Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewa32

Commercial Union - proszę o opinię

Polecane posty

Gość ewa32

Zastanawiam się nad pracą w CU.Nie mam doświadczenia w sprzedaży ani w ubezpieczeniach,gdyż pracowałam w zupełnie innej branży.Mam 32 lata,studiowałam ekonomię i posiadam ogólną wiedzę ma wiele tematów. Głowny nacisk kładą tu na ubezpieczenia życiowe.Zastanawiam się nad rozpoczęciem pracy jako agent,wcześniej są szkolenia i można otrzymac licencję.Za szkolenie płaci si ę 200 zł.Biorę też pod uwagę pracę w charakterze kierownika zespołu ofe.Bardzo proszę o osoby z doświadczeniami z CU o wyrażenie swej opinii nt.tej firmy.Najistotniejsze są dla mnie możliwe do uzyskania dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość C U nara
niewiele dobrego...agent ubezpieczeniowy - dzwonisz umawiasz spotkania i próbujesz złapać takiego co sie ubezpieczy..słabo płacą i rednie produkty. Ja bym nie wchodził...a jak ci jeszcze płacić każą na początek.....to szerokim łukiem omijaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa32
Rozważałam pracę u innych ubezpieczycieli i nie znalazłam niczego lepszego niż CU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to tyle
Ja również odradzam.Moja ciotka skonczyła ekonomie, potem robiła kursy na ubezpieczyciela.Skończyło się tym ,że znalała tylko kilku klientów.Więcej stresu i marnowania czasu niż zyyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka diabła
A ja sie nie zgodzę. Od lutego pracuje w AXA, wszystkie szkolenia, materiały i tygodniowy wyjazd pokrywa firma :) przez rok masz dokładane przez firmę + prowizja :) można dobrze zarobić i firma ma bardzo fajne produkty :) niedługo będziemy na 1 miejscu w PL :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa32
ale firma dokłada gdy się zrealizuje normę,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortensen
asystentka diabła zapomniała podkreślić, że "dokładanie" przez firme ma miejsce przy sprzedaży na pewnym poziomie, co oznacza, że jak nie sprzedasz...to nic nie dostaniesz. Poza tym produkty ma cokolwiek lepsze niz CU, ale do Aegona to axie jeszcze daleko. A z tym nr 1 w poslce to śmiech na sali. Może w 2050r. axa sie zbliży do aegona, ale na razie zjada resztki, którymi aegon wzgardza:) No ale fakt faktem, że jak juz wybierac to zdecydowanie axa! ale jesli nie masz drive'a i powera, to lepiej poszukaj etatu, bo finalnie zarobisz tyle samo, a moze i na etacie lepiej, a przy okazji etat nieco pewniejszy i spokojniejszy. standardy w branzy finansowej podnoszą sie, wiec coraz lepiej pracuje sie na etatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda090
Czy pracuje ktoś w CU na stanowisku asystenta OFE lub kierownika? Na czym polega ta praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe, że nikt z doradzających nie pracował w CU... Nie widziałem agenta CU w maluchu, wszyscy jeżdżą lepszymi samochodami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.menager
Pracowałam 10 lat w ubezpieczeniach jako menager rowniez cięzka b.stresująca praca zalezna od wynikow sprzedazy własnej i twoich agentow prowizja własna taka iak inni prowizja od grupy Smiechu warte a nalezy grupę samemu szkolić motywować prowadzić sprawozdawczość firmową pomagać w sprzedazy Strategie sprzedazy w firmach zmieniają się bardzo często wszystko nasawione jest nazysk fimy Ty się kompletnie nie liczysz jak przestaniesz sprzedawać nowe polisy to nie dostaniesz rowniez starej prowizji Moja przygoda zakończyła się depresją ,po 2 latach doszłam do siebie i teraz praCUJĘ TYLKO NA SIEBIE NIGDY WIĘCEJ PRANIA MOZGU W ZAGRANICZNYCH FIRMACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela01
A jak teraz w dobie kryzysu postrzegacie prace w CU a AXA? Co jest lepsze dla kierownika i agenta????prosze o opinie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek1122
ja pracuje od 15 października zarobiłam marne grosze więcej stresu,nerwów, nauki też jest dosyć,jak coś złapiesz to porządku sa zadowoleni a jak nic nie masz to cie opieprzają i patrzą z pod byka,na początku zachęcają opowiadają ile to niby można zarobić,jednym słowem robią pranie mózgu,ja odradzam,chyba ze naprawdę ma się predyspozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela01
Dzieki bardzo za odpowiedz. A mając do dyspozycji kieorwnika w Axa a Cu to co lepiej wybrac? Pewnie wszystko to bagno ale gdzies zaczepic sie musze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
masz predyzspozycje na kierownika? kierowałaś grupą sprzedawców? trzeba miec mocne nerwy i... znajomości najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjutka
ojej... a ja się napaliłam i chciałam rezygnować z pracy w banku, żeby objąc stanowisko managera... a teraz widzę, ze nie warto ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela01
Jestem obecnie kierownikiem grupy sprzedawcow (20 -tu) predyspozycje mam - wręcz wrodzone i nabyte. Nie wiem co wybrać menager w AXA czy kierownik w CU bo i tu i tu mi proponują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jancio
Być kierownikiem i agentem w obecnym czasie jest bardzo trudno. Jeśli ktoś ma etet na te czasy niech się trzyma rękami .... Ale jeśli ktoś chce rozwijać własny biznes to jest odpowiedni czas. Dużo ludzi szuka pracy i można z nich zrobić fajną grupę sprzedawców. W CU czy AxA jest piramidka - ty robisz na głowę przedstawicielstwa. Nie robisz to nic nie masz, padają polisy a ty musisz zwrazać kasę do firmy ot cał prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowakowski
Witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowakowski
Podpisuję się z imienia i nazwiska ponieważ chciałbym być wiarygodny w tym co napiszę. Otóż pracowałem w firmie Commercial Union na stanowisku managera. Przykro mi ale niestety chyba rozczaruję wielu z Was borykających się ze zmaganiami i przemyśleniami na temat kariery w tej firmie. Praca managera zwłaszcza wobec aktualnej polityki firmy CU, niesprzyjających okoliczności makroekonomicznych czy też podupadającym zaufaniu ludzi do firmy CU jest krótko mówiąc pracą syzyfową. Proszę zwrócić uwagę na fakt iż praktycznie każdy oddział CU od conajmniej 2-3 lat NON STOP prowadzi rekrutację nowych managerów. Świadczy to jedynie o tym, iż w miarę światłe i inteligentne osoby zrekrutowane na to stanowisko po zapoznaniu się z realiami panującymi w firmie, postanawia czym prędzej uciekać gdzie indziej. Wymagania stawiane przed nowo zrekrutowanymi kandydatami są wręcz absurdalne a co więcej wynagrodzenie młodego managera jest wysokości nie wystarczającej nawet na comiesięczne opłaty. Przestrzegam również przed pracą jako Agent w tej firmie. Proszę poszukać na internecie napewno znajdziecie Państwo wiele podobnych do mojej opini na temat firmy CU. Jedyne co w tej chwili mi się z nia kojarzy to pewien charakterystyczny "sposób bycia" wtej firmie. Całośc trwa w atmosferze niesamowitego pozytywnego powera. Firma CU jest najlepsza, CU to lider wszelkich rankingów, Cu ma najlepsze produkty a TY jako pracownik osiągniesz niesamowity sukces dzieki wspaniałym możliwościom jakie stwarza ta firma. Mi przynajmniej kojarzy sie to z niezłą sektą. Jakby ktoś miał jakieś szczególowe pytania to z chęciąodpowiem. Pozdrawiam. Tomasz Nowakowski. P.S. Trzymam kciuki za Wasze mądre wybory. Aby nie prowadziły one do firmy Commercial Union.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowakowski
Jeszcze jedna uwaga do osób,które chciały by podjąc współpracę z firmą Commercial Union w charakterze agenta. Otóż drodzy Państwona samym początkubędziecie musieli liczyć się z okresem 2-3 miesięcy praktycznie bez jakichkolwiek dochodów!! Tak tak to nie pomyłka 2-3 MIESIĘCY! Tegooczywiście na wstępnej rozmowie rekrutacyjnej nikt wam nie powie. Juz tłumaczę skąd bierze się tak długi okres. Najpierw odbywacie szkolenie około 1,5 miesiąca(szkolenie płatne z własnej kieszeni, dojazd do Warszawy na egzamin również), kolejne 1,5-2 miesięcy to jest okres po zdaniu egzaminu do czasu uzyskania wpisu do KNF. Dopiero wówczas zaczynacie prawdziwe zmagania jako agenci. Zakładając iż zaraz po nabyciu uprawnień uda się Wam podpisac jkaies umowy to trzeba jeszcze czasu(do 3 tygodni) aby te umowy zostału spolisowane przez CU. A wynagrodzenie za nie otrzymacie do 10 dnia kolejneg omiesiąca. Czyli moje wstępne wyliczenia były nieco błędne. Okres bez jakiegokolwiek dochodu może wydlużyć się nawet do 4 MIESIĘCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszę wprost - jesli chcesz mieć dochód to nie idz na agenta ubezpieczeniowego. Czasy polis i funduszy w stylu III filar dawno minęły. Co do AXA - OMIJAJCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! firma była fajna na początku ponad rok temu - płaciła w pierwszych dwóch miesiącach szkolenia pensje około 2000zł na umowie zlecenie, teraz nic nie dostajesz w trakcie szkoleń a żyć z czegoś trzeba. Po drugie firma ma podpisaną \"umowę\" z firmami doradczymi by one nie zatrudniały ludzi z AXA - robi blokadę (dużo przykładów z Wawy) w karierze bo wiadome jest ze z agenta idzie sie na Doradcę... Co do kasy - jasne płaci przez roczek ale jak robisz sprzedaż... Dziewczyno szukaj etatu a lepiej na tym wyjdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Jancio: W AXA - jedynej firmie na rynku nie zwracasz jak Ci pada polisa prowizji - bo nie jest wypłacana jako uroczniona czyli np 40% od składki rocznej ale od miesięcznej czyli np składka 200zł a dostajesz 105 jak polisa pada po prostu nie dostajesz w tym miesiącu premii w innych firmach jest wg. Jancia Ludzie jak nie wiecie jak jest w firmach nie piszcie - chodzi o konkrety a nie kłamnstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mastercode
To co mariolci powypisywała to jakies brednie! Jest dodatek i to całkiem dobry przez min. pierwszy rok! Jeśłi pracujesz dobrze i realizujesz rozsądnie ustawione zadania to oprocz prowizji masz 16tys. extra dodatku w roku! AXA naprawde dobrze i rozsądnie płąci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eal
opinie są przesadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marabut38
CU Na wstępie proszą o podanie telefonów do 5 osób, po co? Co to jest za szkolenie w hotelu w Warszawie? Dlaczego trzeba mieć własną działanść gospodarczą? Jakie są godziny pracy? Soboty pracujące? Ile naprawdę zarabia u nich Menager? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monique23
do ewa 22: tak, dokladaja jak sie zrobi okreslony przez nich plan,pracuje w tej firmie troszke dluzej niz 'asystentka diabla', jestem z poprzedniego poboru.i niestety planu w tym miesiacu nie bedzie...to prawda o szkoleniach w axa,ze nic za nie nie placisz,w dodatku dostajesz za to pieniadze bo jestes wtedy na umowe zlecenie,potem wyjezdzasz na tygodniowe szkolenie do pewnego slynnego dobrego hotelu...;> tam to sie dopiero dzieje!eheh!oczywiscie koszty wyjazdu pokrywa firma.jezeli chodzi o zarobki to tak jak mowila asystentka diabla...jezeli zrobisz plan,doplacaja i to duzo!ale jesli nie zrobisz to niestety nie dostaniesz nic...ale mimo wszystko polecam pracę w tej firmie!ma naprwde dobre warunki w porownaniu do innych.i uwierz mi ze na prawde sie da zarobic,trzeba tylko przysiasc,wydzwonic,mozna zatrudnic telemarketerke itd.kazdy jednak musi tu przejsc przez taki miesiac ze nic nie zrobi i nic nie dostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monique23
do mariolaak:jezeli chodzi o platnosci axa wczesniej, chodzi o to ze placila wiecej...to faktycznie tak bylo...ale zrezygnowai z tego,a wiesz dlaczego??bo ludziom po prostu nie szło,nie udawalo sie i odchodzili po 3 miesiacach, nic nie zrobiac,pojechali sobie do Golebia na tydzien i mieli 4 kola w kieszeni...jak mala wygrana w totka...niezle...ale chyba nie na tym polega praca...:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monique23
do hela 01: jezeli chodzi o sytuacje na rynku obu firm, nie jest najgorsza...jednak axa najmniej stracila podczas tego kryzysu,a poki giełda bedzie szla w dol to commercial spada...axa caly czas utrzymuje sie w czolowce firm ubezpieczeniowych,po prostu dobrze inwestuje.commercial sie waha... jezeli chodzi o prace czy tu czy tu,to moge ci powiedziec,ze moje obecna menagerka przeszla z commerciala do axa,bo w axa lepiej placą.nie moge podac konkretny cyfr,ale przyklad: w commercialu za OFE: 1, w axa za OFE: 5...(skala od 1 do 5)w axa zrobisz 5 OFE i masz pensje jak w przecietnym skleppie za miesiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monique23
aha!w axa za szkolenia nie placicie!!to firma wam placi jak powiedzialam wczesniej,jestescie na umowe zlecenie!wyjazd sponsoruje firma,egzamin zdajecie nie w warszawie jak jest to w CU tylko u siebie w oddziale!potem jedziecie na tydzien szkolenia i czekacie okolo miesiac na licencje,zalezy...czasem przyjda po tygodniu czasem po miesiacu...KNF ma 40 dni na wystawienie licencji.ale i tak ozecie wtym czasie dzialac chociazby pod OFE,po prostu piszecie bez daty,a na tym da sie zarobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monique23
aha!ja tez mam pytanie do pana z CU...jaka grupa klientow(mam tu na mysli branze) jest najlepsza?ktorych najlatwiej ubezpieczyc, np jezeli chodzi o ubezpieczenia grupowe?do jakich firm najlepiej dzwonic?indywidualne tez...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×