Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niby lolitka

czy test może się mylic?

Polecane posty

Hej dziewczyny, może możecie mi doradzic... Dziś jest 39 dzień cyklu (zwykle 32-33), wczoraj rano robiłam test ciążowy ale wyszedł negatywny. Czy to możliwe żeby się mylił? Moja niepewnośc bierze się stąd, że piersi mnie bolą inaczej niż przed @, raczej tak po bokach, od pach, no i cały czas mam wrażenie że z moim błędnikiem jest coś nie tak:)Jak by obraz nie nadążał za ruchem głowy, czuję się dziwinie słabo chwilami, choc jem normalnie...wcześniej miałam zawroty głowy... nie wiem...może wymyślam...ale jak już by się chciało miec fasolkę to wszystko można sobie dopasowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rude rude wlosy
jezeli jestes po terminie okresu, to na 99% nie jestes w ciazy. test jedynie moze sie mylic, gdy jest robiony za wczesnie i poziom hormonu ludzkiego jest zbyt niski, by test go wylapal. jezeli nie daje ci to spokoju, to zrob jeszcze jeden za pare dni, najlepiej rano po obudzenie - w tedy jest najwyzsze stezenie. test jest zazwyczaj wiarygodny w dniu miesiaczki. ja kiedys nie mialam okresu przez ponad 2miesiace. powod - prawdopodobnie stres, musialam lykac luteine itp. gdy zaszlam w ciaze, test dokladnie w dniu miesiaczki pokazal dwie krechy, na drugi rano kreska odpowiedaja ca za ciaze byla az bordowa. nie wydaje mi sie, zeby test cie oszukal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virgiiniia
moze moja kuzynka robila dwa testy po terminie @ wyszly jej negatywne ...dopiero trzeci test wyszedl pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jakas see
pewnie,ze moze sie mylic jesli masz za malo hormonu to test moze nie wykryc radze ci odczekac kilka dni i powtorzyc albo zrobic bete hsg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rude rude wlosy
ale z tego co widze dziewczyna jest 6 dni po dniu w ktorym powinna wystapic miesiaczka. nie sadzicie ze "hormon ciazowy" juz w moczu powienien byc? test moze byc niewiarygodny, jezeli jest robiony zbyt wczesnie. prawie tydzien po przewidzianym okresie hormon w moczu powinien juz byc. ale tak jak pisalam, zrob jeszcze jeden test za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virgiiniia
a co jesli do zaplodnienia doszlo kilka dni przed okresem (wiem ze to raczej nie mozliwe ale czasem sa wyjatki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie pozytywny test wyszedl dopiero po 2 tygodniach od spodziewanej @... wczesniejsze byly negatywne... a napewno w ciaze nie zaszlam jakos pozniej bo moja corka od poczatku rozwija sie (pomiary usg) zgodnie z terminem ostatniej miesiaczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia, 2 tygodnie po spodziewanej @ szok..:) Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, jak nie dostanę @ zrobię sobie test za kilka dni, nie wiem ile wytrzyam, hihi:) I dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piksi - diksi
tu sie załapie na chwilkę :) u mnie podobna sytuacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piksi - diksi
tempka 37,1 @ brak 35 dc piersi bola przy dotyku owuacja byla w 19,20 dc skurcze brzucha nie ból !!!! co jakis czas silny skurcz czeste sikanie co 20 min latam test negatywny :( robiony w 30 dc a dzien spodziewanej miesiaczki nie wiem bo ostatni cykl mial 22 dni a przed ostatni 29 ale wyliczajac po owulacji powinna przyjsc @ miedzy 14 a16 dniem to juz i tak minelo wiec nie wiem sama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zrobcie bete sobie bo mi pierwszy test nie wyszedl a na 2 kreska ledwo pod swiatlo byla widoczna. dopiero na beta hcg wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piksi - diksi
mamamani a jak ktos nie ma mozliwosci zrobienia bety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piksi... no to nie mam pojecia. to musisz isc do ginekologa. A dlaczego nie masz mozliwosci zrobienia bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piksi - diksi
praca praca i jeszce raz praca :( zbyt wczesnie zaczynam :(((( a testy mnie wkurzaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuję
to idz po pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixi w niektorych labolatoriach ( przy szpitalu) bete mozna robic calodobowo :) Podzwoń i popytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może się mylić mi test pozytywny wyszedł dopiero po 12 dniach od dnia spodziewanej miesiączki(wcześniej 3 testy negatywne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urke_ogurke
piksi - diksi - to jezeli tobie nie zalrezy, bo cie wkurzaja testy, to czego oczekujesz??? mam pomysl, przyloz palec do ekranu w tym miejscu -----> .........., a ja ci zaraz odpowiem, czy ciaza, czy nie. mozesz tez powrozyc sobie z fusow. sorry za zlosliwosci, no ale bez przesady. dziewczyny Ci radza, a tobie sie nie podoba, bo wkurzaja Cie testy... w takim razie czego oczekujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piksi - diksi
to bete mozna zrobic po poludniu ???? i nie na czczo ????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pixi mozna popoludniu i nie musisz byc bez jedzenia :) tylko trzeba znac termin ostatniej miesiaczki i tyle :) Kosztuje to około 25 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piksi - diksi
ae dziewczyny mi nie radza zeby zrobic test tylko BETE !!!!! a TESTY SA niwiarygodne czasami :) a pozatym co Cie to obchodzi i nie musiz sie tak wymądrzac :P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urke_ogurke
no ale przeciez nie mozesz isc na test z krwi, bo masz prace, i testy cie wkurzaja. czy wg ciebie test beta z krwi to nie test???? nie chce ci sie, to przeciez nikt z tu obecnych nie zrobi tego za ciebie. dlatego jak napisalam, jak sie dupki ruszyc nie chce, to zostaja fusy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piksi - diksi
sluchaj no maa ja mowie na test ---->>>> test a na bete ---->>> beta KUMASZ :) ????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosciej nie mozna
cytuje: "Test ciazowy na obecnosc w moczu hormonu betaHCG wykonujemy nie wczesniej niz 10 dni po stosunku. Najlepszy czas to 14 dni od stosunku. Dlaczego wiec na opakowaniach napisane jest, ze moga wykrywac juz 6 dniowa ciaze? O ciazy mowimy wowczas, gdy zaplodniona komorka jajowa przesuwa sie wzdluz jajowodu, w ktorym zostala zaplodniona, do macicy, gdzie sie zadniezdza. Gdy sie zagniezdzi powstaje kosmowka, ktora wlasnie wytwarza w/w hormon, czyli beta HCG. Niestety, albo i stety, jakoze komorka jajowa jest duza, do tego nie posiada zadnych wici, jak plemnik, dzieki ktorymi moze sie poruszac, droge od jajowodu do macicu pokonuje w ok 4 dni. Jesli doliczymy do tego czas, w ktorym plemniki moga oczekiwac w jajowodzie na komorke jajowa (nawet do 4 dni), powiedzmy 3 dni, otrzymujemy wynik 7 dni. Czyli, ze od momentu stosunku do faktycznej ciazy mija srednio nawet do 8 dni. Dodatkowo musimy doliczyc te 6 dni, aby stezenie hormonu w moczu wzroslo na tyle, aby test mogl go wykryc. W sumie wychodzi wiec nam 13 dni. Ale jakoze test robi sie zawsze z moczu porannego to trzeba doliczyc jeszcze 1 dzien. Tak wiec 14 dni to optymalny czas, po ktorym wynik testu "siusianego" jest wiarygodny." jezeli jestes 14 dni po stosunku, test z moczu negatywny, wynik - nie jestes w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urke_ogurke
Beta to test z krwii. nie wiem skad pochodzisz kochana i jaka gwara sie poslugujesz, ale jestes na publicznym forum i powinnas uzywac jezyka znanego wszystkim, bo nikt tu nie ma czasu na domysly typu "co ona chciala powiedziec" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wierzyłabym za bardzo testom. 3 testy jakie robiłam miesiąc po oczekiwanej @ wyszły negatywnie. I teraz jestem mamą ślicznego 3miesięcznego chłopczyka :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piksi - diksi
O KUZWA jak mowie zrobic test czy bete to chyba kazdy wie o co chodzi czy tylko jako jedyna nie kumasz ????????? widocznie nie kkumasz skoro daje to ciagniesz ? sama pochodzisz z jakiejs wiochy i sie wymądrzasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuję
teoretycznie, w praktyce jest inaczej. przykład 1ciąża pierwszy wiarygodny test 15 dni po spodz. miesiączce. druga ciąża dwie kreski dokładnie 6-7 dni od zapłodnienia(dzień zapłodnienia to nie dzień stosunku. u mnie do zagnieżdzenia doszło 3 dni po stosunku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuję
urke popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosciej nie mozna--->czyli wg twojego myslenia ja nie jestem w ciazy gdyz mi test pozytywny wyszedl dopiero jakies 26 dni po stosunku a wg usg tez juz to byl 6 tydzien ciazy liczac od ostatniej miesiaczki... wg takiego myslenia nie jestem w ciazy tylko czemu za moment bede rodzic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×