Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Kasiu, dzięki za wsparcie i wiarę w moje możliwości. A Ty masz już dziecko? Pomagał Wam ktoś dziewczyny (mama, teściowa) przy noworodku, przy kąpaniu, radzil jak ubrać na jaką pogodę, itd.? Troszkę mnie to przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi w szpitalu pielegniarka pokazala jak kapac przystawiac do piersi i przewijac malego ale balam sie czyscic pepuszek i robil to przemek teraz tez bedzie no i na poczatku pomagala mi mama ale to ona uwazala ja nie daje rady i jej pomoc jest niezbedna co czasem doprowadzalo mnie do szalu teraz ciesze sie ze bedziemy sami no z tesciowa przez jakis czas bo na czas porodu bedzie musiala zostac z malym :) ale ona tak wspaniala ze nie udziela "dobrych" rad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mam juz dziecko, ale przy pierwszym miałam podobne obawy:) Przy kąpaniu pomagał mi mąż, a właściwie to ja jemu pomagałam:) A przy innych rzeczach jakoś sama dałam sobie radę, oczywiście mogłam zawsze liczyć też na moją mamę. Myśle, że sama bedziesz najlepiej wiedziec, co jest dla twojegodziecka najlepsze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę w końcu popytać o szkołe rodzenia, w końcu tam też są zajęcia z pielęgnacji noworodków. Idę dziewczynki zrobić kolację, bo zaraz będzie Na wpólnej a potem You can dance. Miłego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, Jak zwykle zaglądam przed pracą. Nie mogę się doczekać do wakacji, ponieważ będę miała wolne . Jak się czujecie? Jak Wasze brzuszki? Aneta 30, Szkoła rodzenia to dopiero około sierpnia, września- przyjmują około 25-30 tygodnia ciąży. Ja też się wybieram. Pozdrawiam wszystkie listopadówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko lekarka mi powiedziała że to jest 12 i pół tydzień. Ja dziewczyny jestem znów chora. Tym razem gardło mnie boli. katar mam i kaszel. Nic mi się po prostu nie chce. Mam trzy zdjęcia didka :-). I na nim widać nawet żołądek albo to serce :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poza tym lekarka powiedziała że jeśli dziecko osiągnie 6 cm to wyniki będą wiarygodne. Wszędzie pisze że w 12 tyg dziecko powinno mieć 6 cm a moje nie ma ale to jest sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.........TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice............14.......01.11....56+2 Marsjanka.......29.....Śląskie..................12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…............14.... . . .02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa............14.. ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa...........13........04. 11..62-3+1kg ewelka1234.....24.....Poznań................14........06 . 11 happymama....26.......Irlandia..............13.........06.11 ... / +2kg Green_Gable...26.....Zachodniopom........14........06.11 ..65 kg/+2,2 agnesa1983....24....Poznań...............13..........0 9. 11.....57kg/+2kg Aneta30........31.....Kraków...............13..........0 9. 11...53kg/+4 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 13......... 11. 11 Marta1983.....21......Warszawa.........12..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................12.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........13tydz ....14 11.. + 2,5kg mysza1980.....28......Warszawa...........12.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21...Gliwice...............14.........15.11......50k g Beata1987...........21..... Śląskie...........12.........16.11.....62kg/+3 lorinka..........21......Blackpool.............11....... . 19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............12............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............9............. 25 .11.....62kg/+1 eluś........30.........Międzyrzecz......9..............2 5.11.....55kg Myszkaa25......26.....Irlandia/Slask....10........ 28.11....53kg Maja_21........21.....Kielce..............10......... 29.11.....64kg / -2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! ale sie rozpisałyście;) fajnie Was pczytać;) ja wczoraj z bólem głowy i temperaturą 37,8 nie mogłam się z kanapy podnieść... buuuu.... ból ustąpił dopiero okokło 22, po kolejnej gorącej herbatce z miodkiem i cytryną.... bolało tak, że hej... płakac mi sie chciało i byłam juz o krok od telefonu do gina i chciałam brac jakieś prochy, ale wytrzymałam... M bał się że przeszła na mnie jego niedawna choroba, bo przecież on jeszcze o piątku bierze antybiotyk (zapalenie oskrzeli). Ale mam nadzieję,że to nie to... jeśli chodzi o wątpliwości na temat tego, czy poradzę sobie z dzieckiem, to ja czasmi też jestem załamana... ale po chwili sie uspokajam i stwierdzam, że jak 15-latki rodzą dzieci i czasami bez niczyjej pomocy dają sobie radę, to co??? ja nie dam??? poza tym, Dziewczynki!! mamy kafe i niezłą grupę wsparcia.... tu nawet po porodzie będziemy rozmawiać już nie o mdłościach, tyko o kupkach, pieluszkach, cyckach itd;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry. Ale mam dziewczyny apetyt, musze się zważyć i dodać te kilosy, bo jem za troje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech nie mogę was przeczytać :( :( :( za dużo na moje biedne oczka :( widzę że wklejacie stara tabelkę, bez mojej aktualizacji, więc z uporem maniaka poprawiam :) NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.........TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice............14.......01.11....56+2 Marsjanka.......29.....Śląskie..................12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…............14.... . . .02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa............14.. ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa...........13........04. 11..62-3+1kg ewelka1234.....24.....Poznań................14........06 . 11 happymama....26.......Irlandia..............13.........06.11 ... / +2kg Green_Gable...26.....Zachodniopom........14........06.11 ..65 kg/+2,2 agnesa1983....24....Poznań...............13..........0 9. 11.....57kg/+2kg Aneta30........31.....Kraków...............13..........0 9. 11...53kg/+4 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 13......... 11. 11 Marta1983.....21......Warszawa.........12..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................12.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........13tydz ....14 11.. + 2,5kg mysza1980.....28......Warszawa...........12.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21...Gliwice...............14.........15.11......50k g Beata1987...........21..... Śląskie...........12.........16.11.....62kg/+3 lorinka..........21......Blackpool.............11....... . 19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............12............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............11............ 25 .11.....60kg/-2 eluś........30.........Międzyrzecz......9..............2 5.11.....55kg Myszkaa25......26.....Irlandia/Slask....10........ 28.11....53kg Maja_21........21.....Kielce..............10......... 29.11.....64kg / -2kg wpisuję u siebie 11 tydzień, bo ten jutro kończę :P ale ten czas leci, ufff a jeszcze niedawno zaczynałam :) wczoraj powiedziałam w pracy że jestem w ciąży. kobieta nawet mile mnie zaskoczyła. bałam sie bo to jest taka bardzo katolicka i okropnie wręcz wierząca rodzina, a ja mam nieślubne dziecko :P ale nic na ten temat nie powiedziała, tylko zapewniła że jest pełna podziwu że tyle czasu udaje mi sie przychodzić do pracy pomimo mdłości wymiotów i innych sensacji. jest tez zdziwiona że do tej pory nie biorę nic na podtrzymanie, co przy moim trybie życia - 11 godzin dziennie poza domem, 4 godziny dziennie w środkach komunikacji publicznej i bieganie z jej córką jest wręcz niesamowite. sama sie zastanawiam skąd mam na to siłę :) ja tez idę na genetyczne. mam mieć usg 16.05 o 20.30. jak dla mnie okropnie późno bo zwykle o 21 jestem dętka i idę spać, a tu jeszcze będzie mnie czekała 40 minutowa podróż samochodem do domu. ale co tam zobaczę maleńką! mam nadzieję że jest zdrowym bobaskiem!!! musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam jeszcze pytanie, bo lekarka kazała zacząć stosowac preparat na rozstępy, a ja nie spytałam czy to może być jakikolwiek, czy specjalny dla kobiet w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziewczyny w poprzedniej ciąży używałam wogóle kremów na rozstępy i został mi mały niewidoczny na brzuchu. I teraz też chyba nie będę nic stosować. Jeśli chodzi o objawy że nie poradzę sobie z dzieckiem to ich za bardzo nie mam. Bo ja mam trójkę młodszego rodzeństwa i to ja ich karmiłam butelką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):) mala agatko wydaje mi sie ze lepiej jak bedzie to jakis krem przeznaczony dla ciezarnych niz taki zwykly ja stosowalam w pierwszej ciazy fissan ii jestem w paski pomogl tyle ze rozstepy nie sa tak widoczne ja dzis ide do lekarza a wlasciwie chyba do pielegniraki troche sie denerwuje czy wszystko zrozumiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Daff, witaj mała-agatko;) Agatko- jeśliu chodzi o krem na rozstępy to najlepiej stosować taki specjlny dla kobiet w ciąży. Ja pytałam o to lekarza i okazało się, ze wg niego nie mozna stosować jakiejs tam chemii, bo to przenika przez brzuszek do Maleństwa. Ale z tego co wiem, to różnie mówią... jedni tak, inni inaczej. w tej chwili jest juz dużo preparatów dla kobiet w ciąży- niekoniecznie bardzo drogich. Ja najpierw słyszałam tylko o tych drogicz czyli Mustela, Lierac, itd. Ale jak poszłam do apteki, to okazało się, że są też kremy np. AA i Pharmaceris dla ciężarnych za około 35 zł. A i tak ja sobie myślę, ze jak ktoś ma mieć rozstępy, to będzie je miał.... niezależnie od ceny kremu. Przy kremach mogą być one mniejsze... ale moze ja zle myśle... sama używam juz takiego kremu, tak dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o i jeszcze cos napiszę, póki na necie jestem :P wczoraj jadę sobie tramwajem, z zakupami, plecakiem jednym słowem obładowana jak osioł juczny. siedzę sobie, bo miejsca wolne są. koło rynku wsiadło masę starszych osób. wszystkie na wolne miejsca się rzuciły (dosłownie) na końcu babuleńka z laseczką i wuzeczkiem wsiada i tak patrzy czy ktoś jej utaąpi. żaden z młodych chłoptasiów nie zejdzie, więc zwijam swoje toboły i wstaję, ona na mnie patrzy i mówi 'siedź dziecinko, brzuszek ci już widać nie pozwólmy maleństwu tak w tramwaju się bujać". ale się nie dałam posadziłam babuszkę, jeszcze z wózkiem pomogłam. żaden młodzian fantastyczny nie zareagował, dalej sobie dyskoteke z tramwaju robili. a mi się tak miło zrobiło, ajk już ktoś oprócz mnie mój brzusio zauważył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kremu to tez tak myślałam. ja mam juz rozstępy, pamiątke po okresie dorastania :( nie chcę żeby było ich starasznie duzo, więc dla świętego spokoju coś kupię. dzięki dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś ciągle kopiuje złą tabelke i mi tygodnie zaniża :(( NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.........TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice............14.......01.11....56+2 Marsjanka.......29.....Śląskie..................12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…............14.... . . .02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa............14.. ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa...........13........04. 11..62-3+1kg ewelka1234.....24.....Poznań................14........06 . 11 happymama....26.......Irlandia..............13.........06.11 ... / +2kg Green_Gable...26.....Zachodniopom........14........06.11 ..65 kg/+2,2 agnesa1983....24....Poznań...............13..........0 9. 11.....57kg/+2kg Aneta30........31.....Kraków...............13..........0 9. 11...53kg/+4 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 13......... 11. 11 Marta1983.....21......Warszawa.........13..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................12.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........13tydz ....14 11.. + 2,5kg mysza1980.....28......Warszawa...........12.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21...Gliwice...............14.........15.11......50k g Beata1987...........21..... Śląskie...........12.........16.11.....62kg/+3 lorinka..........21......Blackpool.............11....... . 19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............12............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............11............ 25 .11.....60kg/-2 eluś........30.........Międzyrzecz......9..............2 5.11.....55kg Myszkaa25......26.....Irlandia/Slask....10........ 28.11....53kg Maja_21........21.....Kielce..............10......... 29.11.....64kg / -2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj marto a czy wieku złego w tabelce nie masz :) nie to żebym się czepiała, zwłaszcza że kobiecie wieku sie nie wypomina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używałam musteli, a że to nic nie dało, bo rozstępów mam mnóstwo, to teraz tylko zwykła oliwka dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała-Agatko! co za zbieg okoliczności.... ja też miałam wczoraj podobną przygodę... jechałam tramwajem i wsiadła starsza pani. Ustąpiłam jej miejsca i stanąłam przy niej. Po pewnej chwili, pani spojrzała na mnie i powiedziała- Dziecko usiądź sobie, bo jeszcze sie nastoisz, a i dzidziusiowi wygodniej. Ja zrobiłam taaakie wieeelkiieee oczy na tą panią, ale podziękowałam, bo wysiadałam niedługo. Ale powiem Wam szczerze, że szczęka mi opadła;) uśmiechnęłam się do niej, ona mi też odpowiedziała uśmiechem i wysiadłam. Poczułam się cudownie, bo nie wiedziałam, ze po mnie juz widać. Że widzi to ktoś, kto nie wie.... ale podobno niektóre osoby tak mają, ze patrzą i juz wiedzą.... dobrze, ze wśrod osób starszych, które często mają tylko do nas pretensje, są też osoby życzliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzieczyny byłam wczoraj z mężem w przychodi ostałam się i nikt mi miejsca nie ustąpił, a brzuch mi widać ewidentnie. Dopiero jak zaczełam sapać:P, to się facet zreflektował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny nie wiecie czasem czy można coś wziąć w ciąży na ból gardła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zwylka oliwka dla dzieci sie smaruje i tak po pierwszej ciazy jestem juz dosc ponaciagana ale mam ...zamiar kupic cos na rozstepy chcialam galenica ale doszlam do wniosku ze bezsensu wydawac tyle kasy choc duzo kobiet sobie chwali ...sama ne wiem szkoda mi tyle kasy wywalac na tubke kremu ktora wystarczy mi na dwa tygodnie ja szukam w necie butkow dla mojego smyka bo w tym miescie nie ma nic normalnego same jakies ochlapy w pl malemu zawsze kupowalam bartki ...a tu naprawde koszmar z butami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Beata1987 - wielkośc naszych maleństw to faktycznie sprawa indywidualna, ja jutro zaczynam 13-ty tydzień według tego co mówi lekarz (choc za kazdym razem inaczej to wychodzi) a moja dzidzia ma 56mm i lekarz mówił, że wszystko jest w jak najlepszym porządku :) najważniejsze to nie martwic się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam tabletki na bol gardla jakies homeopatyczne leki musisz isc do lekarza bo tak nic nie kupisz ................albo domowe sposoby ja ostatnio leczyla sie syropkiem z cebuli czosnku cukru i cytryny...pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Karolinko masz rację. Bo gdyby było coś nie tak to by lekarka o tym powoedział. I chyba też już nie mam przodującej kosmówki bo nic nie mówiła. Ale dopiero wszytko dokładnie mi powie 14 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×