Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Wielki Strach

Dentysta Białystok

Polecane posty

Gość gość
polecam p.dr.danilowicz super doktor przyjmuje na pogotowiu lekarz z powolania cierpliwa rzeczliwa dobrze wykonuje swoja prace pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam p.edtere danilowicz z pogotowia dentystycznego super babka super lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak was czytam i zauważyłam, że wiele osób ma tu trochę mylne wyobrażenie na temat stomatologii, dlatego muszę wam to trochę objaśnić. Tak się składa, że pracuję w gabinecie stomatologicznym i mam nie małe pojęcie na ten temat. Nie mam zamiaru tu robić autoreklamy bo kolejki i tak mamy kosmiczne, jednak może napiszę coś co może się okazać dla niektórych pomocne. Nie prawdą jest, że lekarze pracujący na NFZ są gorsi, czasem nawet jest wręcz odwrotnie. Aby gabinet mógł przyjmować na fundusz nieraz musi spełnić wiele warunków, np posiadać lekarzy ze specjalizacją, wykwalifikowaną pomoc, przyjmować w dogodnych godzinach. Niektórym może wydawać się, że takie gabinety są gorsze jednak nieraz wynika to z oszczędności niektórych gabinetów i gorszych jakością wypełnień (jednak chyba każdy gabinet, który przyjmuje na fundusz ma również do zaoferowania światłoutwardzalne wypełnienia) Co do oszczędności to w gabinetach prywatnych również się to zdarza i nie raz aż włos się jeży na głowie co się tam wyprawia. Dlatego też przy wyborze gabinetu nie sugerujcie się jedynie lekarzem ale zwróćcie również uwagę czy stanowiska są dezynfekowane, materiały jednorazowego użytku są faktycznie jednorazowego użytku (np. kubeczki czy o zgrozo rękawiczki) Patrzcie czy narzędzia są wyciągane z foliowo-papierowych opakowań (to świadczy o jałowości narzędzi) i czy owe opakowania nie są brudne. Poza tym uważajcie na nieuczciwość (zdarza się to głównie na wsiach ale w miastach pewnie również ma to miejsce) Na NFZ przysługuje wam raz w roku usuwanie kamienia, raz na 5 lat wykonanie protezy (można ją wykonać jeśli posiada się powyżej 5 braków zębowych w łuku) Poza tym jak najbardziej przysługuje wam znieczulenie. Jeśli lekarz przy leczeniu nie oferuje wam znieczulenia to nie znaczy też, że źle postąpił. Po prostu niektórzy pacjenci źle je znoszą i poza tym nieraz jest też lepiej leczyć bez znieczulenia ponieważ, takie znieczulenie ma wpływ na cały nasz organizm. Jednak jeśli lekarz chce dodatkowe pieniądze za znieczulenie przy usuwaniu zębów (gdzie nie ma już co dyskutować na temat jego konieczności ) to powinna wam się zapalić czerwona lampka. Poza tym słyszałam też o braniu dodatkowych pieniędzy za polishing po skalingu (nie mylić z piaskowaniem, które nie jest refundowane)Teoretycznie nie wpisuje się tej procedury na fundusz jednak przyjęło się, że jest to część zabiegu usuwania kamienia, więc to tak jakby przy leczeniu zęba brało się oddzielnie pieniądze za rozwiercenie i za wypełnienie. Co do kolejek na fundusz to wynikają one z kilku przyczyn. Gabinety (nie tylko stomatologiczne) mają określoną liczbę punktów, które są wykorzystywane przy realizacji świadczeń i nie powinno się ich przekraczać(czyli fundusz narzuca nam limity) poza tym kolejki nieraz świadczą też o lekarzu. Ktoś tu pisał o wielkiej kolejce 9 dni. Tak naprawdę 9 dni to wcale nie jest tak długo, bo pacjenci czekają nieraz do konkretnego lekarza o wiele dłużej (nawet latami) i to prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie małe - piszemy razem, więc mamy niemałe kolejki i masz niemałe pojęcie, nie lepiej było napisać spore/ duże, więc my, ludzie z kafeterii prosimy o wiadomość ,gdzie znajduje się ten czysty, jałowy i mało ważny ze względu na lekarza gabinet???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z tym lepsi/gorsi się akurat zgodzę. Sama mam podobne doświadczenia i to nie w stomatologii, ale ogólnie. Lekarz prywatny często równa się wyrzucone pieniądze. Nie wiem czy to padło, bo nie czytałam wszystkiego. Ale jeśli mogę polecić to dr Jasiuk z Vita medu przy Antoniukowskiej. Leczenie refundowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam nikomu dentystki Lilia Ostapowicz! "pani doktor" jest zwykłą naciągaczką. Pozornie miła, uprzejma, ale nie informuje pacjenta o tym co zamierza zrobić nie pyta o zgodę na leczenie endodontyczne, a powinna. Trafiłam do niej z niewielkim ubytkiem na jednorazową wizytę, ząb nie bolał, był tkliwy na słodkie potrawy. "Pani doktor" włożyła mi jak to ujęła "lekarstwo" i kazała przyjść za tydzień. W nocy pojawił się straszny ból zęba, po konsultacji stomatologicznej okazało się, że "pani doktor" zatruła mi ząb, nawet o tym nie informując i nie pytając czy zgadzam się na leczenie kanałowe. Nie zrobiła mi zdjęcia RTG, nie wykonała standardowej próby reakcji zęba na zimno, którą należy wykonać przed rozpoczęciem leczenia kanałowego. Założona przez nią trutka była nieszczelna, doszło do zapalenia dziąsła i wysięku z bolesnością uniemożliwiającą jedzenie. Leczenie dokończyłam oczywiście u innego stomatologa, koszt w sumie wyniósł 700zł, potrzebne były 3 wizyty, wykonanie 2 zdjęć RTG, dziąsło jeszcze nie doszło do siebie, grozi mu martwica zgorzelinowa. Codziennie nakładam maści koszt jednej tubki to 40 zl. Nie rozumiem jak można z premedytacją tak okaleczać ludzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie małe - piszemy razem, więc mamy niemałe kolejki i masz niemałe pojęcie, nie lepiej było napisać spore/ duże, więc my, ludzie z kafeterii prosimy o wiadomość ,gdzie znajduje się ten czysty, jałowy i mało ważny ze względu na lekarza gabinet???" Nie ma to jak przywiązywanie większej wagi do formy niż treści. Szkoda tylko, że przy wytykaniu cudzych błędów szwankuje czytanie ze zrozumieniem. Może to jad trochę przyćmił słowo pisane. Po pierwsze to nigdzie nie pisałam, że lekarz nie jest ważny. Czytając mnie powinno się raczej wywnioskować zupełnie co innego skoro napisałam, że kolejka świadczy o dobrym lekarzu i tacy są właśnie u nas, a higiena i jałowość w gabinetach i nie tylko to podstawa a nie mile widziany dodatek. Jeśli dla kogoś to mało istotne to droga wolna tylko niech się nikt później nie dziwi jak wynikną z tego jakieś konsekwencje. Posta napisałam głównie z powodu obrażania w temacie funduszowych lekarzy. Przy okazji dodałam o innych rzeczach na które warto czasem zwrócić uwagę a pacjenci nie są wszystkiego świadomi. No ale po co było starać się komuś pomóc skoro inni nie nabyli umiejętności czytania ze zrozumieniem i najważniejszymi kwestiami są błędy gramatyczne. Nie będę więcej wchodzić w żadne bezsensowne dyskusje> Właściwie to i ta wypowiedź raczej mija się z celem dlatego żegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani dr Daniłowicz przyjmuje na Pogotowiu Dentystycznym na ul. Monte Cassino. Bardzo dobry specjalista i wspaniała kobieta z serdecznym podejściem do pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pacjentka123456
nie polecam Supernova Clinic, p. Lotowskiej, naciagnela na kase a zeby w stanie gorszym niz byly. Jesli nie chcesz stracic kupy pieniedzy nie idz tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostrzegam przed dentystką świadczącą usługi w budynku KFC na Legionowej (lek. stom. Beata Mackiewicz). Nie wiem jak kogoś takiego można nazwać lekarzem.. Moja Siostra poszła do niej na leczenie kanałowe zęba (górna piątka). Podczas szlifowania nowo założonej plomby Pani UDERZYŁA wiertłem w dolny ząb, który już kiedyś był leczony i miał założoną plombę, przez co ząb rozleciał się na kawałki. Z jej strony nie było nawet głupiego 'przepraszam', nie mówiąc nawet o 'naprawieniu' błędu, jakkolwiek miałoby to wyglądać. Pani udała że nic się nie stało, nawet nie chciała skomentować sytuacji. NIE POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia_86
Wiecie jaki jest problem? Czekasz w kolejce na NFZ a pozniej i tak ci proponują droższą plombe i tak musisz wykładać kase, te plomby z NFZ nie nadaja się do niczego!! Przestałam chodzić na NFZ i chodze od razu prywatnie i bez kolejek, dojeżdzam do Białegostoku, bo jest taniej niż w Warszawie i mam swoją ulubioną dentystkę dr.Barbarę Stankiewicz, przyjmuje na Broniewskiego 4 i nigdy jej nie zmienię !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pierwszy raz od kilkunastu lat poczułam nieodpartą potrzebę udania się do stomatologa (oczywiście za tą nieodpartą potrzebą stoi ból nie tyle silny, ile irytujący strasznie). Znaczna większość znajomych poleca mi klinikę Czar-Dent (ponieważ jestem z Białegostoku). Poszłabym tam bez wahania, gdyby byli trochę tańsi. Podobno zęby robią fenomenalnie (ale tylko podobno, bo nie wierzę w nic, póki sama nie sprawdzę). I tutaj rodzi się pytanie, jak Waszym zdaniem powinnam postąpić: czy zdecydować się na tego dentystę, którego polecają mi znajomi, mimo, że jest drogi, czy szukać czegoś tańszego? Jeżeli macie jakieś pomysły, sypcie nimi szybciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze polecają znajomi IwonkaZ1980. Czar-Dent jest naprawdę godnym polecenia miejscem. Drodzy? Zależy z jakiej perspekty na to spojrzeć. Ja wolę zapłacić więcej i mieć pewność, że wszystko jest dobrze wykonane, a materiały, jakich używają najwyższej jakości. Jeszcze nie musiałem u nich reklamować żadnej roboty. I to dla mnie ogromny plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onaska_Gdansk
Nie wiem, jak leczą w BIałymstoku, ale moim zdaniem nie powinnaś oszczędzać za wszelką cenę! W końcu najważniejsze jest zdrowie. Więc jeżeli znajomi sprawdzili tego dentystę - posłuchaj ich. Taka moja mała rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam , czy ktos moze polecic klinike dentystyczna ktora robi dobrze korony pelnoceramiczne na podbudowie cyrkonowej ? Mieszkam za granica i wybieram sie do Polski zeby zrobic korony . z gory dziekuje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek37
Wszyscy chwalicie czar-dent a ja jestem nie do końca zadowolony. Leczyłem tam zęby i powiem tak: - nie jestem zadowolony z koloru plomby dobranej do zęba (przedni ząb) - inny ząb boli mnie gdy jem coś twardszego - słabo był leczony stan zapalny dziąsła - ceny najwyższe w Białymstoku i nie adekwatne do wykonanej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podtrzymuję swoją opinię :-). Tomek37, próbowałeś reklamować prace? Nie znam się na stomatologii w ogóle, więc nie mogę Ci nic innego doradzić. W Czar-Dent pracuje dużo osób....widocznie trafiłem do innego dentysty. Nadal jestem bardzo zadowolony z ich usług, zresztą tak jak kilku moich znajomych, którzy się tu leczą. W każdym razie życzę powodzenia! I spróbuj coś z tym zrobić - reklamacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktos może był kiedys u tego dentysty www.stomatologkolobrzeg.com.pl moja znajoma mi go polecila i jestem ciekawa czy warto isc? Dzieki za opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm, ja mogę polecic tego www.ortodontawroclaw.com.pl jest tam naprawde wysoki poziom opieki nad pacjentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baciejan
O ile chodzi o coś poważnego to warto - http://idealnyusmiech.pl/ świetny specjalista, na prawdę konkretny, pomocny, który potrafi wiele zmienić. Wiem jak wiele czasu poświęciliśmy na zmiany u nas - pod każdym względem jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś tu polecał gabinet na Jaroszówce Medica-dental, natomiast ja odradzam, robiłam tam porządek w jamie ustnej kilka lat temu, zostawiłam tam kilka tysięcy złotych i teraz stan mojej jamy ustnej jest w opłakanym stanie, pozostawia wiele do życzenia i nie wiem gdzie z tym teraz zwrócić, kto to by naprawił. Okazuje, że pod plombami nadal jest niedokładnie wyczyszczona próchnica. Wiele zębów przebarwiło się i pociemniało. Wcześniej leczyłam w innych miejscach i aż tak mi nie przebarwiały z tą różnicą że P. dr zrobiła mi czyszczenie zębów w ramach funduszu (tylko ten jeden zabieg) i to było chyba piaskowanie, o ile dobrze pamiętam, od tamtej pory wszystko osadza mi się na zębach. Jeśli chodzi o koszt usług to jest tam drogo ale, że mam genetycznie słabe zęby więc postanowiłam na tym nie oszczędzać, zapłacić więcej a mieć dobrze zrobione. Miałam tam leczenie ubytkow, w tym również kanałowe, ekstrakcję, resekcję korzeni (zabieg chirurgiczny, wykonany w tym gabinecie przez znajomą chirurg przyjmującej tam Pani dr), 2 korony, piaskowanie. Jedyną usługę, którą mogę tam polecić to ekstrakcja (usuwanie zębów) - sprawnie i bezboleśnie. Pozostałe to porażka, niedokładnie wyczyszczone, jedynka co miała nie przebarwiać, przebarwiła się, zęby po resekcji ruszają się, a miały nie ruszać i dzieje się coś w nich głębiej, możliwe że są zainfekowane, bo z dziąseł wydziela się nieprzyjemny zapach, korony porcelanowe różnią się od zębów i chyba osunęły się, bo przy dziąsłach widać przy dziąsłach coś ciemnego, chyba te metale, które P dr tak polecała jako wkłady, całe zęby zostały mi spiłowane, a ta robota wg zapewnień dr miala być do konca życia. Nie radzę zgadzania się na takie korony z wkładami, gdzie piłuje się całe zęby. Totalna porażka. Może ktoś poleci dokąd z tym udać, zastanawiam się nad tą kliniką, czy lecznicą Akademii Medycznej, tam chyba przyjmuja studenci ale konsultują wszystko ze specjalistami, bo i teraz finansowo słabiej niż wtedy gdy dałam się naciągnąć w Medica-dental. Nie ma tam też czegoś takiego jak plan leczenia na pierwszej wizycie, o którym tu niektórzy piszą. Prawie na każdej wizycie okazywało, że jest coś jeszcze do zrobienia, a miałam zdjęcia rtg robione w tym również, całej szczęki, panoramiczne (czy jakoś tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola666
Dziś miałam piątą wizytę w czar-dencie u dr Ewy Popławskiej. Wstrzymywałam się z opinią, bo bałam się tego, że, jak zwykle, zbyt szybko kogoś pochwalę. Po tych wizytach mogę śmiało stwierdzić, że dr Ewa jest naprawdę bardzo dobrą dentystką. Uratowała zęba (kła), który w innym gabinecie został zakwalifikowany do wyrwania i zastąpiony miał zostać implantem. Przeraziłam się, bo implant to w końcu ciało obce :-(. W czar-dent oczywiście także zaproponowali mi to rozwiązanie, ale zaznaczyli, że mogą spróbować uratować zęba, ale jest minimalna szansa, że się nie uda (podobno w kanałowym nigdy nie ma 100% pewności). Udało się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Białymstoku jeżdżę do gabinetu dentystycznego http://www.famident.pl/, który znajduje się przy ul. Adama Mickiewicza 39 lok. U1, Tam fachowo i precyzyjnie leczone kanałowo miałam zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam panią Dr Ewe Szczygieł, jest to prywatny gabinet, ale Pani dr jest uczciwa, dzięki niej nie boje się już chodzić do dentysty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będę oryginalny i zaklaszczę wszystkim tym, którzy polecają czar-dent. jest naprawdę super poziom! Mieszkam na codzień za granicą i część urlopu, taka już jest tradycja, poświęcam na zbadanie wszystkich zębów, i inne prace dentystyczne.... fakt, że kolejki są długie, i kilka razy zdarzyło mi się czekać w poczekalni...ale ten czas umiliły mi fajne recepcjonistki. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentysta, najlepszy u jakiego byłam i którego polecam z całego serca to Marzena Andrzejuk-Sawicka z M-Dentica, gabinet jest na Nowym Mieście na ul. Łodzińskiego, tel. 533 833 188 http://mdentica.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam korzystam w tychach z bianco bianco-stomatologia.pl , jak jestem w rodzinnym mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do gabinetu stomatologicznego Adama Popko (http://www.popkoadam.pl/). Bardzo miła atmosfera, zawsze wychodzę zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×