Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M_O

KADRY, PŁACE, ZASIŁKI - CHĘTNIE POMOGĘ

Polecane posty

Gość mamusia kwietniowego synka
WITAM. Mam pytanie. Urodziłam dziecko,dostałam zaświadczenie ze szpitala o urodzeniu w celu obliczenia przez zakład pracy urolpu macierzyńskiego,przed porodem byłam na zasiłku rehabilit.czy w związku z tym,że urodziła m informuję też ZUS czy robi to zakład pracy? wiadomo,że nie mogę zarówno pobierać zasiłku jak i macierzyńskiego,jak ZUS dowiaduje się o porodzie?Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rio
sytuacja: urlop macierzyński do 18.04 urlop okolicznościowy 19-20.04 urlop wypoczynkowy 21.04-16.05 urlop wychowawczy od 17.05 -> ale: od 16.04 do 22.04 i od 23.04 do 30.04 i od 01.05 do 21.05 L-4 dwa pierwsze zwolnienia wiadomo, przerywają urlop wypoczynkowy, ale co z tym od 01.05 1. czy trwa tylko do 16.05 w związku ze złożeniem prośby o urlop wychowawczy? 2. czy po L-4 ma prawo wziąć przerwany urlop i dopiero po nim pójść na wychowawczy? będę bardzo wdzięczny za informację pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Anetka
Zasiłek macierzyński przysługuje Ci i tak przez 18 tygodni. Możesz prosić szefa o przedłużenie umowy, albo pójść na zasiłek dla bezrobotnych, albo poszukać nowej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamusia kwietniowego synka
Zakład pracy. Dostarczysz zaświadczenie, to Cię o wszystkim poinformują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rio
1. tak 2. Na wychowawczym nie ma L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamuska1405
Tak, na 3, bez Twoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta347
Witam. Mam pytanie. Umowę mam na czas określony (do 31.12.2008), termin porodu na 30.09.2008. Co z urlopem macierzyńskim.Czy mogą mi przedłużyć umowę o pracę? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
Witam... A ja prosilabym bym nie o odpowiedz a o poradę czy mogę coś zrobić... Moja sytuacja wygląda tak: mam 20 lat, jestem na polmetku ciąży, 2 miesiące temu zostalam zwolniona z pracy moim zdaniem wlasnie dlatego, że jestem w ciąży, zarejestrowalam się jako bezrobotna, ale nie przyslugiwalo mi jeszcze prawo do zasilku, na razie mieszkam z rodzicami, ale na dniach przeprowadzam się, zamieszkamy razem z ojcem dziecka, nie jesteśmy jednak jeszcze malżeństwem... Czy mogę ubiegac się o jakies zasilki w tej sytuacji czy będzie przyslugiwalo mi tylko i wylącznie becikowe, a o nasze utrzymanie calkowicie będzie musial zatroszczyć się mój facet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atazy
Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży. Zasiłek wypłaca mi ZUS przekazem pocztowym. Co powinnam zrobić aby pieniądze przelewane były na moje konto. Jeżeli wiąże się to z wysłaniem odpowiedniego wniosku to do którego oddziału powinnam się kierować ,wg miejsca zamieszkania czy wg siedziby firmy? Do tej pory dostaje z W-wy choć mieszkam na Śląsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska1405
witam Bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam wszystkie mamuski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do berta347
Witam. Mam pytanie. Umowę mam na czas określony (do 31.12.2008), termin porodu na 30.09.2008. Co z urlopem macierzyńskim.Czy mogą mi przedłużyć umowę o pracę? pozdrawiam Umowa na czas określony ulega prze3dłużeniu tylko do dnia porodu, w takim wypadku od 30.09.2008(chyba, że urodzisz w innym terminie)do 31.12.2008 przysługuje Ci urlop macierzyński, zaś za pozostałe 5 tygodni przysługuje Ci zasiłek macierzyński wypłacany przez ZUS. Oczywiście pracodawca zawsze może Ci przedłużyć umowę. Sugeruję rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do atazy
Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży. Zasiłek wypłaca mi ZUS przekazem pocztowym. Co powinnam zrobić aby pieniądze przelewane były na moje konto. Jeżeli wiąże się to z wysłaniem odpowiedniego wniosku to do którego oddziału powinnam się kierować ,wg miejsca zamieszkania czy wg siedziby firmy? Do tej pory dostaje z W-wy choć mieszkam na Śląsku. Należy wypełnić odpowiedni druk i dostarczyć go do siedziby ZUS, tej która wypłaca Ci zasiłek (wg siedziby firmy). http://www.zus.pl/pliki/formularze/Informacja%20o%20rachunku%20bankowym%20v3%20z%20poligrafii.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kenta
jak to zostałaś zwolniona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do specjalisty odbywam obecnie staż czyli moim "pracodawca" jest urzad pracy, czy naleza mi sie jakies swiadczenia jesli w tracie stazu zaszlam w ciaze ?? a koncze go za dwa m-ce. na jakims forum przeczytalam ze do konca ciazy beda mi placic stypendium stazowe jesli bede na zwolnieniu jeszcze 14 dni po zakonczeniu stazu czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a jeśli byłam na tygodniowym zwolnieniu w czasie ciąży, wystawionym na mnie, ale nie przez ginekologa to czy należy mi się 100% płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam problem a ponieważ jestem totalnie już zagubiona z tym wszystkim postanowiłam napisać..moze Ty będziesz w stanie mi coś doradzić. Sprawa wyglada tak: Jestem zatrudniona w bardzo dużej firmie na umowe o prace na czas nieokreślony. 19 sierpnia kończy mi się urlop macierzyński, a ponieważ moja córcia ma poważną dysplazję stawu biodrowego co 2 goziny muszę z nia cwiczyć, dlatego nie nadaje sie jeszcze do złobka. Lekarz poinformował mnie ze moze dać mi zwolnienie na opiekę nad dzieckiem na okres 60dni< z tego co wiem 80% płatne> Oprócz tego zostało mi 9 dni urlopu wypoczynkowego z zeszłego roku i 20 dni z bierzacego. Moje pytanie jest takie: Czy po macierzyńkim odrazu z marszu bedę miała wolne ze wzg na urlop wypoczynkowy i potem dopiero przejsc na te 60 dni zwolnienia ze wzgędu na opiekę nad małą czy najpierw moge mieć zwolnienie odrazu po macierzyńskima a potem wykorzystać urlop wypoczynkowy? I jakich formalnosci musze dokonać w firmie z tego tytułu?Czy wczesniej muszę o tym wszystkim powiadomić kadry w firmie? I jeszcze jedno jeśli pozniej bym chciala np przejść na kilka miesięcy urlopu wychowawczego to kiedy musze to zgłosić? Ehhh..troszke to chyba zagmatwane ale prawda taka ze nie moge isc od razu na wyochowawczy bo nie damy sobie rady na bezpłatnym urlopie. Będę bardzo wdzieczna za jakąś poradę. Pozdrawiam serdecznie Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oni21
dziendobry mam takie pytanie,jesli juz sie pojawilo to przepraszam za klopot i z gory bardzo dziekuje za odpowiedz,jestem w 17 tygodniu ciazy od 1 maja jestm na l4 ciazowym do dnia dzisiejszego,chcialabym sie dowiedziec jak to jest z tym l4 ciazowym ile moze trwac,slyszlalam cos ze jesli przekroczy sie 182 dni to wtedy do zusu sklada sie papiery o zasilek rehabilitacyjny,czy to prawda? czy do tyh 182 dni wlicza sie tez l4 zanim zaszlam w ciaze? w tym roku w lutym bylam na l4 tydzien czasu, wtedy nie bylam jeszcze w ciazy,potem w mracu tez byl;am na l4,bylam juz w ciazy ale nie wiedzialam o tym ,bylam chora,noi potem juz od 1 maja jestem na l4 ciazowym z literka B prosze o pomoc dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kończąca studia
Ja mam kilka pytań :) Ale najpierw kilka słów o mnie. Moja 1 praca, pracuje 10 miesięcy, umowa na czas nieokreślony, mała firma. Księgowa jest raz na kilka tygodni, ja się zajmuje resztą. 1 pytanie- mam jeszcze 15 dni urlopu (przysługuje 19?) - czy mogę po prostu złożyć podanie o 1 tydzien urlopu w lipcu i 1 w sierpniu? Mogą się nie zgodzić? 2 pytanie- czy to prawda że pracodawca powinien wypłacać jakiś socjal na urlop? U mnie nic takiego nie ma, nawet na święta nic :( A zarabiam 1200 na rękę. 3 pytanie- zastanawiamy się z chłopakiem nad własną działalnością i dofinansowaniem z unii- czy w tym wypadku musiałabym zrezygnować z pracy? Jeśli tak, to czy jeśli przepracuje tu pełen rok to będzie przysługiwała mi jakaś "kuroniówka"? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oni
182 dni, później świadczenie rehabilitacyjne (max. 12 miesięcy), w ciązy 100% oba, formalności załatwiaj 2 tygodnie przed końcem 180 dni.Do 182 wliczamy jedną chorobę, czyli u Ciebie wszystkie zwolnienia z literką "B".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oni21
dziekuje bardzo,teraz juz jestem pena i skrupulatnie licze te 182 dni,a czy ten zsilek latwo przyznaja? wzywaja na komisje ja dobrze sie czuje ale poprostu nie chce juz wraca do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oni
w ciązy bez problemu, oczywiscie orzeka lekarz orzecznik ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, wiem że przepisy ciągle ulegają zmianie dlatego moje pytanie, jestem obecnie na urlopie wychowawczym i w drugiej ciąży, nie zamierzam wracać jeszcze do pracy, w związku z tym czy przysługiwać będzie mi urlop i zasiłek macierzyński? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie co w takiej sytucji tzn. jak może pracodawca się zachować , czy cofnie urlop bez problemu czy mogę mieć problemy? mianowicie....byłam na zasiłku rehabilitacyjnym (zus), zasiłek dobiegł końca , a ja niestety nie wyrobiłam się w czasie minimum 6-ciu tygodni i złożyłam później wniosek o przedłużenie świadczenia (pracodawca o tym nie wie)tzn. świadczenie miałam do 1.06.08 i do tego dnia nie dostałam wezwania z zusu, po czym poprosiłam w pracy przełożonego o urlop wypoczynkowy( bałam się nieobecności w pracy w oczekiwaniu na wezwanie do zusu), którego mi udzielił warunkowo od 2.06.08 tzn. mam w trakcie dostarczyć ważne badania lekarskie...w trakcie czyli juz po wyrażeniu zgody na urlop (warunkowo) dostałam wezwanie na komisję do zusu....i tak się składa ,że tę komisję mam dwa dni przed wyznaczoną wizytą u lekarza na badania kontrolne do pracy...w związku z tym jeśli lekarz orzecznik uzna , iz dalej jestem nie zdolna do pracy co wtedy , jak się może zachować pracodawca, a jak jeśli lekarz orzecznik uzna ,że jest już lepiej i mogę wrocić do pracy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adella6
witam jestem na urlopie macierzyńskim,który kończy sie 18 lipca,natomiast umowe ma do 04 lipca,teraz prawnie powinnam miec przedłużoną na czas nieokreślony. Czy w związku z tym pracodawca moze mi nie przedłużyć umowe i nie bede mogła skorzystać z urlopu wychowawczego? jeszcze mam nie wykorzystany urlop wypoczynkowy czy również nie moge go wykorzystać ,czy bede miała wypłacony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_pelasia
Jestem na zwolnienu 100% płatnym. Dostałam w tym miesiącu tylko pensję a nie dodano mi nadgodzin. A z tego co piszecie to powinnam dostać średnią z 12 m-cy. Czyli pensja + nadgodziny? ( bo to mi się wlicza wszystko jak dostaję pita) Czy tak? Jakie przepisy o tym mówią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mika23
adella6 (agbar80@interia.pl) witam jestem na urlopie macierzyńskim,który kończy sie 18 lipca,natomiast umowe ma do 04 lipca,teraz prawnie powinnam miec przedłużoną na czas nieokreślony. Czy w związku z tym pracodawca moze mi nie przedłużyć umowe i nie bede mogła skorzystać z urlopu wychowawczego? może nie przedłużyć, urlop macierzyński w twoim przypadku do 4 lipca, od 5 lipca zasiłek macierzyński jeszcze mam nie wykorzystany urlop wypoczynkowy czy również nie moge go wykorzystać ,czy bede miała wypłacony? jesli nie przedłużą umowy- ekwiwalent, jesli przedluza mozesz wykorzystac urlop czesc urlopu macierzynskiego po 14 tygodniach mozesz oddac mezowi, a sama isc na urlop wypoczynkowy do rozwiązania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem zatrudniona od 3.12.2007 na czas nieokreslony, urdzilam blizniaki 11.04.2008 czy sa jakies szanse aby dostac zasilek wychowawczy. wiem ze powinam przepracowac 6 m-cy ale moze moge wrocic na troche do pracy i jak bym miala te 6 m-cy to czy mozna isc na zasilek wychowawczy? Dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egeria
witam jestem w 3 miesiącu ciązy, od 3 lat pracuje w jednej firmie na pełnym etacie ale ostatnio podjęłam jeszcze drugą pracę. wynagrodzenia się nieco różnią. Mam pytanie jak ZUS nalicza wypłatę w okresie urlopu macieżyńskiego lub L4 ? z obydwu miejsc zatrudnienia, z tego, w którym jestem zatrudniona dłużej, czy tam gdzie są wyższe składki? a może jeszcze inaczej? z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada79
Witam, chciałabym zapytać: 1. umowę mam na czas określony do 31.12.2008 (trwająca ponad 2 lata), przewidywany termin porodu to 30.12.2008, chciałabym zapytać kto i jakiej wysokości płaci za urlop macierzyński (czy gdzieś trzeba składać w związku z tym jakieś dokumenty)? 2. jeśli poszłabym na L4 to przez jaki okres tego L4 wynagrodzenie płaci pracodawca a od kiedy ZUS (czy to jest 100% dotychczasowej pensji, czy jest jakaś średnia)? 3. jeśli po urodzeniu dzieciątka zdecydowałabym się na urlop wychowawczy komu i kiedy składać dokumenty przy opcji, że nie zostanie mi przedłużona umowa o pracę i przy opcji z umową. Bardzo dziękuję za pomoc- to moja pierwsza ciąża Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Kenta jak to zwolniona nie moga cie zwolnic w ciazy musza ci pzedluzyc uowe chociaz do dnia rozwiazania maszeruj do sadu pracy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×