Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Mala agatko moja Amelka tez ulewa..nosi juz 2 sliniaki naraz ;) a i tak co chwile ja przebieram..ale spi w łóżeczku..materac ma podniesiony pod kątem i sie nie krztusi..wiec nie boj się..a czytalam, ze chorobę refluksową mozna stwierdzic dopiero po roku..bo duzo dzici tak ma ale z czasem przechodzi...lekarka tez powiedziala, ze poki dobrze przybiera nie mam sie co martwic.. Jezeli chodzi o pieluchowanie to ja musialam Amelke pieluchowac od poczaegotku..jak byla malutka to mialo to jakis sens..ale teraz juz ta pielucha sie tak nie utrzyma..dalej ma cos nie tak z 1 bioderkiem..mam jej robic cwiczenia przy przewijaniu..kolka krecic nozkami..takie szerokie..prawie do szpagatu..i mam ja nosic szeroko..tzn. przodem do mnie Amelka obejmuje mnie w pasie nogami..a ja ja mam trzymac odchylona do tylu za plecka..pupa wisi..ale Amelka barszo tego nie lubi i sie prezy i nic z tego.. musze leciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>JOkasta: Zębolek mały rośnie :) I tabeleczka nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......6200.. ........4m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7640... 67.....4,5 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 6100...........4m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....7600....72....4,5m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 ...4mi1t Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 6600....71.......3,3m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7000....64......4 m-ce mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6800....68.....3m 3t edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....6200. ..65.....4m kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....5900....70 ....3m i 3d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 5410... 63....3m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5300..........4m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....6300...58. ...4m i 2d MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7000 ...72 ....3m20d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5160 ...?..... 3m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700...ok8000... 68...3m3t lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6295... 66... 2m i 3t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..6000... 65... 3m10d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 6600.....67 ...3mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 5.950......65.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama nie wiem, był bardzo marudny, ale nawet nie pomyślałam, że to wina zębów....wydawało mi się, ze to za wcześnie, 2-3 tygodnie może, przynajmniej od tego czasu miał problemy ze snem, etc....Wczoraj skończył 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Jokasta nie widziałaś kiedy wyszły? Tak z dnia na dzień? He he he, super, pierwszy prawdziwy zębolek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka, myszka 🌻, żel naprawdę super, Jaśkowi pomaga :), w nocy tylko raz się obudził, jak już chyba żel przestał działać, teraz też nie pcha rączek do buźki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mojej małej ząbek przestał się wyżynać. Ale nie jest już taka marudna jak kiedyś. Ja kupię ten pas przez internet. Brzuch może jak stoję jest fajny ale jak usiądę to się takie fałdki tworzą i jest to bardzo brzydkie. Mała dziś wstała o 5.50. Daff mam pytanie.Np jak dawałaś małej jabłko i potem chciałaś marchewke to z dnia na dzień tak zrobiłaś czy jakis odstęp musi być? Bo ja już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata a jaką Ty dietę stosujesz? Ja naprawdę już patrzeć na siebie nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anabelko ale się uśmiałam jak przeczytałam to co na tej stronie piszą.Ludzie chyba postradali zmysły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokasta ja robię tak. Kupiłam sobie tabletki slim body complex max i tak przed każdym posiłkiem tak 15 min przed łykam tabletkę. Jem sniadanie, obiad i kolacje przed godz 17. I tak juz mi się udało 7 kg schudnąc. Nie uprawiam żadnego sportu. Moje śniadanie (godz 8) to np kromka chleba z dżemem( nie używam masła) obiad to wszystko co teściowa gotuje ale w mniejszych ilościach i kolacja tez kromka chleba z czymś.Nie jestem głodna. Do tego po każdym posiłku pije szkalankę czerwonej herbaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! no i pospał do 3, potem zrobil sobie dzień :( ale na szczeście już o 4.30 spał dalej. niestety o 5.30 wstaliśmy. teraz śpi już 2 raz. poprzednio po pół godzinie się obudził. Franio od zawsze śpi na boczku i na takiej podusi kliniku. bo jak śpi na płasko to mu się mocno ulewa i ksztusi się :( ale już do łóżeczka po malutku przeniosę :) niech chociaż zasypia w nim i spi do 1 karmienia! jokasto grtuluję ząbków :D u nas chyba też zęby idą, bo maly marudny strasznie. nic nie mogę zrobić bo ciagle płacze i marudzi. a tu jeszcze teściowa przylazła dziś i stwierdziła ze skoro mi dziecko tak od rana płacze to jestem złą matką bo nawet wlasnego dziecka uspokoić nie umiem :O :O :O a już tak dobrze było, przestała dogryzać, czasem coś pomogła nawet :( smutno mi się zrobiło, ale już mi przeszło, bo wiem że jestem najlepszą mamą jaką mogę być dla mojego synka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokasto ja też patrzeć nie umialam na siebie ale dzieki diecie jest już lepiej.jeszcze ten pas sobie kupić muszę bo taki flapek jest i te okropne rozstępy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o bioderka to my do dziś jeździmy na kontrolę a teraz 8 kwietnia. Niby wszystko ok ale jawsze jest jakie ale. Tylko mi nikt nie kazał pieluchować i tego do tej pory nie robię.Nawet ortopeda nic nie mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała agatko ja tez tak robię z moją małą ze w łóżeczku śpi do pierwszego karmienia a potem już ze mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Zuzi też jeszcze ulewa jak nie odbije po jedzeniu. Mam poduszkę klin ale maleństwo sie z niej zsuwa, jest tak ruchliwe ze nie da rady na niej lezec. Ostatnio tak się gimnastykowała w łóżeczku że przekręciła się o 180 stopni. Położyłam ją a jak potem do niej zajrzałam to tak gdzie miala głowkę leżały nóżki :p Trochę się zdziwiłam ;-) :D Ostatnio wspominałyście o kołderkach. Ja mam swój patent żeby dziecko się nie odkrywało. Spinam kołderkę z prześcieradłem po bokach spinkami do włosów :-) Nie wiem jak je opisac ale takie \"żabki\" - do spinanie włosów z tyłu. Naprwadę polecam Zuzia juz tak spi od 3 miesięcy. Mi też strasznie wypadają włosy i kupiłam szampon dermena w aptece podobno dobry na razie umyłam dwa razy i jeszcze efektu nie widać :-P ale dam mu szanse może pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odezwę się później bo mam okropnie podniesione ciśnienie przez naszą zakichaną służbę zdrowia i muszę ochłonąć na spacerku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmirko dostaliśmy dwa ćwiczenia. Pierwsze to kładziesz dziecko na plecach rozluźniasz ręce dziecka i jego dłońmi łapiesz za jego kostki. Musisz tak złapać żeby rączki były rozprostowane a kciuki łapiące do wewnątrz nóżek i tak trzymając dziecko przekręcasz na jeden bok później do środka i na drugi bok. Te ćwiczenie nalezy zawsze zakończyć w pozycji do środka. A drugie ćwiczenie to siadasz jedną nogę bierzesz niżej i kładziesz dziecko na swoich nogach na brzuchu tak żeby paszki trzymały cały ciężar ciała i dziecko zwisało nie machając nóżkami. nie wiem jak inaczej to opisać/ jak bedę robić ćwiczenie to zrobię fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko, przez 3 dni dawalam same jabluszko(nie bardzo smakowalo jej), a potem jabluszko z marchewka. Na poczatku byly to malutkie ilosci, teraz je cale sloiczki i rozne-sliwki,brzoskwinie, jablko z bananem, zupki jarzynowe...tylko mieska jeszcze nie jadla, poczekam az skonczy 5 mcy narazie nie bawie sie w gotowanie i wszystko ze sloiczkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny może dodamy kolejną danę do tabelki: liczba ząbków :) Jokasta wpisuj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, bardzo się cieszę, że pomógł Ci ten aloes. Sama wielokrotnie przetestowałam go na sobie i też uważam, że nic tak nie pomaga przy poparzeniach, jak właśnie sok z aloesa - żadne pantenole, żadne kefiry i kremy, czy masła - tylko aloes. A u nas jakiś problem... :( Mały ma temperaturę 38 stopni, słabo je, trochę więcej śpi i żadnych innych objawów. Cały ranek płakał i zachowywał się tak, jakby kupy nie mógł zrobić, dostał czopek i poszło, ale temperatura podwyższona jest nadal i nadal marudzi. Do lekarza mamy na 16.45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojemu małemu też będą szły ząbki bo wkłada wszystko do buzi ślini się a jak mu smaruję dziąsełka żelem to już czuć pod palcem takie twarde- jakby coś tam już było! może niedługo wyjdą :-) Marta dzięki za ćwiczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnesa a co z ta służbą zdrowia ? Małgorzata może mały też ząbkuję i dlatego ma podwyzszoną temperaturę, ale oczywiście lepiej isc do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też ząbki idą :) mały się ślini, marudzi, wszystko co tylko się da albo i nie da do buzi pcha :P teraz już wykąpany i zaraz mam nadzieję spać położymy. pytanko mam jak często smarujecie dziąsełka tym dentinoxem? bo mi ulotkę mama spaliła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anabelka tak sie uśmiałam czytając tą stronkę, ze aż się popłakałam:-) Agnesa mamą jesteś napewno superową. Co do pieluchowania to ja pieluchuje od urodzenia, aż do teraz. Ale teraz pieluchę zakładam tylko na noc i powiem że odkąd przestałam zakładać pieluchę na dzień to zdaje mi się że jest poprawa, bynajmniej fałdki się wyrównały. Aha i ćwiczę z mała zawsze przed kąpielą takie kółeczka bioderkami. Aha a żeby się wam pielucha nie ściagała to zakładaj małemu body. Jokasta fajniutko musi niuniek wyglądać z ząbkami:-) Ja w końcu zamiast pasa kupiłam majtki uciskowe. Bardzo wygodne sa. Pasy wszystkie sa od 80:-( Ja jeszcze okresu nie dostałam, testu tez nie zrobiłam, chociaż miałam robić w sobotę. Myślałam że okres nadejdzie, bo się tak dziko czułam, ale gdzie tam ani ślychu ani dychu. Tęsknić mi się wcale za nim nie tęskni, ale bobunka drugiego to narazie nie chce. trzeba w końcu kupić ten test... Marika bidulka sie obudziła w nocy z takim straszliwym płaczem, przyśniło się jej coś. Z 10 minut ja uspokajałam. Aha od wczoraj coś jej strzela w stawie skokowym. Czy któremuś dzieciaczkowi też strzela?? Nie wiem co to jest, po niedzieli się z tym do lekarza wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×