 164/minute.. Moja dzidzia ma 39 mm. Już jestem taka zadowolona i wniebowzięta że całe te wymioty mdłości są mało ważne. Najważniejsze że zdowe serduszko pod moim się rozwija.. Wiecie że ja jeszcze nie zrobiłam badań? Czekam na wizytę państwową do 14 maja i poproszę o skierowanie żeby badania były bezpłatne, po co mam wydawać tyle kasy skoro mogę zaoszczędzić. Powiedzcie mi czy toksoplazmoze któraś z was robiła na NFZ?? Zaraz wkleje linka ze zdjęciem mojego szkraba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! No macie rację że nasz topik jest żadko uczęszczany no ale co zrobić. Bardzo dużo dziewczyn sie nie odzywa. Moje samopoczucie jest ok. Ja jutro zaczynam 11 tydzień :-). Jeśli chodzi o wymioty i mdłości to dużo zależy od dnia i od tego co zjem. Jeśli chodzi9 o ból brzucha to mi wczoraj przeszedł. To był ból jakbym miesiączkę miała ale chyba mi się macica rozciąga :-). Bo wkońcu didko rośnie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja nie mam za bardzo czasu-ostatnio mam troche roboty, pokoj Olafka byl odmalowywany, okno w kuchni wymieniane...dzis musze wyprac dywan , oprócz tego trzeba wyjsc z maluchem na dwor bo cieplo..a gdzie pozostale sprzatanie , gotowanie:( czy Wam tez mezowie w niczym nie pomagaja? moj powinien dostac medal za lenistwo...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 3 dni mialam slabsze mdlosci:) chyba zaczna pomalu przechodzic:) niedlugo koncze 3 miesiac hurra:):)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta to akurat badanie jest nie refundowane przez NFZ. Bo ja chodze państwowo i muszę za nie zapłacić 70 zł. A ty Marta robiłaś usg genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój mąż mnie w niczym nie pomaga :-). Ale on pracuje od rana do wieczora i w niedziele też czasem ale od czasu do czasu zrobi mi kolację. Np wczoraj była jajecznica ze szczypiorkiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj pracuje ( a wlasciwie nudzi sie ) do 15.00 :O czasem wraca wczesniej bo nie ma co robic...:O:O:O wiec mysle ze mam prawo od niego cos wymagac, zwazywszy na to ze nie robic NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zaczynają się te zmiany nastroju.. Siedze coś oglądam i zaczynam płakać hehe.. Ukrywam się przed moim facetem żeby przypadkiem nie myslał że czymś się martwie czy co.. Ogólnie czuje się dobrze poza tymi mdłościami. Z regóły na wieczór wymiotuje i z rana jak niczego szybko nie zjem po przebudzeniu:(.. Ładna pogoda za oknem motywuje mnie do wyjścia gdzieś ale za bardzo nie mam gdzie, po sklepach mi się nie chce łazić do parku to nie mam po co i z kim. Zastanawiam się czy już nie szukać jakiejś bezpłatnej szkoły rodzenia żeby gdzieś się zapisać na wolne miejsce bo chyba są jakieś wcześniejsze zapisy nie? Ja wczoraj skończyłam 11 tydzień i 12 leci... Dzidzia z usg ma już wyraźne rączki nóżki oczka nosek buzie, ale na zdjęciach z usg jest to mało wyraźne.. Machało do mnie te maleństwo widziałam dokładnie rączkę i 5 palców.. Serducho biło jak szalone 164/minute.. Moja dzidzia ma 39 mm. Już jestem taka zadowolona i wniebowzięta że całe te wymioty mdłości są mało ważne. Najważniejsze że zdowe serduszko pod moim się rozwija.. Wiecie że ja jeszcze nie zrobiłam badań? Czekam na wizytę państwową do 14 maja i poproszę o skierowanie żeby badania były bezpłatne, po co mam wydawać tyle kasy skoro mogę zaoszczędzić. Powiedzcie mi czy toksoplazmoze któraś z was robiła na NFZ?? Zaraz wkleje linka ze zdjęciem mojego szkraba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tam patrzyła na nosek buzie kręgosłup powiedziała że nie ma rozszczepóww ? i że zdrowe dziecie hehe.. Tożto chamstwo że nierefundowane!!! Wrrr, Beata możesz też odczuwać takie bóle w terminie miesiączki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff nie przejmój się mój taki sam jest jak jakaś robota w domu jest znajduje tysiąc innych ważnych rzeczy które go od tego odciągnął hahaha.. Natura facetów niestety, ale ja się wtedy wkurzam dre i mówie że sama tego robić nie będę bo sprzątaczką jego nie jestem, że mamy się dzielić wszystkim i tym złym i dobrym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! ja jutro zaczynam 9 tydzień, licząc od OM :D :D :D huraaaaa!!!,teraz już coraz bliżej do końca 1 trymestru i mam nadzieję że wraz z nim miną te okrutne mdłości, bleeee. ale już jest lepiej, obym nie zapeszyła, ale od wczoraj jakby się poprawiało, dziś nawet dojechałam autobusem bez przesiadek! a jadę godzinę i zwykle musiałam robić 2-3 przesiadki! no cóż, może będzie dobrze! mnie wczoraj też potwornie brzusio bolał. tak mocno, że musiałam cały wieczór przeleżeć w łóżku bo mnie dosłownie zginało z bólu :( dziś jest lepiej, ale i tak czuję go. no niech już ta macica przestanie rsnąć!!! żartuję oczywiście, bo przecież musi rosnąć żeby kruszynce było wygodnie :P u mnie dziś piękna pogoda!aż żal do pracy iść!!! najchętniej cały dzień przesiedziałabym w parku na ławeczce. byłam rano w laboratorium pytać się o te moje badania i zapłacę za nie 130 zł, do tego dojdzie awidność, jeśli toxo pozytywne 110 zł, ale mam nadzieję że uda mi się tego uniknąć. szczerze to nie wiem gdzie mogłabym się nią zarazić ale zrobię i już :D dla świętego spokoju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak myslałam, ale jakby cos potem było nie tak, odpukać, to bym sobie nie darowała :( stwierdzam że nie takie pieniądze się wydaje, a to przecież jest moje maleństwo i nie pozwolę mu zrobic krzywdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacze co mi lekarz podpowie prowadzący ciąże... bo na prywatnej wizycie dostałam pełen zestaw różnych badań.. Ale ciocia (położna) stwierdziła że nie wszystkie są konieczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jeszcze się z wami podzielę moim nieszczęściem mieszkania z teściami. wczoraj rano, jak zwykle nie miałam głowy do robienia śniadania dla R. miałam za duże mdłości żeby iść do kuchni, wziąć do ręki jakiekolwiek jedzenie i coś mu zrobić. co więcej nie małam siły także dla siebie nic zrobić. więc mój kochany poszedł, sam sobie zrobił kanapkę a mi pokroił pomidorka w włożył w pudełeczko żebym mogła później zjeść. ta głupia i ograniczona baba zrobiła mi wieczorem karczemną awanturę bo przecież tak byc nie może żebym ja się \" w pokoju na lalę robiła a on biedny mi pomidorki kroił\" tak na lalę się robiłam bo włosy musiałam wysuszyć :( ale mi się przykro zrobiło. ona co prawda nie wie o oiąży, ale jestem pewna że nawet jak się dowie to będzie tak samo, bo, przecież \"jej nikt nie pomagał i Dorota (jej córka) całą ciąże do pracy zapiep...\" tak powiedziała jak jedna z sąsiadek była w ciąży i musiała leżeć bo miała zagrożenie poronieniem. ona tego nie mogła zrozumieć, bo przecież ona na polu robiła a nie leżała :( no nic tak tylko się wygadałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wpadlam na chwilke podpisac liste mialam zepsuty laptop i stad moja nieobecnosc postaram sie nadrobic to co napisalysci teraz uciekam papatki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzę dziewczyny że u was są droższe te badania. Może to wynika z tego że wieksza miejscowość i jest drożej. U nas toxo 70 zł a usg genetyczne pierwsze 150 zł a ktoś pisał że on płacił 250 zł. To jest bardzo duża różnica. Ja właśnie byłam w urzędzie skarbowym oddać rozliczenie. Troche późno ale ja i tak mam 0 zł :-). Dobrze że ludzi nie było za dużo. Tutaj na Śląsku pogoda super. Ciepło jest i słoneczko świeci. Marta1983 ja też mam nadzieje zobaczyć swoją kruszynkę w poniedziałek bo jak ostatnio miałam usg to lekarz mi pokazywał a ja nic nie widziałam :-). Tym razem dostanę płytę na kompa :-). Już nie mogę się doczekać. No cieszę się że się odezwałaś Lorinka. Bo już się martwiłam że jest coś nie tak.Pozdrawiam cię gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
toksoplazmozą można się ponoć też zarazic droga pokarmową...np. od zanieczyszczonych warzyw, świeżego mięsa albo grillowanego itd. Dlatego jakieś zagrożenie istnieje. Ja zrobiłam to badanie..i wydałam 100 zł w prywatnym szpitalu. Nie wiem czy to czasem nie jakieś naciągactwo. Wiadomo że kobieta w ciąży zrobio wszystko byleby jej dziecko było w 100% bezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.........TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice............12.......01.11....56 Marsjanka.......29.....Śląskie..................12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…............12.... . . .02.11..65kg+1 Milla77..........30......Warszawa............12... ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa...........11........04. 11 happymama....26.......Irlandia..............11.........0 6. 11... / +2kg Green_Gable...26.....Zachodniopom........11.........06.1 1.. ..65 kg/+1 agnesa1983....24....Poznań...............10............0 9. 11.....60kg Aneta30........31.....Kraków...............10..........0 9. 11...53kg/+2 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 10......... 11. 11 Marta1983.....21......Warszawa.........11..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................10.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........10tydz ....14 11.. + 1,7 kg mysza1980.....28......Warszawa...........10.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21..Gliwice...............8/10......15.11.....50kg Beata1987...........21..... Śląskie...........10..........16.11....62kg/+2 lorinka..........21......Blackpool...........7........ ....19.11.....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............9.............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............8............... 25 .11.....61kg Maja_21........21.....Kielce..............7......... 29.11.....64kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zapisane toxo igg i igm Nie wiem na czym to polega.. Zjadłam właśnie kawałek kiełbasy bo coś mnie tak na nią naszło i już mi niedobrze czuje że zaraz będę leciała ją zwracać... Jejku kiedy to się skończy!!!!!!!!!11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No masz racje internautko. Wkońcu państwo i służba zdrowia musi jakoś funkcjonować. Tylko że szkoda że za te pieniądze co pobierają od ludzi za płatne badania nie kupią pożądnego sprzętu do robienie usg. Ja dopiero w maju pójdę na badanie toxoplazmoży dlatego że wizyte mam dopiero 20 maja a w poniedziałek chcę zrobić usg genetyczne i nie stać mnie aby tak od razu tyle zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marto te igg i igm to oznaczenia na to czy właśnie jesteś chora, czy kiedyś tam przeszłaś toxo. nie wiem które jest które bo zapomniałam jak mi lekarka tłumaczyła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko ja podaję tygodnie według lekarza jak mi powiedział w którym tygodniu jestem czyli obliczam od miesiączki ostatniej i ja wpisuję rozpoczęte tygodnie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No macie dziewczyny rację że toxo też to pokazuje. Ale zawsze lepiej je wykonać.Bo toxoplazmozą można się też zarazić os surowuch mięs i nie umytych warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zaszalała owulka i @ i dokładnie w 1 dniu @ zaszłam.. Hehe.. Więc u mnie można powiedzieć że liczę od @ i owulki.. Wiem dziwne ale możliwe.. Co do Twojej teściowej agatko.. Współczuje takiej wrednej małpy. Przepraszam za wyrażenie. Dzięki takim babom związki małżeńskie się rozpadają, chcą żądzić i wiedzą wszystko najlepiej,.. Nie lepiej wam iść na swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo ja wg OM jutro mam już 9 tydzień,a że do zapłodnienia doszło ok 3- 5 dnia cyklu, to wg zapłodnienia to 8,5 tygodnia. tak byłam ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie budujemy się, tzn dobudowujemy piętro do jej domu, tak mój kochany chciał, ale teraz coraz bardziej rozumie czego ja się tak bałam. ale niestety teraz już nie ma czasu na kupowanie działki i rozpoczynanie nowej budowy, bo ja koniecznie chcę we wrześniu się wprowadzić na własne 4 kąty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×