Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Gość Gosc
mysza -------- ja też chcę fotkę :D linolena@interia.pl Dziewczyny, a kupujecie jakąś poduszkę do wózka? Co ogólnie powinno znajdować się w wózku oprócz koca - wiadomo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
...mysza... !!!!!!!!!!!!! miało być linolena@tlen.pl TLEN a nie INTERIA !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wózeczka na dno położę jakiś kocyk czy cuś, poduchy nie kupuje dziecko powinno leżeć na płaskim!!!! Mam poduszkę też do łóżeczka ale na początku nie mam zamiaru jej wsadzać. Można pod główkę podłożyć pieluchę tetrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie dziewczyny dziś coś brzuch twardnieje ale ja wiem dlaczego. Bo posprzątałam całą górę i dół. Najgorsze jest to schylanie się aby podłogi umyć ale wziełam no-spę i jest już lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladnie wystarczylo ze mnie dzien nie bylo a tu juz tyle napisane:)fajnie jest co czytac:) wczoraj przylecieli od siostry moi rodzice:)takze juz jest super:) Co do tego bagania CRP to wyszedl mi na szczescie ujemny!to jest badanmie na silne stany zapalne cos w stylu jak OB! Marta1983 ja pracowalam w pzu:) wiec moge ci cos podpowiedziec jak chcesz:)jesli maz cie ubezpieczyl jako wspolmalzonka to od chwili zawarcia umowy obowiazuje cie 6m-czna karencja, ale moze byc tez tak ze jesli to jest nowa grupa lub cos zmieniali moze nie byc karencji wogole!musi twoj maz pujsc i zapytac o to koniecznie bo jesli bylas wtedy w 3 miesiacu a karencji na ur. dziecka jest 6m-cy to mozesz nie zalapac sie na wziecia swiadczenia z tytulu urodzenia dziecka!i niech od razu zapyta czy u nich w grupie jest leczenie szpitalne bo jesli tak a Ty bys mmiala cesarke to tez naleza ci sie pieniazki za kazdy dzien pobytu w szpitalu!ale musisz byc tam 4dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....32.......01.11....56+12..... .Inga/Bianka Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ...Córka Joasiella........................31.......01.11......... .........?? Kasika1........Rzeszów......33.......02.11....64+15..... ..Karolinka Milla77.........Warszawa....33......10.10.....57+ 16.......Maciuś mother........Warszawa.....33......04.11....62+9........ .Zmiana? agniesza26.....Lublin......33......04.11....53 +21hehe......Olafek ewelka1234....Poznań........32......05.11....+11........ ..Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......33.......06.11....54+9.. ...Amelka happymama....Irlandia.......33.......06.11.....65+10.... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......33......06.11....65+dużo.... Milenka MałaMi 80.....Warszawa.....31.......06.11..................Bartuś Ann 31.........Tarnów........32.......08.11......+14........Alic ja karuczek....Warszawa.......31......08.11....+10.....córe czka agnesa1983....Poznań........31.......09.11....57+12... .Kubuś Aneta30.........Kraków.......31.......09.11....53+14.... ...Synek elwira elwira...Rzeszów.....32.......10.11.....65+7....chyba córa Jokasta........Gdynia........31 .......11.11.....58+10........Synek C.internautka..Poznań......32........11.11.....56-2+ ok.10...chłopczyk Marta1983.....Warszawa...31........13.11.....65+10...... Robercik **Vanilka**......Szczecin.....31.......13.11......70.... ......Hubercik fajnaaj..........Białogard....31.......14.11......+13... ......Natalka? MarzenaMol....Wisła.........30.......14 .11.....+12.........Arturek mysza1980.....Warszawa...31.......15.11......59+11...... Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....30.......15.11......50+10......Synek Beata1987.......Śląskie......31.......16.11......62+13,5 ....Zuzia bonizz........... Opatów.....29.......17.11......66+9........Synek Balbin ...........Warszawa...30.......17.11......69+6........Kubuś KochamMojeSerduszko.Dębica.29....17.11.....60+8........Jagod a lorinka..........Anglia.........30........19.11.....55+9 ........Zuzia dunia25....Kraśnikk./Lublin...?........20.11....duuużo .....Kubuś kaaczuuchaa...Lublin........28........20.11......66..... ....Synek bajag_a........Białystok.....24........20.11.......65... . .....Malwina kajtoch.....Dublin/Kraków..27.......20.11......53+10.... .Córka mała_agatka...Łódź.........29........25.11......65-5+10. . ..Synek eluś...........Międzyrzecz..29........25.11.....55+6,5.. ...Adaś maminka.1......łódź.........29........27.11.....53+8.... ....Córka Maja_21.........Kielce........28.......29.11.....64-2+4. ....Wiktorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ladnie mi te kg ida hehe a jeszcze teraz jak mamusia wrocila i juz mi karpateczke piecze to nie wiem co to bedzie cos czuje ze te 30kg przekrocze jak nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesza dziękuje :) Mąż nie jest ubezpieczony ja też nie tyle co ja pracuje i mam ubezpieczenie z pracy. W comercial union mam emerytalne tylko. Będę musiała na życie coś sobie wybrać żeby być ubezpieczona w razie czego i żeby za następne dziecko pieniążki jakieś dostać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Ale się rozpisałyście!! 1). Beatko ja miałam ostatnie usg robione w 29 t.c i wtedy główka była na 34 t.c ale lekarka mówiła, że dizecko może mieć taką urodę bo żadnych płynów nie widziała. Pozostałe wymiary były na 32 i 34 t.c. tak więc nie wiem jak to jest z tymi wymiarami a maluszek ważył podobno 1100 więc chyba troszkę mało jak na te wymiary 2). Marta 1983 daj znać o tych kruczkach prawnych po szkole rodzenia odnośnie becikowego i innych zasiłków 3). Mysza1980 ja mam rożek z polaru taki mięciutki i myslę, że małemu będzie cieplutko 4). Co do obwodu brzuszka to jak na złość zgubił mi się metr więc aktualnego pomiaru nie znam ale 1,5 miesiąca temu w szpitalu jak mnie wypisywali miałam 112cm a od tego czasu brzuszek mi urósł 5). Ja jestem ubezpieczona w PZU tak więc nie ma problemu ale chcieliśmy ubezpieczyć męża i wtedy kobietka nam powiedziała że jkeżli mąż chciałby dostać pieniążki za urodzenie dziecka to obowiązuje go 9 miesięczna karencja Ja byłam dzisiaj na pobraniu krwi i oddaniu moczu mam nadzieję, że wszystko będzie ok. W poniedziałek mam wizytę u gin ale raczej usg nie będzie mi robiła bo robiła mi 3 tyg temu chyba że będzie chciała sprawdzić ilość wód płodowych bo mam ich za duzo. Witam tez nowe mamuśki!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest Pani kapitanie :D Będę pisać o wszystkim wezmę kartkę i będę notować, a później wszystko tu napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Ale się rozpisałyście!! 1). Beatko ja miałam ostatnie usg robione w 29 t.c i wtedy główka była na 34 t.c ale lekarka mówiła, że dizecko może mieć taką urodę bo żadnych płynów nie widziała. Pozostałe wymiary były na 32 i 34 t.c. tak więc nie wiem jak to jest z tymi wymiarami a maluszek ważył podobno 1100 więc chyba troszkę mało jak na te wymiary 2). Marta 1983 daj znać o tych kruczkach prawnych po szkole rodzenia odnośnie becikowego i innych zasiłków 3). Mysza1980 ja mam rożek z polaru taki mięciutki i myslę, że małemu będzie cieplutko 4). Co do obwodu brzuszka to jak na złość zgubił mi się metr więc aktualnego pomiaru nie znam ale 1,5 miesiąca temu w szpitalu jak mnie wypisywali miałam 112cm a od tego czasu brzuszek mi urósł 5). Ja jestem ubezpieczona w PZU tak więc nie ma problemu ale chcieliśmy ubezpieczyć męża i wtedy kobietka nam powiedziała że jkeżli mąż chciałby dostać pieniążki za urodzenie dziecka to obowiązuje go 9 miesięczna karencja Ja byłam dzisiaj na pobraniu krwi i oddaniu moczu mam nadzieję, że wszystko będzie ok. W poniedziałek mam wizytę u gin ale raczej usg nie będzie mi robiła bo robiła mi 3 tyg temu chyba że będzie chciała sprawdzić ilość wód płodowych bo mam ich za duzo. Witam tez nowe mamuśki!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena ale nie musisz dwa razy powtarzać już wiemy wiemy :P hihihi żart... Czasem te kafe tak wariuje że dajcie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena ale nie musisz dwa razy powtarzać już wiemy wiemy :P hihihi żart... Czasem te kafe tak wariuje że dajcie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w obwodzie mam 100cm takze mam niewielki brzunio ale moj dzidek sporawy 1807g mial w 30tyg.:) wiec sie nie przejmuje:)wody tez mam w normie! strasznie bola mnie nogi, miesnie, stawy wszystko mi zastyga od tego lezenia:(oj jeszcze troszke! u mnie dzidek najpierw siedzial posladkowo ale w 30tyg. odwrocil sie juz glowka w dol!u mojej siostry maly obrocil sie w 34tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam prawie 100 cm w brzuchu i wszyscy mi mówią, że nie jest mały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to u mnie już do 110 doszedł i rośnie czyli jest wielki :O Ciekawe kiedy ten balon pęknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ale mróz!!!!! Dajcie spokój u mnie na termometrze 5 stopni dajcie spokój ubrałam się do sklepu żeby mężowi śniadanie zrobić i poleciałam na zakupy zmarzłam jak nigdy a miałam na sobie przecież tyle ciuchów. Wczesna jesień do nas zawitała i wygląda na to że zima będzie mroźna w tym roku. To niezbyt dobrze bo nasze maluszki będą się rodzić w zimie. Powiedzcie mi czy zamierzacie na święta gdzieś jechać ze swoimi maleństwami? Ja miałam w planach jechać na święta do rodziny na wieś ale jak to wszystko wyjdzie to ja nie wiem... Może do rodziców tylko pojedziemy bo na wieś taki kawał jechać z takim maluszkiem i tam siedzieć tyle czasu może być ciężko nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Beatko,spirytus rozcienczamy w stosunku 1/3 wody reszta spirytusu, ja chyba jednak kupie do odkazania np nozyczek do pazurkow. Do pepuszka dostaje sie specjalny preparat ale robia na zamowienie w aptece i zwykle 1 dobe trzeba czekac wiec chyba warto miec ten spirytus. Do porodu musza przyjac bez skierowania, chociaz ja w poprzedniej ciazy mialam-lekarka wypisala mi tydzien przed terminem. Marta ja tez mam juz dosc prasowania. Konca nie widac!!!!Najgorsze ze rzeczy dla maluszka najlepiej prasowac z obu stron i ja tak robie ale to 2 x wiecej pracy.. Green Gable, ja piore wszysciutkie ciuszki,nawet te rzeczy ktore zostaly mi po synku i nadaja sie jeszcze dla dziewczynki-dla odswiezenia.Skarpetki,ochraniacz do lozeczka-no wszystko w japonkach nie chodze ale w sandalach tak, choc chyba juz niedlugo bo zribilo sie bardzo zimno:) chetnie bym ubrala obcasy , ale zakladam tylko na krotkie wyjscia bo jednak niewygodne z brzuszkiem..;) cdn bo musze synka na spacer wyszykowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff to faktycznie masz dwa razy więcej pracy jak po obu stronach prasujesz. Ja się tak nie bawiłam po jednej stronie prasowałam ale dość długo więc myślę że nie powinno być problemu... A spirytusik do pępka można kupić samemu i rozcieńczyć my nie zamawialiśmy nic w aptece. :) Ja idę ogarnąć troszkę pokój żeby można było się poruszać jakkolwiek i muszę pomagać rodzicom bo dzisiaj jest ich rocznica ślubu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta,prasuje glownie z lewej strony bo chodzi o to zeby zdezynfekowac ubranko, z prawej tylko poprawiam:) co do karuzelki to mam po Olafku- zwykla z canopla plastikowa, bardzo dobra rzecz dla maluszka, moj synek uczyl sie na niej chwytac:)i generalnie lubil sluchac tej pozytywki i patrzec na krecace sie misie:) Aneta, moja kumpela jechala do szpitala z wielkim plecakiem bo torby nie miala:P ja pakuje sie w podrozna-taką zwykla z uchwytami. W mniejsza sie nie pomieszcze-duzo miejsca zajmuja podpachy, pieluchy itd po cotachac ze soba 5 toreb jak mozna spakowac do jednej:) spakuje sie w 36tc:) ciuszkow nawet nie wiem ile mam, ale jest tego sporo.MYsle ze spokojnie starczy, jeszcze pewnie cos dokupie i na pewno mala cos dostanie. Tylko kombnezonik musze dokupic i cos na wyjscie ze szpitala. U nas do szpitala dla dzidziusia trzeba tylko miec pieluszki, chusteczki i cos do pupy. Zadnych butelek, smoczkow, ciuszkow, rozkow.Wszystko dają.Wlasnych butelek na pewno nie mozna miec bo to pielegniarki przygotowują mieszanki dla tych dzieci ktore nie moga lub nie potrafia ssac.I same sterylizuja butelki. Pieluch mam narazie jedna paczke 80 szt. 3-6kg. Bede dokupywac na biezaco bo pamietam ze Olaf tak szybko rosl ze raz zostala mi jedna paka za malych... Mala Agatka, ja kupilam podklady bella, w aptece. Takie giga podpachy:) za niecale 5 zl paczka. Marzenko ja kupilam Hippa sa od 1 dnia. plus emolium z apteki (olejek do kąpieli)i mydelko z nivea bo z hippa nie ma. Karuczek ja kupilam 2 staniki, jeden typowy do karmienia z odpinanymi miseczkami, dugi sportowy bez usztywnien. Poprzednio mialam same sportowe (jakos nie podobaja mi sie te dla karmiacych ) i byly ok, wazne zeby stanik byl wygodny, bez zadnych usztywnien .Nie powinno byc drutow ani sztywnych miseczek. Marzena ja piore w Dzidziusiu. Sprawdzilam chyba wszystkie proszki dla dziecvi i ten jest wg mnie najfajniejszy. Plynu narazie nie daje,prasowanie dobrze zmiekcza. do przewijania zabieralam z soba kolorowa pieluche flanelowa i bylo OK> Marta ja tez uwazam ze to chore zeby rodzic dziecko z polozenia innego niz glowkowe!!!! Z tego co wiem to musza byc spelnione pewne warunki zeby urodzic z innego polozenia(np mala waga dziecka) ale ryzyko zawsze istnieje-nigdy bym sie nie zdecydowala w takim wypadku na porod naturalny!!!! Mysza, frida jest dobra-zwlaszcza przy mega katarze. Gruszka tez niezla gdy katar nie jest duza albo gdy chcemy wyciagnac jedna kozkę:) Mnie laktator nigdy nie byl potrzebny wiec mysle ze to niepotrzebny wydatek-w razie czego mozna zawsze dokupic.Ja nie chcialam zeby maly jadl z butelki przez pierwsze mce. A później nie musial juz jesc tak czesto wiec spokojnie moglam cos zalatwic i zostawic malego. Witaj Ann🌻 :) Green Gable mnie rozek z usztywnienie szczerze mowiac wkurwial..ciezko sie ten wklad wyjmowalo, a taki rozek jednak czesto sie pierze-wyjelam wiec na stale. Rozstepami sie nie martw-zbledna i nie beda widodczne. Ja nowych nie mam, jedynie z poprzedniej ciazy ale nieduzo-naprawde mozna o nich zapomniec jak zrobia sie jasne:) i tez sie porzadnie smarowalam... Aneta, najlepszy laktatorek to jest dzidzius:)zobaczysz;) Beata, w 1 ciazy mialam normalny pepek do konca a w tej sterczy mi troszke juz od jakiegos czasu:)nie wiem od czego to zalezy, moze od tego ze mam teraz wiekszy brzusio:) Happymama ja tez nie mam tak czesto usg.Jak jest wszystko w porzadku to nie trzeba robic na kazdej wizycie,chyba ze ma sie to wliczone w cene wiec wtedy czemu nie:) a ja mialam malutko wod a po porodzie wazylam mniej niz przed ciaza..tydzien po porodzie sie zwazylam i mialam 11 kg mniej:) .tym razem jednak wiecej utylam, ale z tego co widze pupe mam taka samą no i duzo mniej wazylam przed ciaza niz wtedy... narazie nie bede sie dietowac, jeszcze przyjdzie na to pora:) mamy cala zime zby schusc;) Marta przy wyjsciu ze szpitala dostaniesz recepte na preparat do dezynfekcji pepuszka. To jest roztwor jodyny i czegostam. lece dalej prasowac i ogarnac sie troche:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za literowki mam nadzieje ze sie doczytalyscie... czy Wy tez tak macie ze nie mozecie sie zgiac wpol???moja corcia jest taka wielka ze jak sie schylam czy siedze to czuje jak mi sie wbija w zebra;) a moze tak nozki wyciaga?jak tak dalej pojdzie to bede miala problem ze sznurowaniem butow;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff ja tak samo prasuje od środka gdzie będzie do skóry dotykać :) A co do porodu to tej znajomej lekarz powiedział że tak urodzi bo już jedno urodziła i teraz będzie łatwiej! To jest straszne nie dał jej wyboru wogóle!!! A to nie wiedziałam o takim preparacie do pępusia :) Bratowa nic takiego nie dostała dziwne. Może w każdym szpitalu inaczej? Karuzelkę kupimy później bo i tak na początku maluszek nie będzie widzieć za dobrze. A może goście nam kupią bo się pytali co nam się podoba więc żeby mieli co kupywać to karuzelke wpiszemy w liste prezentów. Ja pieluch jeszcze nie mam. A podkłady też belli mam jakoś taniej mnie wyszły bo po 3,40 opakowanie, a kupiłam 3 na zapas. Butelek nie bierzcie do szpitala bo faktycznie dają swoje czyściutkie jak zajdzie taka potrzeba. Green faktycznie te rożki z usztywnieniem są do **** bo niewygodnie dziecko się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff mam tak samo ciężko mi się schylać zaczyna boleć mnie kręgosłup no i ciężko mi zakładać skarpetki już. Buty bez problemu bo łyżką sobie pomagam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie w kazdym szpitalu inaczej u nas jest ostatnio moda na rodzenie w prywatnej klinice w K-cach, ponoc wystarczy zaliczyc jedna wizyte w ciazy (za 150zl) i potem mozna tam rodzic bezplatnie.Ale mnie jakos nie ciagnie. Wole isc w miejsce ktore znam.I z ktorego bylam w 100% zadowolona. Fajnie by bylo trafic na te same polozne no ale na tyle szczescia nie licze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! jakoś nie mam kiedy pisać. wczoraj net siadł i dopiero moja siostra wieczorem od nowa zainstalowała neostradę i działał. a dziś siedzę z chłopakami. zrobiłam już 2 prania, zagoniłam maluchy do odkurzania i za chwilkę idziemy do sklepu. ja wczoraj kupiłam sobie koszulkę rozpinaną do szpitala i takie suuuuuper piżamki na teraz i na potem w domu :) właśnie nasz piesek znalazł sobie nową zabawkę - butelkę plastikową. gryzie ją tak że hoho, tylko hałas przy tym niesamowity robi, ale co tam grunt że się nie nudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a ja jak na szpilkach... Siedzieć nie mogę bo mały tak mnie kopie że podskakuje więc leżeć muszę to jest śmieszne że mały tak się rzuca ale mnie to już boli... Teraz po żebrach daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Ja właśnie byłam z mężem na zakupach i na poczcie rachunki popłacić. Kupiłam małej chusteczki nawilżające bo była promoocja z firmy dzidziuś 2 plus jedem gratis za 12 zł i moim zdaniem to się opłaca. Ja wiem że u nas do szpitala wystarczy przynieś spirytus i pielęgniarki go rozrobią. Ale jest taki minus że musisz mieć wszystko swoje. One jedynie właśnie dawają butelki i mleko. U nas też rano było tylko 5 stopni więc i teraz jest zimno dziewczyny. Ja też torbę spakuję w 36 tyg ciąży :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×