Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cukierkowa

Wprowadzanie pokarmów stałych - pomóżcie

Polecane posty

witam!!! Wkrótce zaczne wproiwadzanie pokarmów stałych...stad moja prosba...napiszcie od czego zaczełyscie wprowadzanie, w jakich ilosciach i ile razy dziennie... Jak to wyglada teraz:cały wasz harmonogram posiłków:kiedy zupka, kiedy deserek...a kiedy pierś?? To moje pierwsze dziecko wiec wole zasiegnac porad doswiadczonych mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbb
Moja córka zaczeła wcinać pokarmy stałe od 5,5 miesiaca.Najpierw była to marchewka,po troszeczku przez kilka dni.Z dnia na dzień jadła wiecej więc wprowadziłam nastepny produkt i od nowa.Po troszeczku i nastepny.Najpierw były to dania jednoskładnikow,pózniej dwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze co dałam dziecku to był to soczek jabłkowy(kupny dla dzieci) na początek tylko do smaku i do obserwacji malucha (tzn czy nie ma wysypki,czy brzuszek nie boli itd) dałam max 2-3 łyżeczki. I taki schemat przez tydzień. Potem było deserek kupny jabłko i też pare łyżeczek i koniec. Po takich ,,chartowaniu \" zaczełam podawać zupki -na początek bez mięsa,dopiero później wprowadzałam mięso z cielęciny,królika itd. Radze dawać obiadki i deserki o tej samej porze.Maluch będzie miał stałe godziny pośiłków a to dobre i dla Ciebie i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jak rozumiem najpierw podawac 2-3 łyzeczki i obserwować...nie jest to wliczone jako normalny posiłek, prawda? A potem jak juz bedzie jadła wiecej to jabłuszko np. zastępuje 1 posiłek z piersi ?? teraz mała je co 2-2,5 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbb
jak juz zacznie jeść wiecej np jabłka(czyli po zahartowaniu) to spokojnie bedzie to jako posiłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jabłuszko nie zastępuja posiłku z piersi ,ale obiadek tak, dajesz na początku po 2-3 łyżeczki dziennie wiecej jak dziecku smakuje nic na siłe, i dopajasz piersią, i tak zmniejszasz ilość piersi a zwieszasz obiADKU w porze obiadowej, jabłuszko, czy inne owocki po 4mcu w miedzy czasie, a kaszka może zastąpić pierś, potem kanapeczki gdy bedzie starsze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbb
może nie cały posiłek,ale jako deserek......czyli jeżeli karmisz co 2,5 to po takim deserku możesz zrobić 3,5 godz przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cukierkowa ---- Dokłądnie :) Jak dasz obiadek to nie dajesz piersi.Mój synek jak zjadł cały deserek np jabłko to był syty więc nie dawałam już mleczka. To prawda te soczki pisze że bez cukru są naprawde bardzo słodkie ,jak już lepiej dodać troszke wody.Ogólnie ja mało dawałam soków właśnie na tą słodycz ,już lepsze są owocowe herbatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda moj po pół słoiczka deserku nie był głodny do 2,5h, ale włąśnie te dla maluszków, są zaklepywane kleikiem ryżowym i dlatego tak sycą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do deserków to lepiej na poczatek słoiczki czy np. skrobanełyżeczką jabłuszko albo marchewka starta bardzo drobno moze byc?? Aha, i czy mozna jeden słoiczek przechowac w lodówce dłuzej niz 1 dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że możesz dać jabłko czy też marchewke nie pochodzące ze słoiczka :) Już nie pamiętam ile taki otwarty słoiczek może stać w lodówce ale na każdym znajdziesz informacje ,,że po otwarciu przechowywac tyle i tyle w lodówce\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×