Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

No i to jest prawda z tym cesarskim cięciem. A poza tym jeśle cesarka jest na własne życzenie to jest niebezpieczeństwo że dziecko urodzi się martwe itp. Tak to gdzieś czytałam. No u mnie aż tak źle nie było bo ja nie miałam rozcinanego krocza ale pamiętam że siusiu nie mogłam zrobić bo tak piekło i podmywać się. No i z wypróżnieniem też był problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała -agatko - widzisz faceci są tak skonstruowani że nigdy nas do końca nie zrozumieją . Mój mąż stara sie jak może ale zdarzają nam się zgrzyty . Podobnie jak ty zaraz łzy cisną mi sie do oczu . Też zarzucam mu wtedy że nie stara się mnie zrozumieć . Wtedy przeprasza i 2-3 dni się stara a później zwyczajnie zapomina . Ale nie mam co narzekać ponieważ mój mąż jest dla mnie naprawdę bardzo dobry i bardzo cieszy się z tego poczęcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziewczyny muszę już kończyć. Mój dzień zawsze wygląda tak samo. wstaję o 7.50 i ubieram się. Potem jadę do mamy aby zawieźć brata do przedszkola (on ma porażenie mózgowe dziecięce i nie chodzi i nie mówi a mama mieszka na 4 piętrze i jest jej ciężko wi ęc jej tak pomagam). Potem o 12.00 z powrotem do przedszkola i jak go przywiozę to jadę do teściowej i tu się robi znacznie nudniej. Ale dziś będę dokańczać kosić trawę bo wczoraj była mała usterka :-). czasem mi się aż płakać chce z tych nudów i bezsilności. Ale nie zasmucam was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka, no coś Ty!!! głowa do góry!!! nie smucimy sie!!! miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja chce rodzic naturalnie bez nieczulenia. Przy ZZO istnieje ryzyko ze kobieta bedzie slabiej przec i moze trzeba ebdzie uzyc próznociągu lub kleszczy brrr!!!!!!!!!!!!!!! poza tym przeraza mnie igla w kregoslupie! Raz rodzilam bez wspomagaczy i nawet nie krzyczalam (choc bolalo kurwesko!!!) to i teraz dam rade:) Na cc bym sie nigdy nie zdecydowala sama z siebie. Owszem, jesli mialabym zalecenie od lekarza to tak-w innym wypadku NIGDY!.Wole byc na chodzie zaraz po porodzie zeby zajac sie dzieckiem:) Co do karmienia piersia-o dziwo ja nie mialam najmniejszych problemow (poza zapaleniem piersi 2 tyg po porodzie), maly mi sie przyssal 2 godz po porodzie i juz nie chcial sie odessac:) Pamietam jak po porodzie pielegniarki zabraly malego zebym mogla pospac(byla noc) ale darl sie tak niemozliwie(nawet jak go nakarmily) ze musialy mi go przyniesc:D Beata, dlaczego Twoj maz nie moze z Toba rodzic jesli nie chodzi do szkoly rodzenia???? Przeciez teraz kobieta ma prawo miec przy sobie kogos bliskiego, pzreciez nie moga go wyrzucic???My chodzilismy do szkoly rodzenia ale nie mialo to znaczenia przy porodzie, zreszta wiekszosc kobiet rodzila z mezami., a malo ktora chodzila do szkoly rodzenia. Mala Agatko, u mnie w szpitalu tez mozna bylo rodzic w wodzie ale ja sie nie kwalifikowalam:O ciąża musi byc bez najmniejszych powiklan, a ja mialam anemie, krwawienie w ciazy, do tego mdlalam podczas porodu:O nawet pod prysznic nie moglam isc:( Przyszly spodnie ciazowe z H&M ale super lezą:DI bardzo wygodne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zobaczylam ze na tej stronie jest jeszcze interpretator wynikow usg..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co..mam taka kumpele ktora jeszcze nawet w ciazy nie jest a juz sobie zalatwiala u lekarki cc:O bo kto to widzial zeby kobieta w 21 wieku sie meczyla przy porodzie:O a poza tym wszystkie jej nadziane kolezaneczki w ten sposob robia...no ale dziecko sobie zrobi jak zarobi jeszcze troche kasy ( a ma kasy w cholere-wlasnie stawia duzy dom bez kredytu, sama z chlopakiem)..oczywiscie dziecko jedno i od urodzenia bedzie mialo oryginalne adidaski... ehh nie rozumiem jej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Kurde Dziewczyny :( Boli mnie dziś od rana w lewej pachwinie, taki ból jakbym ją sobie naciągła czy coś... ale nic takiego nie miało miejsca. Czy to może być od tego, że źle spalam? Martwi mnie to. Nie odczuwam tego bólu non stop tylko w danej pozycji i NIE JEST to mocny ból, ale czuć... Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinka nie będzie go przy mnie bo ordynator oddziału ginekologicznego i położniczego wymyślił że aby rodzić razem trzeba mieć zaliczoną szkołę rodzenia. No i to jest taki jego głupi warunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta wużej wiadimość jest skierowana da Daff. Pomiliło mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta wyżej wiadomość jest skierowana do Daff. Pomyliło mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata, mnie sie wydaje ze to jest niezgodne z prawami rodzącej....naprawde nie rozumiem tego, przeciez dzieki temu kobieta lepiej znosi poród a i polozne są odciążone troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff ja nie mogę zmienić tego przepisu. Tak sobie zarządził ordynator. Jak urodziłam poprzednie dziecko to nie wpuścili na chwilę mojej mamy. A z M widziałam się na chwilę przed oddziałem położniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny ja teraz będę sprzątać :-(. A tak mi się wogóle nie chce bo na dworze u mnie jest piękna pogoda. A dziś będziemy mieć grila :-). A ja od wczoraj mam smaka na kanapki z sałata a na to dużo pomidora i rzodkiewki. Jeszcze mógłby być ogórek ale by mi się już nie zmieścił na kanapce :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka, ja takie kanapki po prostu ostatnio pochłaniam w ogromnych ilościach;) i dlatego cieszę się, ze nasza ciąża wypada właśnie w okresie pięknych, świeżych warzyw i owoców ;) mniam... jak sobie pomyślę o truskawkach i czereśniach,,,,..to aż mi ślinka cieknie;) jeśli chodzi o sprzątanie, to ja wczoraj się za to wzięłam i muszę przyznać, ze zrobiłam to całkiem dokładnie...ale wieczorem tak mnie bolał kręgosłup, że myślałam,że mi pęknie... wzięłam ciepłą kąpiel, nasypałam do wnny soli i leżałam tak sobie.... dzisiaj przyejżdża do mnie przyjaciółka z liceum z mężem, więc szykuje się mała imprezka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 31
Cześć dziewczyny! Ja również będę mamusią listopadową (09.11.08).Czytam Was od początku.Z moją dzidzią wszystko jest ok,miałam dwa usg,wszystkie badania ,wymiary itd. w porządku.Do tej pory czułam się w miarę dobrze(oczywiście jak na nasz stan),ale teraz mam problem.Szczerze mówiąc mam nadzieję,że mi coś poradzicie.Mianowicie od poniedzialku codziennie od rana do nocy boli mnie głowa.Myślę,że jest to ból związany ze skokami ciśnienia.Zażywam apap,bo wiem,że można,ale boję sie bo nawet 3,4 tabletki muszę zażyć dziennie.Normalnie głowę mi rozwala ten ból,pracuję cały dzień przy kompie,po południu jestem uwierzcie mi wykończona tym bólem.Tabletka działa na ok.2 godziny.Ostatnio lekarz mierzył mi ciśnienie i było w normie,nie wiem co robić,wizytę mam w czwartek to mu powiem o tym.A może znacie jakieś środki na taki ból,lub co mogę jeszcze zrobić,czy to od pogody zależy-dużo ludzi tez sie teraz skarży na ból głowy,czy może Was też tak boli?,proszę poradźcie coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 31
lekarz ostatnio jeszcze mi powiedział,że w razie bólu można zażyć pyrargine albo polopiryne, właśnie z tych nerwów zapomniałam o które tabletki chodzi,więc nie brałam żadnych,może coś wiecie na ten temat.Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka jak ja byłam u gina i mówiłam mu że mnie głowa codziennie boli i czy jakieś tabletki są bezpieczne to mi powiedział że nie ma takich i nawet mi nie doradził jakie mogę wziąć. A głowa mnie w poprzedniej ciąży bolałą codziennie. Teraz też tak jest jak np dłużej siedzę na kompie. Lepiej idź do gina. A tu wklejam link na który pisze coś o bólu głowy http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/zapomnij-o-bolu-glowy,1912_8601.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 31
Dzięki Beata. W czwartek idę do gina,może jakoś wytrzymam,a może przejdzie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Anka:) wspolczuje bolow glowy-gdzies czytalam ze moga byc objawem anemii, sprawdź wiec swoje wyniki krwi.Apap jest rzeczywiscie bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.........TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice............15.......01.11....56+2 Marsjanka.......29.....Śląskie..................12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…............14.... . . .02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa............14.. ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa...........13........04. 11..62-3+1kg ewelka1234.....24.....Poznań................14........06 . 11 happymama....26.......Irlandia..............13.........06.11 ... / +2kg Green_Gable...26.....Zachodniopom........14........06.11 ..65 kg/+2,2 agnesa1983....24....Poznań...............13..........0 9. 11.....57kg/+2kg Aneta30........31.....Kraków...............13..........0 9. 11...53kg/+4 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 13......... 11. 11 Marta1983.....21......Warszawa.........13..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................12.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........13tydz ....14 11.. + 2,5kg mysza1980.....28......Warszawa...........13.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21...Gliwice...............14.........15.11......50k g Beata1987...........21..... Śląskie...........13.........16.11.....62kg/+3 lorinka..........21......Blackpool.............11....... . 19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............12............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............11............ 25 .11.....60kg/-2 eluś........30.........Międzyrzecz......9..............2 5.11.....55kg Myszkaa25......26.....Irlandia/Slask....10........ 28.11....53kg Maja_21........21.....Kielce..............10......... 29.11.....64kg / -2kg Karolinka, nie mam pojecia skad sie moze wziac bol w pachwinie... Lorinka, ten wylicznik wagi nie sprawdzil sie w mojej poprzedniej ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Wkońcu udałi mi się was doczytać do końca. Ja też chciałabym rodzić naturalnie a cesarki nie chcę Nigdy!!Pisałyście wcześniej o mieszkaniach z teściami. My mieszkamy z babcią męża i jż zaczynam mieć dość. Jest to już starsza kobieta i ma swoje upodobania. Jak dam coś to ona musi to o 2cm przesunąć bo tak to lepiej wygląda. Albo ciągle przewiesza mi pranie normalnie szlak mnie trafia jak to widzę - odezwać się nie ma co bo to jej mieszkanie. Zaczynam już powoli myśleć nad wynajęciem czegoś bo nie wiem jak długo to jeszcze wytrzymam, Chcieliśmy kupić sobie łóżko małżeńskie to już się nasłuchaliśmy na ten temat. Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamusie :) ja w koncu zakonczylam swoje dziwne przeprowadzki i osiadlam na stale w irlandii . Przez dwa miesiace mieszkalismy w anglii ale jakos mi sie tam nie podobalo ( nie obraz sie lorinka :) ) wiec wrocilismy od irlandii. Wynajelismy chate ktora treba bylo odmalowac bo byla tak zapuszczona ze nie daloby sie w niej mieszkac wiec poprosilismy wlasciciela o farby i moj mezus caly tydzien dzielnie malowal :) Teraz bede miala staly dostep do neta wiec bede czesciej do was zagladac hehe Mam straszne zaleglosci w czytaniu wszystkiego co piszecie ale mam nadzieje ze nadgonie wieczorkiem :) Ja zaczynam 15 tydzien wiec uzupelniam tabelke :D NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice..........15.......01.11....56+2 Marsjanka.......29.....Śląskie...............12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…...........14.... ...02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa...........14.. ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa..........13........04. 11..62-3+1kg ewelka1234.....24.....Poznań...............14........06 . 11 happymama....26.......Irlandia.............15.........06.11 ...65 +3kg Green_Gable...26.....Zachodniopom.......14........06.11 ..65 kg/+2,2 agnesa1983....24.....Poznań...............13..........09. 11...57kg/+2kg Aneta30........31.....Kraków...............13..........09. 11...53kg/+4 Jokasta........ 31..... Gdynia.............. 13.........11. 11 Marta1983.....21......Warszawa..........13..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................12.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........13tydz ....14 11.. + 2,5kg mysza1980.....28......Warszawa...........13.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21...Gliwice...............14.........15.11......50k g Beata1987........21.....Śląskie..............13.........16.11.....62kg/+3 lorinka..........21......Blackpool.............11....... . 19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............12............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............11............ 25 .11.....60kg/-2 eluś........30.........Międzyrzecz......9..............25.11.....55kg Myszkaa25......26.....Irlandia/Slask....10........ 28.11....53kg Maja_21........21.....Kielce..............10......... 29.11.....64kg / -2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice..........15.......01.11....56+2 Marsjanka.......29.....Śląskie...............12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…...........15.... ...02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa...........14.. ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa..........13........04. 11..62-3+1kg ewelka1234.....24.....Poznań...............14........06 . 11 happymama....26.......Irlandia.............15.........06.11 ...65 +3kg Green_Gable...26.....Zachodniopom.......14........06.11 ..65 kg/+2,2 agnesa1983....24.....Poznań...............13..........09 . 11...57kg/+2kg Aneta30........31.....Kraków...............13..........0 9. 11...53kg/+4 Jokasta........ 31..... Gdynia.............. 13.........11. 11 Marta1983.....21......Warszawa..........13..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................12.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........13tydz ....14 11.. + 2,5kg mysza1980.....28......Warszawa...........13.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21...Gliwice...............14.........15.11......50k g Beata1987........21.....Śląskie..............13.........16.1 1.....62kg/+3 lorinka..........21......Blackpool.............11....... . 19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............12............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............11............ 25 .11.....60kg/-2 eluś........30.........Międzyrzecz......9..............2 5.11.....55kg Myszkaa25......26.....Irlandia/Slask....10........ 28.11....53kg Maja_21........21.....Kielce..............10......... 29.11.....64kg / -2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Widzę, że na tapecie temat rodzenia. Ja pieerwszą miałam cesarkę (kacpi był ułożony miednicowo i na dodatek zaczęło się odklejać łożysko) i powiem Wam, że mam nadzieje, że teraz też urodzę przez cesarkę. Oczywiście nigdy nie rodziłam sn i nie moge tego porównać, ale ja cesarkę zniosłam świetnie. Prawie nic mnie nie bolało i naprawde marze o drugiej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niewiem co bym chciala bo to moja pierwsza ciaza i niemam do czego porownywac ale panicznie boje sie porodu i ze strachu bym wolala cesarke ale czy to jest dobre wyjscie niewien , niech sie samo rostrzygnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie bojcie sie porodu:) dacie rade:) Dla mnie to bylo najwspanialsze przezycie pod sloncem:) Bol da sie przezyc a na 2 dzien juz sie go nie pamieta-wazne jest nastawic sie pozytywnie, zobaczycie ze bedzie dobrze! Ja po porodzie byla na chodzie a laski po cc ledwo sie ruszaly i braly zastrzyki przeciwbolowe-to chyba jest spory plus porodu SN, chociaz pewnie cesarka tez ma zalety! Wiadomo ze czlowiek sie boi nieznanego, dlatego ja boje sie cc a Kasika obawia sie porodu naturalnego:)Mam nadzieje ze nam wszystkim uda sie przebrnac przez poród bez problemów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
A schudła któraś z Was od początku ciąży i do tej pory nie przytyła ani grama????bo ja jestem w takiej sytuacji i nie wiem czy ma mnie to martwic czy to normalne???????:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×