Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

abcdefgah

szukam przyjaciólki

Polecane posty

zobaczymy nastepnym razem naleśniki :-) hmm z jabłkami :-) ale to moze w piatek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak ja, patrzę co ma być i dodaje tak jak mi pasuje, więcej czegoś co lubię, mniej czegoś czego nie lubię i temu podobne kombinacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może masz przepis na naleśniki z pieczarkami? Bo ja je uwielbiam ale mojej mamuni przepis gdzieś zginął :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm nie mam ... ale ciasto to pewnie nie na słodko tylko jak na krokiety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz z czym są najlepsze naleśniki?? z gruszką i sosem waniliowym :-) poezja smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ciasto to zwykłe się robi. Tylko jak dalej to idzie ten przepis... Ja jestem z naleśnikami zdana na mamunię bo sama raz próbowałam robić i wszystko wyrzuciłam :p tzn usmażyłam jednego naleśnika, brakło mi nerwów i wylałam całe ciasto :p Dawaj ten przepis na te naleśniki z gruszką i sosem waniliowym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naleśniki robisz normalnie :-) jak usmażysz placki dajesz do sodka gruszkę - gruszki w syropie na przykład) a sos waniliowy to ja robię uproszczony :P budyń waniliowy robię tylko wiecej mleka - wtedy jest żadkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sos waniliowy Składniki: - 1 szklanka mleka, - 3-4 żółtka, - 4 łyżki cukru pudru, - 2 dkg masła, - aromat waniliowy lub laska waniliowa. Jak przyrządzić? Mleko zagotować w rondelku z kilkoma kropelkami aromatu waniliowego. Żółtka utrzeć z cukrem pudrem, wlewać cienkim strumieniem gorące mleko , cały czas mieszając. Naczynie z żółtkami wstawić do większego naczynia wypełnionego gorącą wodą , postawić na ogniu i ubijać trzepaczką na parze do momentu , aż sos zgęstnieje. Do sosu dodawać po kawałku miękkie masło, cały czas dokładnie mieszając . Zdjąć z ognia . Mieszając lekko wystudzić. Jak podawać? Znakomicie pasuje do gruszek lekko obgotowanych w syropie , do kisielów, musu czekoladowego, a nawet do biszkoptu. Podajemy go w osobnym naczyniu, na zimno lub na gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do tych pieczarek to też nic trudnego - pewnie osobno posmażasz i dodajesz przypraw (np ziarenka smaku) i fru jako nadzienie ja bym do tego dodała jakies miesko mielone z sosem jakis słodko kwasnym albo pomidorowym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabiłaś mnie tym uproszczonym sosem waniliowym :p a te gruszki to jakoś tak w plasterkach, utarte czy żywcem w kawałku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja myślę że te pieczarki to chyba trzeba jakoś moze zagęścić czymś czy coś, sama nie weim... Trzeba to wygooglować będzie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie ćwiartka tylko ciut mniejsze :-) w kostkę grubszą kroję co do sosu waniliowego :-) tez wyszedl dobry :-) ten z budynia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś tego nie widzę, tego żywcem w kawałku, i jak to się robi, wkładam w naleśnika gruszkę i co? Składam jakoś to ciasto, czy co z nim robię????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zagęscic??? po co?? dajesz trochę oliwi i podsmażasz... i masz geste.. albo daj niewielką ilośc wody i gotuj tak długo az woda wyparuje a jak chcesz sos zrobić to do tego dodaj smietanę i mąkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruszka w syropie to najczęściej ćwiartki są gruszki :-) no i ćwiartkikroję na kostkę i daję na pól naleśnika, i zwijam na 4 :-) i fru na patelnię do podsmażenia zeby były chrupiące :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie wiem właśnie, jak już kiedyś wspomniałam jatam umiem ugotować kilka rzeczy i na tym się kończą moje umiejętności kulinarne :p I naleśniki nie należą do rzeczy które umiem robić :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedyś ukradlam mamie kilka placków i zrobiłam z ta gruszką ale naleśniki to nic trudnego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez :-) a dzis było mleko z płatkami a ja mam ochotę na bułkę z parówką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Ty jadasz jak mój facet, stary chłop a jada na śniedanie płatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego mi się to nie kojarzy z gruszką w sosie waniliowym tylko jakoś tak inaczej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytaj list do redakcji Droga Redakcjo W ubiegłym roku zmieniłam CHŁOPAKA na MĘŻA i zauważyłam znaczny spadek wydajności działania, w szczególności w aplikacjach KWIATY i BIZUTERIA, które działały dotrychczas bez zarzutu w CHŁOPAKU. Dodatkowo MĄŻ - widocznie samoistnie - odinstalował kilka bardzo wartościowych programów takich jak ROMANS i ZAINTERESOWANIE, a w zamian zainstalował zupełnie przeze mnie niechciane aplikacje KOMPUTER i SPORT. ROZMOWA nie działa zupełnie, a aplikacja SPRZATANIE DOMU po prostu zawiesza system. Uruchamiałam aplikacje wsparca KŁÓTNIA aby naprawić ale bezkutecznie. Desperatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×