Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

to jest nawet ciekawe i lekkie... chociaz po co ja sobie lepetyne zawracam, narazie wozka nie kupuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dunia przede wszystkim dużo zdrówka dla Twojego małego i dla małej Beatki 🌻 Moja na szczęście szczepionkę zniosła odpukać b.dobrze. Drugi wieczór usnęła sama w łóżeczku i w swoim pokoju! sukces,nie chce mi się wierzyć,mam nadzieję,że tak zostanie.Po prostu o 20 zjadła,odbiła,położyłam,dałam smoczek,pieluchę,pogłaskałam i wyszłam.Teraz mała już smacznie śpi bez jednego kwęknięcia.Oby tak zostało!!! Aha Dunia:jak byłam chora to zażywałam gripex i po nim właśnie było mi niedobrze,muliło mnie i wymiotowałam.To samo po coldrexie.Zwykła aspiryna bajerowska mnie wyleczyła.Także możliwe,że to właśnie po tych lekach Ci niedobrze jest. Daff,nie wiem ile ten wózek waży,ale jest dużo lżejszy od poprzedniego :)Super się nim jeździ,dziś go testowałam 3 godziny.Jest napewno cięższy od typowych spacerówek,ale ja wolałam taki solidniejszy,bo mojej siostrze taka spacerówka delikatna to po paru miesiącach się rozklekotała,choć była dobrej w miarę firmy.Ja mam do pokonania z wózkiem dokładnie 5 schodów,także dam radę,a samochód mam duży,kombi,to się zmieści:)(dokładnie jutro będę mieć bo kupujemy)Ale ten wózek co dałaś link jest b.fajny i faktycznie musi się rozkładać na płasko,to podstawa. Moja mała je 6x100-120 ml.Sporadycznie zje 150 na noc.Mi się wydawało,że trochę mało,ale doktorka powiedziała,że dobrze i żeby nie zagęszczać. MAM PYTANIE: Czy jak się zagęści kaszką albo kleikiem to dłużej będzie spać w nocy,bo słyszałam różne opinie ,że niekoniecznie i czy ryżowe to powodują zaparcia? I czy też nie wolno trzymać dziecka na swoich kolanach,tak żeby siedziało jakby,ale oparte o mnie(moja tak by tylko chciała ,a nie wiem jak z tym kręgosłupem). Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie wszystkie listopadówki i dzieciaczki! A Karuczek,Twoja mała to akrobatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann te 3 koloowe wozeczki sa bardzo zwinne z tego co slyszalam:) a nam przy 2 jeczce dzieci to juz nawet kombi nei starcza, ostatnio jak jechalismy w te gory to bralismy firmowego transita:P no ale bralismy sanki, wozek(gondole ) itd... te parasolki juz maja taka konstrucke ze fakt lekkie ale latwo sie dezuja, u nas po 1,5 roku intensywnego uzytkowania jedno kolko przestalo stykac sie z gruntem uspie Olika i wroce bo jeszcze nie skonczylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kręgosłup niemowlęcia musi przystosować się do wielkich zmian: dziecko stopniowo uczy się podnosić, siadać, wstawać, chodzić. W tym czasie kształtuje się właściwa postawa ciała. ZOBACZ WIDEO * Kładzenie niemowlęcia Kładzenie niemowlęcia * Rozwój niemowlęcia Rozwój niemowlęcia Jak dbać o kręgosłup małego dziecka? Podstawowe zasady to: niczego nie przyspieszać, do niczego nie zmuszać, nazbyt nie ułatwiać życia. Przez pierwsze miesiące życia dziecko powinno głównie leżeć - na plecach, na boku, na brzuchu (gdy wzmocni mięśnie karku i nauczy się trzymać głowę, będzie mu to sprawiało coraz większą frajdę). Na noszenie w pozycji pionowej, na siadanie i stawanie przyjdzie czas wtedy, gdy maluch sam będzie potrafił utrzymać taką pozycję. Spanie Niemowlę powinno mieć w łóżeczku twardy materac. Gdy materac jest zbyt miękki, ciało malucha zapada się i układa często w jednej pozycji. REKLAMY GOOGLE * Katalog Zabawek Znajdź Zabawkę Dla Twojego Dziecka Bawcie Się Razem Zabawkami Hasbro www.jaksiebawic.pl * Materace e-sklep 24h Najtańsze materace od producenta Komfortowe materace, łóżka, stelaże www.comfortbe.pl/ * Porównaj ceny ubrań Sprawdź ofertę dla niemowlaków. Zobacz na Ceneo.pl i kup najtaniej! Ceneo.pl/Ubranka_niemowlece Jeśli materacyk jest zbyt miękki, niemowlę jest w nim godzinami uwięzione niczym w hamaku, a to może wyrobić u niego złe nawyki (np. utrwalić asymetrię ciała). Szczególnie łatwo o to, jeśli dziecko jest dość ciężkie - wtedy pod własnym ciężarem mocno zagłębia się w miękkie podłoże.Na twardym materacu dziecku łatwiej jest zmienić pozycję, obrócić się, odepchnąć od podłoża i przekręcić główkę na drugą stronę, a to doskonala gimnastyka dla jego ciała. Dzięki temu maluch szybciej się rozwija. (Bardzo dobre są materacyki z atestowanej pianki lateksowej, która się nie odkształca i nie powoduje uczuleń). Dziecko powinno mieć dobre warunki do leżenia i spania tam, gdzie spędza najwięcej czasu, a zatem jeśli śpi z rodzicami, to dobry, czyli twardy, materac powinien znajdować się w małżeńskim łożu, a nie w nieużywanym dziecinnym łóżeczku. Niemowlęciu nie jest potrzebna poduszka. U progu życia jego główka najczęściej jest prawie tak samo szeroka jak barki. Najczęściej do ukończenia pierwszego roku dziecko może spokojnie spać bez poduszki nie tylko na plecach, ale nawet na lewym i prawym boku. Jeżeli widzimy, że podczas leżenia na boku główka niemowlęcia zaczyna opadać, to znaczy, że barki już się poszerzyły i możemy mu podłożyć mały, twardy, płaski jasiek. Poduszka jest zwłaszcza niewskazana, gdy niemowlę leży na brzuchu, bo jego twarz mogłaby się zagłębić w poduszce i śpiący maluch mógłby mieć problemy z oddychaniem. Miękkie poduszki nie są wskazane również dla dzieci z niższym napięciem mięśniowym - tylko przeszkadzają w kręceniu głową i niekorzystnie zmieniają ułożenie głowy względem tułowia. Noszenie Przez pierwsze cztery, pięć miesięcy mięśnie dziecka są jeszcze zbyt słabe, by unieść ciężar ciała w pionie. Dlatego gdy trzymamy malucha w tej pozycji, stawy jego kręgosłupa i bioder są nadmiernie obciążone. Dopiero gdy dziecko zacznie samo siadać, da nam sygnał, że jego mięśnie, stawy, a także zmysł równowagi są dostatecznie rozwinięte, by mogło przybierać pozycję pionową. Wcześniej jest ona dla niego zupełnie nienaturalna. Dlatego nie powinniśmy go trzymać w pionie, biorąc na ręce czy przenosząc z przewijaka do łóżeczka. Jeśli nosimy dziecko na rękach, trzymajmy je bokiem, w pozycji półleżącej lub odchylone od pionu, jak wtedy, gdy trzymamy je na własnym barku, czekając, aż mu się odbije. Z tego samego powodu dla malutkiego dziecka niewskazane jest pionowe nosidło. Znakomicie natomiast nadaje się chusta (nawet dla noworodka). Możemy w niej bowiem ułożyć malucha co najmniej na kilkanaście sposobów dostosowanych do różnych okoliczności i do różnych etapów rozwoju dziecka. Poza tym możliwość zmiany pozycji zmniejsza niebezpieczeństwo utrwalania się niewłaściwych nawyków. Kręgosłup dziecka niesionego w chuście układa się w sposób zupełnie naturalny i maluchowi jest w niej wygodnie (pod warunkiem że nie zwiniemy go w niej ciasno jak kota). Trzeba oczywiście pamiętać, że w chuście można dziecko transportować lub karmić, ale nie należy go nosić w ten sposób przez cały dzień (tego nie wytrzymalby zresztą kręgosłup dorosłego). Niemowlę w ciągu doby powinno przede wszystkim leżeć. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że istnieje pewna grupa dzieci, których nie powinniśmy nosić w chuście od samego urodzenia. Są to bardzo niedojrzałe wcześniaki, dzieci bardzo wiotkie, z dysplazją stawów biodrowych, refluksem żołądkowo-przełykowym, wrodzoną łamliwością kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzenie Malucha możemy sadzać dopiero wtedy, kiedy sam potrafi przyjąć taką pozycję. Nie należy go do siadania nakłaniać, na przyklad podpierając poduszkami. Niemowlęta z reguły siadają między 6. a 8. miesiącem życia. Jeżeli dziecko rwie się do siadania wcześniej, niż przewiduje kalendarz, to znaczy, że jest do tego gotowe. Jednak jeśli zaczniemy sadzać malucha, który nie czuje się w pionie zbyt pewnie, sprawimy, że jego kręgosłup będzie zanadto obciążony. W ten sposób może dojść do utrwalenia niewłaściwej postawy i w rezultacie do spowolnienia, a nie przyśpieszenia rozwoju. Jedynym wyjątkiem jest przewożenie niemowlęcia w samochodzie. Służy do tego specjalny fotelik kołyska, w którym dziecko może przebywać w pozycji półsiedzącej. Zaprojektowano go tak, by chronić je przed niebezpieczeństwami związanymi z jazdą samochodem - jest twardy i nieźle stabilizuje ciało dziecka. Dla dobra pleców maluch do 6. miesiąca życia powinien w takim foteliku przebywać głównie w czasie jazdy. Dłuższa podróż, jeśli jest konieczna, powinna należeć do rzadkości. Fotelik wpinany w stelaż wózka może nam służyć tylko sporadycznie. Na spacery, na zakupy zabierajmy ze sobą gondolę, w której niemowlę będzie sobie wygodnie leżeć. Sprzętem, którym przeważnie zbyt wcześnie uszczęśliwiamy niemowlę, jest leżaczek. Chętnie "siedzą" w nim już trzymiesięczne niemowlęta, które lubią przyglądać się otaczającemu światu, jednak z leżaczkiem lepiej poczekać do momentu, gdy malucha nie da się już utrzymać w pozycji "na płask". Wcześniej zaprzyjaźniajmy go jak najdłużej z leżeniem - tylko w tej pozycji nauczy się turlać, unosić do pozycji na czworakach i siadać. W leżaczku to mu się nie uda... Do ukończenia pięciu, sześciu miesięcy maluchowi do spacerów służy gondola. Dla młodszych niemowląt nie nadaje się wózek spacerówka, w którym dziecko przebywa w pozycji siedzącej i półleżącej. Jeżeli jest upalne lato i rodzice decydują się na zakup spacerówki, powinni wybrać taką, w której oparcie i siedzisko można ustawić w jednej linii. Wtedy niemowlę będzie w niej mogło jeździć w odpowiedniej dla niego pozycji leżącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkleilam co znalazlam ciekawego na temat siedzenia.. ANn mysle ze jak mala tak trzymac sporadycznie to nic jej nie bedzie. a co do kleiku to powiem Ci na podstawie Olafa bo Lilce nie zageszczam(i tak za duzo wazy a poza tym dobrze spi i bez tego),ponoc dziecko lepiej spi ale ja tego nie zauwazylam, zageszczalam Olafowi od 7 mca zycia (wczensniej byl na cycku)ale niewiele bo on nie lubil gestego...nie zauwazylam roznicy w spaniu, tzn spal dobrze jak zawsze:) jesli dziecko ma sklonnosc do zaparc to rzeczywiscie lepszy moze byc kleik kukurydziany(ale nie wiem od ktorego mca sa,ja nie kupowalam), Olaf nie mial zaparc po kleiku ryzowym(ale jak pisalam, ja zageszczalam bardzo delikatnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę małej zagęszczać z powodu biegunki.Ale jak to się skończy to już nie będę ale myślę że wróci do mleka. Dziś mala 5 razy kupkę robiła chodź dwie ostatnie były mniejsze i już gęstsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Totalny brak czasu u mnie! Dunia współczuję tych zastrzyków! Kurujcie się skutecznie Ja byłam wczoraj na 2 szczepieniu, zniosła je nawet dobrze, bo ani bardzo nie płakała, ani nie goraczkowała więc ogólnie ok. Mam jednak inny problem- Weronika mało przybyła na wadze, w ciagu 6- tygodni tylko 700 g. Mam podawać coś treściwszego: kleik ryżowy lub kaszki co najmniej raz dziennie Oprócz tego przyrost na długość też jest zaniżony. Pediatra powiedział,że niby waga w stosunku do wzrostu jest prawidłowa ale licząc od wagi urodzeniowej przyrost jest za mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jakoś ostatnio skrócili mi dobę z niczym sie nie wyrabiam Kacper ostatnio zaczął się przekręcać w obie strony i już ucieka mi z łóżka, nie mogę go na chlwilę zostawić samego bo 2 obroty i dzień dobry podłogo u nas z tymi nocami różnie bywa czasem śpi 9 godz a czasem co 3 godz na jedzenie maluch ostatnio odkrył że ma siusiaka! złapał i trzyma ciągnie a nie wie co to i taki był zdziwiony:) łapie już kolanka i próbuje dosięgnąć stupki i oczywiście musi być w pionie zresztą ma tak od urodzenia i niestety go tak nosiłam dopiero rzuciłam okiem na tekst daff no trudno jakoś inaczej mały wrzeszczy więc niestety mu ustąpiłam zaczął się sezon ciągłego gadania muszę siedzieć i gadać z nim bo jak znikam na chwilę to wrzask a tak to siedzimy i plotkujemy:) o tej porze kończę domową robotę jakoś długo się schodzi:( to lece lulu pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Odebrałam w środę wyniki badań synka i niestety ma bakterię coli :( Wczoraj byliśmy u lekarza i lekarka chciała dać skierowanie do szpitala ale odmówiłam i poprosiłam o leczenie w domu ponieważ w szpitalu mnóstwo innych chorób na pewno by złapał poza tym sam fakt że musiałabym z nim siedzieć tam i spać na krześle mnie przerażał :(. Jak jestem w towarzystwie chorych dzieci łatwo łapie jakieś choroby. Więc dostaliśmy antybiotyki i od wczoraj synuś przyjmuje je. Mam nadzieję że antybiotyk zadziała i szybko wykurzy bakterię z organizmu. Najprawdopodobniej zaraził się w taki sposób że podczas robienia kupki ubrudził się siusiak i nawet po umyciu go bakterie byly już pod napletkiem i nie było możliwości ich wykurzyć samemu :( Więc wszystkim mamom szczególnie chłopców radzę natychmiast zmieniać pieluszki jak kupka jest. U nas nie słyszałam czasem w nocy jak synek coś produkował i w efekcie dopiero rano zmiana pieluszki następowała. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko ledwo żywam dziś,niewyspana,zmęczona:O nie wiem po tym zastrzyku mały dawał w nocy czadu co trochę na równe nogi nas stwiał wrzaskiem budzony,i tak co godzinke,odrazu na rece i tylko na nich spokojny sie robił w miare pojękując aby a próbować było sie schylać aby do położenia go wrzask,pisk:Omasakra nigdy czegos takiego nie było tym bardziej,że on nie nauczony do noszenia na rączkach i lulania:O cała noc taka a próby odciagania katarku kończyły się takim piskiem jakby go ktoś zażynał co najmniej,kaszle tak potwornie że się poddusza aż:O po 7już była pielęgniarka do zastrzyku,popłakał,pobujał się w huśtaweczce tej co sama się huśta,zjadł i w końcu śpi. Apropo ja też dostałam antybiotyki ale trzeba rozgonić cholerstwo bo będę tak zarażała małego nawet jak sie podleczy oho juz sie obudził:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, mam nadzieję że antybiotyki pomogą i nie będziesz musiała fundować mu pobytu w szpitalu. Dziewczyny, mój pierwszy okres po porodzie to coś strasznego, niebywale obfity, co pół godziny zmiana podpaski....coś strasznego....jakby mnie zazynali :(A Wy jaki miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny;) Marta- trzymam kciuki za Robercika 🌼 wszystkim chorym życzę dużo zdrówka 🌼 karuczek- ja nawet jak jadę na jakieś zakupy, to przeważnie wracam z pustymi rękami, bo w niczym się sobie nie podobam:( jak juz cos kupuję to małej. sama mam do Was pytanie-zwłaszcza do doświadczonych mam:)- moja Zosia ciągle strasznie się ślini i denerwuje... wkłada sobie wszystko do buzi i widać, że bolą ją dziąsełka :( czasami jest marudna :( dlatego zastanawiałam się nad kupnem żelu na ząbkowanie... co o tym myślicie? czy Wy smarowałyście dzieciom dziąsła takimi specyfikami? ja też chcę już wiosnę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza możesz bez problemu kupić jakiś żel. Ale myślę że lepiej poczekać na te "gorsze" dni żeby później coś działało łagodząco. Jeżeli nie płacze nie marudzi za bardzo to poczekaj troszkę :) Mój tak samo złości się wpycha całe rączki do ust i je gryzie mocno. Mężowi ssie mocno ręce tak że malinki zostają no dosłownie wszystko co ma w zasięgu ust to ssie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Byłam wczoraj z małym u lekarza bo zaczęło mu się z tego lać. Lekarz stwierdził że raczej alergia pokarmowa to nie jest bo miałby to na całym ciele a nie tylko na policzkach ale dla bezpieczeństwa mówił żeby jednak tego nabiału nie jeść. Mówił że jest to raczej coś wysiewowego czy jakoś tak. Dał nam syropek i maść elosone. Posmarowałam mu to wczoraj na noc (bo to 1 raz dziennie mamy smarować) i zrobiły mu się teraz strupki na tych miejscach co się lało. Za tydzień mamy przyjść do kontroli. Pobadał małego i wszystko jest ok. My na 3 szczepienie jedziemy dopiero za 5 tygodni.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś z małą u lekarza i dostalismy syrop i jeśli do poniedziałku nie przejdzie to znów do lekarza. Ale mam nadzieje że będzie ok. Widze że dużo dzieciaczków choruje. Życzę każdemu małemu dzieciaczkowi dużo zdrówka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta biedny Robercik. Kto by pomyślał, że tak łatwo dziecko może złapać to cholerstwo. Dobrze, że Jaś nie robi kupki w nocy, tylko przed południem. Dunia, Beatka biedne maluszki :( Jokasta witaj w klubie... miałam to samo, ale przy drugim, pierwszy był taki jakby go wcale nie było :) a drugi mnie przeraził... mysza1980 ja kupiłam małemu Bobodent, dziadostwo! Teraz już ma gryzaczek, ale i tak woli swoje piąstki gryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! my też chorzy :( w nocy minio nie spał wcale, płakał ciągle. rano poszłam z nim do lekarza, ma zapalenie gardła :( dostaliśmy syropek i się leczymy. biedak ciągle płacze :( ech. ale waży już 6600 :D gigant mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......6200.. ........4m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7500... .......3m i 1t Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 5500...........3m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8000.... 67....3m 3t KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....7000...........3m i 3t karuczek......Antosia......1.11......3270....61 00...........3mi2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 ...3,m 2t Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 6600....71.......3,3m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7100 ..........3m i 1t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 6000............3m mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6580...........3m 5d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....6000. ..63.....3m 16d kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....5900....70 ....3m i 3d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 5410... 63....3m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5100............3m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....6400 ...70 ....3m pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5160 ...?..... 3m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....7500... 66...3m5d lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6295... 66... 2m i 3t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ok5500... 62... 2m11d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 6600.....67 ...3mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 5.950......65.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko to twój synuś to juz duży chłopak :-) Maja mała teraz sobie spi i też jest marudna ale nic na to się nie poradzi. Ja dziś oddałam pit do urzędu i wzięłam podanie o to aby przyznano nam mieszkanie komunalne bo tu tak dalej mieszkać się nie da. Ja potem pójdę do pracy a mała do żłobka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......6200.. ........4m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7500... .......3m i 1t Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 5500...........3m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8000.... 67....3m 3t KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....7000...........3m i 3t karuczek......Antosia......1.11......3270....61 00...........3mi2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 ...3,m 2t Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 6600....71.......3,3m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7100 ..........3m i 1t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 6000............3m mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6580...........3m 5d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....6000. ..63.....3m 3t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....5900....70 ....3m i 3d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 5410... 63....3m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5100............3m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....6400 ...70 ....3m pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5160 ...?..... 3m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....7500... 66...3m5d lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6295... 66... 2m i 3t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ok5500... 62... 2m11d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 6600.....67 ...3mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 5.950......65.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......6200.. ........4m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7500... .......3m i 1t Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 5500...........3m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8000.... 67....3m 3t KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....7000...........3m i 3t karuczek......Antosia......1.11......3270....61 00...........3mi2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 ...3,m 2t Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 6600....71.......3,3m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 6000............3m mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6580...........3m 5d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....6000. ..63.....3m 3t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....5900....70 ....3m i 3d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 5410... 63....3m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5100............3m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....6400 ...70 ....3m pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5160 ...?..... 3m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....7500... 66...3m5d lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6295... 66... 2m i 3t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ok5500... 62... 2m11d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 6600.....67 ...3mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 5.950......65.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja na minutkę bo czasu brak. Chorym dzieciaczkom życzę zdrówka, mamom wytrwałości. Dunia 🌼 Ja miałam normalny okres, za 1 razem plamnienie, za 2 już normalny. Tylko gorsza sprawa teraz bo mi się spóźnia już ponad tydzień. Czy któraś tak miała?? Jeju ja nie chcę narazie drugiej dzidzi, za kilka lat tak ale buuu... nie teraz jeszcze. Uważliśmy i w prezerwatywie więc nie powinno być wpadki. Nio teraz to bym się chyba załamała jakbym zaszła tak szybko w ciążę;-( Narazie to się łudzę że to hormony jeszcze i może okres... wróci. Poczekam jeszcze z tydz i będę testować. Marika baję ogląda włączyłam jej na momencik, żeby napisać. Poza tym zabeweczki już ładnie łapie, ogląda, gada ze wszystkim co ją zaciekawi. Ok 19 zaczyna marudzić do kąpania. Jak się ją położy na przewijak to moment cisza i już się śmiać zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pingusia ja miałam drugi tydzien za wczesnie, wiec moze cos w tym jest. Nie stresuj sie na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pingusia miałam o kilka dni później i przyszedł ostatniego lutego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczęście jeszcze nie wiem co to okres :D i mam nadzieję ze się nie dowiem za szybko :D ale tak jak dziewczyny piszą hormony nam jeszcze szaleją więc wszystko jest możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się wkurwiłam dziś byla Pani do zastrzyku rano i po południu przyszła i łaskawie zapytała czy wiem,że jutro i pojutrze muszę sama z małym jeździć na izbę do szpitala bo one w soboty i niedziele mają wolne:O mówię to dobrze,że mi Pani powiedziała w ogóle bo bym tak od 7czekała i się nie doczekała.I weź się nie wkurzaj,ciągnij małego 2 razy dziennie tak przez 2dni znowu tam gdzie choróbska i najwięcej zarazków:O ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff na szczęście załatwiliśmy pielęgniarke do domku jednak dla małego za pieniążki oczywiście a co tam 10zł od zastrzyku przynajmniej mały sie nie bedzie meczył targajac go ze sobą takiego chorego, najlepsze co za 2razem dzis kiedy Pani weszła juz do pokoju mały w taki pisk,wrzask,za nic nie dał sie położyć ani rozebrać :O wyczuł moment co go czeka i musiałam na rękach tak go trzymać mocno i jedna nogawkę śpiochów zdjać jakoś zeby jakoś ten zastrzyk zrobiła:O a mówią że takie malenstwa nie pamiętają ?! guzik prawda co do okresu ja go dostałam po 2miesiącach od porodu dokładnie 14lutego:P w walentynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×