Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiertarkaaaaa

Zrobiłam sobie profilaktycznie badanie na helicobacter pylorii

Polecane posty

Gość wiertarkaaaaa

i okazało sie ze mam te bakterie, ale nie mam zadnych dolegliwosci zoladkowych.Czy w zwiazku z tym powinnam leczyc sie, tzn.przyjmowac 2 antybiotyki? bo wiem ze te bakterie leczy sie 2 antybiotykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiertarkaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhf
oczywiście że powinnaś też miałam helicobacter. Pół roku z nim walczyłam :( również choroba przebiegała bezobjawowo. Mam pytanie czy jakbys wiedziała że masz raka ale przebiegałby bezobjawowo to też byś go nie leczyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiertarkaaaaa
a dlazcego az pół roku z nim walczylas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhf
bo nie zawsze przechodzi po serii antybiotyków i czasem trzeba walczyć z nim dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiertarkaaaaa
a mialas gastroskopie robioną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do was
Co was skłoniło do zrobienia tego badania ,jeśli nie było objawów? Ja miałam objawy ale badanie nic nie wykazało , gastroskopii nie robiłam .Zażywam leki na refluks żołądkowy i objawy ustąpiły , ale do końca nie jestem przekonana czy we mnie nie siedzi ta bakteria, na gastroskopię chyba się nie zdecyduję ,mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez gastroskopi
lekarz ci wypisal leki na refluks???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do was
Tak , zrobiłam prześwietlenie przewodu pokarmowego rtg i wyszło że mam przepuklinę rozworu żołądkowego , więc chyba na tej podstawie wywnioskowali że ma refluks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a od czego masz te
przepuklinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do was
Prawdopodobnie od długotrwałego siedzenia w złej pozycji przy komputerze,(ława, pufa,całe noce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie mialas objawy
w zwiazku z ta przepukliną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
przepuklina glownie powoduje klucie w okolicach klatki piersiowej, moze powodowac trudnosci z oddychaniem (podobne do astmy), pieczenie i palenie za mostkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozna
a nadbrzusze tez moze byc powiększone przy przepuklinie? tzn. czy te powiekszenie nadbrzusza moze byc widoczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
raczej ta przepuklina nie jest widoczna na zewnatrz - u mnie nic nie widac, a mam juz bardzo zaawansowana przepukline II stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do was
U mnie stwierdzono nie wielką przepuklinę , na zewnątrz na pewno nie była widoczna , zrobiłam prześwietlenie ,bo nie zgodziłam się na gastroskopię ale zdjęcie było i tak wystarczającym dowodem.Z drugiej strony ,gdybym zgodziła się na badanie to miałabym pewność, że nie mam w sobie holicobactera a tak to pewności nie mam a leki biorę na zamknięcie zwieracza żoładka - metokcroplaminę i jakoś mam teraz spokój.Nie boli mnie żołądek ,nie mam nudności i odbijań jak poprzednio.Niby wszystko dobrze , ale niepewność została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
gastroskopie lepiej jest zrobic - po pierwsze mozna wtedy ocenic ktory to stopien przepukliny i czy powinno sie juz ja operowac, czy sluzowka zoladka nie jest podrazniona, czy nie robi sie owrzodzenie przelyku zadne inne badanie poza gastroskopia tego nie wykryje a to czy jest helicobakter mozna zrobic z krwi, gastroskopia nie jest do tego potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do was
Tak no właśnie zrobiłam takie badanie i nie wykazało , ale na innych topikach czytałam że nie zawsze badanie z krwi wykazuje tą bakterię , więc dlatego mam wątpliwości .Jestem wielkim tchórzem , nie zrobię gastroskopii bo się panicznie boję wkładania rury do gardła ( mam bardzo wrażliwą krtań ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
z tego co wiem to mozna gastroskopie zrobic rowniez w znieczuleniu calkowitym ja jakos przezylam gastroskopie, a mialam ja nawet bez znieczulenia miejscowego bo jestem alergiczka i nie moglam miec - badanie nie jest mile, ale jakos przezylam (chociaz juz nigdy sie na nie nie zdecyduje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okina
Podobno 80% spoleczenstwa ma Helicobactera i jesli nie ma zadnych niepokojacych objawow to sie tej bakterii nie leczy bo nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×