Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chciala bym ....

Chcemy miec dziecko tylko czy to dobry moment?

Polecane posty

Gość chciala bym ....

ja mam 20 lat moj narzeczony 25, jestesmy zareczeni pol roku. Slub planujemy na wrzesien 2009, ja za rok koncze szkole. Oboje pracujemy, mieszkamy razem, ja odkladam pieniadze na wesele. Od pewnego czasu oboje myslimy o dziecku, ja bardzo tego pragne moj narzeczony zreszta tez. On nie widzi niczego co mogloby stanac nam na drodze, a ja niestety tak. Po pierwsze szkola, no to da sie obejsc bo jest zaoczna, po drugie odleglosc mieszkamy w Anglii ja latam do PL do szkoly, gdy dziecko bedzie na swiecie nie bede mogla pozwolic sobie na takie latanie, a szkole chce skonczyc , wiec musialabym byc w PL no i egzaminy w szkole, temu dala bym rade. No i ostatnie pieniadze na wesele i w ogole wesele. Mam zaplnowne ze przez te i nastepne wakacje zaoszczedze na nie, jak by bylo dziecko to nastepne wakacje odpadaja no i wesele mozna by bylo zrobic razem z chrzcinami, tyle ze problem z odlozeniem pieniedzy, bo na utrzymanie spokojnei by wystarczylo. I co wy myslicie o tej calej sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jakas see
musisz wybrac albo dziecko albo szkola sama mowisz,ze nie dasz rady wiec najpierw skoncz szkole a potem myslcie o dzidzi najlepiej zacznijcie zaraz po slubie:) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oscypka
dejzi ale bzdury gadasz z tym ze 30 jest najlepszym momentem na dziecko. po pierwsze pozniej dziecko ma starych rodzicow i sie wstydzi a po drugie ze wzgledów medycznych lepiej rodzic przed 30. wg mnie najlepszy moment jest wtedy kiedy dwoje ludzi tego pragnie i ich na to stac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie nie zgadzam że najlepszy czas na dziecko to 30 lat. Ale wg mnie powinnaś skonczyc na spokojnie szkole i dopiero malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astra astryda
jej... jak mozna pytac na forum czy miec dziecko czy nie... a jak ktos ci powie, ze tak masz miec dziecko, a tobie sie potem odwidzi to co zrobisz? zalozysz kolejny watek o tym, ze zle ci tu powiedzieli. kobieto, to ma byc twoja decyzja. to jest twoje zycie, a nie forumowiczek. to bedzie twoje dziecko, a nie dziecko kafeterii, wiec sie zastanow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
a mi sie nie wydaje ze odpowiedni wiek na dziecko to 30, ja w tym wieku to juz 2 bym chciala miec ;P No a co do szkoly to pisalam o lataniu czyli przez te pierwsze miesiace zycia dziecka bylabym w PL sama i tylko to mi wadzi. No i co do mojego wieku to wiem ze wczesnie , ale ja juz tak o dziecku mysle o dluzszym czasie i ciagle sie powstrzymuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacia nie ma majtek na ciebie
dajcie spokój dejzi, tu nic złego nie napisała a że czas jest wtedy, kiedy sie uwaza - to prawda, a właśnie autorka nie uwaza, że teraz jest dobry czas a 30 lat to wcale nie jest za duzo na 1. dziecko i rodzice wcale nie bedą tacy znowu starzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oscypka
chcialabym to jesli naprwde tego chcesz to sie nie zastanwiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacia nie ma majtek na ciebie
jak za rok końzysz szkołę, to poczekaj po prostu rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oscypka
no nie wiem czy nie beda starzy, oni beda mieli 50 a ich dziecko 20. za duza roznica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
tak wiem ze to moja decyzja a nie forumowiczek ,ale chce poznac tylko wasze zdanie n ten temat i co wy byscie zrobili na moim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacia nie ma majtek na ciebie
a te 5 lat to taka strasznie wielka różnica, tak ? bo jak dziecko bedzie miało 20, a rodzice 45, to juz jest ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
oscypka- to zalezy jak kto czuje no i 30 to nie jest az tak zle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacia nie ma majtek na ciebie
dejzi dobrze mówi kurwa w Polsce to jest jakies takie pojęcie, że po 30, a juz nie daj boze po 40 to juz nic tylko sie do trumny zabierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
no i moze dobrze mowi , ale niech nie obraza dziewczyn w moim wieku, ze moje dziecko bedzie glubsze bo ja mloda jestem. Co najwyzej to moje dziecko moze byc mniej powazne od tych co maja starszych rodzicow a nie ze glubsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
*glupsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscypek - teraz to wymyślłaś z tym wiekiem, ze za duża różnica/ Moja mama mmnie rodziła jak miała 31 lat i po pierwsze - nigdy się moich rodziców nie wstydziłam !! Po drugie - nie uważam 30 lat za jakąś wielką różnicę. Kontakt z rodzicami mam bardzo dobry, to cudowni ludzie. I nie ma konfliktu pokoleń. Był jak dojrzewałam, ale to chyba jest nawet w przypadku różnicy wieku 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oscypka
to jest moje zdanie dlatego ze widzialam jak taka roznica wielku wygladala u mojej kolezanki. mnie moja mama urodzila jak miala 22 lata i super sie dogadujemy, nie bylo zadnego konfliktu pokolen... ja urodzialam w wieku 25 i uwazam ze to byl najlepszy moment poniewaz wybudowalam dom, mam swietna z mezem prace i niczego nam nie brak, stac mnie na wajacje na bora bora etc. a do autorki topiku to coz sama musisz zdecydowac, ja bym jednak poczekala ten rok :D a ty dejzi sama glupia jestes co udowodnilas w wielu watkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
ja tak nie sadze tez mam mloda mame i jakos dobrze mnie wychowala, glupia nie jestem, nigdy mi niczego nie zabraniala i nigdy mi niczego nie narzucala, jest dla mie przyjaciolka i moge powiedziec jej wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacia nie ma majtek na ciebie
ja mam z moja mamą tez wspaniały kontakt, wszystko jej mogę mówić, a różnica wieku to 29 lat i czego twój przykład dowodzi, a czego mój ? niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
no i wlasnie co do konfliktu pokolen to tez u mnie tego nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
no wlasnie , deji69 nie ma do tego teori

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim zadbaj teraz o wyksztalcenie. jesli wchodzisz na to forum i czytasz posty, to wiesz ze po przyjsciu na swiat dziecka wszystko sie zmienia... ale to doslownie wszystko. juz nie bedzie tak samo, nie bedziesz miala czasu dla siebie... i o wiele mniej czasu dla partnera. cieszcie sie soba, mlodoscia, wolnoscia... czas cie nie nagli, mozesz sobie spokojnie odlozyc bycie mama na pare lat. teraz jest czas aby myslec o sobie, po to abys pozniej mogla myslec o dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro
pytasz o tak ważne zyciowe decyzje na forum to raczej dojrzała nie jesteś na macierzyństwo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do skoro - a skąd masz taki wniosek że jest niedojrzała ? Każdy tutaj o czymś rozmawia i nie wydaje mi się, by na forum byli sami niedojrzali ludzie. Zapytała, bo może nie ma z kim porozmawiać, albo chciałaby usłyszeć radę osoby postronnej, nie związanej z tematem. Powiedziałabym, że to jest własnie oznaka dojrzałości. Bo się zastanawia i analizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
ja nie napisalam ze jak mi tu powiecie ze nie to nie zajde w ciaze a ze jak tak to zajde chce sie tylko dowiedziec co o tym myslicie i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
wlasnie Martt chodzi o osoby bezstronne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciala bym ....
nie no z brzuchem bym nie poszla, tylko po narodzinach;p ale chyba jednak poczekm ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×