Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zrozpaczona2133o

pomocy migrena

Polecane posty

Gość Kasiulla33
Temat rzeka, ale nie lepiej odwiedzić neurologa na sam początek? Wiem, że na nfz czeka się bardzo długo, a prywatnie niestety trochę kosztuje, ale mówiąc górnolotnie, zdrowie jest najważniejsze. Zleci badania, zrobi wywiad i postawi diagnozę. Branie garściami tabletek może przynieść wręcz odwrotny skutek… Można poczytać np. na abcmigrena o korzystnych dietach przy migrenie, ćwiczeniach, relaksie. To też wpływa na częstotliwość ataków….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy na bóle głowy coś w ogole może pomóc. U mnie związane jest to ze zmianą pogody i dopóki pogoda sie nie wyklaruje, to nic nie działa. Niestety czasem jest to nie do wytrzymania. Odczuwam ból w prawej częsci z tyłu głowy aż do oka. No i co z tym zrobić? Czekać godzinami aż sie pogoda zmieni? Nie wiem czy to migrena czy nerwobóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasidlo78
Badania oczywiście warto zrobić. Myślę że można też spróbować alternatywnych metod, nieinwazyjnych , które z pewnością nie zaszkodzą. Też miewam migreny i doskonale rozumiem co znaczy zmiana pogody dla migrenowca. Plastry o których wspominałam na mnie działają, więc może i Wam pomogą :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwiec309
Chciałam zapytać czy jeżeli te bóle migrenowe pochodzą od kręgosłupa, to te plastry, o których pisałaś mogą pomóc? No bo tu głowa , a tu plecy, nawet krzyż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasidlo78
Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że powinny pomóc na każdy ból głowy. Mnie pomagają na różne dolegliwości bólowe, nawet na ból zęba. Ale zawsze trzeba samemu wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to na ból zęba? Przyklejasz na ząb? Przecież są tak niedostępne miejsca, że się nie da. Sądzisz, że ten plaster pomaga na "sto" boleści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te plasterki to chyba poleca ich wytwórca.Ja pierdzielę-na ból zęba! Mnie pomaga Coffecorn Forte.Oczywiście,jeżeli zdążę wziąć go na czas.Jedyna wada jaką ma(jeśli chodzi o mnie) to wywołuje krótkotrwały rozstrój jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasidlo78
Plasterki nie dają żadnych skutków ubocznych, w związku z tym roztrój żołądka Ci nie grozi, ale oczywiście każdy wybiera co lubi. Osobiście wolę ból mieć "z głowy", dlatego znalazłam alternatywę dla tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasidlo78
leniwiec309 - podobnie jak ze znieczuleniem, które nie jest wstrzykiwane w ząb , plasterek przykleja się w miejscu bólu, ale nie na śluzówkę, bo są one do użytku zewnętrznego, tylko na policzku, w miejscu gdzie boli. Nie wiem czy plastry działają na "sto boleści", bo jeszcze wszystkich nie miałam, ale generalnie są skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że brak harmonii ciał subtelnych itd., czy ząb - czasem nie ma się wpływu na ból. Nawet jeżeli są to bóle psychosomatyczne czy z naszej winy czy nie (stres) to i tak trzeba jakoś sobie pomóc . Mnie ostatnio boli już całe ciało, głównie głowa, więc chyba zacznę stosować co się da. Byle pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasidlo78
całe ciało to rzeczywiście trudna sytuacja, ale wierzę że jednak potrafisz zlokalizować ból i wyeliminować partie ciała bez bólu - to w te miejsca nie przyklejaj plastrów cha cha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwiec309
Ha, ha...ale poważnie. Sądzisz, że plastry przeciwbólowe pomogą. Ale jest ich tak dużo na rynku, że nie wiadomo od czego zacząć. Czy można stosować kilka rodzajów na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są takie tabletki bez recepty - solphadeine - do rozpuszczania. należy wziąć dwie naraz . Na pewno uśmierzą ból migrenowy. sama stosuję dlatego polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasidlo78
Nie znam wszystkich plastrów przeciwbólowych na rynku. kiedyś zastosowałam rozgrzewający na ból kręgosłupa lędźwiowego, nawet pomógł, ale miałam nieprzespaną noc przez pieczenie w miejscu aplikacji. Trzeba próbować i przekonać się osobiście. Na mnie te małe plasterki działają i w ogóle o nich nie pamiętam po przyklejeniu. Wolę je od tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bodzia30
plaster na głowę? o kurczę, nie słyszałam o takiej opcji. najczęściej kładę albo termofor z ciepłą wodą albo chłodny kompres, w zależności od konkretnego dnia :) staram się wcielać w życie triki ze stronki abcmigrena (zdrowsze i lepsze jedzonko, odpoczynek, sen, dużo niegazowanej wody), ale jak czuję, że nic nie pomoże, w ruch idzie ibuprofen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasidlo78
Jaką dietę stosuje się żeby uniknąć migreny? Nie słyszałam o ciepłym termoforze na ból głowy, ale jak boli warto spróbować wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie bardzo pomaga wypicie sporej ilości wody, spokój i wyciemnienie. Podobno są jakieś zastrzyki, które działają natychmiast. Ale tylko pogotowie je stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczęśliwie aż takich migren nie miewam, żeby pogotowie wzywać, ale taka pogoda jak dzisiaj sprzyja i właśnie chyba powinnam zaciemnić pokój, a tu trzeba siedzieć przy komputerze cały niemalże dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już chyba wypróbowałam wszystkie leki dostępne w http://aptekapultusk.pl/ i tak naprawdę to pomaga mi jedynie pyralgina. I to wzięta w odpowiednim momencie. Bo jak za późno to nie ma już żadnego ratunku i ból sie rozprzestrzenia po całej głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasidlo78
A może warto spróbować medycyny niekonwencjonalnej, bez chemii i obciążeń wątroby. Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Madzia
U mnie domowe sposoby już dawno zawiodły. Tabletki - zależy kiedy - czasem działają, a czasem nie. Co do medycyny niekonwencjonalnej to podają ziółka i domowe sposoby, więc też lipa, ale znalazłam coś takiego jak osteopatia. Jeszcze nie testowałam, ale w artykule http://rehabilitacjafizjomed.pl/osteopatia-nowatorskie-podejscie-do-leczenia-migreny/ bardzo pozytywnie o niej piszą i wygląda to naprawdę interesująco. Może jest tutaj ktoś kto miał okazję już przetestować na własnej skórze tę metodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwiec309
Od rana pęka mi głowa. Nie wiem czy to od pracy przy komputerze czy zmiana pogody czy to już migrena. Nic, absolutnie nie pomaga! Żadna medycyna konwencjonalna, ani niekonwencjonalna ! Można oszaleć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasidlo78
Też wczoraj bolała mnie głowa i zapowiadało się na migrenę , ale przeszło, nawet zastanawiałam się nad przyklejeniem plastrów, ale okazało się to niepotrzebne, bo ból sam ustąpił. Może to skutek wcześniejszego ich stosowania, że teraz bóle są słabsze i szybciej ustępują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałaś coś o tych plastrach. Gdzie można się o nich czegoś dowiedzieć konkretnego? Jest tyle rożnych środków przeciwbólowych, że nie wiadomo co wybrać. W aptece zachwalają apap w plastrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasidlo78
Te plastry są dostępne tylko w sprzedaży internetowej -http://www.vita-wave.sklep.pl/kategoria/plastry - to link do sklepu. Coś się pozmieniało na tej stronie , ale łatwo się można zorientować. W sobotę dość boleśnie skręciłam sobie nogę w kostce i oczywiście użyłam plasterków - już nie mam opuchlizny i mogę normalnie chodzić, jeszcze oczywiście oszczędzam się, ale jestem pod wrażeniem działania, bo mam tę kostkę dość wrażliwą i zazwyczaj kilka dni "kuśtykam". Także jak widać działają na różne bóle , także pourazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwiec309
No to chyba poszukam. Chociaż mama mnie straszy, że to jakieś "wynalazki" i chińskie podróbki. Wiem, że w pewnym wieku ludzie się boją nowości. Mam nadzieję, że po tych plastrach nie będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lew_salonowy
Czy te plastry naprawdę działają? Wchodziłem na stronę sklepu i widziałem, że cena nawet przystępna, ale szukam czegoś sprawdzonego, bo kręgosłup mi dolega już dośćdługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te plastry działają naprawdę! wreszcie mogę normalnie żyć i nie boję się migreny . oczywiście nie wierzyłam, ale kupiłam je , bo już mi nicnie pomagalo, a od tabletek bolał mnie brzuch. już drugi raz zdusilam migrenę zanim się rozwinęła. dziękuję gośćkasidlo78 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×