Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

hej, hej:) A ja mam mieszane uczucie co do propozycji Marty, bo skoro pomarańczowa teoretycznie ma dostęp do naszego maila, to i tak i tak będzie się za nami ciągnąć:/ Chyba że adres nowego forum rozsyłać poszczególnie do tych dziewczyn, które są pewne (np. wysyłają zdjęcia na pocztę). Ciężko zweryfikować, kto to może być i jak go wyeliminować... Więc może po prostu ignorujmy pomarańczowe wpisy, nie komentując tego w żaden sposób. Chociaż z drugiej strony na prywatnym forum nikt anonimowy nie wyrazi swojej opinii... Jak uważacie, ja się dostosuję, zbyt rzadko się udzielam, żeby decydować (ale postaram się udzielać częściej:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia nic się kochana nie bój jakbyśmy zmieniały forum na pewno byśmy Cię ze sobą zabrały:)! Jokasta współczuję choroby:(!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
...@ nie ma! Dziś 34 rekordowy dc. Z Natanem to już tego dnia były dwie konkretne krechy :) idę po test :o niespodziewałabym się, że będę po niego szła :o Zrobię go chyba z jutrzejszego rannego moczu albo sama już nie wiem co i jak :o Najsmutniejsze i najgorsze jest to, że ja już sobie wkręcam negatywne rzeczy gdybym jednak była, bo ... teraz jak byliśmy z Natanem w szpitali to miał robione zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej i wtedy ja przy nim stałam żeby się nie ruszał, nie uciekał i ta pani zapytała CZY jestemw ciąży? Ja żartem, że chyba nie i tyle. Dała mi taki metalowy fartuch i zrobione zostało zdjęcie. Pewnie jest to szkodliwe dla płodu skoro o to pytają ... i ogólnie ja już jadę na pesymistycznym podejściu do tego wszystkiego :) Co do sytuacji z pomarańczką to dosłownie zero pomysłu i normalnie rozkładam ręce w tej sytuacji... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny po dłuższej przerwie! Rzadko coś piszę, ale staram się Was czytać dość regularnie (żałuję, że nie zawsze mi się to udaje - ale nie w tym rzecz). Ja też nie mam dostępu do wspólnej poczty (tego też żałuję), ale na prawdę można się domyśleć po wpisach na forum, że chodzi o zmianę forum. Może nie powinnam się wypowiadać skoro rzadko się odzywam, ale moim zdaniem to nie ma sensu. Po prostu trzeba ignorowac takie durne komentarze, pojawiaja sie na forum i pewnie w zyciu "na zywo" tez sie z podobymi spotykalyscie. Nie uwierzę, że nie. I co wtedy? Zmieniałyście miejsce zamieszkania? :) A teraz co u nas - Lenka niestety przestała pięknie przesypiać noce. Wychodzące ząbki dają się jej we znaki. I nam oczywiście też :( Ma ich już 9 i dalsze tez sie szukuja do wyjscia. Dziasla ma cale opuchniete. Nawet twarz ma spuchnieta. Widac, ze ja mocno boli i duzo placze. I niestety prawie caly czas z goraczka chodzi, nie chce spadac ponizej 38... ciezko... ciezko... A jeszcze tyle zabkow przed nami. Karolina - nie wiem czy cie to jakos pocieszy, ale mam ten sam problem... az sie boje o tym nawet pisac - tak jak by to mialo w czyms pomoc takie oszukiwanie sie, ze nie ma tematu. U mnie jest 31dzien bez @, a zawsze mialam 26-27 dni... Trzymaj sie kochana, uwierz mi, ze jestem z Toba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Karolinko, ale Ty lubisz sobie różne rzeczy wkręcać;) Trochę pozytywnego myślenia:) @ się może spóźniać, ostatnio przecież miałaś mnóstwo stresu związanego ze szpitalem i tym bym to tłumaczyła. A co do rtg, to przecież miałaś fartuch, a poza tym promienie, którymi naświetlają dzieci są i tak bardzo słabe. Głowa do góry:) Maminko, smaruj jej może dziąsła jakimś dentinoxem, chociaż chwilową ulgę jej dasz. I pozwól mieć smoczek, zauważyłam, że moja dzięki niemu jest wiele spokojniejsza, i też masuje sobie dziąsła. Moje dziecko o dziwo dziś wstało w dobrym humorze, i trzyma się nadal:D Ciotka ma ferie, więc chyba wyślę ją z Blanką na sanki, bo ja przeziębiona jestem. Sanki mamy przerabiane moje z dzieciństwa:P Dziadek sobie wziął za punkt honoru wymienić deseczki, naprawić płozy i zrobić oparcie, bo te, które widzieliśmy w sklepach były o dupę rozbić, nie wiem, czy jeden sezon by przetrwały, a tak to mam już sprawdzone:P I w końcu są te dwa górne wyczekiwane ząbki:D Uaktualniam tabelkę i wysyłam nowe zdjęcia, bo w końcu mam już prawie dorosłe dziecko:P nick ..............imię.........data ur....waga...wzrost..ząbki..wiek Elmirka..........Aleks.........19.10.....9300.....78.... ....9......12m Green_Gable....Mikołaj.....29.10......12 kg...86-88......4......13.5m Kasiula82.......Amelka.......30.10.....9700.....80...... ..0......12,5m Mother..........Kacper......30.10.....9400.....74....... .6......12m KaroLinka.......Natan.......1.11......12kg......86.... ...9......13m happymama.....Zuzia........3.11......10,0......80....... 8......12,5 m Ann 31...........Alicja........6.11......9000......77.......6... ...11,5 m Agniesza26.....Olaf..........9.11......10,5kg....87/88.. .. 10.......14m MarzenaMol....Arturek.....10.11......9860.....74.......8 ......12 Beata1987......Zuzia........14.11.....10kg.....74....... 8.......13m3t kaaczuuchaa...Damian.....15.11.....10kg.....75.......9 .....13m20d Marta1983......Robert......16.11.....10,2 kg.....73.......5 .......13,5m Magmall..........Zuzanka....16.11.....9000.....77....... 6.......12m Jokasta.........Jeremi ......19.11.....8900.....72?......12......11 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....10,2kg.....92..... 16......13m13d maminka.1......Lenka.......21.11.....9,0........73...... 4........11m kajtoch.........Blanka.......27.11......12,5........84.... . ..4.......14m pingusia_22....Marika......27.11......8900.....77....... 7.......13,5 m Nika 33.........Weronika...27.11.......11......ok80.....6.......1 3m1t Małgorzata....Julek........ 28.11..... 10kg ....ok82.....9....... 12m3t lorinka..........Zuzia........28.11.....ok9,0.....ok80 ....6.......12m anabelkaaa.....Janek.......2.12.......10,5kg....82...... 6........13/14 m mała_agatka..Franek.......3.12......ok10kg ....85.... ...2......13m dunia27.........Kubuś........4.12.....ok9.850...85...... .6.......10,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smaruję jej dziąsła i to nawet częsciej niz mozna wg ulotki, ale i tak sie meczy. Smoka tez daje mimo ze mialam ambitny plan odzwyczajac ja od niego. Nie mam serca jak tak cierpi. Po prostu wiem, ze trzeba to przeczekac, ale staram sie jej pomoc jak moge. Az sie boje jak to bedzie kiedy piatki beda kiedys wychodzic... Czy u waszycz dzieci tez tak jest, ze wychodza najpierw 4ki jak jeszcze nie ma trojek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki mam pytanie czy Wy też ze swoimi dzieciaczkami byliście u ortopedy na kontroli chodu!bo mi nasz kazał przyjechać jak mały zacznie chodzić na właśnie taką kontrolę- (nigdy nie mieliśmy jakichś problemów ortopedycznych)! I właśnie się z nim wybieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maminko współczuję Tobie i twojej Lence!biedulka! u nas też wyszły 2 dolne 4 i teraz wychodzą górne 4-czki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminko mojej też wychodzą teraz 4 a trójek nie ma i nie maja zamiaru wychodzić. Czwórki są już dość bolesnymi ząbkami i dlatego dzieci tak cierpią. Mojej teraz stopnęły, ale wcześniej to katastrofa była. Aga ja nie słyszałam o takim czymś jak kontrola chodu u ortopedy. Nikt mi nic o tym nie mówił, a zwłaszcza lekarz. My jeździliśmy do ortopedy pół roku bo coś mu się nie podobało, ale nic nie miała zakładane. Jeśli chodzi o nowe forum to jak na niego przejdziemy to już będzie wiadomo kto w nim pisze i jak pojawią się głupie teksty to będzie wiadomo, że to jedna z nas. A teraz jest nas dużo i dużo dziewczyn się nie odzywa i teraz ciężko powiedzieć kto może być taki chamski. Musimy się zdecydować czy przechodzimy bo Matra wszystko skopiuje a potem powiemy, że jednak nie. Więc chyba czas zacząć głosowanie. Co o tym myślicie? Ja teraz jadę do banku, ale jak wrócę to jeszcze coś napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Beatko jeżeli chodzi o nowe forum to rozmawiałam z Martą i niedopuszczalne będzie aby pisał ktoś inny niż zalogowany pod stałym nickiem i po IP będzie wiadomo kto i co i taki ktoś wyleci. Także będzie to na zupełnie innych zasadach i problem zniknie :) O to się nie musimy już martwić. Marta już się tym zajeła, tyle, że kilka dni może to potrwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Karolinko super! Nie miło się czyta, że ktoś jest głupi, albo że jest nieodpowiedzialną mamą. Noc u Zuzi super. Obudziła się dopiero o 6.30 na mleko bo była taka głodna i jeszcze godzinkę pospała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! No niemiło się zrobiło tu u nas. szkoda. zawsze lubiłam na kafe pisać, ale chyba nie ma wyjścia. nie są fajne takie teksty obrażające innych. jeśli faktycznie to któras z nas pisze to jeszcze większa kicha. nie wiem po co? czy nie mozna pod swoim własnym, stałym nikiem napisać tego co się myśli? troszke odwagi prosze Państwa! no nic, jest jak jest. Maminko a ty przypadkiem spiralki nie masz? jak tak to raczje małe sznase na ciażę :) wiem że ona nie daje 100% zabezpieczenia (jak zresztą nic innego) ale zawsze to lepiej niż kompletny żywioł :) ja też okresu jeszcze nie dostałam, ale u mnie różnie może być. to dopiero 6 po porodzie będzie, więc naprwadę nie wiadomo. ale tak wczoraj z ciekawości sobie sprawdziłam na kiedy miałabym termin, gdyby jednak coś było na rzeczy (w co wątpię szczerze) i wyszedł 29 września, czyli moje urodziny :D jeju wszystkim dzieciaczkom rosna ząbki tylko my tacy szczerbaci zostajemy. ale cóż zrobić? nie przyspieszę tego. najbardziej sie boję ze potem zaczną rosnąć wszystkie na raz i sobie nie damy rady. kochane nic sie nie martwicie! jak będziemy odchodzić to te osoby które rzadko piszą też zabierzemy!!! bez przesady w końcu też jesteście z nami, a to że nie macie okazji częsciej pisać nie oznacza że nam na was nie zależy!!! dokładnie dziewczyny które nie mają dostepu do naszej poczty niech podadzą swojego maila to porozsyłamy adres!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
...my też na kompletny żywioł to nie lecimy :D ...ja obliczam skrupulatnie dni no i gumka, ale to nie zawsze :o ehhh jak już dostane okres to będę bardziej uważała :P mam test, kusi aby zrobić, ale poczekam do porannego moczu, bo ja to jestem taka panikara i takie rzeczy sobie wkręcam, że nawet jakby zaraz wyszedł negatywny to nadal bym myślała, że to ciąża, bo nie zrobiłam z porannego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak któraś może podeślijcie namiary na tą sławną skrzynkę mailową na adres avik77@onet.pl. Nie chcę pewnego dnia wejść na kafeterię i odkryć że nikt tu już nie zagląda. Wyśle Wam zdjęcia mojej córy, no i może moje wychudzone oblicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dodam, że poza tymi zawrotami głowy, które miałam nic się nie dzieje, nie czuje się nawet na okres :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka-by mamy iść na kontrolę chodu-ale jeszcze nie chodzimy samodzielnie ;) a co do forum-to będzie jak chcecie-ja mało się udzielam ale lubię poczytać o postępach Waszych szkrabów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko sama wiesz że ta ciąża to taka troszkę nieprawdopodobna jest teraz, a okres to ci się spóźnia z nerwów, no bo szpital, nerwy o zdrowie synka, przemęczenie, mało snu, jedzenia............ale test tylko rozwieje wątpliwości i odetchniesz z ulgą i mogę się założyć że w przeciągu kilku dni okres będzie :D a co do zabezpieczenia to może jednak zamiast wyliczanki npr się zainteresujesz? ja zanim zaszłam w ciąże to miałam na niego ochotę, chciałam dowiedzieć się czegoś o moim organiźmie poobserwować sie troszę, ale zaszlam w ciażę (żeby nie było jeszcze nie zaczęłam go stosować w praktyce, dopiero czytałam) no i mój plan został zabity w zarodku. a teraz to nawet jakbym chciała to nie mogłam, bo najpierw karmiłam,a potem nocki zarywałam, a tu jednak potrzebna jest systematycznosć, i nocny odpoczynek (zwłaszcza ważny przy mierzeniu temperatury, bo trzeba ją mierzyć po 5 godzinach nieprzerwanego snu nocnego a ja tego nie miałam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
agatko jak dostanę okres to idę do gina po tabletki :) ja wiem, ze to co robię jest nieodpowierdzialne, ale mój Ł chce drugiego dziecka. Powiem Wam, że nie ufam mu nawet w tej kwestii :D jakiś czas temu ... powiedziałam mu że dostałam @... nie, że jakoś na nią czekaliśmy czy coś, ale tak po prostu bo on chciał coś porobić :P to mówię, że nie mogę, bo @, a on... DOSTAŁAŚ? NA PRAWDĘ? JAK TO? i myślał, przemyślał :o ... byłam w szoku, bo on tego miesiaca był pewny, że będzie dzidziuś. Nie wiem co i jak, wiem, że on chce, on wie, że ja nie chcę, ehhh tak to u Nas :) Zacznę brać tabletki i będę spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Z drugiej strony agatko ja mam 85% pewności, że nie jestem, wiem, ze ten stres mógł wpłynąć na to, święta, sylwester itd... ale taka już jestem, że dla mnie 99% na nie i 1% na tak budzi ogromne wątpliwości i zastanowienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko to moze idź już teraz do ginekologa. dostaniesz receptę i jak tylko okres się pojawi to od razu zaczniesz brać. po co masz czekać kolejny miesiąc? ja bym tak zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Karolinko wiem coś o tym, kiedyś też tak miałam. teraz ciągle biję się z myślami. tak bardzo chciałabym drugie, ale wiem ze to zły czas. ciągle mam nadzieję ze może jednak, ale jednocześnie wiem że ze spiralką nie jest dobrze wpaść, ze mogą być komplikacje.......eh ciężki żywot kobiety :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja mam dziś urlop,a Ala śpi już 2 godziny,jakiś cud! Katar ma 5 dzień,nie wiem tak może być??? Nie ma gorączki,ma apetyt i nie widać żeby jej sie coś działo. Ściągam jej katar odkurzaczem z gruszka na końcu i ładnie schodzi,więc chyba nie zalega mam nadzieję. Moja mama mówi,że odkurzaczem nie wolno,a Wy co sądzicie o tym???? Na pole chodzimy,bo raczej mi się wydaje,że przy katarze można??? Ile taki katar może trwać??? Chyba nie trzeba iść do lekarz??? ODPOWIEDZCIE PROSZE Budzi się chyba Ala ,ide ,paaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Agatko - mam spirale i to z jednej strony mnie cieszy, bo zwiększa szanse na nie bycie w ciazy, a z drugiej strony - jesli sie okaze ze jestem w ciazy (a tak tez sie zdaza, wiem od mojej gin), to wtedy tak jak sama to okreslilas moga byc jakies komplikacje. Poczekamy zobaczymy. Bylo u mnie troche stresow ostatnio i mam nadzieje, ze to jest wytlumaczeniem spozniajacej sie @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Ann 31 - Natan miał już chyba 3 razy taki katar. Trwał nawet 9 dni (podobno był od zębów) nic mu nie towarzyszyło, w nic się nie rozwinął, mały miał apetyt i humor. Odciągałam Nose Fridą i psikałam np. wodą morską. Do lekarza nigdy z tym nie szliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann jasne że taki katar może być. może on trwać i trwać. u nas ostatnio był na poczatku grudnia i trwał 2 tygodnie. odciągałąm fridą, psikałam wodą morską i smarowałam maścią majerankową. ale ostatecznie pomógł .... mróz. było wtedy tak strasznie zimno i jak wyszliśmy 2 razy na 10 minut w taki mróz to w ciągu jednego dnia katar znikł!!! wcześniej tez wychodziliśmy normalnie ale wtedy to ok -15 było. na dwór możesz wychoodzić dopóki nie ma gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
O właśnie! My też podczas tego kataru wychodziliśmy normalnie. Maścią majerankową też smarowałam i olbas - kropelkę, dwie do kąpieli wlewałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka zajrzyj na swoją pocztę pilne! cześć dziewczyny. W sumie szkoda, ze chcecie z kafe uciekać. Mam problemy z moim mailem, więc ostatnio napisałam do Karolinki wiadomość odnośnie tych pomarańczowych wpisów, ale chyba jeszcze nie przeczytała. jeśli mogę coś zasugerować to namiary na nowe forum rozsyłajcie każdej dziewczynie na jej prywatnego maila a nie na nasze konto, a wtedy jak pojawią się znowu jakieś złośliwości to już na pewno będzie wiadomo, że to ktoś stad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Nika - przeczytałam :) nawet Ci odpisałam. Odpiszę Ci jeszcze raz, bo może nie doszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my po ortopedzie.wszystko ok.małemu lekko uciekają stópki do środka mamy zakupić -ale nie musimy koniecznie -sandałki profilowane!zamierzam je jednak kupić. nie wiem może wy się orientujecie gdzie takie mogę kupić w sklepie ortopedycznym czy też mogą być np. w tych sklepach Bartek czy w jakiś innych??? co do spirali jak leżałam w szpitalu w ciąży leżała ze mną dziewczyna która zaszła w ciążę właśnie ze spiralą:)miała krwawienia ale ciąża się utrzymała a spirala wypadła sama!razem później rodziłyśmy tzn. ona 4dni po mnie ale spotkałyśmy się znowu w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×