Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska 7

Czy ktoś pracował Jysk-u?

Polecane posty

Gość lowmagnus
do was też jedzie dostawa 75 palet ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwyżki? Były, rok temu u mnie. Mnie ominęła, dowiedziałem się o tym niedawno bo zabroniono o tym mówić pracownikom którzy ja dostali. Kierownik 253 jest na tyle bezczelna, że stwierdziła, że to było wyrównanie do mojego wynagrodzenia. Tylko dlaczego to wyrównanie jest teraz o 50zł większe od mojego wynagrodzenia brutto i dlaczego zabroniono o tym mówić? Ostatnio napisał na mnie znów jakiegoś paszkwila ( rozmowa dyscyplinująca), że ja przez swoja postawę zakłócam atmosferę w miejscu pracy, przez co zmniejsza się efektywność pracy(!!!) Dodatkowo ma jeszcze tyle tupetu, że powołuje się na KP. Wychodzi na to, że czerwone słupki to moja wina. Szkoda to komentować, bo to już dawno sięgnęło poziomu szamba, ale nie dna, bo od dna można się jeszcze odbić. Teraz u nas na 4 kierowników przypada 2,5 pracownika, bo jedna osoba odeszła(słusznie). 1 osoba jest na urlopie, ja 1/2 etatu, a w czwartek będziemy ogarniać dostawę wg. SAO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Towar z gazetki
Podwyżki ? u nas na sklepie albo nikt nie dostał, albo jest na zasadzie jak rok temu, że tylko wybrani i mają zakaz mówienia o tym. Wgl pierwsze słyszę o podwyżkach, może ktoś coś wie więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanibal
Zamiast zamawiac towar(Dzial Zakupow), towaru brak. Zamiast robic obrot, obcinaja etaty, obnizaja jakosc towaru, by utrzymac cene. Nie tak sie zarabia pieniadze.Tylko w Polsce chcac zarabiac pieniadze, trzeba ucinac. Totalne bezmozgowie!!!! Zastawialiscie, czy Dania o tym wie? Ja mysle, ze widzi tylko tabelki, ktore jej pokazuja i jesli jest przyrost, nie ma czepiania. Jak poslac te wszystkie posty do gazetky ?:) zrobic druga Biedronke, najazdy na regionalnych, drektorow... Po jaka cholere malowac trawe na zielono?! Dorosli z nas ludzie, a dajemy sie zrobic za szmaty do podlogi. Gratuluje!!! Jysk to juz dno!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszałek
Texas na impuls!!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak,Jysk stacza się na dno i to dno muliste od którego raczej ciężko się odbić.U nas nikt o podwyżkach nie słyszał-alb nie chcą się przyznać,ale ja nie dostałam nawet 3% więc myślę ze nas ominęło to wspaniałe doznanie. Co do SAO :D to jak zwykle odbija się wszystko na tych na dole-ktoś wziął grubą kasę za wdrożenie tego projektu więc trzeba było etaty urwać żeby się zwróciło. A ja się zastanawiam co by zrobiła Dyrekcja i Mag.Centralny jakbyśmy zostawili takie zamówienie jakie generuje system :) Przynajmniej mielibyśmy czym handlować przez najbliższe czas bez zamówień,rezerwacji i zaliczek-wszystko od ręki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymtyrymty
podwyzki w tym roku nie bedzie, tak mowi gora... kto dostal? przyznac sie! bo nikomu kazą nie mowic zeby zaoszczedzic kase na nas... ciagle nowe obowiazki i z dnia na dzien wiecej i wiecej tyrania na kolanach...to zakrawa juz o obz pracy porownujac do biedronki kiedys...czlowiek wracajac do domu mysli tylko by zasnac i odpoczac, by miec sile tyrac nastepnego dnia..a to nie koniec cieć... bedzie duzo ciężej niz juz jest...przestaje to ogarniac:( szukam innej pracy bo jak pojdzie kregoslup to firma mi nie nakapie, bhp juz jest 3-4 krotnie zlamane pod wzgledem dzwigania wzgledem kazdego pracownika, nie mowiac o calodziennym przymusie stania na kasie bo inaczej nic sie nieda zrobic na sklepie... proponuje jeszcze kilka nowych planogramow wprowadzic z dzis na jutro i....nie gadajcie ze przez SAO tyle palet przyjedzie bo to jakas paranoja? co komus nie pasowalo w starym systemie zamowien? byly mniej przemyslane od tych co bedą? przynajmniej mozna bylo zrobic wczesniej.. a teraz trzeba sie martwic czy sie zdola wyzerowac pozycje zanim zamowienie zejdzie... gdzie tu jest logika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magazynier
na magazynie centralnym dostalismy 3% od podstawy,myslalem ze ogolnie caly jysk tak dostał;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymtyrymty
no cóż... ciekawe o ile bedzie obcieta kasa na swięta... o ile wogóle cos dostaniemy. wiadomo cos o wynikach TK? dzis jeszcze nie bylo.. wyplata pewnie przed poniedzialkiem nie wplynie bo po co komu pieniadze..kazdy ma na lokacie Jyskowe kokosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 007007007
Tymtyrymty - tu jest Jysk ,tu nie ma logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy zobaczymy z czasem jak będzie się sprawował system SAO, pamiętamy jak zamówienia się robiło ręcznie od początku do końca, kierownik był w stanie wszystko kontrolować na bieżąco. Następnie wprowadzono sugestię zamawiania która wymagała kontroli bo nie skontrolowana mogła zrobić niezłego psikusa w postacie 10 15 20 kanap Nevada tak było w Moim przypadku. Teraz wprowadzany będzie system SAO który ma zamawiać sam :) eliminując ingerencje kierownika który może zrobić coś pożyteczniejszego w tym czasie i np. posprzątać na sklepie. Oczywiście system jest nie dopracowany i eksperymentalny dlatego będziemy musieli się męczyć i redukować to co zastało wrzucone do zamówienia. Jednak od pewnego czasu widać że firma dąży do zminimalizowania obowiązków kierownika sklepu. Kierownik który kiedyś był od wszystkiego teraz jest od niczego, mamy 3 zastępców z tym jeden z nich jest opiekunem biura, rola ta w szczególności powinna należeć do kierownika w końcu to on powinien mieć pod kontrolą sprawy biurowe, lider ? dla każdego sprzedawcy liderem powinien być kierownik i to od niego powinniśmy brać przykład, a od magazynu powinien być magazynier jako odrębne stanowisko. Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie na ten temat wielu z was się oburzy, bo jesteście jednym z tych zastępców tak jak i ja ale musicie sobie zdać sprawę dlaczego powstały te stanowiska. Wprowadzono je 2 lub 3 lata temu już nie pamiętam dokładnie w momencie kiedy po raz pierwszy nie dostaliśmy podwyżek, zamiast podwyżek każdy dostał na umowie dumne ZASTĘPCA KIEROWNIKA od tego czy tamtego JEDNAK ! osobnik taki był poinformowany że mimo "awansu" podwyżki nie będzie, tak przynajmniej było w moim sklepie.Od tej pory kierownik jest od niczego w zasadzie to robi to samo co sprzedawca i o to chodzi chyba firmie. Tak więc Firma nie dała podwyżki pracownikom ale, mianowała zastępcami to dobrze wyglądać będzie jedynie w papierach.A system jest śmieszny bo na sklepie który ma 600 m2, gdzie załoga składa się z 6 osób jest 4 kierowników nie wygląda to komicznie ?? Moi znajomi się z tego śmieją. Rok później jak ktoś się upomniał lub miał dobre stosunki z DM dostał dwie trzy stówki podwyżki, ten kto się bal i siedział cicho nie dostał ( znam takich ). W następnym roku był kryzys, wiec podwyżek nie było no chyba że dla wybranych, i w tym roku być może będzie taka sama zasada przykre. Denerwujący wydaje się fakt że,gdy my nie dostajemy nic bo jest kryzys firma robi dziwne zagranie i buduje nową siedzibę za chyba 6 mln zł ( nie pamiętam już dokładnie za ile jak zawyżyłem to przepraszam) ale nie wiadomo czy w tej cenie jest już wliczony zakup gruntu który przy obwodnicy trójmiasta przy węźle z ulicą Wodnika kosztował podobną sumę. Wiadomo że tak duża firma jak Jysk powinna mieć normalne reprezentatywne biuro o które powinna się już dawno zatroszczyć gdy indeksy szły w górę ale nie do jasnej cholery nie w momencie gdy tnie etaty i nie ma na podwyżki, jak można ludziom spojrzeć w oczy i wmawiać że to dla oszczędności tak jak tłumaczył to PP, to ja się pytam to gdzie jest te kryzys, bo osobiście mi się wydaje że tylko na sklepach. A skoro nie opłaca się wynajmować tyko wybudować to dlaczego nie kupujecie ziemi i budujecie sklepów tylko wynajmujecie!! i dzierżawicie to są przecież zbędne koszty !! Jeszcze jedno czy SAO wie ile miejsca mamy na magazynach i czy po przyjęciu tak dużej dostawy jest możliwe zachowanie BHP na magazynie. Dlatego gdybym się dowiedział że jedzie mi 74 palety zadzwonił bym do Magazynu i poinformował że nie jestem w stanie tego przyjąć, bo mi BHP na to nie pozwala, i niech magazyn poinformuje kierowców że będą stali 3 dni przed sklepem. Co do Magazynu Centralnego słyszeliśmy że zwolnili u was 60 osób od tak i część z tych osób zastąpiono pracownikami z agencji, a to podobno nie koniec zwolnień, nie dajcie się panowie wydymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magazynier
zgadza sie od tak zostalo zwolnionych okolo 60 osob,a wczoraj polecial w co nikt nie chce uwierzyc Dyrektor Logistyki na Europe Środkowo-Wschodnią Tak więc duńczycy wzieli sie w końcu za biurokracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 007007007
Są związki - to wy nie , bo was przewodniczacy nie pasuje. To jest właśnie polska mentalnosc- lepiej byc niewolnikiem, tak? Zamiast się zorganizowac , schowac tą pseudo dumę do kieszeni i pogodzic się z takim czy innym szefem zwiazku. Szef zwiazku nie będzie tej funkcji zajmował do usranej śmierci. Pomyślcie trochę - co jest ważniejsze? Tylko zrzeszenie , się , dobra organizacja. Składak co miesiąc to nie majątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymtyrymty
sa wyniki premii!!! powodzenia w czytaniu lektury... ja mam zero zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22228888888
A ja 400 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymtyrymty
jak widac cala Polska ma z gory na dol za indeks na paragon 20% mniej bez wyjatku.czyli srednio ok 1200zl na sklep, czyli ...ok 180tys miesiecznie na wszystkie sklepy... daje to w skali roku ponad 2mln zysku naszym kosztem...tyle wniosl nowy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapisz sie do zwiazkow
Ja tego nie rozumiem, narzekacie na firmę, ale nie chcecie wziąć odpowiedzialności za Swój los. Przecież, to od Was zależy Wasza przyszłość. Firma chce z Was wycisnąć coraz więcej i jej się to udaje. Bo nie czuje oporu. Na wszystko się zgadzacie. Może czas powiedzieć dojść. Ja też mam Swoje prawa, a nie tylko obowiązki. Spójrzcie na to z tej strony. Będą zwolnienia, premii brak, robota nie należy do łatwych. To tak naprawdę co jeszcze trzyma Was w tej firmie. Lubicie Larsa Larsena???? Ja się pytam, czemu tak mało ludzi zapisuje się do ZZ, jak tak naprawdę jest to jedyne słuszne rozwiązanie w tej sytuacji (bo jeszcze można się zwolnić albo zaakceptować Swój los). Jak zastanawiacie się czemu firma tak walczy ze ZZ, to macie prostą odpowiedź. Bo im by te związki nie były na rękę. Powstały drugie związki tylko po to aby blokować wszystkie decyzje Solidarności. I tylko o to chodzi. Firma ma naprawdę wielkie szczęście, że Solidarność jest tak „nielubiana. Wyobraźcie sobie, że do Solidarności należy 75% pracowników sklepów. W oficjalnym piśmie ZZ informują o podwyżkach. Firma mówi na to, że nie ma kasy. Wtedy w całej Polsce we wszystkich sklepach Jysk odbywa się głosowanie. Stoją urny i każdy anonimowo może zagłosować: Czy jest za strajkiem, czy nie. Wyobrażacie sobie!!! W głównym wydaniu Wiadomości jest informacja, że pracownicy firmy Jysk strajkują. A to by uderzyło w ten medialno - cukierkowy wizerunek firmy. Bo należysz do ZZ to masz prawo oficjalnie strajkować i nikt nie może Cię za to zwolnić. Bo w grupie siła. Samodzielnie jeszcze nikt nie wygrał z korporacjami. Z jednej strony marudzicie na firmę, a jak jest możliwość zrzeszenia się to Wam się znowu Przewodniczący nie podoba. Bo siaki i owaki. A może trzeba dać mu szansę. Nikt mu jej jeszcze nie dał. Dziewiątego października są wybory, tam głosujecie na ludzi, których w większości nie znacie.!!!!! Dlatego apeluję: Zapisujcie się do Solidarności. Dajmy szansę ZZ. A jeżeli chodzi o składkę. Cóż, może warto poświęcić te kilkanaście złotych i zamienić je na kilkaset złotych więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZS
mamy zwiazki w Jysk. Super ale co z tego? Przewodniczacy ma w dupie caly swoj sklep co nie raz udowodnil, olewając kolegow w pracy i wpierd...jąc chipsy w domu i pijąc piwo za nasze pieniadze. Skoro ma swoich kolegow ze sklepu w dupie (niech se robia, a co) to tym bardziej bedzie mial w powazaniu ludzi, ktorych nie zna. Och, jak ja znam te wszystkie zwiazki z firm - tak naprawde maja wszystkich w dupie. Zwykla mentalnosc Polakow - myslec o sobie, a reszta na drugi plan. Skoro mam placic skladki, chce wiedziec na co. A widze tu kilka osob zainteresowanych klimatem zwiazkowym, wiec pytam: na co place?? (i bardzo prosze bez pier...lenia, ze na moj lepszy zywot - konkrety!!) Bo odkad zwiazki istnieja nic mi sie nie polepszylo, szczerze powiedziawszy. To moze szkoda moich kilkunastu zlotych? Moze lepiej kupie dziecku nowy smoczek i zabawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZS
A propos skladek - 75% pracownikow Jysk, jak podal ktos powyzej to okolo 800 osob. Domyslam sie, ze tyle nas potrzeba do wywierania nacisku. Skladka niech wynosi tylko 10 zl, to i tak jest 8000 zl miesiecznie. to chyab spora kwota wiec milo by bylo wiedziec, co sie z taka kwota robi. Biznas plan by sie przydal, panowie ze zwiazkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mody22
System SAO narazie PORAŻKA!Może dopracują?Napier...asz w myszkę jak Świstak:),jest to zabawne.Jak się nie wyrobisz to masz w dostawie 60,70,albo 200 palet:) :)Ja na Moje szczęście zdążyłem.Ufff!Ale lekko nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mody22
TAJNY EAST! WYPIERDALAJ Z TEGO FORUM:)TYLKO WKURWIASZ LUDZI GŁUPIM GADANIEM(PISANIEM):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjnllskdjljks
Do tajnyEAST Rozwala mnie jak słysze takie wypowiedzi. Jak sie nie podoba to sie zwolnij. Tak rozumuje scisle dyrektortwo tej firmy. A jest to rozum rodem z PRL. Czy ja nie moge miec swojego zdania i o nim publicznie rozmawiac. Mam kochac ta firme za wszystko co ona wymysli. Gratuluje pogladow wazeliniarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mody22
hjnllskdjljks! tajny East ma albo wyprany mózg,albo jest nowym pracownikiem,albo gamoniem z góry:).Innej opcji nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byrne
Tajny East, czy Ty zdajesz sobie sprawę jak trudno jest o pracę gdzie na regionie jest 25% bezrobocie, i musisz tyrać jak w obozie bo po prostu nie masz WYJŚCIA czujesz się jak robol w tym niebieskim ortalionowym kaftaniku a PAN PADALAK obiecuje lepszą obsługę i więcej szkoleń na 4-osobowym sklepie dla mnie jest to brak szacunku dla osób, które tak naprawdę tyrają na ten cały syf korporacyjny................jedyna nadzieja na ten zakichany świat to chyba koniec świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gomas
wiecie co !tak czytam wasze wypowiedzi i stwierdzam ze wam się nie chce po prostu pracować.. żaden normalny i pracowity człowiek nie wypisuje tutaj głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trintyyy
gomas !!!!!!!!!!!! masz za małe pazurki;/ takich jak ty-zjadam na śniadanie :-O zrywaj się do roboty ps-pozdro dla wszystkich jyskowców-zwolnijcie obroty-nie ma co się przemęczać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go, go, go..
zwolnijmy!!! niech dostawy stoja po 2 dni przed magazynem, niech sis wychodzi na 30%, rozkladajcie dostawe wolniej spiewajac, niekulturalnych i niegrzecznych klientow wypraszajcie ze sklepu. jednego klienta moge obsluzyc spokojnie w godzine, a ze gadane jest , to i wiecej.Reszta klientow niech sie wali.Jaka premia, taka praca.. Skoro trzeba kasy na wiezowiec i auta, firmowe laptopy, prywatne rozmowy to nie kosztem tych, ktorzy ladują wam sakwy!!! Moze warto zaczac sprzedawac rozumne produkty, miec zysk ze sprzedazy, a nie szukac dziur do obciecia. To jest premia? To jest jałmuzna! obcinaja etaty, wiec cielaki na sklepie nic nie powiedza, jak im zabierzemy, bo beda dupami trzasc, zeby na nich nie padlo zwolnienie = wartości Jysk!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Towar z gazetki
"Ja się pytam, czemu tak mało ludzi zapisuje się do ZZ, jak tak naprawdę jest to jedyne słuszne rozwiązanie w tej sytuacji " Pierw muszą ZZ czymś się wykazać więcej niż do tej pory, pan P.K. przewodniczący związków co chwile siedzi na L4 z różnych powodów ( na dziecko , na żonę , a tu podnosząc fotel Anne mu kręgosłup nawalił, może niech brzuszek zrzuci wtedy będzie łatwiej) , Adam Misz napier***la nadgodzin, bo przychodzi kiedy mu się chce albo bo nie ma ekipy bo ktoś z 265 na L4 ze związkowców i takie cwaniactwo spowodowało, że są etatowcy, gdzie w razie nadgodzin dorabiają sobie do pensji a nie tak jak np: Adamowi muszą za godzinę dać 1,5h., cwane nie? ZZ póki co, to tylko potrafią nasyłać PIP na sklepy i o to cała walka z firmą. Jak ludzie widzą, że na sklepie 265 gdzie jest pełno związkowców na Z-ca kierownika awansuje kobieta, która pracuję tam krótko, nie zna się na niczym, a jej zaletą jest tylko to, że nie jest w związkach, to wolą się męczyć i mieć może kiedykolwiek szanse na awans, niż ich nie mieć. Ludzie mając kredyty, dzieci na utrzymaniu, wolą pracować za te 1300 zł, niż ryzykować strajkami, czy wstąpieniem do ZZ i stracić pracę, bo powód zawsze się znajdzie, bo przepisy na sklepach w małym stopniu są przestrzegane i na każdego coś się znajdzie. Obroty niestety spadły, cierpimy MY na sklepach, wątpię żeby jakakolwiek firma w takiej sytuacji od tak, pozwalała sobie na mniejszy zysk, a większe zadowolenie pracowników, to jest BIZNES -> HANDEL i tutaj liczy się ZYSK, nie ma ludzi, nie ma obrotu, firma odbija sobie w taki sposób !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Towar z gazetki
a co to SAO, poczekajmy miesiąc i potem możemy ocenić, niby ten system ma się uczyć, zobaczymy jak pilnym uczniem jest, na razie trzeba pilnować zamówień, żeby w dniu dostawy nie podjechały 2/3 tiry z paletami dla nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×