Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

no właśnie też myślę że może coś mu się zaczyna :( tylko nie wiem od czego może dostać alergii. cały czas jem praktycznie to samo. teraz kompletnie odstawiłam nabiał, zeby tą skazę wykluczyć. mały ma wysypkę na twarzy, takie place z krostkami, szorstkie w dotyku. ale nigdzie więcej skórki przesuszonej nie ma. więc nie wiem czy to to. dziś rano się cieszyłam bo w końcu zrobił ładniutką żółciutką kupkę, ale teraz wieczorem poczęstował nas zieloną z takimi grudkami jak serek zaważony :( już sama nie wiem. może to przez bebiko, które dziś mu dałam bo tak mi cycki poszarpal że już nie wiedziałam jak mu dać :( ale już jest lepiej. dałam cycusia na wieczór i znów zrobił kupkę, jeszcze nie wiem jaką bo czekam aż troszkę jedzonko mu się uleży bo inaczej wszystko mi zwymiotuje. malutki dziś zaczął fajnie gugać :) leży sobie i gada :D a tatuś właśnie go uczy mówić jakieś tam niecenzuralne zwroty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pingusia ja jeszcze okresu nie dostałam. po porodzie krwawiłam 2 tygodnie, potem to się zatrzymało i już praktycznie nie krwawiłam. teraz jakiś tam śluz jest, ale rzadko kiedy podbarwiony na czerwono. ja karmię piersią i na razie się okresu nie spodziewam :P w piątek idę na wizytę do ginekologa. ciekawe jak to wszystko tam wygląda, tzn wiem jak bo oglądałam :P ale nie wiem czy jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co normalnie szok co to sie teraz dzieje z tymi alergiami normalnie kogo nie spotkam nie zapytam to normalnie wszyscy uczuleni ostatnio odezwaly sie do mnie dziewczyny ze szpitala z ktorymi na sali lezalam i ich dzieciaczki tez maja skaze bialkowa badz na gluten!!! To wszystko przez ta chemie ktora jemy gdzie nie spojrzec i co nie zjesc tam jakas chemia wedlina, chleb, jogurt!jak jogurt ma miesiac waznosci to co w nim musi byc zeby tyle wytrwal:(!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja siostra stryjeczna ma 24lata i ostatnio zaczelo Ja sypac po grypexie az wyladowala w szpitalu okazalo sie ze to niby pokrzywka zaczela puchnac cala do srodka dusic sie dali jej tam polopieryne i jeszcze gorzej okazalo sie ze jest uczulona na jakis skladnik ktory jest w lekach + na rozne owoce+na jakies tam proszki do prania a teraz robia jej badania bo podejrzewaja ze jest uczulona sama na siebie!!!i to wszystko wyszlo jej dopiero teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mother albo Agnieszka jak mozecie to naiszcie ta dietke chetnie skorzystam bo mam 17 kilo do zrzucenia ;) zaczelam diete tydzien temu zobaczymy ale jak ta przynosi efekty to bylabym Wam wdzieczna;) zaczelam tez biegac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Mojego małego też wysypało. Taka czerwonawa wysypka na buźce i szyjce... Najbardziej widoczna pod światło i nieprzyjemna w dotyku. Mleko Nan Ha czyli niby hipoalergiczne no i od zawsze takie piję więc to raczej nie wina mleka, kosmetyki i proszek też od urodzenia takie same... nie wiem co to :( Zaraz pooglądam te Wasze maluchy, bo pisałyście, że widać na fotkach te wysypki więc i ja porównam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka mojej malej zaczely wychodzic jakies plamki szorstka skora po mleku nan ale tym zwyklym i to dopiero po 1.5 miesiaca jej sie to pojawilo wiec zmienilam mleko na bebiko 1 i zaczely schodzic te plamki wyblakly jej i skore smarowalam linomagiem i zeszlo a teraz jest na nutramigenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po chrzcinach. Mój synek był bardzo grzeczny- najpierw spał a później rozglądał się po kościele i wszystkich obserwował:-) Agatko jeśli chodzi o infacol to pytałam farmaceutę i też mi powiedziała że można od urodzenia stosować. To że można od 2 miesiąca przeczytałaś pewnie na necie? bo ja też to widziałam ale na ulotce nic takiego nie było napisane. My używamy tego od ok.3 tygodni i jest spokój a wcześniej był płacz po jedzeniu zwłaszcza wieczorami. nawet w zeszłym tygodniu chciałam sprawdzić czy to mu nadal potrzebne i jeden dzień odstawiłam to znów bolał brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia ja daje dziennie przed kazdym posilkiem 3-4 krople mialam dawac caly czas przed karmieniem od 1-2 kropli ale malej nie jestem wstanie wcisnac do buzki w nocy bo ma zacisniete i wszystko jej wyplywa a my juz po chrzcinach jestesmy w koncu...mala byla bardzo grzeczna nawet nie ruszyla sie jak pleban polewal jej glowke zimna woda tylko obudzila sie jak jej zape zakladalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w słoneczny poniedziałek :) dokładnie na necie pisało ze on jest od 2 miesiaca, ale jak mówicie ze od urodzenia to dzis kupie, bo espumisan juz nic nie daje i maluszek sie prezy i placze bardzo :(teraz rez pospal 30 minut i brzyszek go obudził, a ze jest zmeczony to go usypiam, zeby jeszcze pospal, chociaz do 13. my chrzciny w maju robimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i obudził się przez brzuszek :( nakarmiłam go i spi znów, ale musze lulać. a spiacy strasznie. my wit D od 6 tygodnia mamy podawać, czyli od srody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej agnieszka ta wysypka to niestety w stadium końcowym jak coś nie pasuje to ma takie ropne krosty aż na powiekach i szyi a policzki to jedna wielka krosta goją się ok 4 dni a potem przechodzą w takie zaczerwienienie tylko, no przecież na pocztę wysłałam te ładniejsze zdjęcia:) po chlebie nie płakał tylko kupki szły i wysypka, za to po zupie wiśniowej ma od wczoraj taką kolkę że nawet na spacer nie możemy wyjść bo aż się zanosi jak probowałam go ubrać i już były 4 kupki takie spore i 1 gigant:) pingusia ja miałam okres tydzień po tym jak skończyłam krwawić:( a karmię tylko piersią całą dobę, a potem miałam owulację 2 razy:( jeszcze się okaże że będzie drugie baby:) mały zasnął na cycu i nie mogę go odłączyć bo zaraz płacz trudno poleżę sobie tą godzinkę komp w zasięgu ręki mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patunia dieta jest prosta nic nie jeść co smaczne:) a właściwie dobrze tolerowane są buraczki , marchewka i ryż, ryż jako makaron, płatki ,chlebek, mąka, deser z cukrem , a w PRL-u robili blok ryżowy do smarowania na chleb :) muszę poszukać przepisu:) jeszcze wolno wodę lub herbetkę, i mięsko ale raczej gotowane, bo jak ma już jakiś smak to maluchowi przeszkadza:) i już lecisz na wadze jak Małysz na skoczni tylko w dół i w dół:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszko wrzuciłam fotki z wysypką taką już trochę podleczoną nie mam takiej w pełnym rozkwicie ale jak tylko coś zjem i sie pojawi to od razu prześlę :) i fotkę z leczenia też wysłałam śmiesznie wygląda jak Mikołaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🌻 mather moj maly mial identiko wysypke a teraz ma buzke jak laleczka ale niestety jest na tym nutramigenie:(ale tak jak u Ciebie maly na policzkach mial doslownie jedna wielka kroste!! Ja jeszcze jadlam dla oslody platki ryzowe gotowane na wodzie i slodzilam cukrem!albo dodawalam sobie gotowane jabluszko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko, no Infacol jest od urodzenia. Dziś mówiłam lekarce na szczepieniach, a ona zapytała tylko, czy jest kolka i nic więcej nie mówiła. Dicoflor trzeba długo stosować, bo u mnie przez 10 dni było za krótko. Przy okazji badań ważyłam małego i zadowolona nie jestem. Przytył tylko 265g przez 13 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjj:) melduje sie bo zapomnicie o nas ;) u nas wsszystko dobrze ,cycujemy nadal , mala wspaniale przybiera wazy juz 5460 i jest na 91centylu ,wazylam ja w zeszly czwartek i wtedy wazyla 5280 wiec jestem zadowolona bardzo :D czasem ma problem z brzuszkiem przewaznie wzdecia ,ale masaze pomagaja czasem podaje infacol i wode koperkowa na zmiane no i ma jakies kropki malutki czerwone lekarz ogladal i oczywiscie stwierdzil ze samo przejdzie , a jak nie to ma wrocic do niego lece bo kweka buziaki dla was i didulow 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorinko mi irlandzki lekarz powiedział że te czerwonawe kropki to pozostałości po moich hormonach i w ten sposób dziecko pozbywa się ich z organizmu :O hmm... co lekarz to opinia :O dziewczyny czy wy też jeszcze macie tą brązową kreske na brzuchu ??? :O miała zejść po porodzie a ja już ponad dwa miesiące po a ona nadal jest !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymamo ja tez kilka dni temu zastanawialam sie kiedy mi ta kreska mi zginie a tu ona nadal jest i to dalej taka ciemno brazowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Ta brązowa kreska znika podobno do dwóch lat po porodzie!! :o Tak mówiła mi znajoma, która ma już 5-tkę dzieci ... więc chyba ma pojęcie. Jej najmłodsza córka ma roczek, a brązowa kreska nadal widnieje na jej brzuchu - sama widziałam :( Moja jest już koloru jasno brązowego, ale nadal ją widać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczny. Mój Piotrus daje mi niezle w kosc. W ciagu dnia jako tako, a od godz 19 jazda...Do 23 nie spi, musze go przytulac itd. a jak juz zasnie to co 1,5 godz. pobudka. Żarłok okropny, waży juz ponad 6 kg (skonczył 2 miesiace). Je tylko cyca, czasem dokarmiam go bebilonem. A tak poza tym, robicie cos zeby wrócic do dawnej figury?Jakies cwiczenia czy cos takiego?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 o matko dziewczyny kiedy wy śpicie???? :P ja o 23 padam jak zabita, jak tylko malutki zamknie oczka :) byliśmy wczoraj u ortopedy. z bioderkami ok :) mały znów cała noc sie prężył i płakał :( ciagle jadł i wymiotował na przemian, bo jak sie pręży to wymiotuje potem. tak mi go żal było. chcieliśmy wczoraj ten infacol kupić ale w 6 aptekach nie mieli!!!! moze mi sprowadza na dzis. mam nadzieje ze cos pomoze :) a i jeszcze chciałam sie pochwalić ze moje dziecko w koncu zaczeło gadać :) dzis w nocy o 3 mu sie na głurzenie wzieło :) ja tez jeszcze mam ta kreske, ale troszke wyblakła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny;) u nas wszystko ok;) Zosia rośnie jak na drożdżach, a ja nie mogę uwierzyć w to, że czas tak szybko leci... moja mama ciągle mi powtarzała, że dopiero jak się ma dzieci, to się docenia CZAS.... teraz już to wiem :D wprawdzie Zosia jest grzeczniutka i nic jej nie dolega, ale i tak cierpię na chroniczny brak wolnego czasu.... takiego tylko dla siebie!!! mąż ciągle w pracy, a ja w domu sama z dzieckiem... dobrze, że ta zima nie daje nam tak bardzo w kość, bo chociaż można na spacery wychodzić;) wieczorami mąż zajmuje się Zosią, a ja zamykam się w łazience i to jest moje małe SPA :P odrobina relaksu... Zosia wczoraj skończyła 2 miesiące i jest już naprawdę sporym dzieckiem:D powoli odkładamy do lamusa za małe ubranka... co do kolek- to współczuję... chyba po prostu trzeba przez to przejść... podobno na dolegliwośći związane z brzuszkiem u dzieciaczków pomaga GRIPE WATER. agniesza- dla Ciebie i Olafka przesyłam specjalne uściski 🌼 napisałaś, ze Olafek ma katarek taki piszczący... może to sapka?? pisałaś, ze macie suche powietrze w domu... może to od tego? u nas też strasznie sucho i również zakupiłam nawilżacz powietrza.... dodatkowo ręczniki na kaloryferze i codziennie rozwieszone pranie.... ale to wszystko przez ten mróz i c.o. mother- przeczytałam o Twojej zupie wiśniowej! za późno było, żeby Cię ostrzec :( jesli karmisz piersią staraj się unikać owoców pestkowych i wszelkich przetworów z takich owoców... one wywołują ból brzuszka :( happymama- Zuzanka jest ślicznym, uśmiechniętym Aniołkiem!!!! cudna! lorinka- Twoja Zuzia pięknie rośnie! 91 centyl- no niezły wynik :D mała agatko- może jednak powinnaś udać się z Franiem do jakiegoś dobrego pediatry, zeby sprawdzić co z tym ulewaniem... Ty już sama nawet piszesz nie o ulewaniu, tylko o wymiotach... to chyba niezbyt dobrze, co? chociaż jeśli tylko maluch przybiera na wadze, to podobno nie ma się co niepokoić.... ale moze lepiej sprawdzić?? Małgorzato... czy pediatra powiedział coś na temat tego, ze Julek tak mało przybrał na wadze? widzę, że wiele z nas w ogóle się nie odzywa...Beata, Marta, Daff, Jokasta, GreenGable... co u Was? jesli chodzi o kreskę na brzuchu, to u mnie też jeszcze nie zniknęła, ale jest bardzo jasna... moj mąż jest chyba jakiś dziwny, bo jemu się ta kreska bardzo podoba.... niestety ja nie robię nic ze swoim ciałem :( to się nazywa- lenistwo!!! nawet ostatnio Milla pokazała mi takie ćwiczenia na youtube, które nazywają się \"abs 8 minutes\"... wyglądają fajnie i podobno są skuteczne...ale jakoś mi ciężko się do tego zabrać... mnie gubią słodycze! wciągam potworne ilości biszkoptów i petitków;) sam cukier! no i marzę o czekoladzie! póki co karmię tylko cysiem, więc o takich smakołykach mogę zapomnieć :P chyba muszę kończyć, bo mam wielką stertę prasowania i muszę się za nią zabrać, bo jutro wyjeżdżamy z Zosią do moich rodziców;) dziadkowie nie mogą się doczekać;) ps. ale mi elaborat wyszedł... jak się nie odzywam, to się nie odzywam...ale jak już napiszę, to na całą stronę :P pozdrowienia dla wszystkich mam i Maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Ws pytanie jak się zachowują Wasze maluchy gdy zostają z kimś innym? bo u mnie teraz stała się masakra, wcześniej synek zostawał z moimi rodzicami więc mogłam spokojnie iść na zakupy czy choćby do kościoła a od jakichś dwóch tygodni chce być tylko ze mną. Gdy tylko babcia lub dziadek wezmą go na ręcę to jest ogromny płacz a gdy ja go przejmę to od razu spokój. Nawet 20 minut z nimi nie pobędzie w spokoju. u MOJEGO męża jeszcze prędzej posiedzi na rekach. ale jak mu się humor popsuje to też nagle zacznie płakać i nic nie jest go w stanie uspokoić dopóki ja go nie wezme. Przeraża mnie to bo jak tak dalej będzie to ja się na krok bez niego z domu nie będę mogła ruszyć. może słyszałyście jak \"odzwyczaić\" od siebie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, 2 tygodnie temu byłam z Julkiem u pediatry z powodu biegunki, a wczoraj na szczepieniu. Były różne lekarki i żadna nie była zaniepokojona, chociaż sama zwróciłam uwagę, że to mało. Obie mówiły, że to jeszcze w granicach normy. Mały wczoraj ważył 5060g, a najniższa waga jeszcze w szpitalu wynosiła 4170g., czyli przybrał 890g w 6 tygodni. Problem polega na tym, że on słabo ssie i cały czas muszę go bardzo pilnować przy jedzeniu, żeby aktywnie ssał, a do tego jeszcze ta biegunka w międzyczasie. :( Elmirko, nie mam pojęcia, co zrobić, żeby dziecko chętniej zostawało z innymi osobami. U mnie nie ma problemu. Posiedzi na rączkach i u tatusia i u babci, ale oni oboje są czynnie włączeni do opieki nad małym (a najchętniej oddaję im małego do przewijania :p ). Mały zostaje z moją mamą czasem, ale bardzo rzadko. *********** Po szczepieniach wszystko u nas O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Maly za tydzień kończy 2 miesiące. Jak każda z Was my też mamy problem- otóż mały ciągnie cyca spokojnie przez jakieś 5 minut a potem złości się i płacze, wiem że chce jeszcze jeść ale coś jest nie tak. Myślę, że pokarm z II i III fazy wolno leci i On się wkurza, a może to coś innego, czy któraś z tym spotkała? Pozdrawiam Was serdecznie. Agniesza widziałam Twoje zdjęcie na NK, kiedy TY masz Kochana czas zrobić sobie takie piękne, czerwone paznokcie? Podziwiam, zwłaszcza, że masz babcię u siebie jeszcze/ Jeremi waży 4.300, jest okrąglutki, ale nie za gruby i się cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do figury- to mi zostało 6 kg i za cholerę nie chce zejść. Zamówiłam sobie guam i folię i będę się opkładać, chcę sobie też kupić orbiter, myślicie że warto? A moja psiapiólka ( 170cm) wzrostu pół roku po ciąży zeszła z 75 przy porodzie do 50 teraz- zazdroszczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×