Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

dziewczyny jakie wasze dzieciaki mają zabawki? bo chciałabym mojemu coś pokupić bo ma głównie same maskotki, a takto bawi się na macie! jakbyście miały coś godnego polecaenia, może powstawiacie jakieś linki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka🌻 od rana mam takiego pałera ze kochane normalnie wszystko ogarne w jeden dziec:)poprostu dzis mam niezłą faze!:)ale narazie siadłam odsapnąć! elmirko jak bylam ostatnio u ortopedy to on odziwo kazal jak najwiecej pluszakow kolorowych miekkich nie wiem czemu!nie spytalam! Mojego małego praktycznie nie interesują zabawki!nawet ostatnio jak byłam u siory jej mały ma takie \"królestwo\" wsadza sie malucha w takie majtki w około jest mnóstwo zabawek i jak chce inna to sie obkręca w kolo i sobie co chwila zmienia zabawkę!jej mały w tym \"królestwie\" siedzi pół dnia moj maly 5min.:)także wiem już że nie kupie mu tego i nie wywalę 400zl w kosz:) Najlepszymi zabawkami dla mojego małego są plastikowe miski, stara klawiatura od kompa, duzy kalkulatror, plastikowy włącznik swiatła,plastikowe butelki o takie cuda a zabawki sa beeeee:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba macie racje z tymi molami musze pozadnie wszystko wystprzatac 😠 mam nadzieje ze wygina zakupie jakies srodki i sprobuje przegonic to ohydztwo blee wyslalam fotki na skrzynke i moge na nia wejsc moj robil jakies czyszczenie w lapie i moge poglodac didule:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie sobie fotki oglądam, bo moja żaba ma nadprogramową drzemkę, ach te babcie.... lorinko fajne te szelki muszę chyba i mojemu takie zakupić bo chowa się po kątach, a takie poduszki to są fajne by na nie włazić i spadać:) ale widzę, że Zuzia to grzeczne dziecko:) Mysza Zosia jest takim radosnym dzieckiem:) Kajtoch to Blanka już umie czytać?!!!! Agatko Franio ma urodę dziewczynki:) Karuczek a Tosia da Ci się czasem wyspać czy zawsze rozrabia na łóżku? B eatko Zuzia ślicznie wygląda w tej sukieneczce do twarzy jej w różu:) dziś myłam ściany po malowaniu a mój smyk przypełzał do mnie zdjął skarpetkę i mył ze mną ściany:D mam fotkę to wrzucę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinko, jeśli te ćmy mają ok. 1,5 cm i są trochę brązowawe, to są mole spożywcze i ich larwy żrą wszystko co mączne, bakalie, ryże, i.t.p. W tym przypadku należy wszystkie mąki, ryże, i.t.d. pozamykać szczelnie w słoikach lub innych pojemnikach, a jak w czymś są widoczne pajęczynki, to najlepiej wywalić od razu. Jeśli ćmy są ciut mniejsze, ok. 1 cm i srebrzyste, bez żadnych plamek, to są mole odzieżowe i żrą wełnę i wszystko, co może mieć domieszkę wełny oraz pierze i puch. Przewietrzyć zawartość szaf i kupić środek na mole. ...a jeśli te ćmy są bielusieńkie i mają 2 mm, to są mączliki szklarniowe i żrą kwiatki na parapecie. Wówczas należy poczekać do jesieni i wystawić kilka razy na kilka godzin kwiatki na zewnątrz - tak przy temperaturze 5 st.C. Te powtórki są konieczne, żeby wszystkie robale zdążyły się powykluwać z jaj i żeby po wykluciu wymarzły. Minimum 3 razy co drugi lub trzeci dzień na około 4-5 godzin za każdym razem. Trzeba tylko uważać, żeby nie ukatrupić przy okazji najwrażliwszych kwiatów. Chyba się zdecydowałam już na krzesełko do karmienia: Chicco Polly :) Regulowane są: wysokość i odchylenie podnóżka, oparcie, odległość tacki i wysokość krzesełka. Ma podwójną tackę i wyściółkę na siedzeniu. Ma być wypasione, to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wszyscy mi mówią że małej do twarzy w różu i czerwieni. A ja tych kolorów na sobie nigdy bym nie założyła :-). Ja mam manie na fiolet :-). Akcja ujędrnianie. Jeśli komuś naprawdę zależy na ciele to wszystko da się zrobić bo ja też regularna nigdy nie byłam a teraz jestem bo mój brzuch to katastrofa, piersi jeszcze gorzej. Rozstępy mam po prostu wszędzie. Jedne mniej widoczne inne bardziej. Nawet wynalazłam rozstęp na cipce :-D. Moja znów dziś kupki nie umiała zrobić. A naprawdę traz to zęby idą całą parą bo wszystko bierze do buzi ale to z taką złością. Tak na chama wciska to do buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam dzis u ginekologa. przyciełam za długie niteczki od wkladki, dowiedzialam sie ze wszystko jest w porządku i nasłuchałam pochwal co do utraty wagi, wyglądu malego i w ogóle. mały tez był, R go nosił w chuście i obowiązkowo musiał sie z \"ciocią Asią\" przywitać :P to fakt wiele osób mówi że Franio jak dziewczyneczka wygląda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi jeszcze czy któryś z maluchów śpi NA BRZUSZKU?teraz wieczorem R poszedł go usypiać, sam sie zadeklarował :) mówi ze tak sie kręcił aż położył sie na brzuszku i moment zasnął. w sumie tonawet nie zapłkał :) moze troszkę,ale zasnął sam w jakieś 5 minut :) nie wiem czy to bezpieczne zeby maluch tak spał??? ale on nie chce inaczej! w dzień też tak zasnął, potem go przewróciłam na boczek ale jak sie obudzil to widzialam ze spowrotem na brzuszku spał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej... dawno mnie nie bylo :) Wiktoria przesypia całe noce od 21 do 8 rano...bez pobudek :) jak sie obudzi przekładam ją do naszego łóżka i ide robic jej mleczko (wypija max 200ml i to z bólem) po 3 godzinach dostaje kaszke błyskawiczną nestle,o 14 obiadek około 16,17 dostaje deserek i o 19.30 dostaje mleko z kaszka manną zrobie jej z 175 ml i wypije tylko 120 ml,ale nie bardzo chce ją pic bo buzie zamyka...nauczyla sie łyżeczka i ciężko z butelka na wieczór teraz :) ale jak poczuje smak mleka to zaczyna cymbolic:) a rano to dziubek otwiera jak jej smoka od butli przyłóże :) mała kula się po całym łóżku nie jestem w stanie jej czasem upilnowac...3 razy nam spadła z łóżka ostatnio niewiem jak to zrobila bo miala podstawione 3 krzesła przy łóżku i jakos odsunęła sobie jedno i zjechala zatrzymując sie na tych deseczkach do podparcia nóg a nogi miala pod tymi deseczkami i miedzy nogami miala noge od stołu:) o dziwo nie płakała a ja nie słyszalam żadnego bum weszlam tylko do pokoju i tak patrze i patrze i cos fioletowego leży pod krzesłem podeszłam a to Wiktorynka...niewiem tez co ona takiego cwiczy może próbuje raczkowac ale oprze sie na paluszkach od nóżek podnosi dupke do góry a czółkiem oparta na łóżku...albo tez jak chwyce pod paszki i postawie na nozkach to twardo trzyma prosto nóżki i czasem je pozgina...noi mowi swoim jezykiem...dadadada...bziiiaaa...i wyciagnie jezyczek lekko na wierzch i tak jak by pluła... wszystko ja interesuje jak wezmę ją na kolana jak jestem przy kompie to do klawiatury ciagnie i do myszki mały haker z niej chyba wyrosnie...i nadal ma tylko 2 zębolki.Ja juz nie wiem czy mała ma ta skaze czy nie...bo jak by miała to by jej na białko wychodziły krostki i wogole na dzieci ze skaza trzeba uwazac co sie daje a ja jej daje i danonki raz dziennie,truskawki,bananka,biszkopty z mlekiem nawet obiadek odemnie je jak jemy ugniote ziemniaczki młode z sosikiem i jak pucuje tylko patrzec jak buzie otwiera i chce jeszcze...Boje sie jej dac pietkę od chleba...ostatnio jej dałam to znów jakos połknęła większy kawałek i by sie udusia,szybko główke w dół i wypluła,całe szczescie... No ale sie rozpisalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala agatko moj maly od 4 dni zasypia tylko na brzuszku!a nad rane tak od 6 do 7.30 tez spi tylko na brzuszku bo inaczej nie chce!ale mysle ze juz jest na tyle duzy ze samodzielnie przkreca sobie glowke w rozne strony wlasnie jak spi na brzuniu i nic zlego mu sie nie stanie jesli spi na plasko bez poduszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko co do rozstępów to ja nie mam ani jednego, więc nie pomogę. Ja go stosowałm na cellulit ( nie mam wielkiego ale coś tam jest). Troszkę pomógł, ale według mnie lepszy jest chłodzący- cał ciąże go używałam przeciw roztępom i chyba spełnił swoje zadanie bo nic nie mam. Ogólnie wydaje mi się , że te preparaty coś dają ale trzeba trzymać dietę, a ja niestety się nie stosuję np teraz się obżeram sałtką jarzynową i waga ani drgnie w dół, na 48 kilo się zatrzymało i mniej być nie chce, a przy moim \"wielkim\" wzroście to odrobinę za dużo. Elmirko ja staram się teraz doić raz dziennie ale cyce mi pękają a już dość długo staram się zakończyć laktację. A co do zabawek to doskonale sprawdza się żółwik z fisher price. Mała jest nim zafascynowana, oczywiście narazie bawi się nim po swojemu, ale widać że naprawdę ją interesuje http://www.bobas.pl/page,produkt,prodid,2811,strona,Zolwik_do_nauki_ksztaltow_Fisher_Price__6_miesiecy_.html Dziś też M kupił małej taką pirmidkę i też się nią bawiła http://www.fisher-price.com/pl/infanttoys/product.asp?s=bubrilliant&id=37818 Mamy też szczeniaczka-uczniaczka, jest bardzo fajny i naprawdę dużo uczy ale jak narazie Mariki nie intresuje. No i uczoną słuchaweczkę, którą żałuję, że wogóle kupiłam bo wcale taka fajna nie jest. Oprócz tego Marika ma pianinko, jeszcze po mnie i gra na nim ile wlezie. Lubi też bawić się piłką, balonami no a furorę robi huśtawka taka przymocowywana do futryny. No i oczywiście też jak inne dzieciaki Marika uwielbia klawiaturę, piloty (nawet ma własnego), komórkę. Agatko Marika tak miała że zasypiała na brzuszku, albo się przekręcała sama w nocy le ja ją zawsze przekręcałam na plecki bo to bezpieczne nie jest, może się dziecko przydusić. Radziłbym Ci przekręcać Frania na plecki. Mrice już szał spania na brzuchu przeszedł, więc może i Frankowi niedługo przejdzie, a narazie lepiej huhać na zimne i nie pozwalać. Marta a to zaczepnik z tego Robercika;-) Super raczkuje. Ciekawe kiedy Marika będzie się tak przemieszczać... Kajtoch według mojego lekarza 10g glutenu dziennie i ani gram więcej do ok 9 miesiąca. Ale może lepiej popytaj się też lekrza Blanki, bo może coś innego zaproponować. W interncie np pisze całkiem inaczej... A wogóle wszystkie podajecie już gluten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 u nas sukces pełen!!! mały spał na brzuszku - przekreciłam go ale spowrotem myknął, więc dałam spokój - do 1.30, potem chciał cycusia, ale dałam smoka i usnął. o 4.30 wstał na jedzonko, zjadł cycusia i spaliśmy do 7.30!!!! ależ sie wyspałam. teraz uciekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bry:) agatko moja nie lubi lezec na brzuchu wiec nie ma mowy o spaniu w tej pozycji zuzia obudzila sie dzis o 3 i spac nie chciala masakra dopiero zasnela o 5 na pol godziny i o 7 ,mam zapalki w oczach spac mi sie chce kawa nie dziala polozylam sie o 24 teraz mala siedzi na macie niby sie bawi wszystko do buzi wklada i marudzi chyba znowu zabek wychodzi mother ten hopserek fajny jest ale mala w nim posiedzi maks 15/20min kiedy ma dobry dzien czasem w ogole go nie chce :o ,co do poduszek to musza byc bo ona potrafi niespodziewanie odchylic sie z calej sily do tylu tak na relaksie wiec wole nie myslec co byloby gdyby ich tam nie bylo...a raczkowac nie chce ewelko fajnie ze sie odezwalas ;) malgosiu ja mam wlasnie bardzo podobny model krzeselka i bardzo je sobie chwale;) jestem pewna ze to mole spozywcze ,ale przeszukalam bakalie, kasze,makarony ,make i nie widze ich tam ,czy jesli nie ma tam kokonow ani sladow ich bytnosci powinnam wyzucic to wszystko?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze wam powiedziec jak będąc u teściowej śnił mi się ślub koleżanki która jutro się hajta i sprawdziłam w senniku co oznacza \"ślub\" i tam było napisane ze \"śmierc\" wystraszyłam się na maksa ze może coś w mojej rodzinie sie stanie ale wczoraj po 22 dzwonił do mnie brat i sie pytał czy słyszałam trąbienie i pisk hamulców pociagu...mieszkam przy torach moze 100 metrow i nic nie slyszalam...ale jak zadzwonil to popatrzylam w okno i stal osobowy,droga ktora biegnie ode mnie do mamy leci wzdłóż torów i mamy 500 metrow do siebie...Brat wyszedł z domu i poszedł zobaczyc gdzie po pół godzinie do mnie zadzwonił i powiedział ze jest trup...jakis młody chlopaszek chyba się rzucił...na tym odcinku sie to własnie stało...pociag dosyc dlugo stal bo jak szlam spac po polnocy to jeszcze widzialam go...z jednej strony sie ciesze ze ta smierc nie byla u mnie w rodzinie ale z drugiej szkoda mi jego rodziny...domyslam sie co przezywaja...tutaj gdzie ja mieszkam to juz tyle ludzi sie rzucalo ze szok...w 2006 we wakacje tez mlody chlopak stanął na batmana na torach przed intercity ktory jedzie o tej samej godzinie co trafil tego kogos dzisiejszej nocy...tyle ze tego w 2006 mogli uratowac koledzy ktorzy byli z nim ale kazdy sie bał wskoczyc na tory w ostatniej chwili i mu dupe uratowac...a po miesiącu probowala sie rzucic jego dziewczyna ktora zostawil w ciazy...ale ta uratował jakis facet przejezdzajacy z dziewczyną na rowerze i tez w ostatniej chwili wskoczył na tory przed pociagiem i ją uratował...teraz pomyslec co czuja ci maszynisci jak wida samobojce na torach i nie sa w stanie nic zrobic bo przeciez takiego wielkoluda nie jest łatwo zatrzymac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelko skoro dajesz danonki i nic jej nie jest to na pewno skazy nie ma!!! a tak swoją drogą to ja już dawno małego na łóżku nie mogę zostawić bo jak mi raz spadl to tak sie wystraszyłam ze teraz tylko na podłodze siedzi :) ale śmiecznie to musiało wyglądac jak ona tak leżała sobie :P nie wiem czy wpisałaś już w tabelkę aktualną wagę Wiktorki? ciekawa jestem ile waży nasza największa dzidzia :) oj lorinko to sobie nie pospałaś dziś! no a moje małe po przebojach zasnęło. jakoś nie chcial sam zasnąć, płakał i krzyczał strasznie, ale w końcu usnął :) zasnął na boczku, choć praktycznie boczkiem tego nazwać nie można bo tylko bark i główka były na boczku, a tak to na brzusiu. zaraz zerknę jak śpi. u nas metoda 3-5-7 nie bardzo da sie zastosować bo mały jak placze to ulewa, a wręcz wymiotuje więc muszę bardzo uważać zeby nie płakał za mocno. dlatego stosuję metode mieszaną. troszkę 3-5-7 (trzymanie dziecka max przez minutę), troszkę Tracy Hoog czyli jak płacze to podnoszę przytulami i odkładam. nie czekam tych ustawowych minut. dziś np podnioslam z 7 razy, wczorkj wieczorem R podniósł 2! w nocy nawet nie podnosiłam tylko pogłaskałam po główce i spał. nie lulam na rękach, praktycznie się nie odzywam, tylko troskę cicham do uszka. poprzednio (jak miał te 6 tyg) to taka nauka zajęła nam 3 dni. dziś jest 3 dzień. zobazcymy ile jeszcze pouczymy :) choć poprzednio było po 60 podniesień przy jednym usypianu! a teraz jest ich duuuużo mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mother potrzebuje twojej pomocy :) wczoraj zaczelismy nauke zasypiania jakos po godz meczarni o 21:( malu usnal bylo lepiej obudzil sie 2 razy o 1 i 5 ale o 6 wstal juz na dobre. w nocy musialam dac butle probowałąm podnosic odkladac wychodzic ale krzyczał przez prawie pol godziny rozbudzał sie wiec nie wytzrymalam i dalam butle raz jedzenie raz picie wiec kilka pytan jak zrobic w nocy by nie dac tej butli ?? jak zrobic by spał dłuzej bo dzis spal 9 godz z 2 pobudkami? Czy moze mam za duze wymagania jak na poczatek :) ale z 2 strony moze od razu uczyc zeby6 w nocy nie wstawał wogole. chociaz jest o niebo lepiej przespal cala noc w swoim lozeczku nei ze mna Ale najgorsze jest usypianie w dzien dzis probowalismy 3 godizny zeby usnał byl juz taki zmeczony wkoncu usnal ale wstal po 20 minutach totalnie nie wyspany. zawsze spał z 2-3 godizny do poludnia Moze w dzien jednak dac ta butle?? A tylko an noc uczyc zasypiania bez?On nawet w wozku zasypia z butla? JAk mam to teraz zrobic jak wyjde na dwor na spacer Zawsz bylo tak ze widzialam ze ejst zmeczony dawalam butle troszke wypil i spi. A jak to w wozku przezekac? moze jednak w dzien dawac ta butle? wieczorem ejst zawse bardziej zmeczony to jest duzo latwiej on wie ze po kapaniu idzie sie spac itp. a w dzien wiedzial ze jak am butle to idzie spac? a taeraz jak mu to \"wytlumaczyc\" ze trzeba isc spac Z tym powiem szczerze nie umiem sobie poradzic Dziekuje za odpwoiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to malutko przytyla w porównaniu do mojego stwora :) ale to podobno tak jest ze jak dzieci duże sie rodzą to potem mniej przybierają. ten mój to taki szczypior był a teraz wielki chłop się zrobił. wczoraj moja ginekolog nie mogła uwierzyć ze on tylko pół roczku ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maju a moze za wcześnie w dzień go położyłaś i dlatego nie chcial spać? my jak wstajemy o 6 to ok 9-9.30 idzie spać. i wtedy ladnie zasypia. ja zauważylam że odkąd sam zasypia jest bardziej wyspany, pogodny i dłużej śpi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga.ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....7500.. ..71.....7m Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7700.. ...72.....6m i 2t green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....8300... 71.....6 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 7600...........7m1t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....9400.....?.....7m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250....7600... ?...... .7m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 8200....78/79...6,5m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....6700...67......6mc 3 tyg MarzenaMol.....Arturek....10.11.....4060...7000....65?.. ...5 m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7900....67.....5.5m-ca mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 7600.....76.....5m 4d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....7800. ..70.....6m3t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....7300....76. ...6m i 4d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6600.... 69....6m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270.....7500....... ...6,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....7300...64, 5. ... 5m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-7500 ...72/74... 7m, Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....6600..... 4 m, 2 t **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....8300...86 ....7m maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....7300....70 .....6,5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......6600...ok 72... 6m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....10kg.... .73......6m lorinka..........Zuzia........28.11.....3600......6410.. . .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 7940... ok.73... 6m Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..7500... 69.......5m4d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340.... 8600.....72 ......6mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700.... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780..... 6000 ............ 3mies agatko ja jej na podloge nie moge położyc bo mam psa i wszedzie prawie jest sierśc więc lezy na tapczanie ciągle pilnowana...jak ide do kuchni pichcic to zabieram ja w nosidełko i idzie ze mna...a co mleka to zastanawiam sie czy nie przejsc na bebiko...bo po nanie miala ta wysypke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelko u mnie nosidełko też za bardzo sie nie sprawdza, bo mi zaczął się podciągać. trzyma się barierki albo boczków nosidełka i siada. raz prawie fiknął do przodu z nosidlem razem! bo przypięty pasami jest bo inaczej "wychodzi" z niego :P ja też długo n łóżku kładłam ale teraz łatwiej mi z nim na podłodze siedzieć. tylko ciagle mi ucieka z koca! jeszcze nie raczkuje ale się kula :) czasem trochę pełza :) no ale jakbym pieska miala to chyba tez by tak siedzieć na dywaniku nie mógł :) Wiktoria to duża dziewczynka!!! bardzo długa jest! a ja myślalam że synka mam dużego a tu jednak nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga.ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....7500.. ..71.....7m Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7700.. ...72.....6m i 2t green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....8300... 71.....6 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 7600...........7m1t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....9400.....?.....7m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250....7600... ?...... .7m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 8200....78/79...6,5m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....6700...67......6mc 3 tyg MarzenaMol.....Arturek....10.11.....4060...7000....65?.. ...5 m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7900....67.....5.5m-ca mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 7600.....76.....5m 4d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....7800. ..70.....6m3t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....7300....76. ...6m i 4d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6600.... 69....6m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270.....7500....... ...6,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....7300...64, 5. ... 5m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-7500 ...72/74... 7m, Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....6600..... 4 m, 2 t **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....8300...86 ....7m maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....7300....70 .....6,5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......6600...ok 72... 6m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....10kg.... .73......6m lorinka..........Zuzia........28.11.....3600......6410.. . .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 7940... ok.73... 6m Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..7500... 69.......5m4d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340.... 8600.....75 ......6,5 mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700.... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780..... 6000 ............ 3mies poprawilam tylko wzrost bo aktualnej wagi nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatko moja tez musi byc zapieta pasami...nawet jak jej daje jesc z lyzeczki bo sie wygina i chce wyjsc z nosidelka...ah te nasze bable...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🌻 Ewelka hej:)fajnie ze sie odezwałaś:)długaśna Ta Twoja córcia wysoka z niej bedzie laska:)! Lorinko wiesz co ój też był takim troche niejadkiem i lekarz stwierdził że ma niedobór witaminek!dał nam syropek i naprawdę teraz jestem zadowolona z jego postępów jedzeniowych porządnie zje kaszę a nie pociumka!zje obiadek itp. rzeczy! Muszę się pochwalić mój mały zjadł wczoraj i dziś pół słoiczka jabłuszka z dynią na kleiku:)jestem happy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju tak jak wspomniała agatka może za wcześnie było na spanie co do butli w nocy to może zacznij od wody w mniejszej ilości i stopniowo zmniejszaj ale to i tak już ładnie spał mój 1 nocy też się 2 razy budził i wstał wcześniej, sprawdz ile zjadł na noc może za wcześnie była kolacja a może zjadł za mało , jest przecież przyzwyczajony że jadł w nocy i może nie załapał że ma się na noc najeść, zrób większy odstęp do kolacji albo podawaj odrobinę wody jak mu się chce pić tak żeby był odstep ok 3 godz jeżeli w dzięn próbujesz go uśpić dłuzej niż nawet pół do godziny zrób przerwe i baw się z nim zmęcz go,ja z moim tak robiłam i szybciej zasypiał poczatkowo tez budził się po 20 min, ale trzymałam kolejne 3-4 godz do następnej drzemki i spał już dłużej i szybciej zasypiał, nie wiem czy dawać butlę w dzień ja odstawiłam cyca i w dzień i w nocy bo mały kojarzył cyca z zasypianiem w porze każdej drzemki, teraz pogłaszczę go po plecach i zasypia w 10 sekund, drzemki są regularne, chyba że babcia przyjedzie i narozrabia:) więc może spróbuj ta butlę w dzień tez z wodą w końcu na wodę to nie będzie mu się chciało budzić, a potem spróbuj ze smokiem, smok jest łatwiej wyciąć bo nic nie leci , ale i tak ładnie spał 2 pobudki to idze ku lepszemu:) powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mother o ile dobrze pamiętam pisałas ,że twój maż jest stomatologiem dzieciecym-powiedz prosze co sadzi o podawaniu zymafluoru naszym dzieciom ,od kiedy i jakie dawki?starszej córce podawałam ,ak=le moze teraz cos sie zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×