Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

a ja pomimo tego wszystkiego uwielbiam być w ciąży :D uwielbiam tego mojego stworka co to mi spać nie daje, nawet jak czasem jest ciężko to i tak jak sobie o nim pomyślę to jest mi tak dobrze i błogo. nie powiem że jest lekko, zwłaszcza z tym kręgosłupem, bezsennością i ciągłymi zaparciami, ale co tam jak tak sobie patrzę na brzuszek jak on się wypina we wszytskie strony, jak moja mała kuleczka się przesuwa w te i spowrotem to aż mi się buzia sama śmieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiliśmy wózek! hurra! na allegro co prawda bo był dużo tańszy niż w sklepie, podoba mi sie bardzo granatowy bebe confort loola:) oglądaliśmy go kiedyś w sklepie i szalenie mi się podobał mojemu też tylko w innym kolorze, jest super lekki i zwrotny to jest spacerówka ale z wpinaną dondolą lub fotelikiem teraz jeszcze fotelik i grubsze zakupy mamy zrobione:) tzn nic poza tym nie mamy ale już mi lepiej:)posłuży nam mam nadzieje długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mother gratuluje ślicznego zakupu :) Wózek na prawdę ładny. I w tej gondoli maluchowi będzie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patunia nie martw się na pewno wszystko ok. Skoro czujesz dziecka ruchy to nie masz co się martwić może mała ma dziś spokojniejszy dzień. Zobacz jak jutro będziesz się czuła i jak nie przejdą te bóle zgłoś się do swojego ginekologa bez kolejki. Masz takie prawo i musi Ciebie zbadać jeżeli masz jakiekolwiek obawy. Ale najlepiej pójść do położnej w Twojej przychodni i poprosić o zmierzenie pulsu dziecka. To na pewno w jakimś stopniu Ciebie uspokoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruchy czuje i nawet czkawke dzisiaj miala ;) bole juz przeszly.. teraz czuje jak sie rusza na dole glowka tak naciska ze caly czas wydaje mi sie ze chce mi sie siku hehe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze. Nasze maluszki czasem tak mają jak każda z Nas leniwe dni nic się nie chce robić. To normalne. Ważne że czujemy jakiekolwiek ruchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialabym juz urodzic i miec mala przy sobie ;) a jak u was z kapiela? siedzicie w wannie? woda letnia czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja zażywam spokojnie kąpieli woda ciepła ale nie gorąca :) Też bym chciała mieć już synusia przy sobie ale poczekam conajmniej do końca 37 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście nie :) Po prostu chciałabym w najszybszym czasie jaki jest najzdrowszy dla dziecka :) Dziś byłam na szkole rodzenia mówili o zasiłkach i becikowym i jak załatwić zarejestrowanie dziecka. Ale już jutro wszystko napiszę bo za sekundkę idę lulki bo jestem padnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Idę jutro jeszcze raz do Gina i poproszę o te recepty, bo już sama nie wiem! :( ./..albo mały już jest taki duży, że się tak wypina, albo to są twardnienia i mam je często. Jeden plus jest taki, że ..... i tu się muszę pochwalić - Mam już dosłownie wszystkoooooooooo dla dziecka i dla mnie... Od łóżeczka, wózka czyli tych wielkich rzeczy do dosłownie takich maleństw jak zaokrąglone nożyczki do paznokci ... :D nawet te najmniejsze duperelki też już posiadam ... pampersy oczywiście też. Dosłownie nic już kupować nie potrzebuje :) Torba do szpitala też spakowana. Tak na wszelki wypadek więc teraz będę dużo odpoczywać :) Tylko cos mi się wydaje, że jestem za szybko gotowa i pewnie ciąże to ja jeszcze przenoszę hehehe :D Tyle, ze jeszcze nie wszytsko mam wyprane i poprasowane, ale połowa - owszem :) Do tego boli mnie pochwa - kości łonowe i krzyż. Tak jakbym cały tydzień bez przerwy jeździła na rowerze z niewygodnym siodełkiem :D Idę spać. Dpbranoc 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju zazdroszcze Ci ;) tez bym chciala juz wszystko dla malutkiej a tu jeszcze nawet polowy nie mam hehe ;) ale jeszcze troche i zabieram sie za zakupy ;D Karolinka dokladnie mam ten sam problem co ty z tymi bolami.. ehh dzisiaj ledwo co chodzilam:( no ale daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzoeń dobry jak zwykle witam się i zmykam do pracy:) Marta z niecierpliwością będę czekała na wiadomość o tych becikowych itd:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry:) Marzeko, ja wogole nie mam ochoty na seks.Po prostu zero checi!!!Jesli lekarz Wam nie zabronil to pewnie ze mozecie sie kochac:) Dunia, ja sie nie poswiecam dla mezusia;) hihi biedaczek musi jakos wytrzymac! ciekawe bo w poprzedniej ciazy mialam duza ochote na seks.. co do spania to ja mam przechlapane. Nie dosc ze ostatnio maly źle sypia, to jak juz usnie to ja nie moge spac. Normalnie jakas debilna bezsennosc mnie dopadla. Leze w nocy GODZINAMI i czekam na dzien, jak juz sie przejasnia na dworze to ja usypiam a maly sie budzi...w dzien nie mam kiedy pospac:( Mimo wszystko jakos funkcjonuję. Bylam wczoraj na usg:) Lekarz sie zdziwil ze to juz taka zaawansowana ciaza bo mam bardzo maly brzuszek. Ale wszystko jest w porzadku-mala wazy 2365g:) czyli idealnie;) No i na 100% dziewczynka. Na 4D ogladalismy ja tylko chwile bo przy takiej zaawansowanej ciazy dziecko jest mocno posciskane i niefajnie widac, chyba ze ktos ma duzo wod (ja nie mam duzo). Pokazal nam wiec tylko twarz malutkiej a reszte badania robil na 2D i skasowal tylko za zwykle usg.Sprawdzal przeplyk krwi przez tetnice w mozgu,w sercu,przez pepowine....nerki zoladek itd wszysciutkie narzady..wszystko dobrze:) tak wiec jestem spokojna. Teraz tylko musze dokonczyc przygotowania do porodu. Karolinko zazdroszcze ze juz wszystko masz!!! Ja wczoraj odwiedzilam hurtownie bo chcialam wszystko za jednym razem kupic i tylko sie wscieklam-przewijak wzielam ostatni (potrzebowalam ten wiekszy ) kombinezonikow nie mieli takich malych, pieluchy flanelowe im sie skonczyly....wrrr!!!!! to co to za hurtownia:O co do becikowego itd to moj maz prawie wszystko zalatwial i juz nie pamietam co i jak bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... Karolinka to mi brakuje tylko kremu ochronnego i pampersów :D więc tak jak obiecałam piszę o tych wszystkich kruczkach prawnych :) WYROBIENIE AKTU URODZENIA - Z tym musicie pójść do urzędu stanu cywilnego w swoim mieście macie na to 14 dni od momentu urodzenia dziecka. ZGŁOSZENIE URODZENIA SIĘ DZIECKA - To musicie zgłosić w dzielnicy, w której urodziło się dziecko. Czyli przykładowo jeżeli mieszkanie na Bemowie a dziecko urodziło się na Ochocie to idziecie do urzędu Ochoty. Żeby zgłosić narodzenie dziecka będzie Wam potrzebny odpis aktu małżeństwa i dokumenty obojga rodziców. Jeżeli jesteście samotne bądź macie tylko narzeczonych to odpis aktu urodzenia swój i dowód osobisty też swój. MELDUNEK - Z regóły automatycznie dziecko jest meldowane tam gdzie matka. Jeżeli jednak Chcecie zameldować dziecko w mieszkaniu u kogoś gdzie wynajmujecie mieszkanie prywatne, musicie mieć akt notarialny kupna tego mieszkania, (właściciel może przywieźć ) i takie pisemko właściciela że tam przebywacie ale nie jesteście zameldowani. PESEL DZIECKA - Po ok 1.5 miesiąca należy się zgłosić do urzędu w swojej gminie po PESEL dziecka do tego będzie Wam potrzebny akt urodzenia dziecka. BECIKOWE - na odebranie becikowego mamy 12 miesięcy od dnia urodzenia się dziecka. Trzeba się po nie zgłosić do działu świadczeń rodzinnych w opiece społecznej przypisanej miejscu gdzie jesteście zameldowani. Musicie wypełnić wniosek mieć xero dowodów osobistych i akt urodzenia dziecka. Żeby drugie becikowe dostać trzeba drugi wniosek pisać i jechać do urzędu skarbowego po jakieś zaświadczenie o zarobkach nie jestem pewna. URLOP MACIEŻYŃSKI - Dla pierworódek 18 tyg, dla drugiego dziecka 20 tyg a dla trzeciego? nie pamiętam zabijcie mnie. Każdej z nas przysługuje możemy z niego zrezygnować na rzecz dziecka i mąż może przejąć u siebie w pracy jedna nie każdy pracodawca przychylnie na to patrzy :D po porodzie dla męża należy się urlop okolicznościowy dwu dniowy!! Jeżeli miałyście cesarskie cięcie i nie jesteście w stanie same chodzić i nosić dziecka mąż może iść na takie zwolnienie żeby się wami opiekować ale musicie mieć papierek ze szpitala że jesteście po cc i że wymagacie dodatkowej pomocy. Z czymś takim mąż idzie do ginekologa Waszego :D i ginek wypisuje mu zwolnienie dla męża :) Jednak tak jak mówiłam nie każdy pracodawca przychylnie patrzy na takie sytuacje dlatego najlepiej jak mąż się zabezpieczy tygodniowym urlopem :) Jeżeli któraś z Was przekroczy 182 dni zwolnienia przechodzi na zasiłek rehabilitacyjny jednak musi przed upływem tego czasu złożyć pismo do zusu. Jeżeli zostało Wam dwa tyg do porodu ginekolog nie może już wystawić zwolnienia ponieważ jest zakaz nie wiem dlaczego. Ale na te ostatnie dwa tygodnie może wystawić Wam internista. JEżeli ginekolog wystawi zwolnienie na trzy tygodnie przed porodem i urodzicie w tym terminie zwolnienie zostanie uznane. Jezeli wystawi 29 października a urodzicie 1 to nie zostanie ono uznane. Dlatego Starajcie się zabezpieczyć wziąć wcześniej dłuższe zwolnienie od ginekologa albo później u internisty. Jeszcze żaden internista nie odmówił ciężarnej :) Po macieżyńskim idziemy na zaległy urlop wypoczynkowy. Musimy oczywiście napisać podanie w pracy że chcemy go wykorzystać :) Po wypoczynkowym na urlop wychowawczy o który też trzeba napisać podanie. Urlop wychowawczy nie może przekraczać 3 lat i jest on bezpłatny. Możemy go przerywać i później znowu wykorzystywać go jednak ważne żeby suma dni na wychowawczym nie przekroczyła 3 lat. Można jednak dostać pieniądze za taki urlop ale w jednej sytuacji jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 504 zł miesięcznie :) to dostajecie taki zasiłek nieduży ale zawsze plus jakiś tam dodatek i to też z opieki społecznej. Okres urlopu wychowawczego jest zaliczany do lat pracy liczonych do emerytury. Podczas urlopu wychowawczego możecie podjąć pracę ale tylko taką która nie koliduje z wychowywaniem dziecka. Czyli 1/2 etatu, bądź jakieś chałupnictwo, albo coś na umowę zlecenie ale nie wiem czy wtedy dostaniecie ten zasiłek w tym okresie.? Tyle co się dowiedziałam :D. Mam nadzieję że przynajmniej w jakiejś części pomogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz powiedzial ze dobry szpital wybralam bo jego dziecko tez sie tam rodzilo i wszystkie dzieci lekarzy wlasnie tam przychodza na swiat. Wiec to chyba rzeczywiscie dobry szpital.W malym miasteczku a jednak fajny..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też wybrałam MSWiA jeden z lepszych ale jezeli tam miejsc nie będzie to bródnowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja sobie urlopami glowy nie zawracam:) oboje z mezem jestesmy zatrudnieni w firmie tescia, wiec nigdy z tymi sprawami nie bylo problemow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze jest troche dowiedziec sie przed porodem na temat szpitala. Jak urodzilam to byla ze mna na sali dziewczyna (rodzila 3 dziecko) z Bytomia-i powiedziala jak tam traktuje sie pacjetki..tasmowo:O sale 6 osobowe, rutynowe nacinanie.... u nas sale poporodowe byly duze, ale tylko 2-3 pacjetki(czesto lozka staly puste i bylo mniej) a i tak troche tloczno bylo jak przyjezdzali goscie....przy kazdej sali jest pokoj dla gosci ale mimo wszystko bylo dosc tloczno. A co dopiero jak lezy wiecej pacjetek! To zaden komfort...nie wspomne o spaniu bo w nocy zwykle ktores dziecko placze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) co do spania to ja tez mam tak,ze padam po pracy, przez jakis czas bylam aktywna i nie musialam spac ale teraz znow mnie dopadlo, moze to przesilenie jesienne:) vanilka-ja jeszcze pracuje, przez kolejne 2 tygodnie czyli do poczatku 9 miesiaca i koniec:) mother-gratuluje udanego zakupu wozka!!:) Karolinka Linka-mi tez sie maly/mala :) bardzo wypina i niemoge czasem poznac czy to twardnienie, ale twardnienie jest chyba po obu czesciach brzucha a mi sie zazwyczaj wypina po jednej. No i pozazdroscic tylko kompletnej wyprawki:) Lorinka i Daffodile- nie wiem czy wam dziekowalam juz, wiec dziekuje bardzo za odpowiedzi co do tej wagi po porodzie!:) napawa to najdzieja:) marta1983 -dzieki za te informacje! mi sie konczy urlop jakos ze 2 dni przed terminem i wlasnie sie zastanawiam co ze zwolnieniem, bo nie chce isc na wczesniejszy macierzynski, to bez sensu.ale w takim razie udam sie do internisty.jesli do tej pory nie urodze:) wkrotce zaczyna sie pazdziernik, za jakies 1,5 tygodnia, i zaczniemy sie powoli rozpakowywac, szok:) jaki krem kupujecie do smarowania na buzie dla malenstwa? np na spacery? i czy codzien trzeba twarz smarowac regularnie czyms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....34.......01.11....56+12..... ..Inga/Bianka Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ....Córka Joasiella........................31.......01.11......... ..........?? Patuniaa.......Anglia.........33.......1.11.......60+15. ...... Nelly,Nikola Kasika1........Rzeszów......34.......02.11....64+15..... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....34......10.10.....57+ 20.......Maciuś mother........Warszawa.....34......04.11....62+11....... . .Kacperek? agniesza26.....Lublin......34......04.11....53+22hehe... .Olafek ewelka1234....Poznań........33......05.11....+11........ ..Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.....33.......06.11....54+9.... ....Amelka happymama....Irlandia.......34.......06.11.....65+10.... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......34......06.11....65+dużo.... Mikołaj? MałaMi 80.....Warszawa......31.......06.11................Bartuś Ann 31.........Tarnów.......32.......08.11......+14........Ali c ja karuczek....Warszawa.......32......08.11....+10......... córeczka agnesa1983....Poznań........31.......09.11....57+12..... Kubuś Aneta30.........Kraków.......32.......09.11....53+14.... ..Synek elwira elwira...Rzeszów......32.......10.11.....65+7....chyba córa Jokasta........Gdynia.........32 .......11.11.....58+10........Synek C.internautka..Poznań......32........11.11.....56-2+ok.1 0...chłopczyk Marta1983.....Warszawa...32........13.11.....65+12...... Robercik **Vanilka**......Szczecin.....32.......13.11......70.... ......Hubercik fajnaaj..........Białogard....31.......14.11......+13... ......Natalka? MarzenaMol....Wisła.........31.......14 .11.....+12.........Arturek mysza1980.....Warszawa...31.......15.11......59+11...... Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....31.......15.11......50+10......Synek Beata1987.......Śląskie......32.......16.11......62+15,5 ....Zuzia bonizz........... Opatów.....29.......17.11......66+9........Synek Balbin ...........Warszawa...31.......17.11......69+6........Kubuś KochamMojeSerduszko.Dębica.29....17.11.....60+8........Jagod a lorinka..........Anglia.........30........19.11.....55+9 ........Zuzia dunia25....Kraśnik/Lublin...30.........20.11....duuużo .....Kubuś kaaczuuchaa...Lublin........31........20.11......66..... ....Damian (?) bajag_a........Białystok.....24........20.11.......65... ......Malwina kajtoch.....Dublin/Kraków..27.......20.11......53+10.... ..Córka mała_agatka...Łódź.........30........25.11......65-5+10. ...Synek eluś...........Międzyrzecz..29........25.11.....55+6,5.. ....Adaś maminka.1......łódź.........29........27.11.....53+8.... .....Córka Maja_21.........Kielce........30.......29.11.....64-2+10 . .....Wiktorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku szczególnie powinno się smarować dzidzie a raczej natłuszczać więc dwa razy dziennie buźke rączki szyjkę stópki oliwką smaruj bo tak się najbardziej ociera Do smarowania buxki na dwór krem ochronny bambino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko przywitać się chcialam. nie czuję się najlepiej i najchętniej cały dzień w łóżku bym siedziala, ale za to maly jest w doskonalej formie i wariuje od samego rana :) jestem ciekawa jaki już jest duży, w środę mam usg to zobaczymy jakiego klopsika noszę :D teraz zaczęłam się poważnie zastanawiać nad łóżeczkiem. zawsze chciałam takie tradycyjne drewniane, ale jakoś wczoraj mnie naszły wątpliwości, ze może turystyczne byłoby lepsze. już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta hmm ja nie smarowalam 2x dziennie, mysle ze to za duzo....smarowalam oliwka co 2 dzien wtedy jak nie kapalam w oilatum. Na spacery mam krem nivea na kazda pogode. no i kremik z hippa do twarzy, ale naprawde nie trzeba smarowac tak bardzo czesto tzn 2x dziennie.Chyba nawet polozna mi to odradzala. co do szpitala to mialam na mysli ten z bytomia. :)brn boze Twoj szpital-nie znam sie na warszawskich szpitalach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×