Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

z doswiadczenia wiem ze gondolka sprawdza sie przez pol roku, nawet jak sie ja przerabia na spacerowke to przestaje byc wygodna-zwlaszcza jak ktos duzo jeździ samochodem. Jak moj synek skonczyl pol roku to kupilam spacerowke ktora po pierwsze nie zajmuje prawie miejsca (moge lazic z nia nawet po malych sklepach,nie zajmuje tez pol bagaznika), po drugie duzo lepiej sie prowadzi. Mysle jednak ze jak ktos zarabia 10 tys to dla niego nie ma problemu wydac na wozek 2000:) (ja bym jednak wolala tą kase na co innego wydac, chocby na ubranka z ktorych dziecko wyrasta w oszalamiajacym tempie) narazie nic nie kupuję dla maluszka. Wozek dostane, lozeczko tez, na pewno rodzina pokupuje ubranka, poza tym mam jakies 6 worów ubran po synku, niektorych anwet nie zdazyl zalozyc. Jesli bedzie dziewczynka to bede musiala prawie wszystkich sie pozbyc:P no ale nowe rzeczy tez pokupuje, wiadomo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina każde dziecko jest inne. Jedno mniejsze inne większe i nie masz co się przejmować, bo po co tylko tym zaszkodzisz dziecku. Stres odstaw na bok. Dziecko w 8 tc jest malutkie... U mnie w 5 wogóle nie było widać to czego ty oczekujesz? w 11 miało niecałe 4 cm więc daj sobie na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego ja mówie że bym nie kupiła takiego drogiego wózka. Wydatek niepotrzebny. Już lepiej zainwestować w łóżeczko i dobre ubranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za straszne literowki i bledy (wczoraj napisalam nienawidze osobno!!):P ale pisze szybko i nie czytam tego przed wyslaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zaraz uciekam do pracy, ale chciałam się przywitać:) Czuję się na ogół dobrze, tylko po pracy jestem już zmęczona bardzo. Co do wózków to w ogóle się na tym nie znam, chętnie posłucham opini. Co radzicie? Mam też pytanie dotyczące łóżeczka i przewijaka. Mam 2-pokojowe mieszkanie i raczej nie ma miejsca na przewijak czy są jakieś rozwiązania 2 w 1, oczywiście estetyczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokasta, sa pzrewijaki na lozeczko. Przy pierwszym dziecku zrobilam miejsce do przewijania na stoliku-Olafek ma swoj pokoj (teraz przewijam go na lozku), jak urodzi sie maluch to chce lozeczko turystyczne z przewijakiem-wlasnie ze wzgl na brak miejsca (maluch bedzie w naszym pokoju) Niestety ale wynajmujemy male mieszkanie i musimy sie troszke jeszcze pomeczyc zanim postawimy wlasną chatynke... zapowiada sie sloneczny dzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie łóżeczko turystyczne z przewijakiem. jedyna wada takich łóżeczek do domku jest taka że przez ten materiał nie widać tak dobrze dziecka jak przez szczebelki. U mnie bratowa ma z przewijakiem a i tak przewija na łóżeczku :)) Ja też pewnie będę na łóżku tak najwygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek ma lozeczko drewniane ale i tak spi sam w swoim pokoju od poczatku,mysle tez ze turystyczne bedzie bezpieczniejsze bo Olafek moglby przez szczebelki np pociagnac dziecko za raczke.Jest jeszcze za maly zeby pewne rzeczy zrozumiec. Sa tez przewijaki na lozeczka drewniane. spadam bo mam fryzjera za 2 godz , musze jeszcze mieszkanie ogarnac (i siebie) :) 🖐️ milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny. Ja na temat wydatków związanych z wózkiem, mam podobe zdanie jak Wy. Uważam, że można kupić naprawdę fajny wózek za niewielką cenę. Nawet, jeśli chce się wózek jakiejś znanej firmy, to można kupić używany. Ja niedawno byłam w komisie i widziałam fajne wózki. Ja również dostanę większość rzeczy od siorki meża.Ona ma córeczkę, ale nie ubierała jej nigdy w cukierkowy róż, więc ubranka są w większości uniwersalne- więc jakby urodził się chłopczyk, to nie ma problemu;) Wiadomo, że kilka ubranek będę chciała mieć swoich, nowiutkich, ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dziękuje za pocieszenie. Chyba macie racje :) Allllleeeeeeeeeee wiecie co... Dziś rano jak wstałam i leżałam na plecach przez moment to położyłam tak jakoś rękę na brzuchu i po lewej stronie, niiisko coś podniosło sie do góry (ku mojej ręce) coś co ewidentnie dało sie wyczuć. Wyraźnie \"wystawało\" Jak spojrzałam to widać tego tak nie było, ale pod palcami delikatnieo wyczułam. Było to wielkości hmmm... palca u ręki. Takiego małego, ale grubszego hahaha. Nie wiem do czego to porównać. Kilka sekund... i znów nic nie czułam. Zupełnie normalny brzuch... Myślicie, że to mogło być moje maleństwo? :) Czy po prostu cos innego, a ja głupieje przed dzisiejszym usg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza gratuluje zdrowego i rozsądnego podejścia do życia :)ja za jakiś miesiąc dwa kupie wózek. Później łóżko.. Wszystko po troszku żeby naraz kasy nie wydawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm Karolinko, na takie ruchy jest jeszcze za wczesnie. Na poczatku ruchy dziecka czuc cos jak uderzenia skrzydelek motylka w srodku:)dopiero duzo później bedzie widac jak kopie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
ale ja NIE CZUŁAM NIC... chodzi mi o to, że wyczulam to pod palcami. Cos co mi odstawało... wyczulam pod palcami, ale w brzuchu i ogolnie ruchu czy cos... nie czułam kompletnie nic. Ehhh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinku, to nie mogl byc niestety maluszek, jest za maly i nie dotyka jeszcze scian macicy:) ale zobaczysz ze juz niedlugo bedzie widac jak kopie:) pamietam te wystające girki:D okladajace po wątrobie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Szkooooooooooooda :D hehehe Mam dzis po 16 wizyte i kolejne usg, a tu czytam jak Wasze dzidzie do Was machały itp ... i tak bardzo nie moge sie doczekac, że juz chyba teraz chce jakiegoś znaku od mojego maleństwa. No i wkręcam sobie :D... ide ogarnąc mieszkanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowka ****
hej dziewczynki...mam pytanko....mam 31 dzien cyklu..i nie mam okresu...zazwyczaj mam okres co 28 dni zawsze.....zrobilam test dwa dni temu...pierwszy test wyszrdl ze jestem w ciazy......wiec zrobilam drugi dla potwierdzenia...ale ten drugi pokazal ze nie jestem.....dosam ze obydwa testy z innej firmy.....a dzisiaj 31 dzien cyklu....i nie mam okresu....boli mnie brzuch na dole....i piersi czasami kluja.....tydzien temu strasznie chcialo mi sie jesc...ale od dwoch dni apetyt minal.....czy to normalne serdecznie prosze o opinie.... pomaranczowka dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczówko, na Twoim miejscu kupilabym jeszcze jeden test i zrobilabym go jutro rano. Skoro to 31 dc to wynik powinien byc wiarygodny. Powidzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowka ****
dziekuje....chcialabym miec dzidziusia....staramy sie z mezem od paru miesiacy....a on jest strasznie szczesliwy ze nie mam okresu...ja sie za wczesnie nie ciesze......co piec minut latam do lazienki...sprawdzac czy przypadkiem nie mam okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowka ****
a czy to normalne ze nie chce mi sie wymiotowac..... bo jezeli jestem w ciazy to podejrzewam ze okolo 2-3 tygodni....o ile ten test jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdlosci pojawiaja sie zwykle po 4-6 tc. hmm pamietam jak w poprzedniej ciazy (zanim sie dowiedzialam ze zaszlam) co chwile myslalam ze dostalam okres i latalam z tamponem do lazienki:) tez sie dlugo z mezem staralismy o dziecko, ale wtedy wogole nie podejrzewalam ze sie udalo-wczesniej co miesiac byly rozczarowania wiec sobie odpuscilam..:) zycze pozytywnego wyniku Pomaranczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! ja wczoraj pisałam że nie mam już mdłości i wymiotów. A wczoraj wieczorem wymiotowałam po fasolce po bretońsku. I tak mi podrażniło gardło że dziś mnie nadal boli. A ja dziś idę na usg na godz 18.30. Trochę późno ale cieszę się że pójdę. Jak narazie nie czuję strachu. Jeśli chodzi o wózek to ja kupię tutaj u siebie bo są fajne za 500 zł. A co do łóżeczka to chce razem z mężem kupić z siatki razem z przewijakiem. Bo my mieszkamy z teściami i mamy tylko jeden mały pokój. I nie wiem jak się zmieścimy ale większego nam nie dają. A poza tym teściowa się nawet nie zainteresuje dzieckiem. I już teraz myślę aby się nie wtrącałą. Bo pamiętam jak mój mąż powiedział że chce sobie kupić telefon. To ona do niego że lepiej niech się nie waży tego robić. Ale ona nam ani grosza nie daje więc nie wiem po co takie teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Co do wozeczka to ten jest sliczny http://allegro.pl/item359123140_super_ekskluzywny_wozek_safari_travel_fotelik_.html i cena tez bardzo fajna. Ale koleznaka miala taki i mowi ze wogole nie jest praktyczny jest starsznie wielki cieżki i raczej nie ma mozliwosci zeby sie do malego samochodu zmiescił :( a ze spacerowki mowi ze wogole nie korzystała bo razem z dzieckiem wazyla tyle ze nie dala jej rady zniesc ze schodow :( juz sama nie wiem jaki kupic radze sie \"doswiadczonych\" koleżanek i kazda mowi zeby kupic drozszy wozek ktory bedziesz lzejszy bo to naprawde duza wygoda. a potem mozna go wstawic do komisu. juz sama nie wiem szkoda mi kasy an wozek za 2 tysiace.Ale chce zeby malenstwu bylo wygodnie i tez mi maz pracuje a ja mieszkam na 4 pietrze wiec znosic i wnosic tak ten wozeczek i jeszcze dzidziusia W sumie mamy jeszcze troche czasu :) ale ja to wole miec wszystko zaplanowe i pokupowane i zeby tylko czekało na didka :) a nie potem w ostatniej chwili latac. powoli juz zaczynam kupowac ubranka narazie takie uniwersalne spioszki skarpeteczki itp :) juz sie nie moge doczekać az malenstwo pojawi sie na swiecie :) jejeku a to jeszcze pol roku. A wy juz cos kupujecie dla waszych maleństw :) tez mysle kupic łóżeczko z materialu z przewiajkiem niestety mieszkay narazie w kawalerce i za duzo mijsca nie ma .ciasne ale własne :) damy jakos rade. Juz nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja21 Ja mam ubranka po poprzedniej ciązy tylko że wtedy te ciuszki dostałam. A dziewczyny czy coś złego jest z tym że mam też używane ubiorki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka 1987 no co ty nie ma nic w tym złego. ja tez panuje pochodzi po ciuszkach na wage po komisach i pokupowac ubranka dla didka. wiadomo ,ze kilka razy sie to upierze w specjalnych proszkach i jesli ubranka nie sa zniszczony to ja nie wiedze nic w tym zlego. a jeszcze jak sie dostajesz ubranka od znajomych to tylko sie cieszyc ze masz takie fajen koleznaki ;) nie ma sensu kupowac wszystkich nowych. bo jedne spioszki kosztuja ok 20zł a wiadomo malenstwo zaraz wyrasta z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja21 masz rację. Ja już wtedy wszystko prałam w specjalnym proszku dla niemowląt i teraz też będę. A tego dostałąm bardzo dużo i nie wiem gdzie to wszystko zmieszczę. Muszę sobie teraz komode kupić bo to się do pokoju jeszcze zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Jak Was teraz czytam to jestem przerażona :) Ja nie mam jeszcze kompletnie nic poza jakimiś drobnymi ubrankami. Myślałam, że to jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek zakupy... ...a tu widzę, że Wy juz przygotowane - nie próżnujecie :D Napiszcie mi dziewczyny czy cała Wasza rodzina juz wie? ...bo u mnie moja rodzina wie, ale rodzina mojego męża NIE! Nie wiem ... jakoś tak wyszło, że tam nic nie mówiliśmy, ale kilka dni temu byla rodzinna uroczystosc gdzie na zdjeciach widac :) tzn. jak ktoś chce sie uczepic to Zauważy. No i szwagierka juz sms-em wysłała Gratulacje więc to sie pewnie teraz moment rozejdzie... Chyba pojedziemy jutro do Jego rodziców i sami powiemy, bo pewnie przykro im bedzie jak dowiedzą sie od kogoś, a jakby nie było to juz 4-ty miesiąc więc mogą byc zawiedzeni, ze dowiadują się na końcu. Z drugiej strony CHYBA wiem jakie bedzie ich podejście (sceptyczne) więc sama nie wiem ... Co radzicie? Jak było, jest u Was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj bylam na ciuszkach :) kupilam 4 pary nowiusienkich skarpeteczek nio mowie wam jakie cudowen takie malenkie na paca mi wchodza :) hihi i 2 pary spioszkow i zaplacilam 6 zł :) ubiore to wszystko i bedzie czekac na didka :) hhi uwielbiam kupowac takie ubranka ale sa slodziutkie . Nie wiem ale cos mnie kusi zeby kupowac dla dziewczynki hih jakies mam takie przeczucie ze didka bedzie a nie didek :) ale poczekamy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czuje że to będzie chłopczyk :-). ja powiedziałam tylko mamie i teściom. Teście już powiedzieli bratu męża i jego teściowej. A z mojej rodziny dopiero się dowiedzą jak sie skapną :-). Ja też lubię patrzyć na takie ciuszki ale mi są nie potrzebne bo ja tego mam i są jak nowe :-). Tylko wózek i łóżeczko mi brakuje a także higienicznych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.........TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice............14.......01.11....56+2 Marsjanka.......29.....Śląskie..................12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…............14.... . . .02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa............14.. ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa...........13........04. 11..62-3+1kg ewelka1234.....24.....Poznań................14........06 . 11 happymama....26.......Irlandia..............13.........06.11 ... / +2kg Green_Gable...26.....Zachodniopom........14........06.11 ..65 kg/+2,2 agnesa1983....24....Poznań...............13..........0 9. 11.....57kg/+2kg Aneta30........31.....Kraków...............13..........0 9. 11...53kg/+4 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 13......... 11. 11 Marta1983.....21......Warszawa.........12..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................12.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........13tydz ....14 11.. + 2,5kg mysza1980.....28......Warszawa...........12.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21...Gliwice...............14.........15.11......50k g Beata1987...........21..... Śląskie...........12.........16.11.....62kg/+2 lorinka..........21......Blackpool.............11....... . 19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............12............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............9............. 25 .11.....62kg/+1 eluś........30.........Międzyrzecz......9..............2 5.11.....55kg Myszkaa25......26.....Irlandia/Slask....10........ 28.11....53kg Maja_21........21.....Kielce..............10......... 29.11.....64kg / -2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×