Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zapytam powaznie

Która z mam ma tylko ślub cywilny?

Polecane posty

Gość zapytam powaznie

Ja nie jestem jeszcze mężatką, ale wole cywilny.Narzeczony koscielny, bo tradycja i ....co swieta rodzina powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tylko cywilny,dzieci ochrzczone bez problemu,ba nawet jestem chrzestną,po prostu nie mogliśmy mieć kościelnego i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam powaznie
chodzi mi to, ze slub cywilny wcale nie jest gorszy od koscielnego. Poza tym ksiadz w mojej parafii "gania " za mlodymi bez koscielnego.Ostatnio zagrozil koledze , ze nie pozwoli podejsc Jego malej do Pierwszej Komunii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jednej strony to ksiądz ma rację, a z drugiej nie. Zależy z jakiego powodu brany ślub cywilny. Ehhh może nie będe się zagłębiać w moje myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi rodzice maja tylko slub cywilny, z wyboru. tak zdecydowali. nie przeszkodzilo to ani w chrzcinanch, ani w komunii czy bierzmowaniu mojej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my wzielismy teraz cywilny a za rok po wielkanocy robimy koscielny i na tej samej mszy ksiadz ochrzci nam dziecko. powiedzial tylko \" teraz to mlodzi inaczej z tym jadą...\" :) zreszta jak to mowi moja ciocia- ksiadz modli sie za pieniadze i pewnie cos w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy tylko ślub cywilny- z wyboru. Ślubu kościelnego nie chcemy brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytam powaznie - ja mam tylko slub cywilny i bardzo mi z tym dobrze na szczescie swieta inkwizycja tj.rodzinka nie czepiala sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzaj slubu lub jego brak nie może miec żadnego wpływu na udzielanie dziecku sakramentów, bo sakrament dotyczy dziecka nie jego rodziców i nie dajcie sobie wmówić nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również z mężem mam tylko cywilny. Absolutnie nie było innej opcji, oboje jesteśmy niewierzący, więc nie było problemów :). Może trochę jego babcie marudziły, ale mąż, jako niewierzący doskonale sobie z nimi poradził. Pamiętaj, że WYŁĄCZNIE Ty i Twój przyszły mąż decydujecie o tym, jaki ślub wziąć. Znam osoby wierzące, które mają tylko cywilny i nie mają żadnych problemów z chrzcinami, komunią itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z moim mężem mam tylko cywilny. Matylda - chrzestną zostałaś przed czy po ślubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też mileliśmy trochę różnych nieprzyjemności przed ślubem. Ale To była nasza decyzja. Sama też znam wiele par, które mimo ślubu cywilnego ochrzciły dzieci. I ksiądz nie robił problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o ochrzczenie naszego dziecka to nie było raczej żadnych problemów, a ślub cywilny był nawet atutem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
ja mam slub cywilny, ale rozpatruje to w kategorii 'az' nie 'tylko' ;) mialam tak bajkowy i romantyczny slub, o jakim zawsze marzylam, ze ze slubem koscielnym byloby to nawet nie mozliwe, pomijajac fakt, ze wolalabym nie przyrzekac ksiedzu rzeczy, ktorych nie planuje ;) (mam na mysli ew. wychowanie potomstwa w wierze katolickiej lub w ogle jego posiadanie) a do autorki topiku: chcesz brac slub z facetem, z ktorym dzieli cie az tak powazna roznica swiatopogladawa? dziecinada :o jestes niewierzaca, czy po prostu nie chcesz brac koscielnego z jakis innych przyczyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubaaaa
a czy jeżeli rodzice nie wzieli ślubu wogóle, to moze być problem z chrztem dziecka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie będzie raczej problemu, nam tylko ksiądz powiedział, że dobrze, że mamy chociaż cywilny - kościelnego nie możemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślub bez pompy
Chrzcząc dziecko nie mieliśmy ślubu i nie było żadnych problemów. Ksiądz sam powiedział, że bardziej by się nas czepiał, gdybyśmy mieli tylko cywilny.:P my akurat planowaliśmy tylko cywilny, ale on nie musiał o tym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×