Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

czesc mamuski :) ja mam pierwsze usg dopiero po dlugim weekendzie i stresuje sie czy jest wszystko ok.poszlabym na usg 4d ale jest strasznie drogie i poprostu nie moge sobie na nie pozwolic :( mam juz maly brzuszek i moim zdaniem juz troche widac...ciuszki mam troszke przyciasne i musze wybrac sie na jakies zakupki.slyszalam,ze kobiety w ciazy promienieja uroda,a ja mam wypryski tradycyjnie jak przed @ i wygladam nieciekawie ;( i w 9 m-cu pewnie wogole bede jak slonica :/ ale czego sie nie robi dla bobasa :) moja dieta tez nie jest typowo ciazowa.staram sie jesc warzywa,owoce,nabial, ale zdarza mi sie zjesc \"smietnikowe jedzenie\" typu frytki...w przyszlym tygodniu ide sprawdzic czy spadl mi poziom leukocytow w moczu.oby.juz nie moge sie doczekac tego usg :) no nic.uaktualniam sie w tabelce.sorry ze tak wymieszalam wszystko.pozdrawiam. NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.........TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice............12.......01.11....56 Marsjanka.......29.....Śląskie..................12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…............12.... . . .02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa............12... ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa...........11........04. 11 happymama....26.......Irlandia..............11.........0 6. 11... / +2kg Green_Gable...26.....Zachodniopom........11.........06.1 1.. ..65 kg/+1 agnesa1983....24....Poznań...............11............0 9. 11.....59kg Aneta30........31.....Kraków...............11..........0 9. 11...53kg/+2 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 11......... 11. 11 Marta1983.....21......Warszawa.........11..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................10.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........10tydz ....14 11.. + 1,7 kg mysza1980.....28......Warszawa...........11.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21..Gliwice...............8/10......15.11.....50kg Beata1987...........21..... Śląskie...........11.........16.11....62kg/+2 lorinka..........21......Blackpool.............9........ ...19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............10............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............8............... 25 .11.....61kg Maja_21........21.....Kielce..............7......... 29.11.....64kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata ja zastosuje sie do rady i zrobie syropek z cebuli czosnku i cytryny bo juz nie daje rady tabletek nie chce brac ale czuje ze wieczorem dopada mnie goraczka i troche mnie telepie:( i mam straszny katar troche boli gardlo w ogole czuje sie jak wraczyca:o brzuszek tez mi troszke urosl i widze ze jest ciazowy a nie wzdety :) wiec czas kupic jakies ubranka :D co do jedzenia smietnikowego to mi tez sie to zdaza najbardziej lubie fish&chipsa no po prostu uwielbiam ale nie przesadzam z tym (chyba);) no i mam dni ze moge jesc caly dzien :o niedobrze.... no i pryszcze tez mi wylazly i wygladam jak przed @ :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :) Super że tak się rozpisałyście, ja niestety nie mam za dużo czasu na net, co prawda \"siedzę w domu\" ale trzeba posprzątać, ugotować z dzieckiem się pobawić, na spacer iść itd Jakiś czas temu pisałyście o wczasach, jak macie możliwość to jedźcie, za rok będzie już inaczej ;) My jedziemy za miesiąc, już się cieszę chociaż może być różnie, ja w ciąży - mam nadzieję że będę się dobrze czuła a do tego \"rozbrykaniec\" będzie szalał - czyli moja córeczka. Jeśli chodzi o jedzenie to jem różnie, mięso mi śmierdzi więc nie jem, staram się jeść zdrowo ale nie odmawiam sobie niczego, czasami frytki, cola itd ;) Beata1987 - ciążowe spodnie i ciuchy polecam z H&M są rewelacyjne. Gdzie na śląsku mieszkasz? Będziesz rodzić sama? Bo ja tak, córkę rodziłam sama i teraz też tak chcę. Jakoś nie przemawiają do mnie porody rodzinne. Fajna-aj - 🌻 mi się nigdy nic nie śni normalnie a w ciąży co chwilę coś, niestety zazwyczaj koszmary Ciężarna internautko - 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Na 17 jestem umówiona na USG genetyczne, aj, aj. Lorinka, Biorę syrop ziołowy, paracetamol....i antybiotyk dowziewny ....tak mi zapisano. To już 4 choroba w ciąży. Cięzarna internautko, Pewnie tez bym się tak czuła w Twoim wieku, bo jak miałam 22 lata czułam się i byłam dzieckiem jeszcze, ale myśle że dopiero macierzyństwo kształtuje kobietę i swiadczy o jej dojrzałości...wiec wszystko będzie dobrze. Masz wsparcie w rodzicach albo partnerze? to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsjanko ja miaszkam dokładnie w Lublińcu i tu jest jeden sklep dla takich kobiet :-). I ja napewno będę rodzić sama tak jak było przy pierwszej ciąży. Ja też mam czasem ochotę na fast foody a zwłaszcza na hot dogi :-). A mi przy tej ciąży też wyszły jakieś czerwone ślady na twarzy :-( i ciężko je zatuszować :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytałam w gazecie że na gorączkę o lepiej sobie przyłożyć coś zimnego na czoło lub pić zimne rzeczy ale to tak w gazetach pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany.napadla mnie ochota na placki ziemniaczane.nameczylam sie bo sama jestem w domu ale zrobilam je i wyszly mniamusne :) przy okazji zrobilam kotleciki ryzowo-serowe (mniemam,ze nie jest to najzdrowsze...) ale nie chce mi sie wymyslac obiadow,a kotleciki mozna zamrozic i sa jak znalazl na pozniej.pol dnia stalam nad kuchenka,ale bylo warto :D masakra jak goraco.U Was tez tak?pogoda prawie jak w lecie.okna pootwierane i nic nie czuc. kobitki.czy wszystkie bedziecie uczeszczaly do szkoly rodzenia?bo moje najlepsze kolezanki nie zawracaly sobie tym glowy.poradzily sobie bez.ja bym poszla,ale pewnie nie ma darmowych szkol.no zobaczymy. ehhh,to byla chwila przerwy na zajrzenie na kafe. lece ogarnac troche mieszkanko.pa babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beato1987 - 🌻 czyli już nas dwie co same będą rodzić :) Kaczuuchaa - ja też uwielbiam placki ziemniaczane, ale nie znosze trzeć. Niedawno kupiłam sokowirówkę i mam w planach sprawdzić i przez to przepuścić ziemniaki, później połączyć pojemnik z sokiem i resztą, mam nadzieję że wyjdą ;) Jak robisz kotleciki ryżowo-serowe? proszę o przepis, bo brzmi super. Pogoda na Śląsku śliczna - lato. Do szkoły rodzenia się nie wybieram, w pierwszej ciąży też nie chodziłam (cały czas pracowałam do wieczora i nie miałam kiedy), tylko przed porodem podjechałam do szpitala gdzie chciałam rodzić i go razem z położną zwiedziłam i wszystkiego co chciałam wiedzieć się dowiedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marsjanko;) ja też od kilku dni ciągle myślę o wczasach. Wprawdzie razem z M co roku coś tam sobie znajdujemy i udaje nam się pojechać w cieplutkie miejsca;) no i właśnie tak się zastanawiałam, czy to rozsądne w tym roku, żeby po pierwsze lecieć samolotem, a po drugie lecieć gdzieś, gdzie jest gorąco, inny klimat, jedzenie, itd. Dlatego na chwilę obecną stanęło na tym, że pojedziemy nad polskie morze;) mam nadzieję, ze będzie ładna pogoda, bo o to u nas w kraju najtrudniej... cóż....zobaczymy. a tak z drugiej strony, to ja właśnie w przyszłym roku polecę gdzieś na urlop;) Maluch będzie miał ponad pół roku, więc najtrudniejszy okres będzie za nami, nie będzie jeszcze chodził, więc nie trzeba będzie mieć oczu dookoła głowy, hehehe;) tak w ubiegłym roku zrobila siostra mojego męża z małą Zuzą;) spędzili całą rodziną super wakacje... poza tym za takiego Malucha się nie płaci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez stoję przy kuchni..... zrobiłam sałatkę z tuńczyka, tiramisu (chociaż go nie pojem:() a teraz zabieram się za lazanie;) dzisiaj urządzam małą obiadokolację dla rodzinki;) Jokasta- koniecznie daj znać jak usg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarna internautko - nie miej wyrzutów sumienia ,że dopadły cię dziwne myśli . Powiem szczerze że ja mam w tej chwili 28 lat i to będzie moje pierwsze dziecko ale będąc dużo młodsza też pewnie przechodziłabym rozdarcie wewnętrzne . Głowa do góry . Na pewno będziesz wspaniałą mamą :) 😘 Beatko -dziękuję za słowa otuchy . Naprawdę wiele dla mnie znaczą 🌼. marsjanko -no ja też właśnie jestem w szoku ponieważ ostatnio mam same koszmary. Jak tak dalej pójdzie to do listopada mi na łeb padnie :( Zaczynam zauważać u siebie krąglejszy brzuszek . Hmm nawet spodnie są już nie fajne . Ciekawe ile przytyłam? -no ale jutro będę miała okazję się przekonać podczas wizyty u gina . Dziewczyny a cyce to mam jak\"donice \" .Szok . Zawsze miałam ładne duże C a teraz to już chyba E . Jestem załamana . Co innego mój mąż :) On zawsze kochał kobiety z wielkim biustem . Po mału czaję się na jakieś ładne letnie spodnie lniane . Miłe w dotyku i przewiewne . Z tym że zapewne będzie problem z ich kupnem bo u mnie w mieście nie ma ani 1 sklepu z odzieżą dla ciężarnych kobiet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, No ja na pewno spędzę wakacje nad morzem, po nad nim mieszkam. A gdzie dokładnie się wybieracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marsjanka* -cfaniara :p ja póki co nie posiadam sokowirówki i ziemniaki musiałam trzec osobiście na zwyklej tartce :/ no ciekawe czy Ci wyjdzie ;) jak mam zalatwic położna? koleżanki dawno rodziły i nie były zadowolone ze swoich więc jestem zdana na siebie w tym temacie.Jak widzę,bez szkoły rodzenia też da się urodzic ;) oto przepis na kotleciki ryżowo-serowe (pychotki ;) ) składniki: 30dag ryzu 10dag sera zółtego 3 jaja 2 duże łyżki śmietany 1 czubata łyżka masła sól,pieprz natka pietruszki (ewentualnie suszona) Ryż ugotowac w kostce rosołowej,odsączyc.Dodac uarty na tartce z dużymi otworami ser, masło,śmietanę,3 żółtka (białka ubic z niewielką ilością soli) pietruszkę,doprawic solą i pieprzem.Dobrze wymieszac.Dodac ubite białka i znów dobrze wymieszac.Jeśli jest zbyt rzadka \"masa\" to należy dodac bułkę tartą.Następnie formuje kotleciki, obtaczam w bułce tartej i smażę na złoty kolor. Wuala. :) Najlepiej je jeśc z dodatkiem pikantnych surówek.Ale to rzecz gustu.Gorąco polecam.Jak coś daj znac czy smakowały ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam thermomix i ziemniakow nie tre tylko pozniej je odsaczam z wody;):D kaczucha przepis brzmi niezle i szybko chyba sie skusze:D co do koszmarow to tez je mam sa okropne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jaaa.mycha1980 mogę się wprosic? ;) uwielbiam lazanię ale ani razu nie wyszła mi jak należy.albo kluchy sie rozgotowały albo skleiły.masakra. no i ta sałatka z tuńczyka tak mnie zaprasza ;) miłej obiadokolacji życzę. szczęściary.urlopik nad morzem...mmm to jest to.ja niestety nie będę miała czasu na wyjazd,no ale MOŻE uda się coś wykminic. co do cycków ;) ja zawsze miałam nieduże więc teraz odpowiada mi ich rozmiar.szkoda tylko,że są tak wrażliwe na dotyk... koszmary i ja miewam,ale odkąd jestem w ciąży to pamiętam swoje sny. I tak dobrze mi się śpi jak nigdy.Aż się wstawac nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups.przepraszam.miało byc mysza nie mycha. lorinka-daj znac jak kotleciki ;) następna cfaniara ;) tylko ja się bidulka męczę z tartką ;) ręce mi odpadają i opadają no :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na mojego P az przywiezie mi zakupy :) zjadlam barszczyk i jestem pelna jak duze byly/sa wasze dzieciaczki w 10tc??? patrzylam na kalendarze ciazowe i byly duze roznice np w 7tc didek ma 9mm a w 10tc ma ok 4cm w sumie to 3 tygodnie roznicy ... ale jestem ciekawa jak wasze didki rosna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Jestem po badaniu genetycznym ( było dopochwowe- bo ktoś się pytał). Wszystko jest dobrze i na tym etapie ciązy wad genetycznych nie wykryto. Ale jestem szczęśliwa! Poza tym ma 5 cm, jest wyjątkowo ruchliwe . Super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaaczucha;) co do lazanii, to ja nigdy nie gotuję płatów makaronu, tylko kupuję takie na sucho. robię lazanię bardzo szybciutko, czasami tylko z mięsa mielonego i sosu pomidorowego, ale czasami mięsno-szpinakową. Dzisiaj była właśnie ze szpinakiem;) wyszła pyszniutka;) kolacja sie udała, wszyscy byli zadowoleni;) pojedliśmy trochę.... mniammm.... ja sie objadłam melonem i winogronami;) ja robie lazanie z takiego przepisu, tylko często go upraszczam;) (tzn. mieszam mięso z sosem pomidorowym jak na spaghetti;)): http://www.quchnia.24polska.pl/kuchnia_swiata/wloska/lazania_miesno_szpinakowa_832.html Jokasta- super, ze Twój Maluszek jest zdrowy;) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny 🌻 a po wczorajszej makreli zygałam jak kot nie mogłam nad tym zapanować :( Teraz się szykuje i jedziemy z miśkiem na działeczke pogrillować troszeczkę... Mam nadzieje że pogoda dopisze i nie zacznie lać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Jokasta- cieszę się że z dzidzią wszystko w porządku. Mnie takie badanie czeka w poniedziałek i się strasznie boję bo ja miałam trochę źle ułożoną kosmówkę ale mam nadzieje że powędrowała w prawidłowy kierunek. Moja dzidzia w 9 tygodniu miała 25 mm a ile ma teraz to nie wiem ale w poniedziałek wszystko będę wiedziała. Ja dziewczyny też mam ochotę na placki ziemniaczane i wczoraj je chciałam zrobić na obiad ale teściowa mnie wyprzedziła i zrobiła ziemniaki z mizerią. Ja dziewczyny idę sprzątać dom a tak mi się normalnie nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) jokasta bardzo sie ciesze ze didulek ma sie dobrze:D:D beata nie denerwuj sie napewno wszystko bedzie oki:) mnie cos dzis muli po sniadaniu :o jade na zakupy w ogole jakis beznadziejny dzien :( same problemy nam sie zwalily na glowe i niestety trzeba sobie poradzic oby jak najszybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za posty cieszące się ze mną. Chciałam jeszcze powiedzieć, ze przygotowałam się, że zapłacę b. dużo za to badanie- ale zapłaciłam jak za normalną wizytę. Maleństwo w 8 tyg miało 2 cm niecałe a teraz w 11 i 5 dni już 5 cm. Nie wiedziałam, że tak szybko dzieciaki rosną już na początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobitki! na tym temacie jestem pierwszy raz... rowniez mam termin na listopada a jestem w 13 tygodniu ciazy.mam nadzieje ze mnie tu przyjmiecie i ze sie tutaj zadomowie :P.pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
Cześć dziewczyny chciałabym Wam bardzo podziękować za miłe słowa otuchy. Nie spodziewałam sie że znajdę tu tak wiele wsparcia i zrozumienia. Szególnie Wam myszo1980 ,agnesa1983 i jokasto. :))Dzięki!!! Co do wsparcia ze strony rodziny.hmm Wiecie ja nigdy nie spodziewałam sie tak pozytywnej reakcji z ich strony:) oni dosłownie szaleją ze szczęścia a mój "teść" wciąż ma nadzieje że będą jednak bliźniaki:)))) Jeżeli chodzi o przyszłego tatusia..widzę że bardzo sie stara ale ta cała sytuacja nie jest dla niego łatwa.... tak samo jak dla mnie zresztą. Nie okazuje mi tego oczywiście ale ja po prostu to wiem. On też studiuje, jest teraz na 3 roku a w lutym(3 miesiace po urodzeniu dziecka) czeka go dodatkowy stres zwiazany z oddaniem pracy inżynierskiej.... Miejmy tylko nadzieje że sprawdzi się w roli tatusia mimo iz sam jest właściwie jeszcze dzieckiem.... A teraz coś optymistycznego:) Jak tam Wasze brzuszki?????Bo wszyscy na około mówia mi że mój juz trochę widać, i faktycznie zauważyłam że jest jakis inny:)))] Ehh juz nie mogę sie doczekać jak poczuje ruchy tego mojego maleństwa:)))))) pozdrawiam i trzymajcie się wszystkie cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowa mamusie:) ciezarna internautko napewno wszystko sie pouklada najwazniejsze ze masz wsparcie w najblizszych :) no i jeszcze kilka miesiecy do odnalezienia sie w nowej sytuacji (dobrze ze ciaza nie trwa kilka dni) a dzis masz chyba lepiej psychicznie sie czujesz?:) a ja mam juz relax no moglabym gary umyc ale nie chce mi sie ...uwazam ze zmywarka jest niezbednym urzadzeniem w kuchni kazdej kobiety ...chyba zrobie strajk to ja szybciej kupimy hihi moj brzucholek ma sie dobrze w tym tygodniu ide do lekarza zapytac co z usg czy przpadkiem w szpitalu zapomnieli o mnie..hmmm NICK...........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......TC....TERMIN ....WAGA Daffodile....... 27........Wojkowice............12......01.11...56 Marsjanka......29........Śląskie.................12.....01.11...57kg/+2 Kasika1.........23........Rzeszów...............12.....02.11...64kg -1 Milla77..........30........Warszawa.............12.....02.11...57+2kg mother.........25........Warszawa.............11.....04.11 happymama....26........Irlandia................11.....06.11... / +2kg Green_Gable...26.......Zachodniopom.........11.....06.11...65 kg/+1 agnesa1983....24........Poznań.................11.....09.11...59kg Aneta30........31........Kraków.................11.....09.11...53kg/+2 Jokasta........ 31....... Gdynia................. 11.....11.11 Marta1983.....21........Warszawa.............11.....13.11 ...65kg MarzenaMol....23........Wisła...................10.....14.11 fajna-aj.........27........Białogard.............10tydz14.11...+1,7 kg mysza1980.....28........Warszawa.............11.....15.11...59 kg Karolinka Linka..21......Gliwice...............8/10....15.11...50kg Beata1987........21..... Śląskie..................11.....16.11...62kg/+2 lorinka.............21......Blackpool..............10.....19.11...55kg kaaczuuchaa.....27......Lublin..................10.....20.11 mała_agatka.....23......Łódź....................8.....25.11...61kg Maja_21..........21......Kielce...................7.....29.11...64kg tak troche probowalam wyrownac tabelke ale nie wiem czy mi sie udalo...zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×