Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Ann mi maz kupil w patece taka malusienka strzykaweczke dla niemowlat i nia wlasnie wstrzykuje malemu ta zawiesine mi jest najepiej!ja mam dawac 3xdziennie po 2ml ale chyba zaczne dawac 2xdziennie!dzis juz mu tak dalam wlasnie bo 3 razy cos mi sie wydaje ze za duzo:) nie przejmuj sie bo kopa po tym pachnie jakos tak dziwnie:)a i dzidek moze sie denerwowac przy tym jak bedziesz mu dawala bo to jest bardzo slodkie moj w polowie zaczyna juz plakac i pluc:)ale jakos daje rade mu pomalutku to wcisnac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już nie wyrabiam :( Leci mi z nosa z oczu lecą łzy ja chcę być już zdrowa!!! Idę szykować kąpiel małemu później karmienie i mam nadzieję że grzecznie dziś będzie spać :) Ooooooooooooooooooooooo moja mamusia wróciła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my właśnie wykąpaliśmy maluszka :) choć lepiej byłoby powiedzieć że R go wykąpał bo ja inwalidka jestem :P pieknie sobie poradził. maluszek lubi wodę, tylko przy ubieraniu mial już dość i płakał. ale dałam buteleczkę i teraz słodko śpi. karmię naturalnie, ale poranił mi bardzo lewą pierś i daję na przemian piers prawą i mleczko z lewej odciągnięte. teraz odciągnęłam ca e 80 ml;, ale głodommorek zjadł 60 bo więcej nie dałam bo bałam sią ze zwymiotuje jak za dużo na raz połknie :) i teraz słodko śpi. mam pytanie czy mleczko z piersi można podrzać 2 razy, bo mi zostało i nie wiem czy wylać czy dolać jeszcze mieć na następne karmienie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pingusia mi się goi od 4 dni i nie chce się zagoić :/ na początku nie wiedziałam jak go przystawiać, bo nikt mi nie powiedział, ale jak już sie nauczyłam, to on bierze wraz z otoczką, później lekko upuszcza oi samą końcówkę. A ja ryczałam jak wariatka przy tym :( A mleko z piersi mi leci jak cholera, co chwię zmieniam wkładki, ale i tak cała zalana jestem i muszę biegać się myć co chwilę :/ kasia1911 co do czopu, mi odchodził od środy, w czwartek i piątek, a i tak poród mi wywoływali, bo samo się nic nie zaczęło. Urodziłam we wtorek o 21.25. Dziewczyny nie wiecie co to jest??? Mam codziennie od dwóch dni goraczkę od 18.00 do mniej więcej 24.00 i tak jak z zegarkiem w ręku :/ Co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka ja też nie wiedziałam, ale ja wylewam, bo z takim podgrzewanym, to raczej nie eksperymentować na dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Wysłałam Wam fotki małego :) pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, w niedzielę jadę na uczelnię. Chcę odciągnąć mleko dla małego. Kiedy mam to zrobić? Czy dzień wcześniej można i co wówczas zrobić z nim? Wystarczy w lodówce trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatyczba133
hejka moja karolinka nie chce usypiac w dzien spi jak zabita jest grzecznitka a w nocy szaleje usypia przy butli a jak ja podnose zeby jej sie odbilo to sie buszi i tak 3 h co robic????? poza tym od wczoraj co zje to wypluje nie wiem czy wymiotuje czy jej sie to zwraca wole ja polozyc na boku i spi grzecznie ale bez odbicia co do oczka to mojej spuchlo pomaga mi woda przegotowana i sol i jeszcze mam takie pytanko bo ja jem praktycznie wszystko czy tomoze byc przez to bo lubie zjesc kilka ptasich mleczek czy kawalek czekolady, wczoraj nawet 2 mandarynki ale nie widze zeby mala miala jakas alergie czy co wczoraja zrobilla 3 kupki male pod rzad ile robia wasze bo nie wiem czy jest cos nie tak boje sie :( pozdrawiam pomozcie jak jest u was dodam ze rano zapale sobie na kilka h przed karmieniem papierosa linka lm, a naturalnie karmie rano i wieczorem w ciagu dnia daje jej nestle bo nie mam za duzo pokarmu zreszta mala sie denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, bylam u lekarza dostalismy to mleko bebilon na recepte i o ten debridat poprosilam, na razie mam go nie podawac tylko sprawdzic przez 5 dni czy mleko dziala,jak nie,to podac wtedy moge.oby cos zaczelo sie dziac w dobrym kierunku! dziewczyny szczepienie jest po 6 tygodniach i ortopeda tez? a potem co jeszcze trzeba zalatwic?bo okulista jest po 3 miesiacach chyba. aha wielka prosba-bo ja nie mam tego maila naszego ze zdjeciami,czy ktos moglby mi podeslac na adres : puls6@wp.pl ? dzieki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam111
Marcie i wszystkim dziewczynom serdeczne dzieki za odpowiedzi. Mój synus już jest w domu, co 3 godziny je a potem spi. Tak że jest bardzo dobrze, dzisiaj była pielegniarka i powiedziała że wszystko jest ok, a my prawidłowo opiekujemy sie malcem. Dobrze to słyszeć bo jesteśmy młodymi rodzicami, na pomoc rodziny nie możemy liczyc bo mieszkamy daleko od naszych rodziców. Pozdrawiam wszystkie mamy i buziaczki dla waszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sympatyczna lepiej zawsze odbijaj małą bo tak to Ci będzie wymiotować i brzuszek ją może boleć jak będzie mieć za dużo powietrza. Moja też się zawsze budzi przy odbijaniu-o 4 rano i już nie chce spać ale daje jej smoka, puszczam dziecięce kołysanki i zasypia po chwili. Co do mandarynek to nie radziłabym Ci jeść, wogóle żadnych cytrusów, tak mi mówiła położna bo dziecko może mieć alergie pokarmową lub na skórze. Kawałek czekolady i ptasie mleczko myślę że nie powinno zaszkodzić- ale z czekoladą to ostrożnie bo też uczula. A papierosów to ogólnie jestem wrogiem więc się na ten temat nie wypowiadam. Moja Mariczka teraz słodko śpi wcześniej troszkę marudziła bo już jej nie starcza 90 ml butli i dalej głodna ale jeszcze nie ma 2 tyg więc jej nie dam więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green ja tez wysłałam he he, bedziesz mieć 2:-) A co do ortopedy to ja mam iść z mała po miesiącu, a szczepienie po 6 tygodniach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pingusia 22 i toie dziekuje:) i za odpowiedz tez,dzis moj maly 6 tyg skonczyl i bylismy na szczepienu, byly 3 dziabniecia ale byl dzielny i malo plakal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie :) od razu prepraszam za błędy, ale siedzę na krześle, prawśą nogę, ta z gipsem, mam wyciagnieta do przodu i polozona na wysokiej poduszce, w lewej rece trzymem mojego skarba i tak pisze. dlatego tez zrezygnowalam z polskich liter :) malenki jest kochany. dzis w nocy obudzil sie raz na karmienie i to dopiero o 4 :)a potem ladnie spal do 7.30. a dzis konczymy tydzien :D co do szczepien to my postanowilismy unikac ich jak ognia. naczytalismy sie o skutkach ubocznych i niebezpieczenstwach z nimi zwiazanych i nieszczepimy. w szpitalu nie udalo nam sie uniknac gruzlicy, ale przeciw wzw nie p[ozwolilismy. i za to zostalismy wykleci :P polecam ksiazke \"szczepienia. nibezpieczne ukrywane fakty\" . przecztajcie a sie przerazicie. jeszcze takie pytanie ile goila sie wam rana po porodzie???? bo szczerze powiem mam juz dosc. boli caly czas tak samo :( krwawie tez mocno, a to juz tydzien po. choc u mni to tez troszke inaczej, bo dopiero 3 dzien chodze a tak to w lozku lezalam, wiec moze byc dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Dzte ięki za porady.🌻 Agniesza ta dawka co Ty masz dawać ,to też mi się wydaje za duża,bo tam pisze,że 5 ml na 5 kg.wagi. A ten lek też powoduje,że kupy dziecko robi? Bo ja jeszcze dawałam małej plantex wcześniej,a teraz to już chyba mam nie dawać? Sama nie wiem.A jeszcze ;gdzie go trzymasz w lodówce,czy nie? :) Zazdroszcze Wam,że Wasze dzieci tak słodko same usypiają,moja też tak miała do 3 tygodni,a teraz wycwaniona i bez lulania i śpiewania się nie obejdzie:) Moja za miesiąc przybrała 1,2 kg,a Wasze dzieciaczki ile? Pozdrawiam,pa pa Agatka ale miałaś jazdę,Marta życzę zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam🌻 Ann ja trzymam w lodowce!i od dzis daje taka porcje jak Tobie lekarz przepisal!poza ta zawiesina daje Esputicon 2x2. Ann moj maly tak jak Twoja wczesniej usypal przy cycu a potem jak go wizielo to tylko dyrdanie i spiewanie wchodzilo w gre ale od kad bierze te leki od razu jest poprawa usypia sam nie dyrdany ale musze sie kolo niego polozyc i mu ponucic i w 5min. spi jak aniolek:) nie wiem po ktorym leku moj musi odbic sobie az 5razy nieraz nawet spedzam 30-40min. na jego odbijaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała ma jeszcze Lacido Baby ,jakieś szczepy bakterii na prawidłowe funkcjonowanie jelit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Agatka jeśli chdzi o ranę po porodzie, to ja miałam tylko pęknięcie, nie chciałam, żeby mnie nacinano. I powiem szczerze, że 2,5 godziny po porodzie już siedziałam sobie spokojnie. Szew ( mam tylko jeden) leciutko szczypał. Dwa dni po porodzie już mnie nic nie bolało ani nie ciągnęło. Mój maluszek w nocy jest jak aniołek. Wstaje tylko dwa razy na karmienie, co 4- 4,5 godziny, za to wieczorem potrafi przyszaleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann my tez mamy ale dicoflor30:) to chyba cos podobnego:) a ja dalej sprzatam i ukladam do nowych szaf w koncu wszystko mi sie pomiesci:) poza tym zatkala mi sie rura w kuchni i juz calego kreta zurzylam i chyba nie da rady bez hydraulika:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a na jakie dolegliwosci przepisali wam te leki? Co jest maluszkom bo ciagle czytam ze tyle tych leków wam przpisali dla mauszków - szok Ja to tylko espumisan na kolki dostałam i witaminki dla małego i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Anabelko po prostu u nas w szpitalu zepsół się aparat do tego badania słuchu i muszę z małą jechać do Częstochowy na to badanie. W pierwszych 3 dniach życia maluszka to badanie może nie wyjść ze względu na to że w uszkach jest jeszcze maź i wody. Marta mam nadzieję że zrzucimy tyle kg ile chcemy bo ja narazie stoję w miejscu. Moja narazie dieta to jest to że nie jem już nic po godz 17. My tez byłysmy chore i poszłysmy do lekarza. mała miała juz czerwone gardełko i tez mi wymiotowała po jedzeniu. lekarz mi powiedział ze gdy dziecko nie bedzie chciało jesc to jest juz zainfekowany układ oddechowy. Mojej małej też strasznie skóra schodzi. Oliwkuję ją codziennie ale to chyba za mało i muszę kupić coś jeszcze. Język robi sie bardziej biały ale już kupiłam apftin i stosuję go od wczoraj. Na dzisiejszą noc nie mogę narzekać bo obudziła się trzy razy na jedzenie i dziś mi nie płacze przy jedzeniu a może to dlatego że wczoraj wzięłam ostatni antybiotyk.Ja tez mała karmie przez nakładke bo miałam strasznie pogryzione sutki a teraz kiedy sie zagoiły mała nie umie ssać bez nakładki. a w szpitalu kazały mi kupic masc ale nie pamietam jak sie nazywała ale i tak musiałam zastosowac nakładki. Moja tez ma oczka zaropiałe i ja jej przemywam rumiankiem ale gdy nie przejdzie jej to trzeba do okulisty isc. Agatko ja robiłam tak ze zagotowałam wodę i wlałam do kubka i włożyłam do niego butelke z mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny 👄 nie mam czasu zeby nadrobic ale jutro bede miala chwile wiec doczytam Was do konca ;) Karolinka tak sie ciesze ze u Was wszystko wporzadku caly czas myslalam o Tobie i malutkim i w ogole jak ty musialas sie czuc to straszne :( i jeszcze ta franca lekarka ;/ porazka :O naszczescie juz wszystko ok ;) Dziewczyny poradzcie cos co mam podawac na twardy brzuszek malej i prezenie sie..? dodam ze kupki robi odbija jej sie po jedzeniu i przewaznie ma takie ataki o 5 nad ranem do 7;/ i w poludnie czasami tez.. :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej mamuski.moj maly ciagle marudzi,nie chce spac,prezy sie i ma gazy ale nie robi kupki.dalam mu czopka to sie uspokoil,troche pospal, pieluszka miala malego kleksa z kupki ale nic wiecej.jak moge mu pomoc?jutro pojde do lekarza bo maly sie meczy a my z nim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja musiałam dziś pierwszy raz zostawić maluszka w domu z teściową. brrrry ile się naryczałam to tylko ja wiem. już mówię dlaczego. otż mam gips na prawej nodze, palce siniały i puchły tak straszliwie że miałam mroczki przed oczami i robiło mi się słabo. dziś wieczorem nie wytrzymałam i pojechaliśmy na izbę przyjęć żeby coś z tym zrobili. dodam że nie biorę zadnych leków przeciwzakrzepowych bo karmię piersią. lekarz stwierdził ze gips jest za ciasno założony, przeciął go i założył bandaż. normalie nowa jakość pomarańczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję wszystkim Mamom :D Podczytałam was chwilkę i się wzruszyłam - tak szybko się zapomina. Mój Dziabąg już biega a rok temu miałam te same problemy. Beata1987 - moja Wikusia też miała problemy ze skórą - płatami jej schodziła na nóżkach i połozna poradziła nam kąpiel w krochmalu - po tygodniu miała już gładką skórę i żadnych więcej problemów. Krochmal zrób z płaskiej łyżki mąki ziemniaczanej. Pozdrawiam was cieplutko i wszystkie Maluszki niech rosną zdrowo i dają wam ogrom radości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie dziś deprecha totalna dopadła. chodzę i ryczę. bo wszystko jest nie tak. nie mogę się zająć sobą a co tu mówić o małym. on jest cudowny a ja mu nic nie mogę dać. nawet nie ponoszę go po jedzeniu, sama nie przewinę jak nie mam wszystkiego uszykowanego. nawet herbaty sama sobie nie zrobię :( R nic nie może załatwić bo mnie nie można samej w domu zostawić..........wiem że on już też ma dość tej sytuacji a to jeszcze tydzień w gipsie, a potem kto wie ile czasu na rehabilitację.....pocieszam się tym ze za kilka dni rana przestanie boleć, może krwawienie będzie mniejsze i choć z tym przestanie być tak trudno. uciekam bo zaczyna piszczeć a muszę mieć czas żeby dokuśtykać do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×