Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M_O

KADRY, PŁACE, ZASIŁKI - CHĘTNIE POMOGĘ

Polecane posty

jestem ponad 30 dni na zwolnieniu lekarskim, już wracam do pracy. Podobno muszę jakieś specjalne zaświadczenie od lekarza przynieść, czy idę od razu do lekarza - jakiego?, czy najpierw coś mam z kadr dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy sie orientujesz ale moze tak... ustawa mowi o mozliwosci przedluzenia urlopu w przypadku niepelnosprawnosci dziecka.... Co jesli dziecko nie jest niepelnosprawne ale ze wzgledow zdrowotnych lekarz nie pozwala na pojscie do przedszola ? I drugie pytanie: urlopy wychowawcze przysluguja na kazde dziecko - co jesli rodzi sie w trwania wychowawczego kolejne dziecko? przerywa ten, idzie na macierzynski i kontynuuje poprzedni czy tzreba juz brac na nowe dziecko? Z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za inf, a jeszcze jedno pyt czy wogole moge zrezygnowac z macierzynskiego? pzred tymi 14 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mania_lisa powinas doniesc zaswiadczenie od lekarza, ktory Cie prowadzil i te L4 wystawial. To jest zaswiadczenie, ze jestes juz zdolna do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotrowicz Jeśli dziecko jest niepełnosprawne, możesz otrzymać dodatkowy trzyletni urlop. Musisz go jednak wykorzystać do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat. Do wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego w przypadku, o którym mowa w art. 186 § 2 Kodeksu pracy, dodatkowo dołącza się orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności dziecka. Jezeli dziecko nie ma orzeczenia to niestety nie mozesz starac sie o przedluzenie urlopu wychowawczego. co do drugiego pytania: Wtedy Twój urlop się nie przerywa i możesz dalej z niego korzystać. Niestety, z racji przebywania na urlopie wychowawczym nie przysługuje Ci zasiłek chorobowy (nie możesz więc iść na zwolnienie lekarskie, nawet jeśli są ku temu wskazania lekarskie). Aby uzyskać to uprawnienie, powinnaś przerwać urlop i wrócić do pracy. Natomiast bez względu na Twój powrót do pracy po urodzeniu kolejnego dziecka (nawet jeśli urodziłaś na urlopie wychowawczym) będziesz otrzymywać zasiłek macierzyński za okres odpowiadający części urlopu macierzyńskiego, która przypada po porodzie. jezeli do konca ciazy bedziesz jednak na wychowawczym (czyli bez platnego L4) wtedy dostaniesz macierzynski i bedziesz korzystac z wychowawczego pozniej na drugie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza nie mozesz zrezygnowac z macierzynskiego. Jedynie tak jak Ci pisalam po 14 tygodniach moze pozostale 4 tygodnie przejac ojciec dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ssssłonko
Witam, Ostatnio usłyszałam rewelacyjną wiadomość od "kadrowej' z mojego zakładu pracy. Pytałam o to kto bedzie wypłacał mi pieniążki po przekroczeniu 33 dni zwolnienia lekarskiego - i dowiedziałam się od niej ze od 01 stycznia wynagrodzenie z tyt.niezdolności do pracy obligatoryjnie wypłaca pracodawca. Nie znalazłam juz takiej informacji w internecie dlatego pytam czy to prawda. Dodam że nie znam liczby zatrudnionych osób w zakladzie pracy, może to byc ok 20 osób. Druga sprawa: zasiłek wylicza sie na podst. 12 ostatnich miesięcy - jak to mozliwe ze majac brutto 1800 czyli netto 1300 , przez cały rok za ostatni miesiąc dostalam brutto 1670 i 1300 netto.? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ssssłonko no ja tej rewelacji nie slyszalam :) i na pewno czegos takiego nie ma :) Rzad rozwaza wprowadzenie zmiany od 2009 ale dotyczacej ilosci dni, za ktore placi pracodawca. Mialyby zostac zmienione z 33 dni na 14 dni i reszte wyplacalby ZUS. Jezeli chodzi o wyplate zasilkow - jezeli liczba pracownikow jest mniejsza niz 20 osob, wowczas zasilek chorobowy wyplaca ZUS - jezeli liczba pracownikow jest wieksza niz 20 osob, wtedy zasilek chorobowy wyplaca pracodawca (a on odlicza sobie to od skladek) Przy naliczaniu wysokosci zasilku chorobowego faktycznie przyjmuje sie srednie wyn z 12 miesiecy. jednak przelicza sie je na 1 dzien i pozniej mnozy przez ilosc dni zasilkowych. Wazne jest, ze jesli jestes caly mies na chorobowym wowczas nie odlicza sie kosztow uzyskania przychodu! No i nie nalicza sie skladek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sssssłonko
Dzięki, sama podejrzewałam że taką informacje to tylko miedzy bajki włożyć ale jak widac "kadrowa" lubi takie bajeczki. Tak wogóle to jest zona Dyrektora który jest przekonany że będąc w ciąży należy mi się tylko 80% wynagrodzenia :))))) Na szczęście rozlicza mnie ktos inny i placi 100 %. A czy zasiłek rehabilitacyjny który będę otrzymywać po wykorzystaniu tych 182 dni bezie tak samo naliczany jak w przypadku zasiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasilek rehabilitacyjny jest naliczany identycznie jak zasilek chorobowy. Wprowadzilaby cie w niezly blad. No bo wiedze babka ma niezla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EMILIAK
Witaj jestem w 34 tyg ciąży i już nie wiem jak to jest z urlopem macerzyńskim. czy zaczyna sie 2 tyg przed planowanym porodem czy w dzień porodu?? aaa i czy musze cos dostarczyć firmie jakiś świstek od lekarza na kiedy mam poród?? dzięki za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EMILIAK
ACHA JESZCZE JEDNO JAK JUŻ WRÓCEDO PRACY I BEDE NADAL KARMIĆ PIERSIĄ DZIECKO TO CZY PRACUJE CAŁE 8 GODZIN CZY TYLKO 7 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko jestem w ciąży na L4 od 3 miesięcy- pierwsze L4 w styczniu wypłacił mi pracodawca , drugie L4 poszło do ZUSU w lutym - kolejne na początku marca - i nic - żadnej odpowiedzi , dzwoniłam do pracy - ale tam żadnego pisma w mojej sprawie nie ma - w Zusie tez nie mogę otrzymać konkretnej odpowiedzi - ile to jeszcze może trwać? kiedy w końcu dostane pieniążki?? dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILIAK Urlop macierzynski zaczyna sie w dzien porodu. Jednak istanieje mozliwosc skorzystania z niego juz 2 tyg przed planowanym terminem porodu. Ja jednak jak mam radzic zacznij normalnie w dzien porodu. Teraz mozesz byc przeciez na L4 100 proc platnym. W szpitalu wystawia Ci zaswiadczenie o dniu porodu. Poza tym bedziesz miala tez akt urodzenia dziecka. To dostarczasz do zakladu pracy Kiedy wrocisz do pracy przysluguja Ci dwie polgodzinne przerwy na karmienie. Zazwyczaj jednak pracownice umawiaja sie z przelozonym, ze albo wychodza godzine predzej albo przychodza godzine pozniej. Mambka czy do ZUSu zostal zlozyny druk Z3 z Twoim pierwszym zwolnieniem, za ktore mial placic juz ZUS? Nastepne zwolnienie dostarczylas do pracodawcy czy juz sama do ZUS? ZUS ma 30 dni od wplywu L4 na wyplate swiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_O - kurcze nie wiem -ale zaraz to sprawdzę - zadzwonię do kadrowej i zapytam - a L4 zawożę do firmy - nie wiem tak ponoć miało być . A co do zusu to właśnie wiem , ze maja 30 dni - i zaczynam sie martwić :( W każdym razie bardzo dziękuje Ci za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mambka zapytaj w firmie czy na pewno przekazali Twoje L4 do ZUS. Bo moze tu tkwi problem. A jak juz przekroczylo to 30 dni to lepiej napisz pismo o wyjasnienie sytuacji do ZUS z wiadomoscia do Firmy. Gdybys nadal miala problem to pisz. Cos wymyslimy. ZUS UWIELBIA w przypadku ciezarnych wykazywac pozornosc zatrudnienia i nie wyplacac zasilkow chorobowych :( niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krówka śmieszka
jeśli pracuję na pół etatu(umowa o pracę) to należy mi się macierzyński?jeśli tak, to w jakim wymiarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
pisalam juz raz ale nie dostala odp umowe mialam do dnia porodu czy bedaca teraz na macierzynskim ktory wyplaca mi zus wlicza sie do stazu pracy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krówka śmieszka jak najbardziej Ci sie nalezy. Wymiar tak jak przy pelnym etacie. Wynagrodzenie srednia z ostatnich 12 miesiecy. hub przepraszam, musialam przeoczyc Twoj post. Macierzynski wyplacany przez ZUS nie wlicza sie do stazu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o odpowiedz: jesli składam wniosek o urlop wychowawczy od 10.04 tego roku do 31.10 tez tego roku to mam wpisac sumę dni roboczych czy wszystkich dni które będe przebywała na wychowawczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta 24 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (oznaczenie pracownika) (miejscowość i data) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (oznaczenie pracodawcy) Wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego W celu zapewnienia osobistej opieki nad dzieckiem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (imię i nazwisko dziecka, data jego urodzenia) składam wniosek o udzielenie mi urlopu wychowawczego w wymiarze . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . w okresie od dnia . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . do dnia . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Jednocześnie informuję, że dotychczas korzystano / nie korzystano *) z urlopu wychowawczego na wymienione dziecko przez . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (liczba tygodni lub miesięcy) Do wniosku dołączam oświadczenie ojca / matki *) dziecka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (imię i nazwisko) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (adres) o braku zamiaru korzystania z urlopu wychowawczego przez okres wskazany we wniosku. Podstawa prawna art. 186 K.p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisujesz dni od - do. A jesli chcesz ujac ilosc dni - to liczysz dni kalendarzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agivp
ja mam pytanie odnosnie zwolnienia L-4. Jestem w 3 miesiacu ciąży i narazie chodzę do pracy ale bede za jakis czas chciala isc na zwolnienie i wiem ze L4 jest 100%platne. ale jak to jest naliczane? podobno z 12mc wsTecz tylko martwie sie tym poniewaz od lutego dostalam awans i przeszlam z 1/2etatu na 3\4 etatu wzroslo wynagrodzenie , ale jesli pujde na L4 to rozumiem ze beda mi srednia liczyc z tego 1/2 etatu wiec wcale nie dostane wynagrodzenia takiego jak teraz dostaje ;( tylko takie jakie dostawalam wczesniej.\ Chcialam tez sie dowiedziec jak to jest z premiami ? czy tez sie je dolicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
premie nie sa doliczane do podstawy chorobowego niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollllala
moje pytanie dotyczy rozwiązania umowy o pracę. Jestem zatrudniona w firmie od końca 2000 roku. Szykują się redukcje. Jaki przysługuje mi okres wypowiedzenia? Czy mam prawo do odprawy? Słabo się na tym znam, więc jeśli jest coś co powinnam wiedzieć - proszę napisać. Dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zalezy od tego jaka masz umowe tzn czy na czas okreslony czy na czas nieokreslony. Oraz ile osob zatrudnia Twoja firma. Podaj blzsze informacji i chetnie Ci wszystko wytlumacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollllala
Dziękuję za odpowiedź, Umowę na czas nieokreślony mam od końca 2002 roku. W 2004 urodziłam dziecko, byłam na wychowawczym. Firma jest częścią wielkiej spółki. Zatrudnionych na stałe jest mniej niż 15 pracowników. Reszta jest bez umów na stałe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic od Ciebie nie chcę M_O, doceniam ludzi, którzy w wolnej chwili bezinteresownie pomagają :-) 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atazy
Mam pytanie dotyczące umowy o prace. Od sierpnia ubieglego roku mam podpisana umowę na czas określony (1 rok). Nie jestem tylko przekonana co do poprawności wpisu miejsca wykonywania pracy. Do lutego pracowałam w charakterze przedstawiciela aptecznego (obecnie na L4-ciąża) na terenie woj. śląskiego a na umowie jako miejsce wykonywania pracy jest wpisany adres siedziby firmy, Warszawa. Dodam ze zamieszkuje również woj. śląskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
M_O pracuje w firmie produkcyjnej gdzie są szkodliwe warunki pracy, dziewczyny spodziewające się dziecka gdzies od 4 miesiąca ciąży idą na zwolnienie i wracają dopiero po maciezyńskim lub wychowawczym, spodziewam się dziecka a moje stanowisko nie jest tak bardzo szkodliwe ale nie chciałabym iśc na zwolnienie ze względu na mniejszą pensję i zus ze względu na zwolnienie moze przesunąc mi macierzyński przed porodem przez to będzie on krótszy po porodzie, nie ma możliwości przesunięcia mnie na mniej szkodliwe stanowisko pracy, jak uzyskac od pracodawcy zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy (płatne) a nie kozystac ze zwolnienia? chciałabym pracowac jak najdłuzej się da ale szkodliwe warunki pracy nie pozwalają mi na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×