Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aulllle

czy ktoras urodzila w 35 tc bo mi to grozi i nie wiem czy dziecko da rade

Polecane posty

Gość aulllle

lekarz mowi ze moge zaczac rodzic i mysle czy wypisza mnie do domku z dzidzia czy zostanie w inkubatorze boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde zapytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kolezanka jest teraz w 30 tygodniu i okazalo sie, ze szyjka nie trzyma i jest ryzyko porodu, lekarz kazal jej sie bardzo oszczedzac i w miare mozliwosci wytrzymac do maja czyli do 35-tego tygodnia (termin ma na 6. 06) a w maju beda rodzic, powiedzial tez, ze jezeli bedzie porod przed majem to bedzie niestety ikubator, jezeli natomiast "wejda" w koniec 35/poczatek 36 tygodnia to bedzie super. dodam jeszcze ze jej coreczka jest juz bardzo duza, teraz juz wazy ponad 2 kg, a to tez ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie boj sie....
moja kuzynka urodzila w 6 mc ciazy i synek byl w inkbatorze bardzo dlugo, a teraz ma juz roczek i jest zdrow jak rybka:)a urodzil sie slabiutki i maluski, takze nie daj sie czarnym myslom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyno nie przesadzaj! przeciez to juz 9 miesiac jest, te slawetne piecioraczki PIĘCIORACZKI powtarzam, urodzily sie w 25 tygodniu czy jakos tak i zyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodzilam w 35 tc, maly byl 12 godz w inkubatozre bo takei sa procedury szpitalne, gdyby nie zalapal zoltaczki to bylibysmy w domu po 3 dniach :) nic mu nie bylo, urodzil sie zdrowy i duzy:) wszystko zalezy od dziecka i tyle:) niektore rodza sie z trudnosciami nawet w 40tyg a niektore dzieciatka w 30tyg i sa zdrowe :D moj rozrabiaka byl na tyle za duzy na wczesniaka ze walil noga w szybka inkubatora az go wyciagneli :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja urodziłam Bliźniaki w pierwszym dniu 27 tc. Pierwsze 2,5 m-ca życia było straszne.......ale teraz Maluszki mają (wczoraj skończyły) 17 m-cy i wszystko jest z Nimi ok. 35 tygodniowe Dziecię to nadal wcześniaczek, ale już b. dobrze rozwinięty. Zapytaj o sterydy na rozwój płucek (nie wiem czy w 35 tc są potrzebne, u mnie były, niestety zaczęłam rodzić nagle i zabrakło czasu na zadziałanie tych leków, dzięki nim pewnie Maluchom by było łatwiej). Myślę, że jeżeli Dzieciątka urodzone tak wcześnie jak m.in. moje wychodzą na prostą bez szwanku, tym bardziej poradzi sobie 35-cio tygodniowy Brzdąc. Dodam, że moje Dzieci leżały z 25-cio tygodniowym Chłopczykiem, który dziś również ma się super:). Życzę dotrzymania mimo wszystko do terminu porodu:) Acha - jak Ci pęknie pęcherz płodowy przypadkiem i będą Cię chcieli podtrzymywać - daj się podtrzymać max 24 h! na więcej się nie zgadzaj, bo wówczas jest duże prawdopodobieństwo, że Maluch będzie miał infekcję wewnątrzmaciczną! Trzymam kciuki !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi poród przedwczesny groził od 26tc (skróciła sie szyjka i zaczęło sie robić rozwarcie). Urodziłam w 37tc chociaż przy każdej wizycie u lekarza a miałam niemalże co tydzień dostawałam skierowanie do szpitala:-D Także na każda wizytę brałam spakowana torbę:-) Jechałam do szpitala a tam kazali mi wracać do domu a gdyby skurcze były bardzo mocne przyjeżdżać z powrotem. Uważałam na siebie baaaaaardzo, dużo leżałam, wszyscy w domu starali się , żebym sie nie denerwowała no i brałam no-spę, fenoterol, magnez, scopolan. Rokowania były niezbyt dobre jak widać ale udało się dotrwac do 37tc. Córeczka urodziła się przed czasem ale zdrowa i teraz ma już 3,5m-ca:-D Także uszy do góry:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi od 34 tygodnia lekarz mowił, że mogę i raczej napewno niedługo urodzę - taaaaaaaaaa- urodzilam po terminie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanasz, 35 to nie jest ciaza donoszona. Ale spokojnie, 35 tydzien to juz naparwde koncowka, pluca sa juz rozwiniete, wiec sterydow sie nawet juz nie podaje. Jedyny czestyproblem, kt maja dzieci urodzone w tym czasie to problemy ze ssaniem, poniewaz ten odruch zazwyczaj jest wyksztalcony na koniec 36 tc. Oczywisice wszystko zalezy dlaczego rodzisz w tym tc. Jesli z powodu zakazenia, to niestety dziecko moze miec troche wiecej komplikacji. ALe trzeba byc dobrej mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×